Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

X Riigikogu alatised komisjonid

Komisjonide koosseis on esitatud 2007. aasta veebruari seisuga.

Euroopa Liidu asjade komisjon

15 liiget (17.03.2004)

Esimehed

  • Rein Lang (RE) 18.03.2004–21.02.2005
  • Kristiina Ojuland (RE) alates 25.02.2005

Aseesimees

  • Liina Tõnisson (K, –) alates 18.03.2004

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimine
18.03.2004
Rein Lang (RE) – 8 häält, Liina Tõnisson (K) – 4 häält, Toomas Alatalu (K) – 3 häält

25.02.2005
Kristiina Ojuland (RE) – 6 häält, Liina Tõnisson – 5 häält, Mailis Reps (K) – 4 häält

Liikmed

  • Toomas Alatalu (K, –) →¹ 08.02.2005
  • Küllo Arjakas (K) ←² 08.02.2005
  • Meelis Atonen (RE) ← 13.06.2005; → 20.04.2006
  • Eiki Berg (RP) → volitused lõppenud 08.09.2004*
  • Enn Eesmaa (K) ← 23.09.2004
  • Margus Hanson (RE) ← 07.12.2004; → 15.02.2005
  • Raivo Järvi (RE)
  • Tunne Kelam (IL) → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi liige)
  • Mati Kepp (ERL) ← 13.02.2006
  • Peeter Kreitzberg (K, –) → 16.09.2004
  • Rein Lang (RE) → volitused peatunud 21.02.2005 (välisminister)
  • Andres Lipstok (RE) ← 22.02.2005; → volitused lõppenud 06.06.2005 (Eesti Panga president)
  • Mihhail Lotman (RP) ← 14.09.2004; → 11.04.2006
  • Tiit Mae (ERL) → asendusliige, volitused lõppenud 13.04.2005
  • Silver Meikar (RE) → asendusliige, volitused lõppenud 23.11.2004
  • Mart Meri (SDE) ← 11.10.2006, asendusliige
  • Mart Nutt (IL) ← 14.09.2004
  • Kristiina Ojuland (RE) ← 15.02.2005, varem välisminister
  • Siiri Oviir (K) → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi liige)
  • Juhan Parts (RP) ← 19.09.2005
  • Jaanus Rahumägi (RP, –) → 19.09.2005
  • Ülle Rajasalu (RE) ← 20.04.2006
  • Janno Reiljan (ERL) → 13.02.2006
  • Urmas Reinsalu (RP)
  • Mailis Reps (K) ← 20.07.2004; → volitused peatunud 12.04.2005 (haridus- ja teadusminister)
  • Katrin Saks (SDE) → volitused lõppenud 09.10.2006 (Euroopa Parlamendi asendusliige)
  • Sven Sester (RP)
  • Tiit Tammsaar (ERL) ← 18.04.2005
  • Liina Tõnisson (K, –)
  • Vladimir Velman (K) ← 15.04.2005
  • Taavi Veskimägi (RP) ← 11.04.2006

Keskkonnakomisjon

8 liiget (14.04.2003)

Esimehed

  • Jürgen Ligi (RE) 16.04.2003–07.10.2005
  • Jaanus Tamkivi (RE) 10.10.2005–09.05.2006
  • Tõnis Kõiv (RE) alates 16.05.2006

Aseesimehed

  • Jüri Saar (ERL) 16.04.2003–10.05.2005
  • Aivar Õun (RP) alates 10.05.2005

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimine
15.04.2003
Jürgen Ligi (RE) – 4 häält, Jüri Saar (ERL) – 3 häält

