Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus peab alati olema 101 liiget ja seetõttu on põhiseadusega ette nähtud ka asendusliikme institutsioon. Asendusliikmel on kõik Riigikogu liikme õigused ja kohustused.

XV Riigikogu koosseisu muudatused

Seisuga 20. juuni 2024

Nimi ja erakond Sünniaeg Valimisringkond/
häälte arv
Fraktsioon,
komisjon
Varasem kuulumine Riigikogusse
Jaak AAB (SDE) 09.04.1960 8/1562

KESK kuni 05.01.2024

RAHK 17.04.2023-09.05.2024, aseesimees 18.04.2023-09.05.2024

MAJK alates 09.05.2024, esimees alates 14.05.2024

IX, XI, XIV
Annely AKKERMANN (REF) 05.10.1972 12/4381

REF

RAHK alates 17.04.2023, esimees alates 18.04.2023

XII, XIV
Yoko ALENDER (REF) 13.06.1979 10/2051

REF fraktsiooni aseesimees alates 10.04.2023

KEKK alates 17.04.2023

 XIII, XIV
Anti ALLAS (SDE)
26.11.1977 11/1970

SDE

PÕSK 17.04.2023-06.06.2024

MAEK alates 06.06.2024

REKK alates 27.04.2023

Arvo ALLER (EKRE) 28.07.1973 7/815

EKRE

MAEK alates 06.06.2024, aseesimees alates 11.06.2024, ka 17.04.2023-12.10.2023

ELAK alates 20.04.2023

SOTK 12.10.2023-06.06.2024

 

Vadim BELOBROVTSEV (KESK)
11.05.1978 1/3231

KESK fraktsiooni aseesimees alates 11.04.2023

KULK alates 17.04.2023

REKK alates 22.02.2024

 –
Enn EESMAA (-) 07.06.1946 12/774

KESK kuni 05.01.2024

RIKK alates 17.04.2023

ELAK alates 08.12.2023, aseesimees alates 11.12.2023

X, XI, XII, XIII, XIV
Rain EPLER (EKRE)
06.06.1977 11/3366

EKRE

MAJK 17.04.2023-18.03.2024

KEKK alates 18.03.2024

ELAK alates 20.04.2023

Ants FROSCH (EKRE) 20.08.1959 11/2619

EKRE kuni 13.06.2024

PÕSK alates 17.04.2023

JAJK alates 27.04.2023

Kalle GRÜNTHAL  24.02.1960 8/1498

EKRE kuni 18.10.2023

SOTK alates 17.04.2023

XIV
Andre HANIMÄGI (SDE)
19.06.1989 1/466

KESK kuni 05.01.2024

SOTK 17.04.2023-30.05.2024

ÕIGK alates 30.05.2024, esimees alates 10.06.2024

KVEK 06.10.2023-22.02.2024

Anti HAUGAS (REF)
10.10.1992 11/569

REF

ÕIGK alates 17.04.2023

Helle-Moonika HELME (EKRE) 08.07.1966 5/3529

EKRE fraktsiooni aseesimees alates 10.04.2023

KULK alates 17.04.2023

XIV
Mart HELME (EKRE) 31.10.1949 12/6130

EKRE

KULK 17.04.2023-11.01.2024

MAJK 11.01.2024-06.06.2024

SOTK 06.06.2024-13.06.2024

VÄLK alates 13.06.2024, aseesimees 19.06.2024

KVEK alates 27.04.2023, esimees alates 27.04.2023

XIII, XIV
Martin HELME (EKRE) 24.04.1976 3/4606

EKRE fraktsiooni esimees alates 10.04.2023

RAHK alates 17.04.2023

XIII, XIV

Lauri HUSSAR (E200)

