Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

X Riigikogu parlamendirühmad

Parlamendirühmade koosseis on esitatud 2007. aasta veebruari seisuga.

Eesti – Ameerika Ühendriikide parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 10. juunil 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Jaanus Rahumägi (esimees)
  • Enn Eesmaa (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Meelis Atonen
  • Margi Ein
  • Raivo Järvi
  • Mati Kepp
  • Arnold Kimber
  • Urmo Kööbi
  • Väino Linde
  • Maret Maripuu
  • Marko Mihkelson
  • Sven Mikser
  • Ivari Padar
  • Ants Pauls
  • Nelli Privalova
  • Rain Rosimannus
  • Helir-Valdor Seeder
  • Ain Seppik
  • Sven Sester
  • Imre Sooäär
  • Ela Tomson
  • Liina Tõnisson
  • Trivimi Velliste

Eesti–Aafrika parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 6. detsembril 2005. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Toomas Alatalu (esimees)
  • Mart Nutt (aseesimees)
  • Enn Eesmaa
  • Margi Ein
  • Helle Kalda
  • Mati Kepp
  • Arnold Kimber
  • Silver Meikar
  • Sven Sester
  • Tiit Tammsaar
  • Peeter Tulviste

Eesti–Armeenia parlamendirühm

Parlamendirühm taasasutati 15. mail 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Toivo Tootsen (esimees)
  • Marika Tuus (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Meelis Atonen
  • Küllo Arjakas
  • Helle Kalda
  • Mati Kepp
  • Arnold Kimber
  • Olev Laanjärv
  • Nelli Privalova
  • Ain Seppik
  • Jüri Šehovtsov
  • Tiit Tammsaar
  • Mai Treial
  • Vladimir Velman
  • Harri Õunapuu

Eesti–Aserbaidžaani parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 13. novembril 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Eldar Efendijev (esimees)
  • Jaak Allik (aseesimees)
  • Mart Nutt (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Andres Herkel
  • Helmer Jõgi
  • Helle Kalda
  • Arnold Kimber
  • Heimar Lenk
  • Leino Mägi
  • Tatjana Muravjova
  • Kristiina Ojuland
  • Nelli Privalova
  • Kaarel Pürg
  • Helir-Valdor Seeder
  • Evelyn Sepp
  • Sven Sester
  • Jüri Šehovtsov
  • Marika Tuus
  • Trivimi Velliste
  • Vladimir Velman
  • Harri Õunapuu

Eesti–Austria parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 14. oktoobril 2004. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Indrek Raudne (esimees)
  • Tiit Matsulevitš (aseesimees)
  • Margi Ein
  • Helmer Jõgi
  • Raivo Järvi
  • Helle Kalda
  • Mati Kepp
  • Kalev Kukk
  • Maret Maripuu
  • Tiit Niilo
  • Sven Sester
  • Mark Soosaar
  • Vello Tafenau
  • Tiit Tammsaar
  • Ela Tomson
  • Toivo Tootsen
  • Peeter Tulviste

Eesti–Belgia parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 7. juunil 2005. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Ela Tomson (esimees)
  • Tõnis Lukas (aseesimees)
  • Margi Ein
  • Nelli Kalikova
  • Elle Kull
  • Urmo Kööbi
  • Urmas Reinsalu
  • Siiri Sisask
  • Mai Treial

Eesti–Bulgaaria parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 15. novembril 2005. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Harri Õunapuu (esimees)
  • Liina Tõnisson (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Meelis Atonen
  • Margi Ein
  • Helmer Jõgi
  • Helle Kalda
  • Mati Kepp
  • Arnold Kimber
  • Tõnis Kõiv
  • Olev Laanjärv
  • Jaanus Marrandi
  • Leino Mägi
  • Ivari Padar
  • Ants Pauls
  • Ülle Rajasalu
  • Indrek Raudne
  • Rain Rosimannus
  • Sven Sester
  • Jüri Tamm
  • Tiit Tammsaar
  • Mai Treial
  • Toomas Varek

Eesti–Georgia parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 17. detsembril 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Andres Herkel (esimees)
  • Sven Sester (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Meelis Atonen
  • Eldar Efendijev
  • Margi Ein
  • Helle Kalda
  • Mati Kepp
  • Arnold Kimber
  • Mart Laar
  • Silver Meikar
  • Leino Mägi
  • Mart Nutt
  • Juhan Parts
  • Nelli Privalova
  • Ain Seppik
  • Vello Tafenau
  • Peeter Tulviste
  • Liina Tõnisson
  • Toomas Varek
  • Vladimir Velman