10.05.2005
Jürgen Ligi (RE) – 4 häält, Aivar Õun (RP) – 2 häält

10.10.2005
Jaanus Tamkivi (RE) – 5 häält, Aivar Õun (RP) – 2 häält

16.05.2006
Tõnis Kõiv (RE) – 5 häält, Aivar Õun (RP) – 2 häält

Liikmed

  • Küllo Arjakas (K)
  • Tunne Kelam (IL) → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi liige)
  • Siim-Valmar Kiisler (RP) ← 13.10.2003 õiguskomisjonist; → asendusliige, volitused lõppenud 13.04.2005
  • Peeter Kreitzberg ← 11.04.2005, varem Riigikogu II aseesimees
  • Urmo Kööbi (RP) → 13.10.2003 sotsiaalkomisjoni
  • Jürgen Ligi (RE) → volitused peatunud 07.10.2005 (kaitseminister)
  • Tõnis Kõiv (RE) ← 09.05.2006 sotsiaalkomisjonist
  • Mihhail Lotman (RP) ← 15.04.2005 väliskomisjonist; → 12.09.2006 põhiseaduskomisjoni
  • Ants Pauls (RP) ← 12.09.2006 majanduskomisjonist
  • Rain Rosimannus (RE) → 05.05.2005 riigikaitsekomisjoni; ← 16.09.2005 riigikaitsekomisjonist
  • Jüri Saar (ERL)
  • Jüri Šehovtsov (K) ← 23.01.2006 majanduskomisjonist
  • Jaanus Tamkivi (RE) ← 08.06.2005, asendusliige; → 16.09.2005 riigikaitsekomisjoni; ← 08.10.2005 riigikaitsekomisjonist; → 09.05.2006 sotsiaalkomisjoni
  • Anti Tammeoks (RP) ← 09.03.2004, asendusliige; → volitused lõppenud 13.04.2005
  • Toomas Varek (K) → 24.03.2005, Riigikogu II aseesimees
  • Vladimir Velman (K) ← 19.04.2005 õiguskomisjonist; → 23.01.2006 majanduskomisjoni
  • Ülo Vooglaid (RP) → volitused lõppenud 23.02.2004*
  • Aivar Õun (RP) ← 15.04.2005 rahanduskomisjonist

Kultuurikomisjon

11 liiget (14.04.2003)

Esimees

  • Olav Aarna (RP) alates 16.04.2003

Aseesimehed

  • Signe Kivi (RE) 16.04.2003–03.04.2005
  • Katrin Saks (SDE) 05.04.2005–09.10.2006
  • Helmer Jõgi (RE) alates 12.10.2006

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimine
15.04.2003
Olav Aarna (RP) – 6 häält, Signe Kivi (RE) – 3 häält, Katrin Saks (SDE) – 2 häält

05.04.2005
Olav Aarna (RP) – 4 häält, Katrin Saks (SDE) – 4 häält, Andres Taimla (RE) – 3 häält
Lisavoor: Olav Aarna (RP) – 7 häält, Katrin Saks (SDE) – 4 häält

12.10.2006
Olav Aarna (RP) – 6 häält, Helmer Jõgi (RE) – 5 häält

Liikmed

  • Olav Aarna (RP)
  • Jaak Allik (ERL)
  • Eldar Efendijev (K) ← 18.04.2003, asendusliige
  • Mati Jostov (K) → volitused lõppenud 15.04.2003*
  • Helmer Jõgi (RE) ← 04.04.2005 õiguskomisjonist
  • Signe Kivi (RE) → volitused lõppenud 03.04.2005*
  • Elle Kull (RP)
  • Lauri Laasi (K) ← 05.12.2005, asendusliige
  • Tõnis Lukas (IL)
  • Mart Meri (SDE) ← 11.10.2006, asendusliige
  • Indrek Raudne (RP) → 07.03.2006 maaelukomisjoni; ← 16.05.2006 maaelukomisjonist
  • Mailis Reps (K) → volitused peatunud 12.04.2005 (haridus- ja teadusminister)
  • Katrin Saks (SDE) → volitused lõppenud 09.10.2006 (Euroopa Parlamendi asendusliige)
  • Vilja Savisaar (K) ← 13.04.2005 põhiseaduskomisjonist; → volitused lõppenud 30.11.2005*
  • Mark Soosaar (K, –)
  • Andres Taimla (RE)

Maaelukomisjon

8 liiget (14.04.2003)

Esimehed

  • Jaanus Marrandi (K, –) 16.04.2003–04.05.2005
  • Arnold Kimber (K) alates 04.05.2005

Aseesimehed

  • Tarmo Leinatamm (RP) 16.04.–14.10.2003
  • Imre Sooäär (RP) 16.10.2003–04.05.2005
  • Jaanus Marrandi alates 04.05.2005

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimine
15.04.2003
Jaanus Marrandi (K) – 5 häält, Tarmo Leinatamm (RP) – 3 häält

