Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu arhiivis hoitakse Riigikogu täiskogu, komisjonide, fraktsioonide ja juhatuse tegevuse käigus loodud dokumente. Samuti on arhiivis Riigikogu Kantselei, Vabariigi Valimiskomisjoni ja erakondade rahastamise järelevalve komisjoni dokumendid. Arhiiv on avatud kõigile huvilistele.

Riigikogu arhiivi hoidlaDokumendid on arhiveeritud Riigikogu koosseisude kaupa. Kõige vanemad dokumendid arhiivis pärinevad 5. oktoobrist 1992.

Eesti seadusandlike ja esinduskogude arhiivid aastaist 1917–1992 asuvad Riigiarhiivis.

Arhiiviväärtusega avalikud arhivaalid antakse avalikule arhiivile üle 20 aastat pärast nende tekkimist. 1. jaanuaril 2012 jõustunud arhiiviseaduse järgi antakse arhivaalid Rahvusarhiivile üle kümme aastat pärast dokumendi loomist. Arhiivi pidamise korra kinnitab Riigikogu juhatus.

Riigikogu istungeid on salvestatud alates IX Riigikogu avaistungist. IX–XII Riigikogu istungite salvestised (1999–2013) on üle antud Eesti Filmiarhiivi. Fotokogu kajastab Riigikogu ja Riigikogu Kantselei tegevust alates 1994. aastast. Vaata fotokogu positiivide registrit (PDF, 83kB).

Arhiivis olevaid dokumente võib kasutada kohapeal või tellida nendest koopiaid. Dokumente on võimalik skaneerituna edastada ka e-posti teel.

Riigikogu arhiiv on avatud kõigile huvilistele ja juurdepääs arhiivitoimikutele on vaba, välja arvatud dokumendid, millele on õigusaktidega kehtestatud juurdepääsupiirangud.

Vaata lähemalt Riigikogu arhiivi pidamise korda (PDF, 246kB).

Kuidas Riigikogu arhiivi külastada ning dokumentidega tutvuda? Loe lähemalt!

Komandandi maja Foto: Peeter Säre

Üles

Viimati muudetud: 08.07.2016

Tagasiside