Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjon toetas oma tänasel istungil krediidiasutuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, millega tagatakse ja suurendatakse krediidiasutuste finantsstabiilsust.

Rahanduskomisjoni esimees Erki Savisaar ütles, et seaduse muutmine on vajalik krediidiasutuste vastupanuvõime tõstmiseks majanduse stressi- või kriisiolukordades.

„Muudatustega kehtestame krediidiasutusele proportsionaalsemad tahatisnõuded sidudes tagatise suurused krediidiasutuse võetud riskidega,“ ütles Savisaar. Ta selgitas, et muudatused on kooskõlas Euroopa Liidu finantsvaldkonna vastavate õigusaktidega.

„Euroopa Liidu ühtsete reeglitega rakendamisega tagame, et pankadel on piisavalt kapitali ootamatute kahjude katmiseks ja nad on valmis vastu pidama majanduslikele šokkidele,“ märkis rahanduskomisjoni aseesimees Aivar Kokk. Ta lisas, et panga maksejõuetus lahendatakse pankade pakutavate rahaliste vahendite kasutamisega, et sellel oleks minimaalne mõju maksumaksjatele ja pankuritel oleks vähem stiimuleid ülemääraste riskide võtmiseks.

Euroopa Komisjoni pangandusreformi pakett näeb ette kriisijärgse Euroopa õiguslike reformide lõpule viimise. Paketi eesmärgiks on seatud riskide vähendamine pangandussektoris. Sellekohased riskide vähendamise meetmed võimaldavad edasimineku ühtse pangandusliidu ja kapitaliturgude liidu väljakujundamisele. Reformid vastavad ka G20 rahvusvaheliste partneritega kokku lepitud standarditele ja finantskriisist saadud õppetundidele. ELi direktiividest tulenevad reeglid vähendavad pangandussektori riske, tugevdades pankade võimet vastu pidada võimalikele šokkidele, ajakohastades pangandussektoris kehtivaid ühtseid reegleid.

Rahanduskomisjon otsustas saata valitsuse algatatud krediidiasutuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (312 SE) täiskogu istungile esimeseks lugemiseks 18. veebruaril.

Riigikogu pressiteenistus
Gunnar Paal,
631 6351, 5190 2837
[email protected]

 

Tagasiside