Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

VII Riigikogu alatised komisjonid

Komisjonide koosseis on esitatud 1995. aasta veebruari seisuga.

Keskkonnakomisjon

6 liiget (12.10.1992)
7 liiget (24.03.1994)

Esimees

  • Rein Järlik (alates 12.10.1992; fraktsiooni mittekuuluv)

Aseesimehed

  • Andres Tarand (12.10.–22.10.1992; Mõõdukate fraktsioon)
  • Lauri Einer (alates 22.10.1992; Isamaa fraktsioon, alates 08.11.1993 Liberaalide fraktsioon)

Liikmed

  • Rein Arjukese (kuni 24.03.1994)
  • Lauri Einer, Peeter Ello (24.03.–30.05.1994)
  • Andres Heinapuu (30.05.–08.11.1994)
  • Rein Järlik
  • Jaan Kaplinski (alates 07.02.1994)
  • Mihkel Kraav (06.05.1992–23.09.1993)
  • Lembit Küüts (kuni 06.05.1993)
  • Jaan Leetsar (alates 14.11.1994)
  • Eve Pärnaste (alates 20.12.1994)
  • Arvo Sirendi (alates 14.03.1994)
  • Aldo Tamm (02.11.1992–08.11.1994)
  • Andres Tarand (kuni 22.10.1992)
  • Lauri Vahtre

 

Kultuurikomisjon

Kuni 01.12.1992 haridus-, teadus- ja kultuurikomisjon
11 liiget (12.10.1992)
8 liiget (24.03.1994)

Esimees

  • Sulev Alajõe (alates 12.10.1992; Isamaa fraktsioon, alates 30.06.1994 Parempoolsete fraktsioon)

Aseesimees

  • Rein Veidemann (alates 12.10.1992; Keskfraktsioon)

Liikmed

  • Sulev Alajõe
  • Mati Hint
  • Toivo Jullinen (27.09.1993–24.03.1994)
  • Jaan Kross (kuni 23.09.1993)
  • Mart-Olav Niklus (kuni 24.03.1994)
  • Ralf R. Parve
  • Mihkel Pärnoja
  • Vardo Rumessen
  • Paul-Eerik Rummo (alates 28.06.1994)
  • Arvo Sirendi (kuni 14.03.1994)
  • Arvo Valton
  • Rein Veidemann
  • Ülo Vooglaid

 

Maaelukomisjon

Kuni 12.12.1994 maaelu- ja põllumajanduskomisjon, kuni 26.10.1993 maaelu- ja regionaalpoliitika komisjon
10 liiget (12.10.1992)
9 liiget (24.03.1994)

Esimehed

  • Jaanus Raidal (alates 12.10.1992, 28.10.1993–10.01.1994 komisjoni esimehe ajutine kohusetäitja; ERSP fraktsioon, alates 16.12.1993 Sõltumatute fraktsioon)
  • Paul-Olev Mõtsküla (11.01.–14.06.1994; fraktsiooni mittekuuluv)
  • Ants Käärma (alates 14.06.1994; Maaliidu Ühenduse fraktsioon)

Aseesimehed

  • Ants Käärma (12.10.1992–14.06.1994)
  • Vambo Kaal (alates 14.06.1994; Mõõdukate fraktsioon)

Liikmed

  • Olav Anton
  • Rein Hanson
  • Kalle Jürgenson (kuni 25.08.1994)
  • Vambo Kaal
  • Merle Krigul (02.11.1992–14.02.1994)
  • Tõnu Kõrda (kuni 06.05.1993)
  • Ants Käärma
  • Lembit Küüts (06.05.1993–20.12.1994),
  • Paul-Olev Mõtsküla
  • Kalju Põldvere (alates 24.03.1994)
  • Jaanus Raidal (kuni 24.03.1994)
  • Heiki Raudla
  • Trivimi Velliste (kuni 22.10.1992)

 

Majanduskomisjon

Kuni 26.10.1993 majandus- ja põllumajanduskomisjon
11 liiget (12.10.1992)
10 liiget (24.03.1994)

Esimehed

  • Ivar Raig (12.10.1992–17.10.1994; Mõõdukate fraktsioon)
  • Liina Tõnisson (alates 17.10.1994; Keskfraktsioon)

Aseesimehed

  • Liina Tõnisson (12.10.1992–17.10.1994)
  • Ilmar Pärtelpoeg (alates 17.10.1994; Parempoolsete fraktsioon)

