Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

X Riigikogu fraktsioonid

Fraktsioonide koosseis on esitatud 2007. aasta veebruari seisuga.

Eesti Keskerakonna fraktsioon

Moodustatud 31.03.2003

28 liiget (14.04.2003) 21 liiget (22.02.2007)

Esimehed: Ain Seppik 31.03.–16.04.2003 ja alates 07.12.2005, Toomas Varek 16.04.2003–24.03.2004, Vilja Savisaar 24.03.2004–30.11.2005
Aseesimehed: Arnold Kimber 31.03.2003–24.03.2004, Ain Seppik 16.04.2003–07.12.2005, Mihhail Stalnuhhin 24.03.2004–25.10.2005, Vladimir Velman alates 09.11.2005, Lauri Laasi alates 07.12.2005

Liikmed

  • Toomas Alatalu → 01.02.2005, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Küllo Arjakas
  • Enn Eesmaa
  • Eldar Efendijev ← 18.04.2003, asendusliige
  • Mati Jostov ← 15.04.2003; → volitused lõppenud 15.04.2003*
  • Helle Kalda → asendusliige, volitused lõppenud 10.04.2003; ← 20.07.2004, asendusliige
  • Tõnu Kauba → asendusliige, volitused lõppenud 10.04.2003
  • Arnold Kimber
  • Peeter Kreitzberg → 10.05.2004, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Tiit Kuusmik ← 26.10.2005, asendusliige
  • Olev Laanjärv ← 04.04.2003, asendusliige; → 12.05.2004, edasi fraktsiooni mittekuuluv; ← 04.04.2005, varem fraktsiooni mittekuuluv
  • Lauri Laasi ← 05.12.2005, asendusliige
  • Heimar Lenk
  • Robert Lepikson → 28.04.2004, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Värner Lootsmann → volitused lõppenud 07.02.2006 (Harju maavanem)
  • Inara Luigas ← 09.02.2006, asendusliige
  • Jaanus Marrandi ← 15.04.2003, varem põllumajandusminister; → 10.05.2004, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Indrek Meelak → asendusliige, volitused lõppenud 10.04.2003
  • Sven Mikser ← 15.04.2003, varem kaitseminister; → 10.05.2004, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Aadu Must → asendusliige, volitused lõppenud 10.04.2003
  • Siiri Oviir ← 15.04.2003, varem sotsiaalminister; → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi liige)
  • Georg Pelisaar ← 28.08.2006, asendusliige
  • Koit Pikaro → asendusliige, volitused lõppenud 10.04.2003; ← 13.04.2005, asendusliige
  • Nelli Privalova
  • Kaarel Pürg
  • Mailis Reps ← 15.04.2003, varem haridus- ja teadusminister; → volitused peatunud 12.04.2005 (haridus- ja teadusminister)
  • Viive Rosenberg → asendusliige, volitused lõppenud 10.04.2003
  • Edgar Savisaar → volitused lõppenud 31.03.2003*
  • Vilja Savisaar → volitused lõppenud 30.11.2005*
  • Evelyn Sepp
  • Ain Seppik
  • Mark Soosaar → 28.04.2004, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Mihhail Stalnuhhin → volitused lõppenud 25.10.2005*
  • Jüri Šehovtsov
  • Kalle Talviste → asendusliige, volitused lõppenud 10.04.2003
  • Toivo Tootsen
  • Marika Tuus
  • Liina Tõnisson ← 15.04.2003, varem majandus- ja kommunikatsiooniminister; → 17.06.2004, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Toomas Varek ← 15.04.2003, varem siseminister
  • Vladimir Velman
  • Harri Õunapuu ← 15.04.2003, varem rahandusminister; → 10.05.2004, edasi fraktsiooni mittekuuluv

Eesti Reformierakonna fraktsioon

Moodustatud 31.03.2003

19 liiget (31.03.2003), 19 liiget (22.02.2007)

Esimehed: Urmas Paet 31.03.–09.04.2003, Siim Kallas 16.04.2003–05.05.2004, Peep Aru 10.05.2004–11.04.2005, Maret Maripuu 12.04.2005–09.05.2006, Jaanus Tamkivi alates 09.05.2006
Aseesimehed: Peep Aru 31.03.2003–10.05.2004, Rein Aidma alates 31.03.2003, Rain Rosimannus alates 10.05.2004

