Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

X Riigikogu juhatus

2003. aasta 31. märtsil valiti X Riigikogu esimeheks Ene Ergma ning aseesimeesteks Toomas Savi ja Peeter Kreitzberg.

2004. aasta 25. märtsil toimunud Riigikogu juhatuse valimistel valiti 54 häälega Riigikogu esimeheks Ene Ergma ning aseesimeesteks Toomas Savi (50 häält) ja Peeter Kreitzberg (27 häält). 2004. aasta 13. septembril toimunud Riigikogu aseesimeeste erakorralisel valimisel valiti esimeseks aseesimeheks Rein Lang (39 häält) ja teiseks aseesimeheks Peeter Kreitzberg (29 häält).

2005. aasta 7. märtsil toimunud Riigikogu aseesimeeste erakorralisel valimisel valiti esimeseks aseesimeheks Andres Lipstok (45 häält) ja teiseks aseesimeheks Peeter Kreitzberg (27 häält). 2005. aasta 24. märtsil toimunud Riigikogu juhatuse valimistel valiti 66 häälega Riigikogu esimeheks Ene Ergma ning aseesimeesteks Andres Lipstok (33 häält) ja Toomas Varek (31 häält).

2005. aasta 13. juunil toimunud aseesimeeste erakorralisel valimisel valiti 50 häälega esimeseks aseesimeheks Toomas Varek (50 häält) ja teiseks aseesimeheks Taavi Veskimägi (28 häält).

2006. aasta 23. märtsil toimunud Riigikogu juhatuse valimistel valiti 54 häälega Riigikogu esimeheks Toomas Varek ning esimeseks aseesimeheks Maret Maripuu (61 häält) ja teiseks aseesimeheks Ene Ergma (32 häält).

X Riigikogu liikmed

Nimi

Sünd.

Ringkond/
häälte arv/
mandaat

 Fraktsioon Erakond Alatine komisjon Muu komisjon

Kuulumine varasematesse RKdesse

1. Olav AARNA

1942

3/4470/rm.

RP

RP

KK

2. Rein AIDMA

1950

7/1573/rm

R

ER

MEK

RVK

3. Toomas ALATALU

1942

12/1384/rm

Ke, ─

EKe, ─, ERL

ELK, VK

VII, VIII

4. Jaak ALLIK

1946

8/1937/rm

ERL

ERL

KK

VIII

5. Andrus ANSIP
RK liikme volitused lõppenud
seoses tagasiastumisega 01.04.2003

1956

10/7177/im

R

ER

IX

6. Küllo ARJAKAS

1959

2/415/km

Ke

EKe

KKK, ELK

IX

7. Peep ARU
RK liikme volitused lõppenud
seoses tagasiastumisega 11.04.2005

1953

8/2064/rm

R

ER

MK

8. Meelis ATONEN
Majandus- ja kommunikatsiooni-minister 10.04.2003 – 12.09.2004;RK liikme
volitused taastunud 13.09.2004

1966

11/604/km

R

ER

PSK, MK, ELK, RK

IX

9. Eiki BERG
RK liige 01.04.2003;volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 08.09.2004

1970

10/890

RP

RP

VK, ELK

EAK

10. Ivi EENMAA
RK liige 11.05.2004;volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 11.05.2004

1943

6/460

ER

IX

11. Enn EESMAA

1946

3/3295/rm

Ke

EKe

VK, ELK

12. Eldar EFENDIJEV
RK liige 16.04.2003

1954

7/1133

Ke

EKe

KK

13. Margi EIN

1950

9/1881/rm

ERL

ERL

SK, PSK

KSK

14. Ene ERGMA
RK esimees 31.03.2003 – 23.03.2006;RK II aseesimees 23.03.2006

1944

10/979/km

RP

RP

15. Igor GRÄZIN
RK liige 12.04.2005

1952

9/537

R

ER

MK

VIII

16. Margus HANSON
Kaitseminister 10.04.2003 –22.11.2004;RK liikme volitused taastunud 23.11.2004;volitused lõppenud seoses süüdimõistva kohtuotsuse jõustumisega 20.11.2006

