Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IX Riigikogu alatised komisjonid

Komisjonide koosseis on esitatud 2003. aasta veebruari seisuga.

Keskkonnakomisjon

8 liiget (24.03.1999)

Esimees

  • Arvo Haug (alates 31.03.1999)

Aseesimees

  • Arvo Sirendi (alates 31.03.1999)

Liikmed

  • Küllo Arjakas
  • Vahur Glaase (alates 09.10.2001)
  • Vootele Hansen (kuni 03.02.2000)
  • Arvo Haug
  • Liis Klaar (alates 29.01.2002)
  • Tõnu Kõiv (03.02.2000–29.01.2002)
  • Värner Lootsmann (kuni 12.09.2000)
  • Märt Rask (kuni 25.03.1999)
  • Arnold Rüütel (kuni 08.10.2001)
  • Neinar Seli (alates 29.03.1999)
  • Arvo Sirendi
  • Lauri Vahtre

Kultuurikomisjon

11 liiget (24.03.1999)

Esimehed

  • Mart Meri (31.03.1999–21.02.2002)
  • Viive Rosenberg (alates 21.02.2002)

Aseesimees

  • Paul-Eerik Rummo (alates 31.03.1999)

Liikmed

  • Aimar Altosaar (25.03.1999–29.01.2002)
  • Ivi Eenmaa (kuni 26.10.1999)
  • Andres Herkel
  • Peeter Kreitzberg (kuni 08.03.2001)
  • Marju Lauristin
  • Tõnis Lukas (kuni 25.03.1999, alates 29.01.2002)
  • Mart Meri
  • Viive Rosenberg
  • Paul-Erik Rummo
  • Erika Salumäe (15.03.–27.12.2001)
  • Evelyn Sepp (27.12.2001–12.02.2002)
  • Mihhail Stalnuhhin
  • Andres Taimla
  • Elmar Truu (alates 29.03.2000)
  • Jüri Võigemast (alates 12.02.2002)
  • Valentina Võssotskaja (kuni 20.03.2002)

Maaelukomisjon

9 liiget (24.03.1999)

Esimees

  • Ants Käärma (alates 31.03.1999)

Aseesimehed

  • Vambo Kaal (31.03.1999–15.04.2002)
  • Urmas Laht (alates 15.04.2002)

Liikmed

  • Toivo Asmer (kuni 25.03.1999)
  • Meelis Atonen (25.03.–28.12.1999)
  • Teet Helm (alates 11.02.2002)
  • Vambo Kaal
  • Ants Käärma
  • Urmas Laht
  • Jaanus Marrandi (kuni 28.01.2002)
  • Jüri Mõis (kuni 25.03.1999)
  • Peeter Olesk (alates 16.10.2001)
  • Nelli Privalova (12.02.–20.02.2002)
  • Ingvar Pärnamäe (25.03.1999–16.10.2001)
  • Rainis Ruusamäe
  • Aleksander Stern (kuni 25.03.1999)
  • Ülo Tootsen
  • Andres Varik (alates 29.03.1999)
  • Rein Voog (28.12.1999–11.02.2002)

Majanduskomisjon

11 liiget (24.03.1999)

Esimees

  • Andres Lipstok (alates 31.03.1999)

Aseesimees

  • Jevgeni Tomberg (alates 31.03.1999)

Liikmed

  • Jaak Aab (alates 12.02.2002)
  • Aimar Altosaar (alates 29.01.2002)
  • Toivo Jürgenson (alates 29.01.2002)
  • Siim Kallas (kuni 25.03.1999)
  • Kalev Kallo
  • Jüri Kaver (29.03.–05.11.1999, 27.01.2000–28.01.2002)
  • Kalev Kotkas (kuni 03.02.2000)
  • Kalev Kukk (alates 25.03.1999)
  • Mart Laar (kuni 25.03.1999)
  • Andres Lipstok
  • Jüri Mõis (09.11.1999–26.01.2000)
  • Peeter Olesk (kuni 16.10.2001)
  • Meelis Paavel (03.02.2000–08.10.2001)
  • Ingvar Pärnamäe (16.10.2001–28.01.2002)
  • Mihkel Pärnoja (alates 08.10.2001)
  • Janno Reiljan
  • Jüri Tamm
  • Jevgeni Tomberg
  • Liina Tõnisson (kuni 28.01.2002)
  • Ülo Tärno