Liikmed

  • Rein Aidma
  • Andrus Ansip → volitused lõppenud 31.03.2003*
  • Peep Aru → volitused lõppenud 11.04.2005*
  • Meelis Atonen → volitused peatunud 09.04.2003 (majandus- ja kommunikatsiooniminister); ← volitused taastunud 14.09.2004
  • Igor Gräzin ← 12.04.2005, asendusliige
  • Margus Hanson → volitused peatunud 09.04.2003 (kaitseminister); ← volitused taastunud 23.11.2004; → volitused lõppenud 20.11.2006
  • Sergei Ivanov
  • Helmer Jõgi ← 04.04.2003, asendusliige
  • Raivo Järvi ← 15.04.2003, asendusliige
  • Siim Kallas ← 15.04.2003, varem peaminister; → volitused lõppenud 05.05.2004*
  • Signe Kivi → volitused lõppenud 03.04.2005*
  • Mait Klaassen ← 09.09.2004, asendusliige
  • Kalev Kukk ← 16.05.2006, asendusliige
  • Tõnis Kõiv ← 12.04.2005, asendusliige
  • Rein Lang → volitused peatunud 21.02.2005 (välisminister)
  • Jürgen Ligi → volitused peatunud 07.10.2005 (kaitseminister)
  • Väino Linde
  • Andres Lipstok → volitused lõppenud 06.06.2005 (Eesti Panga president)
  • Maret Maripuu
  • Silver Meikar ← 15.04.2003, asendusliige; → volitused lõppenud 22.11.2004; ← 21.11.2006, asendusliige
  • Kristen Michal ← 12.05.2004, asendusliige; → volitused lõppenud 13.09.2004; ← 13.09.2004, asendusliige; → volitused lõppenud 10.02.2005; ← 10.10.2005, asendusliige; → volitused lõppenud 10.05.2006*
  • Tatjana Muravjova ← 07.03.2005, asendusliige
  • Leino Mägi
  • Kristiina Ojuland ← 14.02.2005, varem välisminister
  • Urmas Paet → volitused peatunud 09.04.2003 (kultuuriminister)
  • Ülle Rajasalu ← 04.04.2005, asendusliige
  • Märt Rask ← 15.04.2003, varem justiitsminister; → 01.07.2004, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Rain Rosimannus
  • Paul-Eerik Rummo → volitused peatunud 09.04.2003 (minister (rahvastikuminister))
  • Toomas Savi → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi liige)
  • Andres Taimla
  • Jaanus Tamkivi ← 08.06.2005, asendusliige
  • Toomas Tein → volitused lõppenud 11.04.2005*

Eestimaa Rahvaliidu fraktsioon

Moodustatud 31.03.2003

13 liiget (31.03.2003) 12 liiget (22.02.2007)

Esimees: Jaanus Männik alates 31.03.2003
Aseesimehed: Janno Reiljan 31.03.2003–06.04.2004, Jaak Allik alates 31.03.2003, Tiit Tammsaar alates 06.04.2004

Liikmed

  • Jaak Allik
  • Margi Ein
  • Mati Kepp ← 11.04.2003, asendusliige
  • Margus Leivo → volitused peatunud 09.04.2003 (siseminister); ← 14.04.2005, volitused taastunud
  • Tiit Mae ← 11.04.2003, asendusliige; → volitused lõppenud 13.04.2005
  • Jaanus Männik
  • Mart Opmann
  • Koit Prants ← 11.04.2003, asendusliige; → volitused lõppenud 08.10.2006
  • Rein Randver → volitused peatunud 10.10.2006 (keskkonnaminister)
  • Janno Reiljan
  • Villu Reiljan → volitused peatunud 09.04.2003 (keskkonnaminister); ← 16.10.2006, volitused taastunud
  • Arno Rossman ← 11.04.2003, asendusliige; → volitused lõppenud 02.04.2004
  • Jüri Saar
  • Vello Tafenau
  • Tiit Tammsaar → volitused peatunud 09.04.2003 (põllumajandusminister); ← 05.04.2004, volitused taastunud
  • Mai Treial
  • Elmar-Johannes Truu ← 11.10.2006, asendusliige; → 13.11.2006, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Jaan Õunapuu → volitused peatunud 09.04.2003 (minister (regionaalminister))

Isamaaliidu fraktsioon

Moodustatud 31.03.2003

7 liiget (31.03.2003), 7 liiget (22.02.2007)

Esimehed: Tunne Kelam 31.03.2003–01.07.2004, Andres Herkel alates 02.07.2004
Aseesimehed: Andres Herkel 31.03.2003–02.07.2004, Helir-Valdor Seeder alates 02.07.2004

Liikmed

  • Andres Herkel
  • Tunne Kelam → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi liige)
  • Mart Laar
  • Tõnis Lukas
  • Mart Nutt ← 14.09.2004, asendusliige
  • Helir-Valdor Seeder
  • Peeter Tulviste
  • Trivimi Velliste

Res Publica fraktsioon

Moodustatud 01.04.2003 (Ühenduse Vabariigi Eest – Res Publica fraktsioon 01.04.2003–09.06.2005)

28 liiget (01.04.2003), 25 liiget (22.02.2007)

Esimehed: Taavi Veskimägi 01.04.–05.10.2003, Siim-Valmar Kiisler 07.10.2003–13.04.2005, Marko Pomerants alates 18.04.2005
Aseesimehed: Marko Pomerants 01.04.–09.04.2003, Indrek Raudne alates 01.04.2003, Andres Jalak alates 16.04.2003