1958

10/1082/rm

R

ER

ELK, RKK

17. Andres HERKEL

1962

1/1238/km

IL

IL

PSK, VK

HIV

IX

18. Liia HÄNNI
RK liige 10.10.2006;volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 10.10.2006

1946

10/663

SDE

VII, VIII, IX

19. Toomas Hendrik ILVES
RK liikme volitused lõppenud seoses Euroopa Parlamendi liikmeks valimisega 01.07.2004

1953

8/1430/km

M, SD

REM, SDE

VK

JJK, EAK

IX

20. Sergei IVANOV

1958

2/1140/rm

R

ER

VK

VIII, IX

21, Teet JAGOMÄGI
RK liikme volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 01.04.2003

1969

10/3753/rm

RP

22. Andres JALAK

1953

8/1698/rm

RP

RP

MEK, RK

23. Mati JOSTOV
RK liikme volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 16.04.2003

1958

7/2627/rm

Ke

EKe

KK

24. Helmer JÕGI
RK liige 02.04.2003

1952

10/583

R

ER

ÕK, KK

25. Laine JÄNES
RK liige 01.04.2003; volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 02.04.2003

1964

10/803

ER

26. Raivo JÄRVI
RK liige 10.04.2003

1954

3/764

R

ER

RK, ELK

27. Helle KALDA
RK liige 22.03.2003; volitused lõppenud 11.04.2003;RK liige 02.07.2004

1950

3/1040

Ke

EKe

MK

28. Nelli KALIKOVA

1949

7/755/km

RP

RP

SK

HIV

29. Siim KALLAS
Peaminister 28.01.2002–10.04.2003;RK liikme volitused taastunud 11.04.2003; volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 05.05.2004