Riigikogu esimees alates 10.04.2023

04.09.1973 4/3343 E200

Züleyxa IZMAILOVA

asendusliige alates 20.05.2023

13.06.1985 1/1011

E200 kuni 12.06.2024

MAEK alates 23.05.2023

Aleksei JEVGRAFOV (KESK) 24.11.1979 7/1405

KESK

MAEK 17.04.2023-05.03.2024

MAJK alates 05.03.2024, aseesimees alates 11.03.2024

ELAK alates 20.04.2023

Karmen JOLLER (REF)
03.01.1976 2/3566

REF

SOTK alates 17.04.2023

Maria JUFEREVA-SKURATOVSKI (KESK) 11.10.1979 2/822

KESK

VÄLK alates 17.04.2023

ELAK alates 20.04.2023, aseesimees alates 21.04.2023

XIV
Mario KADASTIK (REF) 05.11.1981 4/962

REF

MAJK alates 17.04.2023

Raimond KALJULAID (SDE)
27.01.1982 1/1819

SDE

RIKK alates 17.04.2023

JAJK alates 27.04.2023

XIV

Kaja KALLAS (REF)

volitused peatunud 17.04.2023, peaminister

18.06.1977 4/31816 REF 10.04.2023-17.04.2023 XII, XIV

Kristina KALLAS (E200)

volitused peatunud 17.04.2023, haridus- ja teadusminister

29.01.1976 10/4288 E200 10.04.2023-17.04.2023

Madis KALLAS (SDE)

volitused peatunud 17.04.2023-16.04.2024, regionaalminister

22.04.1981 5/2254

SDE alates 17.04.2024, ka 10.04.2023-17.04.2023

RAHK 17.04.2024-06.06.2024

ÕIGK alates 06.06.2024

Siim KALLAS (REF) 02.10.1948 2/7393

REF

MAJK alates 09.05.2024, ka 17.04.2023-04.04.2024

KULK 04.04.2024-09.05.2024

 

VIII, IX, XIV
Jaanus KARILAID
01.02.1977 5/2162

KESK kuni 18.09.2023

ÕIGK alates 17.04.2023

XIII, XIV
Ester KARUSE (SDE)
19.11.1992 11/1677

KESK kuni 05.01.2024

KULK 17.04.2023-08.12.2023

VÄLK alates 08.12.2023

JAJK 27.04.2023-22.02.2024

Erkki KELDO (REF) 07.11.1990 9/1445

REF fraktsiooni esimees alates 10.04.2023

MAJK alates 17.04.2023

XIV
Liina KERSNA (REF) 03.04.1980 11/4073

REF fraktsiooni aseesimees alates 10.04.2023

KULK alates 09.05.2024, ka 17.04.2023-04.04.2024

MAJK 04.04.2024-09.05.2024

XIII, XIV
Tanel KIIK (SDE) 23.01.1989 1/2070

KESK kuni 05.01.2024, fraktsiooni esimees 11.04.2023-05.01.2024

SOTK 17.04.2023-03.11.2023

ELAK 20.04.2023-18.04.2024

KEKK 03.11.2023-09.05.2024

RAHK alates 09.05.2024

Meelis KIILI (REF)
20.03.1965 7/1289

REF

RIKK alates 17.04.2023

Kert KINGO (EKRE) 05.03.1968 9/3095

EKRE

ÕIGK 17.04.2023-06.06.2024

SOTK alates 06.06.2024

XIV
Signe KIVI (REF) 24.02.1957  10/1286

REF

KULK alates 17.04.2023

IX, X, XIII, XIV

Toomas KIVIMÄGI (REF)

Riigikogu aseesimees alates 10.04.2023

16.02.1963 12/4099 REF XIII, XIV
Mait KLAASSEN (REF)
asendusliige alates 18.04.2023
23.01.1955 11/968