16.10.2003
Jaanus Marrandi (K) – 5 häält, Imre Sooäär (RP) – 3 häält

03.05.2005
Arnold Kimber (K) – 3 häält, Jaanus Marrandi – 3 häält, Imre Sooäär (RP) – 3 häält
Lisavoor: Arnold Kimber (K) – 4 häält, Jaanus Marrandi – 3 häält, Imre Sooäär (RP) – 2 häält

Liikmed

  • Rein Aidma (RE)
  • Andres Jalak (RP) ← 16.05.2006 rahanduskomisjonist;→ 12.09.2006 rahanduskomisjoni
  • Mati Kepp (ERL) → 10.05.2005 majanduskomisjoni
  • Arnold Kimber (K) ← 16.09.2004 majanduskomisjonist
  • Tarmo Leinatamm (RP) → 14.10.2003 riigikaitsekomisjoni
  • Heimar Lenk (K)
  • Tiit Mae (ERL) → 05.04.2004 õiguskomisjoni
  • Jaanus Marrandi (K, –)
  • Tiit Niilo (RP) ← 14.10.2003, asendusliige
  • Ivari Padar (SDE) ← 16.09.2004 majanduskomisjonist
  • Marko Pomerants (RP) ← 12.09.2006 sotsiaalkomisjonist
  • Indrek Raudne (RP) ← 07.03.2006 kultuurikomisjonist; → 16.05.2006 kultuurikomisjoni
  • Imre Sooäär (RP, –)
  • Tiit Tammsaar (ERL) ← 05.04.2004, varem põllumajandusminister
  • Toivo Tootsen (K) → 16.09.2004 riigikaitsekomisjoni

Majanduskomisjon

11 liiget (14.04.2003)

Esimees

  • Mart Opmann (ERL) alates 16.04.2003

Aseesimees

  • Sven Sester (RP) alates 16.04.2003

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimine
15.04.2003
Mart Opmann (ERL) – 6 häält, Sven Sester (RP) – 3 häält, Ivari Padar (SDE) – 2 häält

Liikmed

  • Peep Aru (RE) → volitused lõppenud 11.04.2005*
  • Meelis Atonen (RE) ← 23.11.2004 põhiseaduskomisjonist; → 07.03.2005 rahanduskomisjoni
  • Igor Gräzin (RE) ← 13.04.2005, asendusliige
  • Helle Kalda (K) ← 16.09.2004, asendusliige
  • Mati Kepp (ERL) ← 10.05.2005 maaelukomisjonist
  • Siim-Valmar Kiisler (RP) ← 11.12.2006, asendusliige
  • Arnold Kimber (K) → 16.09.2004 maaelukomisjoni
  • Mart Laar (IL)
  • Silver Meikar (RE) → asendusliige, volitused lõppenud 22.11.2004
  • Tatjana Muravjova (RE) ← 07.03.2005, asendusliige
  • Mart Opmann (ERL)
  • Ivari Padar (SDE) → 16.09.2004 maaelukomisjoni
  • Ants Pauls (RP) → 12.09.2006 keskkonnakomisjoni
  • Henn Pärn (RP) → volitused lõppenud 10.12.2006 (riiklik lepitaja)
  • Sven Sester (RP)
  • Jüri Šehovtsov (K) → 23.01.2006 keskkonnakomisjoni
  • Jüri Tamm (SDE) ← 16.09.2004, asendusliige
  • Liina Tõnisson (K, –)
  • Vladimir Velman (K) ← 23.01.2006 keskkonnakomisjonist

Põhiseaduskomisjon

11 liiget (14.04.2003)

Esimees

  • Urmas Reinsalu (RP) alates 16.04.2003

Aseesimehed

  • Siiri Oviir (K) 16.04.2003–01.07.2004
  • Evelyn Sepp (K) alates 20.07.2004

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimine
15.04.2003
Urmas Reinsalu (RP) – 6 häält, Siiri Oviir (K) – 3 häält