1948

4/10008/im

R

ER

VK

VIII, IX

30. Tõnu KAUBA
RK liige 22.03.2003; volitused lõppenud 11.04.2003

1952

10/1226

Ke

EKe

VIII, IX

31. Tunne KELAM
RK liikme volitused lõppenud seoses Euroopa Parlamendi liikmeks valimisega 01.07.2004

1936

4/2808/rm

IL

IL

KKK, ELK

EAK

VII, VIII, IX

32. Mati KEPP
RK liige 10.04.2003

1947

9/1041

ERL

ERL

MEK, MK, ELK

33. Ago-Endrik KERGE
RK liige 16.10.2004;
volitused lõppenud 22.03.2005

1939

2/661

RP

RP

ÕK

34. Siim-Valmar KIISLER
RK liige 10.04.2003;volitused lõppenud 13.04.2005;
RK liige 11.12.2006

1965

3/908

RP

RP

ÕK, KKK, MK

35. Arnold KIMBER

1947

8/1830/rm

Ke

EKe, ─

MK, MEK

36. Signe KIVI
RK liikme volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 03.04.2005

1957

2/5753/im

R

ER

KK

IX

37. Mait KLAASSEN
RK liige 02.07.2004

1955

11/847

R

ER

PSK

38. Andres KORK
RK liige 10.04.2003;volitused lõppenud 13.04.2005

1950

1/571

RP

RP

SK

39. Peeter KREITZBERG
RK II aseesimees
31.03.2003 – 24.03.2005

1948

6/2541/rm

Ke, ─

EKe, ─, SDE

ELK, ─,

KKK

EAK

IX

40. Kalev KUKK
RK liige 16.05.2006

1951

2/278

R

ER

PSK

VII, VIII, IX

41. Elle KULL

1952

1/2217/rm

RP

RP

KK

HIV

42. Tiit KUUSMIK
RK liige 26.10.2005

1950

7/849

Ke

EKe

RK

RRK

43. Tõnis KÕIV
RK liige 12.04.2005

1970

8/556

R

ER

SK, KKK

44. Tõnu KÕIV
RK liige 21.07.2004; volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 13.09.2004

1968

6/289

SDE

IX

45. Urmo KÖÖBI

1939

10/1558/rm

RP

RP

KKK, PSK, SK

46. Olev LAANJÄRV
RK liige 01.04.2003;
RK liikme volitused lõppenud surma tõttu 28.02.2007

1942

2/557

Ke, ─, Ke

EKe, ─

ÕK

47. Mart LAAR

1960

6/1055/km

IL

IL

MK

JJK

VII, VIII, IX

48. Lauri LAASI
RK liige 01.12.2005

1974

1/1447

Ke

EKe

KK

49. Rein LANG
RK I aseesimees 13.09.2004 – 21.02.2005;välisminister 22.02.–13.04.2005;justiitsminister 13.04.2005

1957

1/4283/rm

R

ER

PSK, ELK

EAK

50. Jarno LAUR
RK liige 14.09.2004

1975

10/381

SD

SDE

PSK

RVK, EUK

51. Tarmo LEINATAMM

1957

9/3670/rm

RP, ─

RP, ER

MEK, RKK

52. Margus LEIVO
Siseminister 10.04.2003 – 13.04.2005;RK liikme volitused taastunud 14.04.2005

1954

11/792/km

ERL

ERL

ÕK

EUK

53. Heimar LENK

1946

11/2487/rm

Ke

EKe

MEK

54. Robert LEPIKSON
RK liikme volitused lõppenud surma tõttu 01.07.2006

1952

11/4496/rm

Ke, ─

EKe, ─, ERL

RK, PSK, RKK

55. Jürgen LIGI
RK liige 22.03.2003;volitused peatunud seoses kaitseministriks nimetamisega 07.10.2005

1959

2/1086

R

ER

KKK

VIII, IX

56. Väino LINDE

1959

12/1309/rm

R

ER

PSK, ÕK

JJK

IX

57. Andres LIPSTOK
RK I aseesimees
07.03.–06.06.2005;volitused lõppenud seoses Eesti Panga presidendiks nimetamisega 06.06.2005

1957

5/2037/rm

R

ER

RK, ELK

RRK

VIII, IX

58. Värner LOOTSMANN
RK liikme volitused lõppenud (Harju maavanem) 07.02.2006

1945

4/295/km

Ke

EKe

RK

RVK, RRK

IX

59. Mihhail LOTMAN
RK liige 09.09.2004

1952

10/843

RP

RP

VK, ELK, KKK, PSK

60. Inara LUIGAS
RK liige 09.02.2006

1959

11/1127

Ke

EKe

RK

61. Tõnis LUKAS

1962

10/2120/rm

IL

IL

KK

VIII, IX

62. Tiit MAE
RK liige 10.04.2003;volitused lõppenud 13.04.2005

1960

4/1012

ERL

ERL

MEK, ÕK, ELK

EAK

63. Külvar MAND
RK liikme volitused lõppenud seoses sotsiaalministeeriumi abiministri
ametikohale asumisega 08.10.2003

1965

12/5873/im

RP

RP

SK

64. Maret MARIPUU
RK I aseesimees 23.03.2006

1974

3/2236/rm

R

ER

RKK, VK

EAK

IX

65. Jaanus MARRANDI
Põllumajandus-minister 28.01.2002 – 10.04.2003;RK liikme volitused taastunud 11.04.2003

1963

8/3502/rm

Ke, ─

EKe, ─, ERL

MEK

IX

66. Tiit MATSULEVITŠ
RK liige 10.04.2003; volitused lõppenud 06.10.2003;RK liige 06.10.2003

1958

2/1022

RP

RP

RKK

67. Indrek MEELAK
RK liige 22.03.2003; volitused lõppenud 11.04.2003

1960

8/1179

Ke

EKe

IX

68. Silver MEIKAR
RK liige 10.04.2003; volitused lõppenud 23.11.2004;RK liige 21.11.2006

1978

10/531

R

ER

MK, ELK, RKK

EAK

69. Mart MERI
RK liige 11.10.2006

1959

3/1324

SD

SDE

ELK, KK

IX

70. Kristen MICHAL
RK liige 12.05.2004; volitused lõppenud 13.09.2004;RK liige 13.09.2004; volitused lõppenud 11.02.2005;RK liige 08.10.2005;volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 10.05.2006