REF

KEKK alates 18.04.2023

XI
Aivar KOKK (I) 15.04.1960 9/3136

I

RAHK alates 17.04.2023

JAJK alates 27.04.2023, aseesimees alates 27.04.2023

XII, XIII, XIV
Rene KOKK (EKRE) 04.03.1980 4/1016

EKRE

MAEK 17.04.2023-06.06.2024, aseesimees 18.04.2023-11.06.2024

MAJK alates alates 06.06.2024

XIV
Andrei KOROBEINIK (KESK) 05.11.1980 12/1973

KESK fraktsiooni 11.04.2023-06.03.2024

PÕSK 17.04.2023-18.01.2024

RAHK alates 18.01.2024, aseesimees alates 04.03.2024

KVEK alates 22.02.2024

XII, XIV
Anastassia KOVALENKO-KÕLVART (KESK)
21.09.1991 1/2806

KESK

ÕIGK alates 17.04.2023, aseesimees alates 18.04.2023

XIV
Eerik-Niiles KROSS (REF) 08.09.1967 11/1428

REF

VÄLK alates 17.04.2023

KVEK alates 27.04.2023, aseesimees alates 27.04.2023

XIII, XIV
Urmas KRUUSE (REF) 14.07.1965 9/6235

REF

MAEK alates 17.04.2023, esimees alates 18.04.2023

 XIII, XIV
Leo KUNNAS 14.11.1967 2/3390

EKRE kuni 14.06.2024

RIKK alates 17.04.2023, aseesimees alates 18.04.2023

XIV

Katrin KUUSEMÄE (REF)

asendusliige alates 18.04.2023

03.05.1984 6/662

REF

PÕSK alates 18.04.2023

ELAK alates 20.04.2023

Helmen KÜTT (SDE) 28.07.1961 8/2098

SDE fraktsiooni aseesimees alates 10.04.2023

SOTK alates 17.04.2023

XII, XIII, XIV

Ants LAANEOTS (REF)

astus tagasi 12.06.2024

16.01.1948 10/1869

REF

RIKK 17.04.2023-12.06.2024

XIII, XIV

Kalle LAANET (REF)

justiitsminister 17.04.2023-31.03.2024

25.09.1965 5/4347

REF alates 01.04.2024, ka 10.04.2023-17.04.2023

PÕSK alates 01.04.2024

 

XI, XII, XIII, XIV
Lauri LAATS (KESK)
22.04.1981 3/5984

KESK esimees alates 06.03.2024

MAJK 17.04.2023-05.03.2024, aseesimees 18.04.2023-05.03.2024

KEKK alates 05.03.2024

REKK 27.04.2023-22.02.2024

JAJK alates 22.02.2024

Hanah LAHE (REF)
asendusliige alates 18.04.2023
08.07.1999 1/1050

REF

KEKK alates 18.04.2023

ELAK alates 20.04.2023

Alar LANEMAN (EKRE) 06.05.1962 12/1802

EKRE kuni 14.06.2024

RIKK alates 20.06.2024, ka 17.04.2023-30.04.2024

MAEK 30.04.2024-20.06.2024

XIV
Maris LAURI (REF) 01.01.1966 3/4085

REF

RAHK alates 17.04.2023

ELAK 20.04.2023-25.04.2023

REKK alates 27.04.2023, aseesimees alates 27.04.2023

XIII, XIV

Mihkel LEES (REF)

asendusliige alates 13.06.2024

20.01.1987 10/1038

REF

ÕIGK alates 13.06.2024

Johanna-Maria LEHTME
astus tagasi 19.05.2023
01.10.1988 1/5251

E200

VÄLK 17.04.2023-19.05.2023

Jürgen LIGI (REF) 16.07.1959 8/5797

REF

RAHK alates 17.04.2023

JAJK alates 27.04.2023, esimees alates 27.04.2023

VIII, IX, X, XI, XII, XIII, XIV

Madle LIPPUS (SDE)

astus tagasi 16.04.2024

11.10.1984 2/1365
Priit LOMP (SDE)
asendusliige alates 18.04.2023
09.07.1984 9/1030