20.07.2004
Urmas Reinsalu (RP) – 5 häält, Evelyn Sepp (K) – 2 häält

Liikmed

  • Meelis Atonen (RE) ← 14.09.2004, varem majandus- ja kommunikatsiooniminister; → 23.11.2004 majanduskomisjoni
  • Margi Ein (ERL) ← 21.11.2006 sotsiaalkomisjonist
  • Andres Herkel (IL) → 16.09.2004 väliskomisjoni
  • Mait Klaassen (RE) ← 13.09.2004, asendusliige
  • Kalev Kukk (RE) ← 16.05.2006, asendusliige
  • Urmo Kööbi (RP) ← 13.09.2005 sotsiaalkomisjonist; → 12.09.2006 sotsiaalkomisjoni
  • Rein Lang (RE) → 13.09.2004, Riigikogu I aseesimees
  • Jarno Laur (SDE) ← 14.09.2004, asendusliige
  • Robert Lepikson ← 16.09.2004 rahanduskomisjonist; → 04.04.2006 riigikaitsekomisjoni
  • Väino Linde (RE) → 13.09.2004 õiguskomisjoni
  • Mihhail Lotman (RP) ← 12.09.2006 keskkonnakomisjonist
  • Kristen Michal (RE) ← 23.11.2004 väliskomisjonist; → asendusliige, volitused lõppenud 10.02.2005; ← 04.04.2006 riigikaitsekomisjonist; → volitused lõppenud 10.05.2006*
  • Mart Nutt (IL) ← 16.09.2004, asendusliige
  • Kristiina Ojuland (RE) ← 15.02.2005, varem välisminister; → 04.04.2006 väliskomisjoni
  • Siiri Oviir (K) → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi liige)
  • Koit Prants (ERL) → asendusliige, volitused lõppenud 08.10.2006
  • Urmas Reinsalu (RP)
  • Vilja Savisaar (K) ← 16.09.2004 sotsiaalkomisjonist; → 13.04.2005 kultuurikomisjoni
  • Evelyn Sepp (K)
  • Ain Seppik (K) ← 13.04.2005 õiguskomisjonist
  • Siiri Sisask (RP) ← 07.10.2003, asendusliige; → 13.09.2005 riigikaitsekomisjoni
  • Mihhail Stalnuhhin (K) → 16.09.2004 rahanduskomisjoni
  • Hirvo Surva (RP) → volitused lõppenud 05.10.2003*
  • Andres Tarand (SDE) → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi asendusliige)
  • Elmar-Johannes Truu (ERL, –) ← 11.10.2006, asendusliige
  • Avo Üprus (RP)

Rahanduskomisjon

12 liiget (14.04.2003)

Esimehed

  • Andres Lipstok (RE) 16.04.2003–07.03.2005, Meelis Atonen (RE) alates 08.03.2005

Aseesimees

  • Vello Tafenau (ERL) alates 16.04.2003

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimine
15.04.2003
Andres Lipstok (RE) – 7 häält, Vello Tafenau (ERL) – 3 häält, Helir-Valdor Seeder (IL) – 2 häält

08.03.2005
Meelis Atonen (RE) – 6 häält, Vello Tafenau (ERL) – 6 häält
Lisavoor: Meelis Atonen (RE) – 7 häält, Vello Tafenau (ERL) – 5 häält

Liikmed

  • Meelis Atonen (RE) ← 07.03.2005 majanduskomisjonist
  • Andres Jalak (RP) → 16.05.2006 maaelukomisjoni; ← 12.09.2006 maaelukomisjonist
  • Raivo Järvi (RE)
  • Tiit Kuusmik (K) ← 26.10.2005, asendusliige
  • Robert Lepikson (K, –) → 16.09.2004 põhiseaduskomisjoni
  • Andres Lipstok (RE) → 07.03.2005, Riigikogu I aseesimees
  • Värner Lootsmann (K) → volitused lõppenud 07.02.2006 (Harju maavanem)
  • Inara Luigas (K) ← 09.02.2006, asendusliige
  • Jaanus Männik (ERL)
  • Eiki Nestor (SDE)
  • Tõnis Palts (RP) ← 07.10.2003, varem rahandusminister; → volitused lõppenud 15.10.2004*
  • Reet Roos (RP) ← 16.06.2005 õiguskomisjonist; → 13.09.2005 õiguskomisjoni
  • Helir-Valdor Seeder (IL)
  • Mihhail Stalnuhhin (K) ← 16.09.2004 põhiseaduskomisjonist; → volitused lõppenud 25.10.2005*
  • Olari Taal (RP)
  • Vello Tafenau (ERL)
  • Taavi Veskimägi (RP) → volitused peatunud 05.10.2003 (rahandusminister); ← 15.04.2005, volitused taastunud; → 13.06.2005, Riigikogu II aseesimees; ← 04.04.2006, varem Riigikogu II aseesimees
  • Aivar Õun (RP) ← 19.10.2004 õiguskomisjonist; → 15.04.2005 keskkonnakomisjoni
  • Harri Õunapuu (K, –)