1975

2/502

R

ER

VK, RKK, PSK

71. Marko MIHKELSON

1969

11/1313/km

RP

RP

VK

72. Sven MIKSER
Kaitseminister 28.01.2002 – 10.04.2003;RK liikme volitused taastunud 11.04.2003

1973

10/1327/rm

Ke, ─

EKe, ─, SDE

RKK

IX

73. Tatjana MURAVJOVA

RK liige 22.02.2005

1949

1/1058

R

ER

MK

74. Aadu MUST
RK liige 22.03.2003; volitused lõppenud 11.04.2003;RK liige 08.02.2006; volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 08.02.2006

1951

10/459

Ke, ─

EKe

IX

75. Leino MÄGI

1955

4/520/rm

R

ER

SK

HIV, KSK

76. Meelis MÄLBERG
RK liige 11.05.2006;volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 15.05.2006

1970

11/806

ER

77. Jaanus MÄNNIK

1951

12/2115/rm

ERL

ERL

RK

VIII, IX

78. Eiki NESTOR

1953

1/1233/km

M, SD

REM, SDE

RK

HIV, KSK, RRK

VII, VIII, IX

79. Tiit NIILO
RK liige 24.09.2003

1962

11/787

RP

RP

MEK

RVK

80. Mart NUTT
RK liige 02.07.2004

1962

5/564

IL

IL

ELK, PSK

VII, VIII, IX

81. Kristiina OJULAND
Välisminister 28.01.2002 – 10.04.2003;välisminister 10.04.2003 – 10.02.2005;RK liikme volitused taastunud 11.02.2005

1966

7/1208/km

R

ER

PSK, ELK, VK

VII, VIII, IX

82.Mart OPMANN

1956

3/396/km

ERL

ERL

MK

JJK

83. Rein OTSASON
RK liige 24.02.2004;volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 27.02.2004

1931

4/1213

RP

84. Siiri OVIIR
Sotsiaalminister 28.01.2002 – 10.04.2003;RK liikme volitused taastunud 11.04.2003;volitused lõppenud seoses Euroopa Parlamendi liikmeks valimisega 01.07.2004

1947

3/2631/rm

Ke

EKe

PSK, ELK

EAK, HIV

VII, VIII, IX

85. Raivo PAAVO
RK liige 02.07.2004;volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 20.07.2004

1946

7/401

SDE

VIII, IX

86. Ivari PADAR

1965

11/5253/im

M, SD

REM, SDE

MK, MEK

JJK

87. Urmas PAET

Kultuuriminister 10.04.2003 – 13.04.2005;

välisminister 13.04.2005

1974

3/7560/im

R

ER

88. Tõnis PALTS
Rahandusminister 10.04.–05.10.2003;RK liikme volitused taastunud 06.10.2003; volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 15.10.2004 (Tallinna linnapea)

1953

2/7514/im

RP

RP

RK

89. Juhan PARTS
Peaminister 10.04.2003 – 13.04.2005;RK liikme volitused taastunud 14.04.2005

1966

1/6890/im

RP

RP

VK, ELK

90. Ants PAULS

1940

7/1797/rm

RP

RP

MK, KKK

91. Georg PELISAAR
RK liige 05.07.2006

1958

11/1197

Ke

EKe

VK

IX

92. Keit PENTUS
RK liige 10.04.2003;volitused lõppenud 11.04.2003;RK liige 06.05.2004; volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 06.05.2004