Põhiseaduskomisjon

11 liiget (24.03.1999)

Esimehed

  • Liia Hänni (31.03.1999–25.02.2002)
  • Indrek Meelak (alates 25.02.2002)

Aseesimees

  • Tiit Käbin (alates 31.03.1999)

Liikmed

  • Ignar Fjuk (alates 14.11.2001)
  • Liia Hänni
  • Toomas Hendrik Ilves (kuni 25.03.1999)
  • Tõnu Kauba (kuni 12.02.2002)
  • Tõnu Kõiv (alates 29.01.2002)
  • Tiit Käbin
  • Jaan Leppik
  • Värner Lootsmann (alates 12.09.2000)
  • Maret Maripuu (kuni 14.11.2001, alates 06.03.2002)
  • Indrek Meelak (alates 12.02.2002)
  • Mart Nutt
  • Siiri Oviir (21.03.2001–28.01.2002)
  • Endel Paap (alates 17.12.2002)
  • Meelis Paavel (08.10.2001–28.01.2002)
  • Jaan Pöör
  • Evelyn Sepp (alates 12.02.2002)
  • Ivar Tallo (25.03.1999–05.10.2001)
  • Tiit Toomsalu
  • Mai Treial (kuni 29.03.2000)
  • Toomas Varek (kuni 21.03.2001)

Rahanduskomisjon

12 liiget (24.03.1999)

Esimehed

  • Kalle Jürgenson (31.03.1999–28.01.2002)
  • Meelis Atonen (alates 29.01.2002)

Aseesimees

  • Jaanus Männik (alates 31.03.1999)

Liikmed

  • Viktor Andrejev
  • Meelis Atonen (alates 28.12.1999)
  • Ivi Eenmaa (alates 26.10.1999)
  • Rein Järvelill (03.02.2000–28.01.2002)
  • Kadri Jäätma
  • Kalle Jürgenson
  • Signe Kivi (alates 27.01.2003)
  • Jaak-Hans Kuks (alates 03.02.2000)
  • Tõnu Kõiv (kuni 03.02.2000)
  • Ants Leemets (kuni 25.03.1999)
  • Jürgen Ligi (kuni 06.11.2002)
  • Jaanus Männik
  • Aap Neljas (11.11.2002–26.01.2003)
  • Eiki Nestor (kuni 25.03.1999, alates 29.01.2002)
  • Meelis Paavel (25.03.1999–03.02.2000)
  • Olev Raju
  • Mart Siimann (alates 29.03.1999)
  • Laine Tarvis
  • Rein Voog (kuni 28.12.1999)
  • Harri Õunapuu (kuni 21.03.2001)

Riigikaitsekomisjon

7 liiget (24.03.1999)

Esimees

  • Tiit Tammsaar (alates 31.03.1999)

Aseesimehed

  • Trivimi Velliste (31.03.1999–26.02.2002)
  • Valve Kirsipuu (alates 26.02.2002)

Liikmed

  • Arvo Jaakson
  • Valve Kirsipuu
  • Nelli Privalova (alates 20.02.2002)
  • Erika Salumäe (27.12.2001–20.02.2002)
  • Edgar Savisaar (kuni 13.12.2001)
  • Tiit Tammsaar
  • Enn Tarto
  • Toivo Tootsen
  • Trivimi Velliste

Sotsiaalkomisjon

11 liiget (24.03.1999)

Esimees

  • Toomas Vilosius (alates 31.03.1999)

Aseesimees

  • Raivo Paavo (alates 31.03.1999)

Liikmed

  • Sirje Endre
  • Rein Järvelill (25.03.1999–03.02.2000)
  • Tõnu Kauba (alates 12.02.2002)
  • Kaljo Kiisk
  • Kalev Kotkas (alates 03.02.2000)
  • Anti Liiv (kuni 12.02.2002)
  • Jüri Martin (alates 10.02.2003)
  • Endel Paap (kuni 17.12.2002)
  • Raivo Paavo
  • Mihkel Pärnoja (kuni 25.03.1999)
  • Ants Ruusmann
  • Erika Salumäe (kuni 15.03.2001)
  • Tiit Sinissaar
  • Mai Treial (alates 29.03.2000)
  • Elmar Truu (kuni 29.03.2000)
  • Toomas Varek (21.03.2001–10.02.2003)
  • Toomas Vilosius

