Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

XI Riigikogu fraktsioonid

Fraktsioonide koosseis on esitatud 2011. aasta veebruari seisuga.

Eestimaa Rahvaliidu fraktsioon

Eestimaa Rahvaliidu fraktsioon loodi Riigikogu juhatuse 2. aprilli 2007. aasta otsusega nr 3 ja lõpetati Riigikogu juhatuse 7. juuli 2010. aasta otsusega nr 70.

Liikmed

  • Mai Treial (02.04.2007–07.07.2010)
  • Villu Reiljan (02.04.2007–26.05.2010)
  • Karel Rüütli (02.04.2007–07.07.2010)
  • Ester Tuiksoo (09.04.2007–07.07.2010)
  • Tarmo Mänd (03.04.2007–12.03.2010)
  • Jaanus Marrandi (02.04.2007–07.07.2010)
  • Jaan Õunapuu, Villu Reiljani asendusliige (31.05.2010–07.07.2010)

Erakonna Eestimaa Rohelised fraktsioon

Esimees: Valdur Lahtvee
Aseesimees: Marek Strandberg

Liikmed

  • Mart Jüssi
  • Aleksei Lotman
  • Maret Merisaar
  • Toomas Trapido

Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon

Esimees: Mart Laar
Aseesimehed: Andres Herkel, Toomas Tõniste

Liikmed

  • Ene Ergma
  • Kaia Iva
  • Mari-Ann Kelam
  • Elle Kull
  • Tarmo Kõuts
  • Marko Mihkelson
  • Erki Nool
  • Mart Nutt
  • Liisa-Ly Pakosta
  • Urmas Reinsalu
  • Sven Sester
  • Margus Tsahkna
  • Peeter Tulviste
  • Ken-Marti Vaher
  • Lauri Vahtre
  • Trivimi Velliste

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon

Esimees: Eiki Nestor
Aseesimees: Indrek Saar

Liikmed

  • Kalev Kotkas
  • Peeter Kreitzberg
  • Kalvi Kõva
  • Sven Mikser
  • Heljo Pikhof
  • Hannes Rumm
  • Mark Soosaar

Eesti Reformierakonna fraktsioon

Esimees: Peep Aru
Aseesimehed: Rein Aidma, Rain Rosimannus

Liikmed

  • Robert Antropov
  • Hannes Astok
  • Ivi Eenmaa
  • Igor Gräzin
  • Tõnu Juul
  • Helmer Jõgi
  • Raivo Järvi
  • Katrin Karisma-Krumm
  • Ene Kaups
  • Urmas Klaas
  • Tõnis Kõiv
  • Väino Linde
  • Lauri Luik
  • Maret Maripuu
  • Silver Meikar
  • Tatjana Muravjova
  • Leino Mägi
  • Kalle Palling
  • Keit Pentus
  • Jaanus Rahumägi
  • Mati Raidma
  • Paul-Eerik Rummo
  • Taavi Rõivas
  • Jaak Salumets
  • Erik Salumäe
  • Imre Sooäär
  • Terje Trei
  • Harri Õunapuu

Eesti Keskerakonna fraktsioon

Esimees: Kadri Simson
Aseesimehed: Ain Seppik, Toomas Varek

Liikmed

  • Jaak Aab
  • Enn Eesmaa
  • Eldar Efendijev
  • Helle Kalda
  • Lembit Kaljuvee
  • Kalev Kallo
  • Valeri Korb
  • Tiit Kuusmik
  • Kalle Laanet
  • Lauri Laasi
  • Heimar Lenk
  • Inara Luigas
  • Georg Pelisaar
  • Nelli Privalova
  • Nikolai Põdramägi
  • Jüri Ratas
  • Rein Ratas
  • Mailis Reps
  • Aivar Riisalu
  • Arvo Sarapuu
  • Evelyn Sepp
  • Olga Sõtnik
  • Toivo Tootsen
  • Marika Tuus
  • Vladimir Velman

Fraktsioonidesse mittekuulunud Riigikogu liikmed

  • Jaan Kundla (alates 22.04.2008)
  • Tarmo Mänd (alates 12.03.2010)
  • Jaanus Marrandi (alates 07.07.2010)
  • Karel Rüütli (alates 07.07.2010)
  • Jüri Tamm (alates 07.12.2010)
  • Mai Treial (alates 07.07.2010)
  • Ester Tuiksoo (alates 07.07.2010)
  • Jaan Õunapuu (alates 07.07.2010)

Üles

Viimati muudetud: 20.05.2015

Tagasiside