Eesti–Hiina parlamendirühm

Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Peeter Kreitzberg (esimees)
  • Rain Rosimannus (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Küllo Arjakas
  • Eldar Efendijev
  • Mati Kepp
  • Arnold Kimber
  • Väino Linde
  • Maret Maripuu
  • Jaanus Männik
  • Nelli Privalova
  • Urmas Reinsalu
  • Sven Sester
  • Imre Sooäär
  • Jüri Šehovtsov
  • Jüri Tamm
  • Tiit Tammsaar
  • Toivo Tootsen
  • Mai Treial
  • Liina Tõnisson
  • Vladimir Velman

Eesti–Hispaania parlamendirühm

Parlamendirühm loodi 19. oktoobril 2004. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Jüri Tamm (esimees)
  • Trivimi Velliste (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Küllo Arjakas
  • Eldar Efendijev
  • Helle Kalda
  • Jarno Laur
  • Väino Linde
  • Maret Maripuu
  • Leino Mägi
  • Nelli Privalova

Eesti–Iisraeli parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 13. mail 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Vladimir Velman (esimees)
  • Jaak Allik (aseesimees)
  • Küllo Arjakas
  • Enn Eesmaa
  • Raivo Järvi
  • Helle Kalda
  • Nelli Privalova
  • Toivo Tootsen
  • Liina Tõnisson

Eesti–India parlamendirühm

Parlamendirühm loodi 7. detsembril 2004. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Urmas Reinsalu (esimees)
  • Liina Tõnisson (aseesimees)
  • Andres Jalak (aseesimees)
  • Mart Nutt (aseesimees)
  • Olav Aarna
  • Toomas Alatalu
  • Andres Herkel
  • Nelli Kalikova
  • Tarmo Leinatamm
  • Mihhail Lotman
  • Tiit Niilo
  • Ants Pauls
  • Indrek Raudne
  • Sven Sester
  • Avo Üprus

Eesti–Iberoameerika parlamendirühm

Parlamendirühm asutati 2003. aastal. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Toomas Alatalu (esimees)
  • Eldar Efendijev
  • Mati Kepp
  • Nelli Privalova
  • Jüri Tamm

Eesti–Itaalia parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 2. juunil 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Mai Treial (esimees)
  • Mati Kepp (aseesimees)
  • Küllo Arjakas
  • Meelis Atonen
  • Margi Ein
  • Helle Kalda
  • Tiit Matsulevitš
  • Helir-Valdor Seeder
  • Imre Sooäär
  • Jüri Šehovtsov
  • Vello Tafenau
  • Toivo Tootsen
  • Liina Tõnisson

Eesti–Jaapani parlamendirühm

Parlamendirühm taasasutati 16. septembril 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Jüri Šehovtsov (esimees)
  • Urmas Reinsalu (aseesimees)
  • Jaanus Rahumägi (aseesimees)
  • Meelis Atonen
  • Eldar Efendijev
  • Margi Ein
  • Andres Jalak
  • Mati Kepp
  • Elle Kull
  • Maret Maripuu
  • Ants Pauls
  • Nelli Privalova
  • Kaarel Pürg
  • Indrek Raudne
  • Sven Sester
  • Imre Sooäär
  • Ela Tomson
  • Vladimir Velman

Eesti–Kanada parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 15. mail 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Imre Sooäär (esimees)
  • Sven Mikser (aseesimees)
  • Küllo Arjakas
  • Meelis Atonen
  • Helle Kalda
  • Maret Maripuu
  • Silver Meikar
  • Ants Pauls
  • Reet Roos
  • Rain Rosimannus
  • Sven Sester
  • Liina Tõnisson
  • Kaarel Pürg

Eesti–Kreeka parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 26. mail 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Nelli Privalova (esimees)
  • Margi Ein (aseesimees)
  • Küllo Arjakas
  • Meelis Atonen
  • Eldar Efendijev
  • Helle Kalda
  • Kaarel Pürg

Eesti–Kuveidi parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 14. septembril 2004. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Arnold Kimber (esimees)
  • Rain Rosimannus (aseesimees)
  • Liina Tõnisson (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Meelis Atonen
  • Küllo Arjakas
  • Meelis Atonen
  • Mati Kepp
  • Olev Laanjärv
  • Väino Linde
  • Jaanus Marrandi
  • Sven Mikser
  • Ants Pauls
  • Henn Pärn
  • Nelli Privalova
  • Sven Sester
  • Mark Soosaar
  • Imre Sooäär
  • Vello Tafenau
  • Tiit Tammsaar
  • Harri Õunapuu

