Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

VII Riigikogu fraktsioonid

Fraktsioonide koosseis on esitatud 1995. aasta veebruari seisuga.

Isamaa fraktsioon

05.10.1992
30 liiget (05.10.1992)
13 liiget (10.03.1995)

Esimehed

  • Illar Hallaste (kuni 27.10.1993)
  • Tiit Sinissaar (alates 27.10.1993)

Aseesimehed

  • Indrek Kannik (kuni 27.10.1993)
  • Heiki Kranich (kuni 27.10.1993)
  • Karin Jaani (27.10.1993–30.06.1994)
  • Kalle Jürgenson (alates 27.10.1993)
  • Lauri Vahtre (alates 08.12.1994)

Liikmed

  • Sulev Alajõe (kuni 30.06.1994, Parempoolsed)
  • Tiit Arge
  • Jaanus Betlem
  • Lauri Einer (kuni 08.11.1993, Liberaalid)
  • Peeter Ello (14.02.–24.05.1994, asendusliige)
  • Illar Hallaste (kuni 30.06.1994, Parempoolsed)
  • Vootele Hansen (alates 02.11.1992, asendusliige; kuni 30.06.1994, Parempoolsed)
  • Andres Heinapuu (kuni 30.06.1994, Parempoolsed)
  • Rein Helme (kuni 30.06.1994, Parempoolsed)
  • Karin Jaani (kuni 30.06.1994, Parempoolsed)
  • Tõnu Juul
  • Kalle Jürgenson
  • Toivo Jürgenson (kuni 12.01.1994, majandusminister)
  • Aivar Kala
  • Kaido Kama (kuni 22.10.1992, justiitsminister)
  • Indrek Kannik (kuni 07.01.1994, kaitseminister)
  • Heiki Kranich (kuni 08.11.1993, Liberaalid)
  • Merle Krigul (alates 02.11.1992, asendusliige)
  • Tiit Käbin (kuni 08.11.1993, Liberaalid)
  • Mart Laar (kuni 22.10.1992, peaminister; alates 09.11.1994)
  • Daimar Liiv (alates 16.12.1992, asendusliige; kuni 08.11.1993, Liberaalid)
  • Jüri Luik (kuni 08.12.1992, minister)
  • Paul-Olev Mõtsküla (alates 08.12.1994)
  • Aap Neljas (kuni 08.11.1993, Liberaalid)
  • Ülo Nugis (kuni 06.11.1992, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Mart Nutt (kuni 30.06.1994, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Jüri E. Põld (kuni 08.11.1993, Liberaalid)
  • Kalju Põldvere (alates 02.11.1992, asendusliige; kuni 07.12.1993, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Ilmar Pärtelpoeg (02.11.1992–21.06.1994, asendusliige)
  • Matti Päts (kuni 28.10.1992, Riikliku Patendiameti peadirektor)
  • Heiki Raudla
  • Paul-Eerik Rummo (kuni 22.10.1992, kultuuri- ja haridusminister)
  • Tiit Sinissaar, Enn Tarto (kuni 30.06.1994, Parempoolsed)
  • Lauri Vahtre
  • Arvo Valton
  • Trivimi Velliste (kuni 22.10.1992, välisminister; 14.02.–20.08.1994, EV alaline esindaja ÜRO-s)
  • Andrus Villem (alates 02.11.1992, asendusliige)

 

Keskfraktsioon

06.10.1992
15 liiget (06.10.1992)
10 liiget (10.03.1995)

Esimehed

  • Arvo Junti (kuni 01.01.1994)
  • Rein Veidemann (alates 01.01.1994)

Aseesimehed

  • Krista Kilvet
  • Andra Veidemann (kuni 01.01.1994)