SDE, esimees alates 17.04.2024

MAJK 18.04.2023-06.06.2024, esimees 18.04.2023-14.05.2024

RAHK alates 06.06.2024

Tõnis LUKAS (I)
05.06.1962 10/2218

I

KULK alates 17.04.2023, aseesimees alates 18.04.2023

VIII, IX, X, XI, XII
Irja LUTSAR (E200)
20.07.1954 9/3523

E200

SOTK alates 17.04.2023

KVEK alates 27.04.2023

Lauri LÄÄNEMETS (SDE)

volitused peatunud 17.04.2023, siseminister

31.01.1983 8/1731 SDE 10.04.2023-17.04.2023 XIV
Mart MAASTIK (I)
17.05.1964 5/855

I

MAJK alates 17.04.2023

Tiit MARAN (SDE)
09.10.1959 4/709

SDE

KEKK alates 17.04.2023

ELAK alates 20.04.2023

Eero MERILIND (REF)
20.04.1971 3/868

REF

SOTK alates 17.04.2023

Andres METSOJA (I) 25.11.1978 12/1607

I

KEKK alates 17.04.2023, aseesimees alates 18.04.2023

XIII, XIV
Kristen MICHAL (REF) volitused peatunud 17.04.2023, kliimaminister 12.07.1975 1/9214 REF 10.04.2023-17.04.2023 X, XI, XII, XIII, XIV
Marko MIHKELSON (REF)
30.11.1969 4/2640

REF

VÄLK alates 17.04.2023, esimees alates 18.04.2023

X, XI, XII, XIII, XIV
Tõnis MÖLDER  09.10.1989 2/570

KESK kuni 26.09.2023

KEKK 17.04.2023-08.12.2023

SOTK 08.12.2023-23.02.2024

MAJK alates 23.02.2024

KVEK 27.04.2023-06.10.2023

XIV
Eduard ODINETS (SDE)
asendusliige alates 18.04.2023
27.05.1976 7/630

SDE

ÕIGK 18.04.2023-06.06.2024, esimees 18.04.2023-06.06.2024

PÕSK alates 06.06.2024

KVEK alates 27.04.2023

XIV

Jevgeni OSSINOVSKI (SDE)

volitused lõppenud 14.04.2024

15.03.1986 2/2437

SDE fraktsiooni esimees 10.04.2023-14.04.2024

RAHK 17.04.2023-14.04.2024

XII, XIII, XIV
Liisa-Ly PAKOSTA (E200)
03.09.1969 2/1731

E200

ÕIGK alates 17.04.2023

ELAK alates 20.04.2023, esimees alates 21.04.2023

XI, XII, XIII
Pärtel-Peeter PERE (REF)
volitused lõppesid 14.04.2024
19.12.1985 1/1474

REF 10.04.2023-14.04.2024

KEKK 17.04.2023-14.04.2024

Hanno PEVKUR (REF)

volitused peatunud 17.04.2023, kaitseminister

02.04.1977 6/6567 REF 10.04.2023-17.04.2023 XI, XII, XIII, XIV
Kairit PIHLAK (SDE)
õigus asuda asendusliikmeks ei realiseerunud 16.04.2024 (vt Riigikogu juhatuse otsus 16.04.2024 nr 74)
16.02.1969 6/473
Heljo PIKHOF (SDE) 20.10.1958 10/1242

SDE

KULK alates 17.04.2023, esimees alates 18.04.2023

XI, XII, XIII, XIV
Õnne PILLAK (REF)
asendusliige alates 18.04.2023
23.02.1983 3/542

REF

SOTK alates 18.04.2023, esimees alates 18.04.2023

XIV
Siim POHLAK (EKRE) 14.05.1985 4/4223

EKRE fraktsiooni aseesimees alates 10.04.2023

RAHK alates 17.04.2023

XIV
Anti POOLAMETS (EKRE) 22.02.1971 6/2831

EKRE

VÄLK 17.04.2023-18.03.2024

MAJK 18.03.2024-13.06.2024

PÕSK 13.06.2024, aseesimees alates 19.06.2024

ELAK alates 20.04.2023

XIV
Evelin POOLAMETS (EKRE) 21.02.1974 6/968

EKRE

KEKK alates 17.04.2023

REKK alates 27.04.2023

Heidy PURGA (REF)

volitused peatunud 17.04.2023, kultuuriminister

18.03.1975 2/4161 REF 10.04.2023-17.04.2023 XIII, XIV
Henn PÕLLUAAS (EKRE) 16.02.1960 4/5781

EKRE kuni 13.06.2024

VÄLK alates 19.06.2024, ka 17.04.2023-13.06.2024, aseesimees 18.04.2023-13.06.2024