Väliskomisjon

11 liiget (24.03.1999)

Esimehed

  • Andres Tarand (31.03.1999–23.04.2002), Anti Liiv (alates 23.04.2002)

Aseesimees

  • Ülo Nugis (alates 31.03.1999)

Liikmed

  • Ignar Fjuk (kuni 14.11.2001)
  • Vahur Glaase (kuni 25.03.1999)
  • Toomas Hendrik Ilves (alates 29.01.2002)
  • Sergei Ivanov
  • Toivo Jürgenson (kuni 25.03.1999)
  • Mari-Ann Kelam
  • Liis Klaar (kuni 29.01.2002)
  • Mart Laar (alates 29.01.2002)
  • Anti Liiv (alates 12.02.2002)
  • Maret Maripuu (14.11.2001–06.03.2002)
  • Sven Mikser (kuni 28.01.2002)
  • Ülo Nugis
  • Kristiina Ojuland (kuni 28.01.2002)
  • Villu Reiljan (alates 29.03.1999)
  • Vardo Rumessen (25.03.1999–28.01.2002)
  • Erika Salumäe (alates 20.02.2002)
  • Andres Tarand
  • Vladimir Velman
  • Rein Voog (alates 11.02.2002)
  • Valentina Võssotskaja (alates 20.03.2002)

Õiguskomisjon

7 liiget (24.03.1999)

Esimehed

  • Jüri Adams (31.03.1999–18.02.2002)
  • Väino Linde (alates 18.02.2002)

Aseesimehed

  • Väino Linde (31.03.1999–18.02.2002)
  • Georg Pelisaar (alates 18.02.2002)

Liikmed

  • Jüri Adams
  • Vootele Hansen (alates 03.02.2000)
  • Jaak-Hans Kuks (kuni 03.02.2000)
  • Ando Leps (alates 12.02.2002)
  • Väino Linde
  • Uno Mereste
  • Jaana Padrik
  • Georg Pelisaar
  • Koit Pikaro,
  • Harri Õunapuu (21.03.2001–28.01.2002)

 

IX Riigikogu muud komisjonid

Erikomisjon korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks

7 liiget (27.04.1997)

Moodustamine

RK 27.04.1999 otsus ”Riigikogu erikomisjoni moodustamine korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks” (RT I 1999, 43, 502); RK 28.09.2000 otsus ”Riigikogu otsuse ”Riigikogu erikomisjoni moodustamine korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks” muutmine” (RT I 2000, 77, 481); RK 06.11.2002 otsus ”Riigikogu otsuse ”Riigikogu erikomisjoni moodustamine korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks” muutmine” (RT I 2002, 94, 542)

Ülesanne

Korruptsioonivastase seaduse § 14 lõigetes 2 ja 5 nimetatud ametiisikute majanduslike huvide deklaratsioonide kogumine, hoidmine ja nende tegelikkusele vastavuse kontrollimine; seaduse § 14 lõigetes 3–7 loetletud ametiisikute kategooriate majanduslike huvide deklareerimise kohta arvandmete kogumine ja nende analüüsimine; seaduse § 14 lõikes 2 nimetatud ametiisikute majanduslike huvide deklaratsioonide avalikustamine; järelevalve Riigikogu liikmete töökoha- ja tegevuspiirangute üle; Riigikogu ja üldsuse informeerimine korruptsioonivastase seaduse kohaldamise tulemuslikkusest; korruptsioonikuritegude tunnuste ilmnemisel materjalide edastamine uurimisasutusele; ettepanekute tegemine seaduste muutmiseks või täiendamiseks (06.11.2002 otsusega komisjoni ülesandeid täpsustati)

Liikmed

  • Jaan Pöör (esimees)
  • Lauri Vahtre (aseesimees)
  • Vambo Kaal
  • Tõnu Kauba (kuni 28.09.2000)
  • Maret Maripuu
  • Olev Raju (alates 28.09.2000)
  • Tiit Toomsalu
  • Mai Treial

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid Riigikogu IX koosseisu volituste lõppemisega.