Liikmed

  • Olav Anton
  • Ignar Fjuk (kuni 15.12.1993, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Arvo Haug (alates 20.09.1993, asendusliige)
  • Mati Hint (kuni 15.12.1993, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Arvo Junti
  • Jaan Kaplinski (kuni 11.11.1993, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Krista Kilvet
  • Kalev Kukk (kuni 10.11.1994, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Ants-Enno Lõhmus (kuni 05.11.1993, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Tiit Made (alates 27.06.1994)
  • Siiri Oviir
  • Jüri Rätsep (kuni 10.08.1993, Riigikohtu liige)
  • Edgar Savisaar
  • Olli Toomik (kuni 15.12.1993, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Liina Tõnisson
  • Andra Veidemann
  • Rein Veidemann

 

Mõõdukate fraktsioon

06.10.1992
11 liiget (06.10.1992)
13 liiget (10.03.1995)

Esimehed

  • Liia Hänni (kuni 22.10.1992)
  • Mihkel Pärnoja (09.11.1992–18.10.1993)
  • Toivo Jullinen (alates 18.10.1993)

Aseesimehed

  • Vambo Kaal (09.11.1992–18.10.1993)
  • Mihkel Pärnoja (kuni 09.11.1992, alates 14.11.1994)
  • Eiki Nestor (18.10.1993–09.11.1994)

Liikmed

  • Jaak Herodes
  • Liia Hänni (kuni 22.10.1992, minister)
  • Toivo Jullinen (alates 27.09.1993, asendusliige)
  • Vambo Kaal
  • Valve Kirsipuu
  • Jaan Kross (kuni 23.09.1993, tagasi astunud)
  • Lembit Küüts (alates 16.11.1994)
  • Ülo Laanoja
  • Marju Lauristin (kuni 22.10.1992, sotsiaalminister; alates 21.09.1994)
  • Jaan Leetsar (alates 14.11.1994, asendusliige)
  • Uno Mereste
  • Eiki Nestor (alates 02.11.1992, asendusliige; kuni 09.11.1994, minister)
  • Ardo Ojasalu (alates 02.11.1992, asendusliige; kuni 14.03.1994, Riigi Maksuameti peadirektor)
  • Mihkel Pärnoja
  • Ivar Raig
  • Vello Saatpalu
  • Sergei Zonov (23.03.–20.09.1994, alates 14.11.1994, asendusliige)
  • Aldo Tamm (alates 12.11.1992, asendusliige; kuni 08.11.1994, põllumajandusminister)
  • Andres Tarand (kuni 22.10.1992, keskkonnaminister)

 

Maaliidu Ühenduse fraktsioon

07.10.1992
8 liiget (07.10.1992)
7 liiget (10.03.1995)

Esimees

  • Arvo Sirendi

Aseesimehed

  • Edgar Spriit (kuni 08.08.1993)
  • Raoul Üksvärav (alates 23.09.1993)

Liikmed

  • Juhan Aare
  • Lembit Arro
  • Rein Hanson
  • Ants Käärma
  • Ilmar Mändmets
  • Kuno Raude (kuni 16.01.1995, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Arvo Sirendi
  • Edgar Spriit (kuni 08.08.1993)
  • Raoul Üksvärav (alates 16.09.1993)

 

Koonderakonna Ühenduse fraktsioon

07.10.1992
8 liiget (07.10.1992)
8 liiget (10.03.1995)

Esimehed

  • Riivo Sinijärv (kuni 16.02.1993)
  • Peeter Lorents (18.02.–25.10.1993)
  • Tõnu-Reid Kukk (alates 25.10.1993)

Aseesimehed

  • Raoul Üksvärav (kuni 18.02.1993)
  • Peeter Lorents (kuni 18.02.1993, alates 25.10.1993)
  • Tõnu-Reid Kukk (18.02.–25.10.1993)