1976

3/718

ER

93. Koit PIKARO
RK liige 22.03.2003; volitused lõppenud 11.04.2003;RK liige 13.04.2005

1949

12/1356

Ke

EKe

─, ÕK

─, KSK

IX

94. Marko POMERANTS
Sotsiaalminister 10.04.2003 – 13.04.2005;RK liikme volitused taastunud 14.04.2005

1964

6/4324/im

RP

RP

SK, MEK

95. Koit PRANTS
RK liige 10.04.2003;volitused lõppenud 08.10.2006

1961

9/503

ERL

ERL

PSK

HIV

96. Nelli PRIVALOVA

1945

2/862/rm

Ke

EKe

RKK

IX

97. Henn PÄRN
RK liikme volitused lõppenud seoses riiklikuks lepitajaks määramisega 10.12.2006

1941

4/946/km

RP

RP

MK

98. Kadi PÄRNITS

1965

6/786/km

M, SD

REM, SDE

SK

99. Kaarel PÜRG

1949

7/1440/rm

Ke

EKe

SK

HIV

100. Jaanus RAHUMÄGI

1963

8/3798/rm

RP, ─

RP, ER

ELK, ÕK

EAK

101. Ülle RAJASALU
RK liige 04.04.2005

1953

2/795

R

ER

ÕK, ELK

EUK

Mailis RAND
Vt. Mailis REPS
102. Rein RANDVER
RK liikme volitused peatunud seoses keskkonnaministriks nimetamisega 10.10.2006

1956

11/2568/rm

ERL

ERL

RKK

103. Märt RASK
Justiitsminister 28.01.2002 – 10.04.2003;RK liikme volitused taastunud 11.04.2003; volitused lõppenud seoses Riigikohtu esimeheks nimetamisega 12.09.2004

1950

6/1307/km

R, ─

ER, ─

ÕK

IX

104. Indrek RAUDNE

1975

2/1408/rm

RP

RP

MEK, KK

105. Janno REILJAN

1951

11/1682/rm

ERL

ERL

ELK, VK

EAK

IX

106. Villu REILJAN Keskkonnaminister 10.04.2003 – 08.10.2006;

RK liikme volitused taastunud 09.10.2006

1953

9/5329/im

ERL

ERL

RKK

VIII, IX

107. Urmas REINSALU

1975

3/2754/rm

RP

RP

PSK, ELK

EAK

108. Mailis REPS
Haridus- ja teadusminister 28.01.2002 – 10.04.2003;RK liikme volitused taastunud 11.04.2003;volitused peatunud seoses haridus- ja teadusministriks nimetamisega 12.04.2005

1975

9/925/km

Ke

EKe

KK, ELK

109. Reet ROOS

1973

4/3096/rm

RP

RP

RK, ÕK

110. Viive ROSENBERG
RK liige 22.03.2003; volitused lõppenud 11.04.2003

1943

4/851

Ke

EKe

IX

111. Rain ROSIMANNUS

1968

4/600/rm

R

ER

RKK, KKK

112. Arno ROSSMAN
RK liige 10.04.2003; volitused lõppenud 02.04.2004

1954

7/748

ERL

ERL

ÕK

113. Paul-Eerik RUMMO
RK liige 22.03.2003; Minister (rahvastikuminister) 10.04.2003 – 13.04.2005;minister (rahvastikuminister) 13.04.2005

1942

4/482

R

ER

VII, VIII, IX

114. Jüri SAAR

1946

5/2364/rm

ERL

ERL

KKK

115. Katrin SAKS
RK liikme volitused lõppenud seoses Euroopa Parlamendi liikmeks asumisega 09.10.2006

1956

2/1770/km

M, SD

REM, SDE

KK, ELK

116. Toomas SAVI
RK I aseesimees
31.03.2003 – 01.07.2004;RK liikme volitused lõppenud seoses Euroopa Parlamendi liikmeks valimisega 01.07.2004