Liikmed

  • Tiina Benno
  • Endel Eero (16.09.1993–24.03.1994)
  • Peeter Ello (14.02.–24.03.1994)
  • Toivo Jürgenson (kuni 12.01.1994)
  • Aivar Kala
  • Rein Kikerpill (alates 24.01.1994)
  • Kalev Kukk
  • Mart Laar (kuni 22.10.1992)
  • Uno Mereste
  • Ilmar Mändmets
  • Ilmar Pärtelpoeg (02.11.1992–21.06.1994, alates 12.09.1994)
  • Ivar Raig
  • Aime Sügis
  • Liina Tõnisson
  • Raoul Üksvärav (kuni 16.09.1993)

 

Põhiseaduskomisjon

Kuni 12.12.1994 riigiõiguskomisjon
8 liiget (12.10.1992)
10 liiget (24.03.1994)

Esimees

  • Mart Nutt (alates 12.10.1992; Isamaa fraktsioon, alates 30.06.1994 fraktsiooni mittekuuluv)

Aseesimees

  • Ants-Enno Lõhmus (alates 12.10.1992; Keskfraktsioon, 05.11.1993–14.04.1994 fraktsiooni mittekuuluv, alates 14.04.1994 Vabade Demokraatide fraktsioon)

Liikmed

  • Toomas Alatalu
  • Illar Hallaste
  • Arvo Haug (alates 24.01.1994)
  • Liia Hänni (kuni 22.10.1992)
  • Kalle Jürgenson (alates 25.08.1994)
  • Kalle Kulbok
  • Tiit Käbin
  • Marju Lauristin (alates 09.11.1994)
  • Ants-Enno Lõhmus
  • Eiki Nestor (02.11.1992–09.11.1994)
  • Viktor Niitsoo (alates 24.03.1994)
  • Mart Nutt
  • Jaanus Raidal (alates 24.03.1994)
  • K. Jaak Roosaare (kuni 24.03.1994)

 

Rahanduskomisjon

Kuni 12.12.1994 eelarve- ja maksukomisjon
10 liiget (12.10.1992)
12 liiget (24.03.1994)

Esimees

  • Valve Kirsipuu (alates 12.10.1992; Mõõdukate fraktsioon)

Aseesimees

  • Heido Vitsur (alates 12.10.1992; fraktsiooni mittekuuluv, alates 14.04.1994 Vabade Demokraatide fraktsioon)

Liikmed

  • Tiit Arge
  • Lembit Arro
  • Endel Eero (alates 24.03.1994)
  • Ants Erm
  • Ignar Fjuk
  • Indrek Kannik (kuni 07.01.1994, alates 30.05.1994)
  • Valve Kirsipuu
  • Mihkel Kraav (alates 23.09.1993)
  • Heiki Kranich (kuni 12.01.1994, alates 28.06.1994)
  • Ülo Laanoja
  • Kristiina Ojuland (24.03.–24.05.1994)
  • Tõnu Tepandi
  • Andrus Villem (alates 14.02.1994)
  • Heido Vitsur

 

Riigikaitsekomisjon

10 liiget (12.10.1992)
12 liiget (24.03.1994)

Esimehed

  • Rein Helme (12.10.1992–11.08.1993, 16.09.1993–21.01.1994, alates 26.01.1994; Isamaa fraktsioon, alates 30.06.1994 Parempoolsete fraktsioon)
  • Peeter Lorents (11.08.–16.09.1993, 21.01.–26.01.1994; Koonderakonna fraktsioon)

Aseesimehed

  • Jüri Toomepuu (12.10.–05.11.1992, astus tagasi; Eesti Kodaniku fraktsioon)
  • Peeter Lorents (05.11.1992–11.08.1993, alates 16.09.1993)
  • Rein Helme (11.08.–16.09.1993), Jüri Põld (alates 26.01.1994; Liberaalide fraktsioon)

Liikmed

  • Rein Arjukese (24.03.–07.11.1994)
  • Jaanus Betlem
  • Rein Helme
  • Arvo Junti
  • Avo Kiir (alates 24.03.1994)
  • Lembit Küüts (alates 20.12.1994)
  • Katrin Linde (alates 09.03.1993)
  • Peeter Lorents
  • Viktor Niitsoo (kuni 24.03.1994)
  • Jüri Põld
  • Kuno Raude
  • Sergei Zonov (24.03.–20.09.1994, alates 14.11.1994)
  • Enn Tarto
  • Kirill Teiter
  • Jüri Toomepuu (kuni 09.03.1993)