Liikmed

  • Toomas Alatalu
  • Endel Eero (alates 16.09.1993, asendusliige)
  • Tõnu-Reid Kukk
  • Peeter Lorents
  • Kalev Raave
  • Riivo Sinijärv (kuni 16.02.1993, suursaadik Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendatud Kuningriigis)
  • Eino Tamm (alates 23.02.1993, asendusliige)
  • Tõnu Tepandi
  • Ülo Vooglaid
  • Raoul Üksvärav (kuni 16.09.1993, Maaliidu Ühendus)

 

Kuningriiklaste fraktsioon

07.10.1992
8 liiget (07.10.1992)
7 liiget (10.03.1995)

Esimees

  • Kalle Kulbok

Aseesimees

  • Ralf R. Parve

Liikmed

  • Priit Aimla
  • Rein Kikerpill
  • Mihkel Kraav (alates 03.05.1993, asendusliige)
  • Kalle Kulbok
  • Tõnu Kõrda
  • Lembit Küüts (kuni 13.10.1994, lahkunud fraktsiooni otsusel, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Ralf R. Parve
  • Vambola Põder (kuni 12.03.1993)
  • Kirill Teiter

 

Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei fraktsioon

08.10.1992
11 liiget (08.10.1992)
8 liiget (10.03.1995)

Esimehed

  • Ants Erm (kuni 20.09.1993)
  • Viktor Niitsoo (alates 20.09.1993)

Aseesimehed

  • Jüri Adams (alates 09.12.1992, 15.11.1993–08.11.1994)
  • Viktor Niitsoo (09.11.1992–20.09.1993)
  • Ants Erm (27.09.–01.11.1993)
  • Epp Haabsaar (alates 07.11.1994)

Liikmed

  • Jüri Adams (kuni 08.11.1994, justiitsminister)
  • Rein Arjukese
  • Tiina Benno
  • Ants Erm (kuni 01.11.1993, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Epp Haabsaar
  • Tunne Kelam
  • Avo Kiir (kuni 16.12.1993, Sõltumatud; alates 28.11.1994)
  • Viktor Niitsoo (alates 09.11.1992)
  • Jaanus Raidal (kuni 16.12.1993, Sõltumatud)
  • K. Jaak Roosaare
  • Vardo Rumessen
  • Toivo Uustalo (14.04.–04.11.1993, fraktsiooni mittekuuluv)

 

Eesti Kodaniku fraktsioon

I: 07.10.1992–08.10.1992, 7 liiget (07.10.1992)
II: 18.11.1992–14.04.1993, 6 liiget (18.11.1992)

Esimees

  • Jüri Toomepuu

Aseesimehed

  • Mart-Olav Niklus (kuni 08.10.1992)
  • Katrin Linde

Liikmed

  • Tiina Benno (kuni 07.10.1992, ERSP)
  • Katrin Linde,
  • Paul-Olev Mõtsküla
  • Mart-Olav Niklus
  • Aime Sügis
  • Jüri Toomepuu
  • Toivo Uustalo (kuni 14.04.1993, ERSP)

 

Liberaalide fraktsioon

I: 08.11.1993–24.05.1994, 6 liiget (08.11.1993)
II: 27.06.1994, 6 liiget (27.06.1994) ja 7 liiget (10.03.1995)

Esimehed

  • Tiit Käbin (kuni 24.05.1994)
  • Paul-Eerik Rummo (alates 27.06.1994)

Aseesimehed

  • Jüri E. Põld (alates 07.02.1994)
  • Tiit Käbin (alates 27.06.1994)

Liikmed

  • Lauri Einer
  • Heiki Kranich (kuni 12.01.1994, rahandusminister; alates 27.06.1994)
  • Tiit Käbin
  • Daimar Liiv (kuni 21.06.1994; alates 08.11.1994, asendusliige)
  • Aap Neljas
  • Kristiina Ojuland (07.02.–24.05.1994, asendusliige)
  • Jüri E. Põld
  • Paul-Eerik Rummo (alates 27.06.1994, kultuuri- ja haridusminister)

 