 

Julgeolekuasutuste järelevalve komisjon

Kuni 01.03.2001 erikomisjon kaitsepolitsei tegevuse ja jälitustegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks
6 liiget

Moodustamine

RK 29.04.1999 otsus ”Erikomisjoni moodustamine kaitsepolitsei tegevuse ja jälitustegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks” (RT I 1999, 43, 503); RK 20.02.2001 otsus ”Kaitsepolitsei tegevuse ja jälitustegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks moodustatud Riigikogu erikomisjoni ümberkujundamine Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjoniks Riigikogu erikomisjonina” (RT I 2001, 22, 119)

Ülesanne

Kontrollida Kaitsepolitseiameti tegevuse vastavust Eesti Vabariigi põhiseadusele, politseiseadusele, jälitustegevuse seadusele, Eestit okupeerinud riikide julgeolekuorganite või relvajõudude luure- või vastuluureorganite teenistuses olnud või nendega koostööd teinud isikute arvelevõtmise ja avalikustamise korra seadusele, riigisaladuse seadusele ja teistele õigusaktidele ning Politseiameti, Piirivalveameti, Kaitsejõudude Peastaabi, Vanglate Ameti ja Tolliameti tegevuse vastavust jälitustegevuse seadusele; alates 01.03.2001: kontrollida jälitustegevuse seaduse § 19 lõigetes 4 ja 41 ja julgeolekuasutuste seaduse § 36 lõikes 2 sätestatud aruandeid ja täita julgeolekuasutuste seaduse §-s 36 ja Eestit okupeerinud riikide julgeolekuorganite või relvajõudude luure- või vastuluureorganite teenistuses olnud või nendega koostööd teinud isikute arvelevõtmise ja avalikustamise korra seaduse §-s 11 sätestatud ning muid seadusest tulenevaid ülesandeid

Liikmed

  • Enn Tarto (esimees)
  • Koit Pikaro (aseesimees)
  • Ants Käärma
  • Peeter Olesk
  • Neinar Seli
  • Tiit Tammsaar

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid Riigikogu IX koosseisu volituste lõppemisega.

 

Euroopa asjade komisjon

13 liiget (18.05.1999)

Moodustamine

RK 18.05.1999 otsus ”Euroopa asjade komisjoni moodustamine” (RT I 1999, 47, 536); RK 09.04.2002 otsus ”Riigikogu otsuse ”Euroopa asjade komisjoni moodustamine” muutmine” (RT I 2002, 33, 195)

Ülesanne

Aidata parlamentaarsel tasemel kaasa 12.06.1995 Euroopa Ühenduste ja nende liikmesriikide ning Eesti Vabariigi vahelise assotsieerumislepingu (Euroopa lepingu) artikli 1 alusel loodud assotsiatsiooni eesmärkide saavutamisele; teha regulaarselt koostööd Vabariigi Valitsusega assotsiatsiooni eesmärkide saavutamiseks; pidada sidet Euroopa Parlamendiga ja esindada delegatsioonina Riigikogu Euroopa lepingu artikli 115 kohaselt loodud Parlamentaarses Komitees; pidada sidet Euroopa Liidu muude institutsioonidega; informeerida pidevalt Riigikogu oma tööst Parlamentaarses Komitees ja seal tõstatatud probleemidest

Liikmed

  • Tunne Kelam (esimees)
  • Ivi Eenmaa (aseesimees)
  • Liia Hänni
  • Valve Kirsipuu
  • Peeter Kreitzberg (alates 09.04.2002)
  • Mart Nutt
  • Janno Reiljan
  • Viive Rosenberg
  • Paul-Eerik Rummo
  • Rainis Ruusamäe
  • Jevgeni Tomberg
  • Liina Tõnisson (kuni 28.01.2002)
  • Ülo Tärno
  • Toomas Vilosius

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid Riigikogu IX koosseisu volituste lõppemisega.