Riigikaitsekomisjon

7 liiget (14.04.2003)

Esimehed

  • Sven Mikser (K, –) 16.04.2003–17.05.2005, Toivo Tootsen (K) alates 17.05.2005

Aseesimees

  • Trivimi Velliste (IL) alates 16.04.2003

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimine
15.04.2003
Sven Mikser (K) – 5 häält, Trivimi Velliste (IL) – 2 häält

17.05.2005
Toivo Tootsen (K) – 5 häält, Trivimi Velliste (IL) – 3 häält

Liikmed

  • Margus Hanson (RE) ← 23.11.2004, varem kaitseminister; → volitused lõppenud 20.11.2006
  • Tarmo Leinatamm (RP, –) ← 14.10.2003 maaelukomisjonist
  • Robert Lepikson ← 04.04.2006 põhiseaduskomisjonist; → volitused lõppenud 01.07.2006†
  • Maret Maripuu (RE) → 23.11.2004 väliskomisjoni
  • Tiit Matsulevitš (RP) → asendusliige, volitused lõppenud 06.10.2003; ← 06.10.2003, asendusliige
  • Silver Meikar (RE) ← 21.11.2006, asendusliige
  • Kristen Michal (RE) ← 10.10.2005, asendusliige; → 04.04.2006 põhiseaduskomisjoni
  • Sven Mikser (K, –)
  • Nelli Privalova (K)
  • Rein Randver (ERL) → volitused peatunud 10.10.2006 (keskkonnaminister)
  • Villu Reiljan (ERL) ← 16.10.2006, varem keskkonnaminister
  • Rain Rosimannus (RE) ← 05.05.2005 keskkonnakomisjonist; → 16.09.2005 keskkonnakomisjoni
  • Siiri Sisask (RP) ← 13.09.2005 põhiseaduskomisjonist
  • Jaanus Tamkivi (RE) ← 16.09.2005 keskkonnakomisjonist; → 08.10.2005 keskkonnakomisjoni
  • Toivo Tootsen (K) ← 16.09.2004 maaelukomisjonist
  • Trivimi Velliste (IL)
  • Hannes Võrno (RP) → volitused lõppenud 24.09.2003*

Sotsiaalkomisjon

12 liiget (14.04.2003)

Esimees

  • Mai Treial (ERL) alates 16.04.2003

Aseesimees

  • Kadi Pärnits (SDE) alates 16.04.2003

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimine
15.04.2003
Mai Treial (ERL) – 7 häält, Kadi Pärnits (SDE) – 5 häält

Liikmed

  • Margi Ein (ERL) → 21.11.2006 põhiseaduskomisjoni
  • Nelli Kalikova (RP)
  • Andres Kork (RP) → asendusliige, volitused lõppenud 13.04.2005
  • Tõnis Kõiv (RE) ← 13.04.2005, asendusliige; → 09.05.2006 keskkonnakomisjoni
  • Urmo Kööbi (RP) ← 13.10.2003 keskkonnakomisjonist; → 13.09.2005 põhiseaduskomisjoni; ← 12.09.2006 põhiseaduskomisjonist
  • Külvar Mand (RP) → volitused lõppenud 07.10.2003 (Sotsiaalministeeriumi abiminister)
  • Leino Mägi (RE)
  • Marko Pomerants (RP) ← 15.04.2005, varem sotsiaalminister; → 12.09.2006 maaelukomisjoni
  • Kadi Pärnits (SDE)
  • Kaarel Pürg (K)
  • Vilja Savisaar (K) → 16.09.2004 põhiseaduskomisjoni
  • Jaanus Tamkivi (RE) ← 09.05.2006 keskkonnakomisjonist
  • Toomas Tein (RE) → volitused lõppenud 11.04.2005*
  • Mai Treial (ERL)
  • Peeter Tulviste (IL)
  • Marika Tuus (K)

Väliskomisjon

9 liiget (14.04.2003)

Esimehed

  • Marko Mihkelson (RP) 16.04.2003–02.05.2005
  • Enn Eesmaa (K) alates 02.05.2005

Aseesimehed

  • Enn Eesmaa (K) 16.04.2003–02.05.2005
  • Marko Mihkelson (RP) alates 02.05.2005