Sõltumatute fraktsioon

16.12.1993
6 liiget (16.12.1993)
7 liiget (10.03.1995)

Esimehed

  • Avo Kiir (kuni 01.04.1994)
  • Jaanus Raidal (01.04.–31.09.1994, alates 01.01.1995)
  • Ants Erm (01.10.–31.12.1994)

Aseesimehed

  • Kalju Põldvere (kuni 01.04.1994)
  • Mart-Olav Niklus (01.04.–31.09.1994)
  • Toivo Uustalo (01.10.–31.12.1994)
  • Aime Sügis (alates 01.01.1995)

Liikmed

  • Ants Erm
  • Avo Kiir (kuni 28.11.1994, ERSP)
  • Mart-Olav Niklus
  • Kalju Põldvere
  • Eve Pärnaste (alates 08.11.1994, asendusliige)
  • Jaanus Raidal
  • Aime Sügis (alates 04.04.1994)
  • Toivo Uustalo

 

Vabade Demokraatide fraktsioon

14.04.1994
6 liiget (10.03.1995)

Esimees

  • Jaan Kaplinski

Aseesimees

  • Olli Toomik

Liikmed

  • Ignar Fjuk
  • Mati Hint
  • Jaan Kaplinski
  • Ants-Enno Lõhmus
  • Olli Toomik
  • Heido Vitsur

 

Parempoolsete fraktsioon

30.06.1994
9 liiget (30.06.1994)
8 liiget (10.03.1995)

Esimees

  • Karin Jaani

Aseesimees

  • Enn Tarto

Liikmed

  • Sulev Alajõe
  • Illar Hallaste
  • Vootele Hansen (kuni 08.11.1994, keskkonnaminister)
  • Andres Heinapuu
  • Rein Helme
  • Karin Jaani
  • Kaido Kama (kuni 08.11.1994, siseminister)
  • Indrek Kannik
  • Ilmar Pärtelpoeg (alates 12.09.1994, asendusliige)
  • Enn Tarto

 

Fraktsioonidesse mittekuulunud Riigikogu liikmed

  • Ants Erm (01.11.–16.12.1993, Sõltumatud)
  • Ignar Fjuk (15.12.1993–18.04.1994, Vabad Demokraadid)
  • Mati Hint (15.12.1993–18.04.1994, Vabad Demokraadid)
  • Rein Järlik, Kaido Kama (30.05.–30.06.1994, Parempoolsed)
  • Indrek Kannik (30.05.–30.06.1994, Parempoolsed)
  • Jaan Kaplinski (11.11.1993–18.04.1994, Vabad Demokraadid)
  • Kalev Kukk (alates 10.11.1994)
  • Lembit Küüts (13.10.–16.11.1994, Mõõdukad)
  • Katrin Linde (alates 14.04.1993)
  • Ants-Enno Lõhmus (05.11.1993–18.04.1994, Vabad Demokraadid)
  • Tiit Made (kuni 27.06.1994, Keskfraktsioon)
  • Paul-Olev Mõtsküla (14.04.1993–09.12.1994, Isamaa)
  • Mart-Olav Niklus (14.04.–16.12.1993, Sõltumatud)
  • Ülo Nugis (alates 06.11.1992)
  • Mart Nutt (alates 30.06.1994)
  • Kalju Põldvere (07.12.–16.12.1993, Sõltumatud)
  • Kuno Raude (alates 16.01.1995)
  • Aime Sügis (14.04.1993–04.04.1994, Sõltumatud)
  • Jüri Toomepuu (alates 14.04.1993)
  • Olli Toomik (15.12.1993–18.04.1994, Vabad Demokraadid)
  • Toivo Uustalo (04.11.–16.12.1993, Sõltumatud)
  • Heido Vitsur (kuni 18.04.1994, Vabad Demokraadid)

Üles

Viimati muudetud: 20.05.2015

Tagasiside