Eesti–Küprose parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 12. juunil 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Küllo Arjakas (esimees)
  • Vello Tafenau (aseesimees)
  • Meelis Atonen
  • Enn Eesmaa
  • Eldar Efendijev
  • Margi Ein
  • Mati Kepp
  • Väino Linde
  • Jaanus Marrandi
  • Nelli Privalova
  • Kaarel Pürg
  • Imre Sooäär
  • Toivo Tootsen

Eesti–Malta parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 12. juunil 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Vello Tafenau (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Küllo Arjakas
  • Meelis Atonen
  • Enn Eesmaa
  • Margi Ein
  • Helle Kalda
  • Mati Kepp
  • Jaanus Marrandi
  • Nelli Privalova

Eesti–Moldova–Rumeenia parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 27. septembril 2005. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Toomas Alatalu (esimees)
  • Jarno Laur (aseesimees)
  • Küllo Arjakas
  • Helle Kalda
  • Mati Kepp
  • Jaanus Marrandi
  • Tatjana Muravjova
  • Mart Nutt
  • Ivari Padar
  • Ülle Rajasalu
  • Reet Roos
  • Vello Tafenau
  • Trivimi Velliste
  • Aivar Õun

Eesti–Mongoolia parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 27. mail 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Mark Soosaar (esimees)
  • Ivari Padar (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Küllo Arjakas
  • Eldar Efendijev
  • Helir-Valdor Seeder
  • Siiri Sisask
  • Toivo Tootsen

Eesti–Montenegro parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 5. juunil 2006. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Mart Nutt (esimees)
  • Rain Rosimannus (aseesimees)
  • Sven Sester (aseesimees)
  • Marika Tuus (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Küllo Arjakas
  • Vladimir Velman
  • Sergei Ivanov

Eesti–Poola parlamendirühm

Parlamendirühm taasasutati 27. mail 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Väino Linde (esimees)
  • Ain Seppik (aseesimees)
  • Jaak Allik
  • Küllo Arjakas
  • Margi Ein
  • Helle Kalda
  • Mati Kepp
  • Arnold Kimber
  • Peeter Kreitzberg
  • Leino Mägi
  • Nelli Privalova
  • Kaarel Pürg
  • Liina Tõnisson

Eesti–Portugali parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 16. septembril 2004. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Maret Maripuu (esimees)
  • Toomas Alatalu
  • Meelis Atonen
  • Helmer Jõgi
  • Mait Klaassen
  • Elle Kull
  • Reet Roos
  • Siiri Sisask
  • Ela Tomson
  • Toivo Tootsen

Eesti–Prantsuse parlamendirühm

Parlamendirühm taasasutati 13. mail 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Tõnis Lukas (esimees)
  • Ela Tomson (aseesimees)
  • Liina Tõnisson (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Küllo Arjakas
  • Meelis Atonen
  • Enn Eesmaa
  • Margi Ein
  • Ene Ergma
  • Andres Herkel
  • Helle Kalda
  • Maret Maripuu
  • Kristiina Ojuland
  • Kaarel Pürg
  • Urmas Reinsalu
  • Evelyn Sepp
  • Mark Soosaar
  • Mai Treial
  • Marika Tuus
  • Trivimi Velliste

Eesti–Saksa parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 15. mail 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Tiit Matsulevitš (esimees)
  • Peeter Tulviste (aseesimees)
  • Rein Aidma
  • Meelis Atonen
  • Andres Herkel
  • Helmer Jõgi
  • Mati Kepp
  • Kalev Kukk
  • Elle Kull
  • Urmo Kööbi
  • Tõnis Lukas
  • Maret Maripuu
  • Ants Pauls
  • Indrek Raudne
  • Jüri Šehovtsov
  • Vello Tafenau
  • Tiit Tammsaar
  • Ela Tomson
  • Mai Treial
  • Trivimi Velliste
  • Aivar Õun

Eesti–Serbia parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 22. veebruaril 2005. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Mart Nutt (esimees)
  • Sven Sester (aseesimees)
  • Marika Tuus (aseesimees)
  • Kaarel Pürg
  • Vladimir Velman
  • Sergei Ivanov