1942

11/1987/rm

R

ER

VIII, IX

117. Edgar SAVISAAR
RK liikme volitused lõppenud
seoses tagasiastumisega 01.04.2003
(Tallinna linnapea)

1950

2/12960/im

Ke

EKe

VII, VIII, IX

118. Vilja SAVISAAR
RK liikme volitused lõppenud
seoses tagasiastumisega 30.11.2005

1962

1/5919/im

Ke

EKe

SK, PSK, KK

119. Helir-Valdor SEEDER

1964

8/2524/rm

IL

IL

RK

RVK, RRK

120. Evelyn SEPP

1972

1/292/km

Ke

EKe

PSK

KSK, EUK

IX

121. Ain SEPPIK

1952

5/3216/rm

Ke

EKe

ÕK, PSK

JJK

122. Sven SESTER

1969

2/848/km

RP

RP

MK, ELK

123. Siiri SISASK
RK liige 06.10.2003

1968

4/1391

RP

RP

PSK, RKK

124. Mark SOOSAAR

1946

12/1525/rm

Ke, ─

EKe, ─, SDE

KK

125. Imre SOOÄÄR

1969

5/982/rm

RP, ─

RP, ─, ER

MEK

126. Mihhail STALNUHHIN
RK liikme volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 25.10.2005

1961

7/4626/im

Ke

EKe

PSK, RK

IX

127. Pavel STAROSTIN

1955

 2/550/rm

 –

Eke

128. Hirvo SURVA
RK liige 10.04.2003; volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 05.10.2003

1963

6/780

RP

RP

PSK

129. Jüri ŠEHOVTSOV

1952

2/1117/rm

Ke

EKe

MK, KKK

130. Olari TAAL

1953

5/3816/rm

RP

RP

RK

JJK

131. Vello TAFENAU

1952

6/1481/rm

ERL

ERL

RK

EAK, RRK

132. Andres TAIMLA
RK liige 22.03.2003

1947

8/886

R

ER

KK

VIII, IX

133. Kalle TALVISTE
RK liige 22.03.2003; volitused lõppenud 11.04.2003

1945

4/1421

Ke

EKe

134. Jaanus TAMKIVI
RK liige 07.06.2005

1959

5/1561

R

ER

KKK, RKK, SK

135. Jüri TAMM
RK liige 02.07.2004

1957

4/570

SD

SDE

MK

IX

136. Anti TAMMEOKS
RK liige 28.02.2004;
volitused lõppenud 13.04.2005

1975

4/598

RP

RP

KKK

137. Tiit TAMMSAAR
Põllumajandus-minister 10.04.2003 – 02.04.2004;RK liikme volitused taastunud 03.04.2004

1951

4/1674/rm

ERL

ERL

MEK, ELK

RVK

VIII, IX

138. Andres TARAND
RK liikme volitused lõppenud seoses Euroopa Parlamendi liikmeks valimisega 01.07.2004

1940

4/2356/rm

M, SD

REM, SDE

PSK

VII, VIII, IX

139. Toomas TEIN
RK liikme volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 11.04.2005

1955

9/1867/rm

R

ER

SK

HIV

140. Ela TOMSON

1945

12/1652/rm

RP

RP

VK

141. Toivo TOOTSEN

1943

2/301/km

Ke

EKe

MEK, RKK

IX

142. Mai TREIAL

1952

9/1704/km

ERL

ERL

SK

VIII, IX

143. Elmar-Johannes TRUU
RK liige 11.10.2006

1942

11/1196

ERL, ─

ERL, ─

PSK

VIII, IX

144. Peeter TULVISTE

1945

10/1572/km

IL

IL

SK

145. Marika TUUS

1951

9/4028/rm

Ke

EKe

SK

146. Liina TÕNISSON
Majandus- ja kommunikatsiooni-minister 28.01.2002 – 10.04.2003;RK liikme volitused taastunud 11.04.2003

1940

4/3643/rm

Ke, ─

EKe, ─

MK, ELK

EAK

VII, VIII, IX

147. Ken-Marti VAHER Justiitsminister 10.04.2003 – 21.03.2005;

RK liikme volitused taastunud 22.03.2005

1974

1/1379/km

RP

RP

ÕK

EUK

148. Toomas VAREK
Siseminister 10.02.–10.04.2003;RK liikme volitused taastunud 11.04.2003;RK II aseesimees 24.03.–13.06.2005;RK I aseesimees 13.06.2005 – 23.03.2006;RK esimees 23.03.2006