RIKK 13.06.2024-19.06.2024

XIII, XIV
Juku-Kalle RAID (E200)
asendusliige alates 18.04.2023
28.07.1974 3/1281

E200

MAEK 18.04.2023-23.05.2023

VÄLK alates 23.05.2023

XII
Mati RAIDMA (REF)
asendusliige alates 18.04.2023
07.04.1965 1/892

REF

ÕIGK 18.04.2023-13.06.2024

RIKK alates 13.06.2024

XI, XII, XIII, XIV
Reili RAND (SDE)
asendusliige alates 18.04.2023
19.03.1991 5/1361

SDE

VÄLK 18.04.2023-06.06.2024

MAJK alates 06.06.2024

XIV
Valdo RANDPERE (REF)
asendusliige alates 18.04.2023
04.02.1958 2/1169

REF

ÕIGK alates 18.04.2023

XII, XIII,XIV

Jüri RATAS

Riigikogu aseesimees alates 10.04.2023

02.07.1978 4/7672 KESK kuni 31.01.2024 XI, XII, XIII, XIV
Marek REINAAS (E200)
21.03.1971 2/2090

E200 fraktsiooni aseesimees alates 07.09.2023, esimees 11.04.2023-07.09.2023

RAHK alates 17.04.2023

Urmas REINSALU (I) 22.06.1975 4/4509

I

VÄLK alates 17.04.2023

REKK alates 27.04.2023, esimees alates 27.04.2023

X, XI, XII, XIII, XIV

Signe RIISALO (REF)

volitused peatunud 17.04.2023, sotsiaalkaitseminister

08.10.1968 1/4523 REF 10.04.2023-17.04.2023 XIV
Maido RUUSMANN (REF) 27.06.1983 11/1500

REF

MAEK alates 17.04.2023

ELAK alates 25.04.2023

XIV
Luisa RÕIVAS (REF) 06.02.1987 9/2939

REF

VÄLK alates 17.04.2023

ELAK alates 20.04.2023

Kersti SARAPUU (-) 05.05.1954 8/685

KESK kuni 05.01.2024

RAHK alates 17.04.2023

XI, XIII, XIV
Helir-Valdor SEEDER (I) 07.09.1964 8/2689

I fraktsiooni esimees alates 10.04.2023

PÕSK alates 17.04.2023

X, XI, XII, XIII, XIV
Andrus SEEME (REF) 08.11.1969 11/723

REF

MAEK alates 17.04.2023

XIV
Priit SIBUL (I) 31.12.1977 11/1420

I fraktsiooni aseesimees alates 10.04.2023

RIKK alates 17.04.2023

KVEK alates 27.04.2023

XII, XIII, XIV
Pipi-Liis SIEMANN (REF)
17.11.1975 8/2498

REF

PÕSK alates 17.04.2023

Riina SIKKUT (SDE)

volitused peatunud 17.04.2023, terviseminister

12.01.1983 3/2531 SDE 10.04.2023-17.04.2023 XIV
Riina SOLMAN (I)
23.06.1972 1/1773

I

SOTK alates 17.04.2023, aseesimees alates 18.04.2023

ELAK alates 20.04.2023

Grigore-Kalev  STOICESCU (E200)
02.09.1965 5/3664

E200

RIKK alates 17.04.2023, esimees alates 18.04.2023

Timo SUSLOV (REF) 02.07.1981 4/1033

REF

PÕSK alates 17.04.2023

XIV
Margit SUTROP (REF) 13.10.1963 10/1102

REF

KULK alates 17.04.2023

XIV
Andres SUTT (REF) 11.11.1967 2/3315

REF

MAJK alates 17.04.2023

XIV
Aivar SÕERD (REF) 22.11.1964 4/1248

REF

RAHK alates 17.04.2023

ELAK alates 20.04.2023

XII, XIII, XIV
Kristina ŠMIGUN-VÄHI (REF) 23.02.1977 4/1005

REF

SOTK alates 17.04.2023

XIV
Kadri TALI (E200)
18.06.1972 12/2092

E200 fraktsiooni aseesimees alates 11.04.2023

KULK alates 17.04.2023

ELAK alates 20.04.2023

Peeter TALI (E200)
06.08.1964 12/1159

E200

RIKK alates 17.04.2023

JAJK alates 27.04.2023

Tarmo TAMM (E200)
27.07.1966 6/876

E200

KEKK 17.04.2023-07.09.2023, esimees 18.04.2023-07.09.2023;