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimine
15.04.2003
Marko Mihkelson (RP) – 6 häält, Enn Eesmaa (K) – 2 häält

02.05.2005
Enn Eesmaa (K) – 5 häält, Marko Mihkelson (RP) – 4 häält

Liikmed

  • Toomas Alatalu (K, –)
  • Eiki Berg (RP) → volitused lõppenud 08.09.2004*
  • Enn Eesmaa (K)
  • Andres Herkel (IL) ← 16.09.2004 põhiseaduskomisjonist
  • Toomas Hendrik Ilves (SDE) → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi liige)
  • Sergei Ivanov (RE)
  • Siim Kallas (RE) → volitused lõppenud 05.05.2004*
  • Mihhail Lotman (RP) ← 14.09.2004, asendusliige; → 15.04.2005 keskkonnakomisjoni
  • Maret Maripuu (RE) ← 23.11.2004 riigikaitsekomisjonist; → 23.03.2006, Riigikogu I aseesimees
  • Kristen Michal (RE) ← 13.05.2004, asendusliige; → volitused lõppenud 13.09.2004; ← 13.09.2004, asendusliige; → 23.11.2004 põhiseaduskomisjoni
  • Marko Mihkelson (RP)
  • Kristiina Ojuland (RE) ← 04.04.2006 põhiseaduskomisjonist
  • Juhan Parts (RP) ← 15.04.2005, varem peaminister
  • Georg Pelisaar (K) ← 11.09.2006, asendusliige
  • Janno Reiljan (ERL)
  • Ela Tomson (RP)

Õiguskomisjon

9 liiget (14.04.2003)

Esimehed

  • Märt Rask (RE, –) 16.04.2003–12.09.2004
  • Väino Linde (RE) alates 13.09.2004

Aseesimees

  • Olev Laanjärv (K, –, K) alates 16.04.2003

Komisjoni esimehe ja aseesimehe valimine
15.04.2003
Märt Rask (RE) – 6 häält, Olev Laanjärv (K) – 3 häält

13.09.2004
Väino Linde (RE) – 7 häält, Olev Laanjärv – 1 hääl

Liikmed

  • Helmer Jõgi (RE) → 04.04.2005 kultuurikomisjoni
  • Ago-Endrik Kerge (RP) ← 19.10.2004, asendusliige; → volitused lõppenud 21.03.2005
  • Siim-Valmar Kiisler (RP) → 13.10.2003 keskkonnakomisjoni
  • Olev Laanjärv (K, –, K) → volitused lõppenud 28.02.2007
  • Margus Leivo (ERL) ← 15.04.2005, varem siseminister
  • Väino Linde (RE) ← 13.09.2004 põhiseaduskomisjonist
  • Tiit Mae (ERL) ← 05.04.2004 maaelukomisjonist; → asendusliige, volitused lõppenud 13.04.2005
  • Koit Pikaro (K) ← 19.04.2005, asendusliige
  • Jaanus Rahumägi (RP, –)
  • Ülle Rajasalu (RE) ← 04.04.2005, asendusliige
  • Märt Rask (RE, –) → volitused lõppenud 12.09.2004 (Riigikohtu esimees)
  • Reet Roos (RP) → 16.06.2005 rahanduskomisjoni; ← 13.09.2005 rahanduskomisjonist
  • Arno Rossman (ERL) → asendusliige, volitused lõppenud 02.04.2004
  • Ain Seppik (K) → 13.04.2005 põhiseaduskomisjoni
  • Ken-Marti Vaher (RP) ← 31.03.2005, varem justiitsminister
  • Vladimir Velman (K) → 19.04.2005 keskkonnakomisjoni
  • Aivar Õun (RP) ← 13.10.2003, asendusliige; → 19.10.2004 rahanduskomisjoni

X Riigikogu muud komisjonid

Euroopa asjade komisjon

08.05.2003–17.03.2004

Eesti ühinemise tõttu Euroopa Liiduga anti Riigikogu kodukorra seaduse muudatusega senisele erikomisjonile alatise komisjoni staatus. Alates 15.03.2004 on Euroopa Liidu asjade komisjon üks Riigikogu 11 alatisest komisjonist.