1948

6/1221/km

Ke

EKe

KKK

RVK, RRK

IX

149. Trivimi VELLISTE

1947

12/1424/km

IL

IL

RKK

KSK, EUK

VII, IX

150. Vladimir VELMAN

1945

1/2143/rm

Ke

EKe

ÕK, KKK, ELK, MK

VIII, IX

151. Taavi VESKIMÄGI
Rahandusminister 06.10.2003 – 13.04.2005;RK liikme volitused taastunud 14.04.2005;RK II aseesimees 13.06.2005 – 23.03.2006

1974

4/6020/im

RP

RP

RK, ELK

RRK

152. Toomas VILOSIUS
RK liige 10.04.2003; volitused lõppenud 11.04.2003;RK liige 07.05.2004; volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 10.05.2004

1951

12/313

ER

VIII, IX

153. Ülo VOOGLAID
RK liikme volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 23.02.2004

1935

4/1719/rm

RP

RP

KKK

VII, VIII

154. Hannes VÕRNO
RK liikme volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 24.09.2003

1969

11/3584/rm

RP

RP

RKK

155. Aivar ÕUN
RK liige 08.10.2003

1959

12/734

RP

RP

ÕK, RK, KKK

RRK

156. Harri ÕUNAPUU
Rahandusminister 28.01.2002 – 10.04.2003;RK liikme volitused taastunud 11.04.2003

1947

4/1918/rm

Ke, ─

EKe, ─, ER

RK

RRK

IX

157. Jaan ÕUNAPUU
Minister (regionaalminister) 10.04.2003 – 13.04.2005;minister (regionaalminister) 13.04.2005

1958

9/4208/rm

ERL

ERL

158. Avo ÜPRUS

1954

1/372/km

RP

RP

PSK

KSK

 

Lühendid

Valimisringkonnad

  • Ringkond nr. 1 – Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa
  • Ringkond nr. 2 – Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa
  • Ringkond nr. 3 – Tallinna Mustamäe ja Nõmme linnaosa
  • Ringkond nr. 4 – Harju ja Rapla maakond
  • Ringkond nr. 5 – Hiiu, Lääne ja Saare maakond
  • Ringkond nr. 6 – Lääne-Viru maakond
  • Ringkond nr. 7 – Ida-Viru maakond
  • Ringkond nr. 8 – Järva ja Viljandi maakond
  • Ringkond nr. 9 – Jõgeva ja Tartu maakond
  • Ringkond nr. 10 – Tartu linn
  • Ringkond nr. 11 – Võru, Valga ja Põlva maakond
  • Ringkond nr. 12 – Pärnu maakond

Mandaat

  • im – Isikumandaat
  • km– Kompensatsioonimandaat
  • rm – Ringkonnamandaat

Fraktsioonid

  • Eesti Keskerakond (Ke)
  • Eesti Reformierakond (R)
  • Eestimaa Rahvaliit (ERL)
  • Isamaaliit (IL)
  • Res Publica (RP)
  • Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SD)
  • Fraktsioonidesse mittekuuluvad Riigikogu liikmed (–)

Alatised komisjonid

  • Euroopa Liidu asjade komisjon (ELK)
  • Keskkonnakomisjon (KKK)
  • Kultuurikomisjon (KK)
  • Maaelukomisjon (MEK)
  • Majanduskomisjon (MK)
  • Põhiseaduskomisjon (PSK)
  • Rahanduskomisjon (RK)
  • Riigikaitsekomisjon (RKK)
  • Sotsiaalkomisjon (SK)
  • Väliskomisjon (VK)
  • Õiguskomisjon (ÕK)

Erikomisjonid

  • Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon (KSK)
  • Riigikogu erikomisjon riigieelarve kontrollimiseks (RRK)
  • Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjon (JJK)
  • Riigikogu probleemkomisjon HIV, AIDSi ja narkomaania ennetustegevuse tõhustamiseks (HIV)
  • Riigikogu uurimiskomisjon riigi viljareservi kadumise uurimiseks (RVK)
  • Riigikogu uurimiskomisjon 1994. aastal Eesti Vabariigi territooriumilt parvlaevaga Estonia sõjatehnika väljaveo asjaolude väljaselgitamiseks (EUK)

Üles

Viimati muudetud: 08.05.2015

Tagasiside