Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu arhiivis hoitakse Riigikogu täiskogu, komisjonide, fraktsioonide ja juhatuse tegevuse käigus loodud dokumente. Samuti on arhiivis Riigikogu Kantselei, Riigi valimisteenistuse ja Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni dokumendid. Arhiiv on avatud kõigile huvilistele.

Riigikogu arhiivi hoidlaEesti seadusandlike ja esinduskogude arhiivid aastaist 1917–1995 asuvad Rahvusarhiivis.

Riigikogu dokumendid on arhiveeritud koosseisude kaupa. VII Riigikogu (1992–1995) ja VIII Riigikogu (1995-1999) dokumendid on üle antud Rahvusarhiivi (fond nr ERA.5119), Riigikogu arhiivis on hoiul dokumendid alates IX Riigikogust (1999–2003).

Arhiiviväärtusega avalikud arhivaalid antakse avalikule arhiivile üle 20 aastat pärast nende tekkimist. 1. jaanuaril 2012 jõustunud arhiiviseaduse järgi antakse arhivaalid Rahvusarhiivile üle kümme aastat pärast dokumendi loomist. Arhiivi pidamise korra kinnitab Riigikogu juhatus.

Riigikogu istungeid on salvestatud alates IX Riigikogu avaistungist. IX–XII Riigikogu istungite salvestised (1999–2013) on üle antud Rahvusarhiivi filmiarhiivi. Fotokogu kajastab Riigikogu ja Riigikogu Kantselei tegevust alates 1994. aastast. Vaata fotokogu positiivide registrit (PDF, 83kB).

Riigikogu arhiivis olevaid dokumente võib kasutada kohapeal või tellida nendest koopiaid. Dokumente on võimalik skaneerituna edastada ka e-posti teel.

Riigikogu arhiiv on avatud kõigile huvilistele ja juurdepääs arhiivitoimikutele on vaba, välja arvatud dokumendid, millele on õigusaktidega kehtestatud juurdepääsupiirangud.

Vaata lähemalt Riigikogu arhiivi pidamise korda (PDF, 246kB).

Kuidas Riigikogu arhiivi külastada ning dokumentidega tutvuda? Loe lähemalt!

Komandandi maja Foto: Peeter Säre

Üles

Viimati muudetud: 05.06.2018

Tagasiside