Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Mitmes Toompea lossi ruumis eksponeeritakse Eesti kunsti. Teise korruse kunstisaalis on alates 2001. aastast olnud võimalik saada elamusi maali-, foto-, tarbe-, ehte-, rõiva- ja tekstiilikunsti töödest, aga ka graafikast, skulptuuridest ja videoinstallatsioonidest. Näitused on avatud esmaspäevast reedeni kella 10.00–16.00.

2001. aastal tekkis Riigikogu naisteühenduse liikmetel idee korraldada Toompeal kunstinäitusi koostöös Eesti Kunstnike Liiduga. Esimene näitus kunstnik Ado Lille maalidega avati kunstisaalis sama aasta mais. Praeguseks on lossis eksponeeritud maali-, foto-, tarbe-, ehte-, rõiva- ja tekstiilikunsti töid, aga ka graafikat, skulptuure ja videoinstallatsioone. Näitused vahetuvad pooleteise kuu jooksul, kattudes Riigikogu töötsükliga septembrist juunini. Näitusekavad sünnivad Eesti Kunstnike Liidu ja Riigikogu Kantselei koostöös.

Kamille Saabre 2014. aasta näituselt “Tutti frutti”

Näitused on avatud esmaspäevast reedeni kella 10–16. Istungitevahelisel ajal näituseid ei eksponeerita. 

Toompea lossi kunstielu võtab kokku 2012. aastal valminud raamat60 kunstnikku Riigikogu kunstisaalis“, mille avasõnas kirjutab kunstnike liidu kauaaegne asepresident Anu Kalm: “Kunstnikud Riigikogu kunstisaali on valitud nii, et oleks esindatud erinevad põlvkonnad ja kunstiliigid. Eesmärk on, et esitatav kunst haakuks majaga ja kõnetaks inimesi, kes seal töötavad.“

Lisaks kunstisaalile korraldatakse regulaarseid näitusi veel Toompea lossi lõunatiiva kolmandal korrusel, Riigikogu hoone vestibüülis ja teisel korrusel.

Näituste külastamiseks tulge Toompea lossi vasakpoolsesse vestibüüli ja andke valvelaua töötajale oma soovist teada. Näitusele tulles palume kaasa võtta kehtiv isikut tõendav pildiga dokument. Näitused on üleval septembrist juunikuuni, juulis ja augustis näitusi ei toimu. 

Tere tulemast ja häid kunstielamusi!

Gunta Randla isikunäitus, 2014

Üles

Viimati muudetud: 19.07.2023

Tagasiside