Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Avaandmed on masinloetavas vormingus andmed, mis on antud kõigile kasutamiseks. Sellelt lehelt leiate info, kuidas kasutada Riigikogu veebilehega seotud avaandmeid. Ligipääs avaliku sektori avaandmetele on infoühiskonna üks põhiõigusi ja sellel on oluline mõju riigi juhtimise läbipaistvusele, kodanike kaasamisele, majanduse elavdamisele, teadusuuringute tegemisele, avaliku sektori tõhustamisele jne. Avaandmete kasutamisel nõustute Creative Commons 3.0 BY-SA litsentsitingimustega.

Riigikogu Kantselei avaandmete teenused võimaldavad IT-asjatundjale paindlikku ja kohest ligipääsu töö käigus tekkinud infole. Avaandmeid väljastatakse läbi rakendusliidese (API) JSON-vormingus. Avaandmete APIt saab kasutada api.riigikogu.ee kaudu. Paljud andmed on API väljundites esitatud universaalsete ja unikaalsete identifikaatoritena (UUID), millele saab selgitava vaste sobiva API päringu tegemisel.

Näiteks 2013. aasta 15. jaanuari täiskogu istungil toimunud hääletuste vaatamiseks saab kasutada teenust /api/votings. Päringu URLi koostamisel tuleb lisada soovitud perioodi algus- ja lõpukuupäeva parameetrid, vastavalt startDate (aaaa-kk-pp) ning endDate (aaaa-kk-pp). Selles näites on parameetrid ”2013-01-15” ja päring ise näeb välja selline: https://api.riigikogu.ee/api/votings?startDate=2013-01-15&endDate=2013-01-15&lang=et. Tehtud päringu väljundiks on valitud ajavahemikul toimunud istungite päevakorrapunktide hääletuste üldnimekiri JSON-vormingus.

Kui on soov vaadata konkreetse hääletuse detailandmeid, tuleb näites saadud info alusel teha järgmine päring teenusega /api/votings/{uuid}. Näiteks Riigikogu otsuse ”Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele” hääletuse detailandmete päringu tegemiseks tuleb otsida eelnevast vastusest üles selle otsusega seotud hääletuse UUID, milleks on db57ca8d-7fe4-44cb-ab47-a68e46a683d5. Päring ise näeb välja selline: https://api.riigikogu.ee/api/votings/db57ca8d-7fe4-44cb-ab47-a68e46a683d5?lang=et. Tehtud päringu väljundiks on kõigi Riigikogu liikmete hääletusinfo isikute kaupa.

2012.-st aastast varasemates andmetes võib esineda puudusi.

Palume raporteerida kõik leitud vead Github keskkonda https://github.com/riigikogu-kantselei/api

Küsimuste korral kirjutage [email protected].

Üles

Viimati muudetud: 18.08.2020

Tagasiside