Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Liituge huvigrupi, erakonna või muu organisatsiooniga!

Kõige kindlam viis midagi muuta on ise käed külge lüüa. Hea võimalus selleks on liitumine südamelähedase vabaühenduse või erakonnaga, kuna koos on lihtsam ühist vankrit vedada.

Esitage ettepanekuid Riigikogu liikmetele, fraktsioonidele või komisjonidele!

Riigikogu ootab sisukaid ettepanekuid parlamendi pädevuses olevate teemade kohta. Ootame seaduste muutmise ettepanekuid, kuid näiteks kohaliku omavalitsuse või kohtu töösse Riigikogu ei sekku, sest Eestis kehtib võimude lahususe põhimõte.

Riigikogu liige on teie hääle esindaja parlamendis. Kirjutage Riigikogu liikmele oma mõtetest või tehke talle ettepanekuid. Kontaktandmed leiate Riigikogu liikmete veebilehelt. Hea võimaluse parlamendiliikmega ühendust võtta pakub ka sotsiaalmeedia.

Eelnõu kohta võite ettepanekuid esitada ka eelnõu juhtivkomisjonile või mõnele fraktsioonile.

Kui soovite eelnõu kohta ettepanekuid teha, siis pidage silmas eelnõu menetlemise tähtaegu. Peale teist lugemist eelnõu muutmiseks enam ettepanekuid esitada ei saa. Eelnõude lehe abil saate hoida ennast tähtaegadega kursis ning tutvuda eelnõu sisu ja kavandatavaid muudatusi selgitavate seletuskirjadega, samuti lugeda arvamusi eelnõu kohta.

Enamiku eelnõudest algatab valitsus ja seega saate paljude eelnõudega tutvuda juba enne nende jõudmist Riigikogusse. Kuna n-ö sekkumine on efektiivseim võimalikult varases eelnõu menetlemise järgus, tasub sellel lehel silma peal hoida.

Esitage teabenõue, selgitustaotlus, märgukiri või kollektiivne pöördumine!

Esitage teabenõue, kui soovite infot mõnes Riigikogu või kantselei töö küsimuses. Riigikogu poole saate pöörduda ka märgukirja, selgitustaotluse või kollektiivse pöördumisega.

Alamlehed

  • Vaade Riigikogu hoone ristuvatesse koridoridesse

    Esitage märgukiri

    Märgukiri on pöördumine, millega saate Riigikogule või kantseleile teha ettepanekuid asutuse töö korraldamise või mõne…
  • Ekspressionistlikud trepikaunistused Riigikogu hoones

    Esitage teabenõue

    Esitage teabenõue, kui vajate infot mõnes Riigikogu või kantselei töö küsimuses või soovite mõnda konkreetset…
  • Istungisaali viiv koridor Riigikogu hoones

    Esitage selgitustaotlus

    Selgitustaotlus on pöördumine või küsimus, mis eeldab meie käsutuses oleva teabe analüüsi, sünteesi, lisateabe kogumist…
  • Kolm tooli Riigikogu hoones

    Kollektiivne pöördumine

    Kollektiivse pöördumisega saab parlamendile teha ettepaneku, kuidas muuta kehtivat regulatsiooni või ühiskonnaelu paremini korraldada. Pöördumisele…

Üles

Viimati muudetud: 28.09.2020

Tagasiside