Liikmed

  • Olav Aarna
  • Eiki Berg → volitused lõppenud 08.09.2004*
  • Ene Ergma
  • Andres Jalak
  • Nelli Kalikova
  • Ago-Endrik Kerge ← 18.10.2004, asendusliige; → volitused lõppenud 21.03.2005
  • Siim-Valmar Kiisler ← 15.04.2003, asendusliige; → volitused lõppenud 13.04.2005; ← 11.12.2006, asendusliige
  • Andres Kork ← 15.04.2003, asendusliige; → volitused lõppenud 13.04.2005
  • Elle Kull
  • Urmo Kööbi
  • Tarmo Leinatamm → 29.08.2005, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Mihhail Lotman ← 14.09.2004, asendusliige
  • Külvar Mand → volitused lõppenud 07.10.2003 (Sotsiaalministeeriumi abiminister)
  • Tiit Matsulevitš ← 15.04.2003, asendusliige; → volitused lõppenud 06.10.2003; ← 06.10.2003, asendusliige
  • Marko Mihkelson
  • Tiit Niilo ← 25.09.2003, asendusliige
  • Tõnis Palts → volitused peatunud 09.04.2003 (rahandusminister); ← 07.10.2003, volitused taastunud; → volitused lõppenud 15.10.2004*
  • Juhan Parts → volitused peatunud 09.04.2003 (peaminister); ← 14.04.2005, volitused taastunud
  • Ants Pauls
  • Marko Pomerants → volitused peatunud 09.04.2003 (sotsiaalminister); ← 14.04.2005, volitused taastunud
  • Henn Pärn → volitused lõppenud 10.12.2006 (riiklik lepitaja)
  • Jaanus Rahumägi → 07.09.2005, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Indrek Raudne
  • Urmas Reinsalu
  • Reet Roos
  • Sven Sester
  • Siiri Sisask ← 07.10.2003, asendusliige
  • Imre Sooäär → 20.02.2006, edasi fraktsiooni mittekuuluv
  • Hirvo Surva ← 15.04.2003, asendusliige; → volitused lõppenud 05.10.2003*
  • Olari Taal
  • Anti Tammeoks ← 08.03.2004, asendusliige; → volitused lõppenud 13.04.2005
  • Ela Tomson
  • Ken-Marti Vaher → volitused peatunud 09.04.2003 (justiitsminister); ← 24.03.2005, volitused taastunud
  • Taavi Veskimägi → volitused peatunud 05.10.2003 (rahandusminister); ← 14.04.2005, volitused taastunud
  • Ülo Vooglaid → volitused lõppenud 23.02.2004*
  • Hannes Võrno → volitused lõppenud 23.09.2003*
  • Aivar Õun ← 09.10.2003, asendusliige
  • Avo Üprus

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon

Moodustatud 31.03.2003 (Mõõdukate fraktsioon 31.03.2003–10.02.2004)

6 liiget (31.03.2003), 6 liiget (22.02.2007)

Esimees: Ivari Padar alates 31.03.2003
Aseesimees: Eiki Nestor alates 31.03.2003

Liikmed

  • Toomas Hendrik Ilves → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi liige)
  • Jarno Laur ← 14.09.2004, asendusliige
  • Mart Meri ← 11.10.2006, asendusliige
  • Eiki Nestor
  • Ivari Padar
  • Kadi Pärnits
  • Katrin Saks → volitused lõppenud 09.10.2006 (Euroopa Parlamendi asendusliige)
  • Jüri Tamm ← 13.09.2004, asendusliige
  • Andres Tarand → volitused lõppenud 01.07.2004 (Euroopa Parlamendi asendusliige)

Fraktsioonidesse mittekuulunud Riigikogu liikmed

  • Toomas Alatalu ← 01.02.2005, varem Eesti Keskerakonna fraktsioon
  • Peeter Kreitzberg ← 10.05.2004, varem Eesti Keskerakonna fraktsioon
  • Olev Laanjärv ← 12.05.2004, varem Eesti Keskerakonna fraktsioon;
    → 04.04.2005 Eesti Keskerakonna fraktsiooni
  • Tarmo Leinatamm ← 29.08.2005, varem Res Publica fraktsioon
  • Robert Lepikson ← 28.04.2004, varem Eesti Keskerakonna fraktsioon;
    → volitused lõppenud 01.07.2006†
  • Jaanus Marrandi ← 10.05.2004, varem Eesti Keskerakonna fraktsioon
  • Sven Mikser ← 10.05.2004, varem Eesti Keskerakonna fraktsioon
  • Jaanus Rahumägi ← 07.09.2005, varem Res Publica fraktsioon
  • Märt Rask ← 01.07.2004, varem Eesti Reformierakonna fraktsioon;
    → volitused lõppenud 12.09.2004
  • Mark Soosaar ← 28.04.2004, varem Eesti Keskerakonna fraktsioon
  • Imre Sooäär ← 20.02.2006, varem Res Publica fraktsioon
  • Elmar-Johannes Truu ← 13.11.2006, varem Eestimaa Rahvaliidu fraktsioon
  • Liina Tõnisson ← 17.06.2004, varem Eesti Keskerakonna fraktsioon
  • Harri Õunapuu ← 10.05.2004, varem Eesti Keskerakonna fraktsioon

* Volitused lõppenud seoses tagasiastumisega.

Üles

Viimati muudetud: 20.05.2015

Tagasiside