 

Uurimiskomisjon Maapanga pankroti asjaolude väljaselgitamiseks ja pankrotiprotsessi erapooletuse tagamiseks

6 liiget

Moodustamine

RK 27.05.1999 otsus ”Riigikogu uurimiskomisjoni moodustamine Maapanga pankroti asjaolude väljaselgitamiseks ja pankrotiprotsessi erapooletuse tagamiseks” (RT I 1999, 47, 538)

Ülesanne

Maapanga pankroti asjaolude väljaselgitamine ja pankrotiprotsessi erapooletuse tagamine

Liikmed

  • Jaanus Männik (esimees)
  • Jaana Padrik (aseesimees)
  • Rein Järvelill
  • Urmas Laht
  • Andres Taimla
  • Tiit Toomsalu

Lõpetamine

27.05.2001

Uurimiskomisjon endise Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee tegevuse lõpetamisega seonduvate asjaolude väljaselgitamiseks

8 liiget

Moodustamine

RK 16.01.2001 otsus ”Uurimiskomisjoni moodustamine endise Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee tegevuse lõpetamisega seonduvate asjaolude väljaselgitamiseks” (RT I 2001, 8, 32); RK 18.12.2001 otsus ”Riigikogu otsuse ”Uurimiskomisjoni moodustamine endise Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee tegevuse lõpetamisega seonduvate asjaolude väljaselgitamiseks” muutmine uurimiskomisjoni volituste pikendamiseks” (RT I 2001, 102, 678)

Ülesanne

Endise Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee tegevuse lõpetamisega seonduvate faktiliste ja õiguslike asjaolude objektiivne ja erapooletu väljaselgitamine

Liikmed

  • Aimar Altosaar (esimees)
  • Ants Käärma (aseesimees)
  • Viktor Andrejev
  • Vootele Hansen
  • Tiit Käbin
  • Georg Pelisaar
  • Enn Tarto
  • Andres Varik

Lõpetamine

15.04.2002 (vastavalt RK 18.12.2001 otsusele)

 

Uurimiskomisjon AS-i Eesti Raudtee erastamise käigus toimepandud seaduserikkumiste asjaolude väljaselgitamiseks

7 liiget

Moodustamine

RK 17.04.2002 otsus ”Riigikogu uurimiskomisjoni moodustamine AS Eesti Raudtee erastamise käigus toimepandud seaduserikkumiste asjaolude väljaselgitamiseks” (RT I 2002, 36, 221)

Ülesanne

AS-i Eesti Raudtee erastamise faktiliste ja õiguslike asjaolude
objektiivne ja erapooletu väljaselgitamine

Liikmed

  • Ignar Fjuk (esimees)
  • Jaana Padrik (aseesimees)
  • Kalev Kallo
  • Marju Lauristin
  • Endel Paap
  • Tiit Tammsaar
  • Elmar Truu

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid Riigikogu IX koosseisu volituste lõppemisega.

 

Uurimiskomisjon AS-i Narva Elektrijaamad erastamisprotsessi käigu ja kulutuste otstarbekuse väljaselgitamiseks

7 liiget

Moodustamine

RK 17.04.2002 otsus ”Riigikogu uurimiskomisjoni moodustamine AS Narva Elektrijaamad erastamisprotsessi käigu ja kulutuste otstarbekuse väljaselgitamiseks” (RT I 2002, 36, 222)

Ülesanne

AS-i Narva Elektrijaamad erastamisprotsessi faktiliste ja õiguslike asjaolude ning kulutuste otstarbekuse objektiivne ja erapooletu väljaselgitamine

Liikmed

  • Jaak Aab (esimees)
  • Kalev Kukk (aseesimees)
  • Vootele Hansen
  • Kalle Jürgenson
  • Endel Paap
  • Janno Reiljan
  • Arvo Sirendi

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid Riigikogu IX koosseisu volituste lõppemisega.

Uurimiskomisjon Tallinna linnas ühiselamute erastamise käigus aset leidnud seaduserikkumiste selgitamiseks

3 liiget

Moodustamine

RK 30.01.2003 otsus ”Riigikogu uurimiskomisjoni moodustamine Tallinna linnas ühiselamute erastamise käigus aset leidnud seaduserikkumiste selgitamiseks” (RT I 2003, 13, 71)

Ülesanne

Tallinna linnas ühiselamute erastamise käigus aset leidnud seaduserikkumiste väljaselgitamine

Liikmed

  • Koit Pikaro
  • Jevgeni Tomberg
  • Tiit Toomsalu

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid Riigikogu IX koosseisu volituste lõppemisega.

Üles

Viimati muudetud: 20.05.2015

Tagasiside