MAJK alates 07.09.2023

ELAK alates 07.09.2023

Igor TARO (E200)
01.08.1981 11/3275

E200

PÕSK 17.04.2023-07.09.2023, esimees 18.04.2023-07.09.2023;

KEKK alates 07.09.2023, esimees alates 11.09.2023

Tanel TEIN (E200)
asendusliige alates 18.04.2023
10.01.1978 10/1368

E200

KULK alates 18.04.2023

Hendrik Johannes TERRAS (E200)
14.06.1993 1/771

E200

RAHK 17.04.2023-07.09.2023

ELAK 20.04.2023-07.09.2023;

PÕSK alates 07.09.2023, esimees alates 11.09.2023

Urve TIIDUS (REF)

asendusliige alates 15.04.2024


asendusliige ka 18.04.2023-31.03.2024

06.06.1954 5/2085

REF

PÕSK 18.04.2023-31.03.2024

KEKK alates 15.04.2024

XII, XIII, XIV
Vilja TOOMAST (REF) 15.08.1962 3/1205

REF

ÕIGK alates 17.04.2023

X, XI, XIII, XIV
Margus TSAHKNA (E200)
volitused peatunud 17.04.2023, välisminister
13.04.1977 3/2922 E200 10.04.2023-17.04.2023 XI, XII, XIII
Aleksandr TŠAPLÕGIN (KESK) 20.08.1964 2/1809

KESK

PÕSK 17.04.2023-23.02.2024

SOTK alates 23.02.2024

Toomas UIBO (E200)
29.08.1971 4/2420

E200 fraktsiooni esimees alates 07.09.2023,  aseesimees  10.04.2023-07.09.2023

MAJK 17.04.2023-07.09.2023

RAHK 07.09.2023-13.06.2024

MAEK alates 13.06.2024

REKK alates 27.04.2023

 

Kristo Enn VAGA (REF)
04.01.1997 1/591

REF

RIKK alates 17.04.2023

ELAK alates 20.04.2023

Jaak VALGE (EKRE) 01.03.1955 10/2340

EKRE kuni 13.06.2024

PÕSK alates 19.06.2024, ka 17.04.2023-13.06.2024, aseesimees 18.04.2023-13.06.2024

KULK 13.06.2024-19.06.2024

XIV
Varro VOOGLAID 13.09.1980 1/2509

EKRE

ÕIGK alates 17.04.2023

Mart VÕRKLAEV (REF)

volitused peatunud 17.04.2023, rahandusminister

30.05.1984 4/908 REF 10.04.2023-17.04.2023 XIV

Fraktsioonid
EKRE – Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon
KESK – Eesti Keskerakonna fraktsioon
REF – Eesti Reformierakonna fraktsioon
I – Isamaa fraktsioon
SDE – Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon
E200 – Eesti 200 fraktsioon

Alatised komisjonid
Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK)
Keskkonnakomisjon (KEKK)
Kultuurikomisjon (KULK)
Maaelukomisjon (MAEK)
Majanduskomisjon (MAJK)
Põhiseaduskomisjon (PÕSK)
Rahanduskomisjon (RAHK)
Riigikaitsekomisjon (RIKK)
Sotsiaalkomisjon (SOTK)
Väliskomisjon (VÄLK)
Õiguskomisjon (ÕIGK)

Erikomisjonid
Korruptsioonivastane erikomisjon (KVEK)
Riigieelarve kontrolli erikomisjon (REKK)
Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon (JAJK)

Üles

Viimati muudetud: 21.06.2024

Tagasiside