Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi raames Riigikogu Kantselei väljaantava eripreemia eesmärk on parlamendialase teadustöö edendamine ja tunnustamine.

Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss

2021. aastal liitus Riigikogu Kantselei üliõpilaste teadustööde riikliku konkursiga, mida viib läbi SA Eesti Teadusagentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Selle sihiks on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas, tõsta üliõpilaste aktiivsust ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi. Konkurss toimub kord aastas ja kandideerimise tähtaeg on septembris.
Riigikogu Kantselei eripreemia antakse parlamendi, parlamentarismi, Eesti parlamentaarsete kogude ja esindusdemokraatia valdkonnas tehtud rakenduskõrghariduse, bakalaureuse-, magistri- või doktoriõppe üliõpilaste teadustöödele. Eripreemia suurus sõltub tunnustamist väärivate tööde arvust ja tasemest.

Eripreemia saajad ja tööd

2023 – Lelde Luik
Laadi alla: doktoritöö ““Re-evaluating the Role of Representative Institutions in Radical Democratic Theory: Lessons from Democratic Identity Construction in Latvia” (PDF, 2 MB)” (“Esindusinstitutsioonide rolli ümberhindamine radikaalse demokraatia teoorias: demokraatliku identiteedi konstrueerimise õppetunnid Lätist”) 

2022 – Andres Reiljan
Laadi alla: doktoritöö “Affective polarization in multiparty systems: Conceptualization, measurement and foundations” („Afektiivne polariseeritus mitmeparteisüsteemides: kontseptualiseerimine, mõõtmine ja alused“) (PDF, 3 MB)

2021 – Anita Jaanson
Laadi alla: magistritöö „Poliitiline õppimine erakondade tegevuses“ (PDF, 724 KB)

Üles

Viimati muudetud: 30.05.2024

Tagasiside