Esimees

  • Rein Lang (RE)

Aseesimees

  • Liina Tõnisson (K)

Liikmed

  • Eiki Berg (RP)
  • Toomas Hendrik Ilves (SDE)
  • Tunne Kelam (IL)
  • Peeter Kreitzberg (K)
  • Rein Lang (RE)
  • Tiit Mae (ERL) ← 06.11.2003
  • Maret Maripuu (RE) → 11.02.2004
  • Silver Meikar (RE) ← 11.02.2004
  • Siiri Oviir (K)
  • Jaanus Rahumägi (RP)
  • Janno Reiljan (ERL)
  • Urmas Reinsalu (RP)
  • Vello Tafenau (ERL) → 06.11.2003
  • Liina Tõnisson (K)

Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon

Moodustatud 30.04.2003

Esimees

  • Margi Ein (ERL)

Aseesimees

  • Eiki Nestor (SDE)

Liikmed

  • Margi Ein (ERL)
  • Leino Mägi (RE)
  • Eiki Nestor (SDE)
  • Koit Pikaro (K) ← 05.05.2005
  • Evelyn Sepp (K) → 05.05.2005
  • Trivimi Velliste (IL)
  • Avo Üprus (RP)

Riigikogu erikomisjon riigieelarve kontrollimiseks

Moodustatud 17.02.2004

Komisjoni eesmärk on tagada koostöös Riigikontrolliga kontroll Vabariigi Valitsuse üle riigieelarve täitmise ning riigi vara ja riigieelarve vahendite säästliku, tõhusa, mõjusa ja õiguspärase kasutamise osas. Vähemalt kord aastas annab komisjon oma tegevusest aru Riigikogule. Komisjonile esitatud aruanded leiab Riigikontrolli veebilehelt.

Komisjoni ülesanded

  • Vaadata läbi riigi majandusaasta koondaruanne ja selle kontrolliaruanne
  • Vaadata läbi avaliku sektori auditeerimise küsimusi
  • Arutada Riigikontrolli kontrolliaruandeid ja ülevaateid ning riigikontrolöri tõstatatud olulisi küsimusi
  • Teavitada Riigikontrolli probleemidest, mis jõuavad komisjoni liikmeteni suhtlemisel ameti- ja eraisikutega
  • Võtta seisukoht Riigikontrolli informatsiooni alusel tema tegevuse takistamise juhtude kohta

Esimehed

  • Harri Õunapuu (K, –) kuni 16.05.2005
  • Helir-Valdor Seeder (IL) alates 16.05.2005

    Aseesimees

  •  Andres Lipstok (RE) kuni 16.05.2005, Harri Õunapuu alates 16.05.2005

Liikmed

  • Tiit Kuusmik (K) ← 13.04.2006
  • Andres Lipstok (RE) → volitused lõppenud 06.06.2005 (Eesti Panga pesident)
  • Värner Lootsmann (K) ← 08.06.2005; → volitused lõppenud 07.02.2006 (Harju maavanem)
  • Eiki Nestor (SDE)
  • Helir-Valdor Seeder (IL)
  • Vello Tafenau (ERL)
  • Toomas Varek (K) → 08.06.2005
  • Taavi Veskimägi (RP) ← 08.06.2005; → 16.05.2006
  • Aivar Õun (RP) → 08.06.2005; ← 16.05.2006
  • Harri Õunapuu (K, –)

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjon

Moodustatud 07.05.2003

Esimees

  • Olari Taal (RP)

Aseesimees

  • Mart Laar (IL)

Liikmed

  • Toomas Hendrik Ilves (SDE) → 04.11.2003
  • Mart Laar (IL)
  • Väino Linde (RE)
  • Mart Opmann (ERL)
  • Ivari Padar (SDE) ← 04.11.2003
  • Ain Seppik (K)
  • Olari Taal (RP)

Riigikogu uurimiskomisjon 1994. aastal Eesti Vabariigi territooriumilt parvlaevaga Estonia sõjatehnika väljaveo asjaolude väljaselgitamiseks

Komisjoni ülesanded

  • Sõjatehnika veoga Eestist või Eesti kaudu Rootsi Kuningriiki seonduvate faktiliste ja õiguslike asjaolude objektiivne ja erapooletu analüüs ja väljaselgitamine
  • Eesti Vabariigi ametnike ja ametkondade väljaselgitamine, kes olid informeeritud või osutasid eraviisilist või ametkondlikku kaasabi sõjatehnika veole Rootsi Kuningriiki
  • Toimunule hinnangu andmine ning ettepanekute tegemine Vabariigi Valitsusele saadud faktide ja tõendite alusel
  • Töö käigus faktiliste asjaolude tuvastamise ja järelduste tulemusena tekkinud ettepanekute tegemine tsiviillaevandusega kaasnevate julgeolekuliste ohtude ennetamiseks