Eesti–Soome parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 15. mail 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Andres Taimla (esimees)
  • Enn Eesmaa (aseesimees)
  • Meelis Atonen
  • Andres Jalak
  • Helmer Jõgi
  • Mati Kepp
  • Arnold Kimber
  • Elle Kull
  • Jaanus Marrandi
  • Leino Mägi
  • Ants Pauls
  • Henn Pärn
  • Kaarel Pürg
  • Vello Tafenau
  • Tiit Tammsaar
  • Ela Tomson
  • Mai Treial
  • Trivimi Velliste

Eesti–Suurbritannia parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 5. juunil 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Sven Mikser (esimees)
  • Maret Maripuu (aseesimees)
  • Küllo Arjakas
  • Meelis Atonen
  • Enn Eesmaa
  • Raivo Järvi
  • Marko Mihkelson
  • Ants Pauls
  • Kaarel Pürg
  • Rain Rosimannus
  • Imre Sooäär
  • Tiit Tammsaar
  • Ela Tomson
  • Trivimi Velliste

Eesti–Šveitsi parlamendirühm

Parlamendirühm moodustati 29. septembril 2005. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Jaanus Rahumägi (esimees)
  • Küllo Arjakas (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Helmer Jõgi
  • Helle Kalda
  • Kalev Kukk
  • Tõnis Lukas
  • Maret Maripuu
  • Leino Mägi
  • Rain Rosimannus
  • Helir-Valdor Seeder
  • Vello Tafenau
  • Tiit Tammsaar
  • Mai Treial
  • Peeter Tulviste

Eesti–Tšehhi parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 27. mail 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Mai Treial (esimees)
  • Kaarel Pürg (aseesimees)
  • Meelis Atonen
  • Enn Eesmaa
  • Margi Ein
  • Mati Kepp
  • Ants Pauls
  • Nelli Privalova
  • Rain Rosimannus
  • Vello Tafenau

Eesti–Türgi parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 10. juunil 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Eldar Efendijev (esimees)
  • Evelyn Sepp (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Väino Linde
  • Nelli Privalova
  • Kaarel Pürg
  • Ain Seppik
  • Jüri Šehovtsov
  • Sven Sester
  • Trivimi Velliste
  • Vladimir Velman

Eesti–Ukraina parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 17. aprillil 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Tiit Matsulevitš (esimees)
  • Toomas Alatalu (aseesimees)
  • Rein Aidma
  • Meelis Atonen
  • Jaak Allik
  • Helle Kalda
  • Arnold Kimber
  • Silver Meikar
  • Jaanus Männik
  • Kaarel Pürg
  • Indrek Raudne
  • Helir-Valdor Seeder
  • Jüri Šehovtsov
  • Jüri Tamm
  • Tiit Tammsaar
  • Vello Tafenau
  • Marika Tuus
  • Liina Tõnisson
  • Vladimir Velman
  • Aivar Õun

Eesti–Ungari parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 2. juunil 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Trivimi Velliste (esimees)
  • Imre Sooäär (aseesimees)
  • Küllo Arjakas
  • Meelis Atonen
  • Andres Herkel
  • Helle Kalda
  • Mati Kepp
  • Arnold Kimber
  • Kaarel Pürg
  • Reet Roos
  • Rain Rosimannus
  • Helir-Valdor Seeder
  • Mark Soosaar
  • Vello Tafenau
  • Tiit Tammsaar
  • Liina Tõnisson

Eesti–Vene parlamendirühm

Parlamendirühm taasmoodustati 13. mail 2003. Liikmed 26. märtsi 2007 seisuga:

  • Sergei Ivanov (esimees)
  • Indrek Raudne (aseesimees)
  • Vladimir Velman (aseesimees)
  • Toomas Alatalu
  • Jaak Allik
  • Meelis Atonen
  • Eldar Efendijev
  • Arnold Kimber
  • Olev Laanjärv
  • Heimar Lenk
  • Väino Linde
  • Marko Mihkelson
  • Leino Mägi
  • Mati Kepp
  • Ants Pauls
  • Nelli Privalova
  • Henn Pärn
  • Kaarel Pürg
  • Reet Roos
  • Rain Rosimannus
  • Jüri Saar
  • Helir-Valdor Seeder
  • Jüri Šehovtsov
  • Sven Sester
  • Vello Tafenau
  • Tiit Tammsaar
  • Toivo Tootsen
  • Peeter Tulviste
  • Toomas Varek

Üles

Viimati muudetud: 20.05.2015

Tagasiside