Aruanne

Esimees

  • Margus Leivo (ERL)

Aseesimees

  • Evelyn Sepp (K)

Liikmed

  • Jarno Laur (SDE)
  • Ülle Rajasalu (RE)
  • Ken-Marti Vaher (RP)
  • Trivimi Velliste (IML)

Riigikogu uurimiskomisjon riigi viljareservi kadumise uurimiseks

Komisjon moodustati 23. septembril 2004 ja tema volitused lõppesid 2005. aasta 31. märtsil oma tegevuse lõpparuande esitamisega Riigikogule. Uurimiskomisjoni ülesandeks oli riigi viljareservi kadumise asjaolude igakülgne ja täielik väljaselgitamine ning riigireservide säilimise tagamiseks ettepanekute tegemine.

Aruanne

Esimees

Toomas Varek (K)

Aseesimees

Helir-Valdor Seeder (IL)

Liikmed

  • Rein Aidma (RE) ←23.11.2004
  • Jarno Laur (SDE)
  • Värner Lootsmann (K) → 23.11.2004
  • Tiit Niilo (RP) ← 23.11.2004
  • Helir-Valdor Seeder (IL)
  • Tiit Tammsaar (ERL) ←23.11.2004
  • Toomas Varek (K)

Riigikogu probleemkomisjon HIV, AIDS-i ja narkomaania ennetustegevuse tõhustamiseks

Riigikogu moodustas probleemkomisjoni HIV, AIDS-i ja narkomaania ennetustegevuse tõhustamiseks 23. septembril 2003. Komisjon lõpetas oma töö aruande esitamisega Riigikogule 23. septembril 2004.

Probleemkomisjonil oli õigus nõuda Vabariigi Valitsuselt ja täidesaatva riigivõimu asutuselt oma tööks vajalikke andmeid, samuti nõuda valitsusliikme osalemist komisjoni istungil valitsusliikme võimkonda kuuluvate küsimuste kohta teabe saamiseks ning kutsuda komisjoni teavitamiseks ja nõustamiseks komisjoni istungil osalema valitsusasutuste ametnikke ja teisi isikuid.

Komisjoni ülesanded

  • HIV, AIDS-i ja narkomaania riiklike programmide hetkeseisu uurimine ja ettepanekute tegemine olukorra parandamiseks
  • HIV, AIDS-i ja narkomaania riiklike programmide, projektide ja välisabi rahaliste ressursside planeerimise ja kulutamise analüüsimine ning ettepanekute tegemine
  • HIV, AIDS-i ja narkomaania ennetustegevusega seonduvate seaduste analüüsimine ja muudatusettepanekute tegemine ning vajadusel uute seaduseelnõude koostamine, sh narkootikumide propageerimist keelustava seaduse eelnõu väljatöötamine
  • HIV, AIDS-i ja narkomaania riiklike programmide jätkusuutlikkuse hindamine pärast programmide lõppemist

Esimees

  • Siiri Oviir (K) kuni 01.07.2004

Aseesimees

  • Nelli Kalikova (RP)

Liikmed

  • Andres Herkel (IL)
  • Nelli Kalikova (RP)
  • Elle Kull (RP)
  • Leino Mägi (RE)
  • Eiki Nestor (SDE)
  • Siiri Oviir (K) → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi liige)
  • Koit Prants (ERL)
  • Kaarel Pürg (K)
  • Toomas Tein (RE)

Aruanded


¹ Tähistab Riigikogu liikme lahkumist komisjonist.
² Tähistab Riigikogu liikme kinnitamist komisjoni liikmeks.
* Volitused lõppenud seoses tagasiastumisega.

Fraktsioonid

  • Eesti Keskerakond (K)
  • Eesti Reformierakond (R)
  • Eestimaa Rahvaliit (ERL)
  • Isamaaliit (IL)
  • Res Publica (RP)
  • Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SD)
  • Fraktsioonidesse mittekuuluvad Riigikogu liikmed (–)

Üles

Viimati muudetud: 28.01.2016

Tagasiside