 

Sotsiaalkomisjon

Kuni 01.12.1992 sotsiaal-, töö- ja tervishoiukomisjon
10 liiget (12.10.1992)
9 liiget (24.03.1994)

Esimees

  • Siiri Oviir (alates 12.10.1992; Keskfraktsioon)

Aseesimees

  • Jaak Herodes (alates 12.10.1992; Mõõdukate fraktsioon)

Liikmed

  • Epp Haabsaar
  • Jaak Herodes
  • Tõnu Juul
  • Rein Kikerpill (kuni 24.01.1994)
  • Merle Krigul (14.02.–12.09.1994)
  • Siiri Oviir, Kalju Põldvere (02.11.1992–24.03.1994)
  • Kalev Raave, Paul-Eerik Rummo (kuni 22.10.1992)
  • Tiit Sinissaar
  • Edgar Spriit (kuni 08.08.1993)
  • Olli Toomik
  • Raoul Üksvärav (alates 16.09.1993)

 

Väliskomisjon

12 liiget (12.10.1992)
10 liiget (24.03.1994)

Esimees

  • Vello Saatpalu (alates 12.10.1992; Mõõdukate fraktsioon)

Aseesimehed

  • Riivo Sinijärv (12.10.1992–16.02.1993; Koonderakonna fraktsioon)
  • Eino Tamm (alates 11.03.1993; Koonderakonna fraktsioon)

Liikmed

  • Juhan Aare
  • Karin Jaani
  • Jaan Kaplinski (kuni 07.02.1994)
  • Avo Kiir (kuni 24.03.1994)
  • Krista Kilvet
  • Merle Krigul (alates 12.09.1994)
  • Tõnu Kõrda (alates 06.05.1993)
  • Katrin Linde (kuni 09.03.1993)
  • Jüri Luik (kuni 08.12.1992)
  • Tiit Made
  • Aap Neljas
  • Mart-Olav Niklus (alates 24.03.1994)
  • Vambola Põder (kuni 12.03.1993),
  • K. Jaak Roosaare (alates 24.03.1994)
  • Vello Saatpalu
  • Riivo Sinijärv (kuni 16.02.1993)
  • Eino Tamm (alates 08.03.1993)
  • Jüri Toomepuu (alates 09.03.1993)
  • Trivimi Velliste (14.02.–20.08.1994)
  • Andrus Villem (17.12.1992–14.02.1994)

 

Õiguskomisjon

Kuni 12.12.1994 õiguskaitsekomisjon
10 liiget (12.10.1992)
9 liiget (24.03.1994)

Esimehed

  • Jüri Adams (12.10.1992–08.03.1993, 20.09.1993–08.11.1994; ERSP fraktsioon)
  • Jüri Rätsep (09.03.–10.08.1993; Keskfraktsioon)
  • Daimar Liiv (alates 08.11.1994; Liberaalide fraktsioon)

Aseesimehed

  • Jüri Rätsep (12.10.1992–09.03.1993)
  • Jüri Adams (09.03.–20.09.1993)
  • Daimar Liiv (20.09.1993–30.06.1994; Isamaa fraktsioon, alates 08.11.1993 Liberaalide fraktsioon)
  • Vootele Hansen (30.06. 08.11.1994; Parempoolsete fraktsioon)
  • Priit Aimla (alates 08.11.1994; Kuningriiklaste fraktsioon)

Liikmed

  • Jüri Adams (kuni 08.11.1994)
  • Priit Aimla
  • Rein Arjukese (alates 07.11.1994)
  • Vootele Hansen (02.11.1992–08.11.1994)
  • Andres Heinapuu (12.10.1992–30.05.1994, alates 08.11.1994)
  • Toivo Jullinen (alates 24.03.1994)
  • Kaido Kama (kuni 22.10.1992, 30.05.–08.11.1994)
  • Tõnu-Reid Kukk
  • Mart Laar (alates 09.11.1994)
  • Marju Lauristin (kuni 22.10.1992)
  • Daimar Liiv (17.12.1992–21.06.1994, alates 08.11.1994)
  • Ardo Ojasalu (02.11.1992–14.03.1994)
  • Matti Päts (kuni 28.10.1992)
  • Jüri Rätsep (kuni 10.08.1993)
  • Toivo Uustalo
  • Andra Veidemann
  • Andrus Villem (02.11.–17.12.1992)

 

VII Riigikogu muud komisjonid

Riigikogu kodu- ja töökorra ajutine komisjon

6 liiget

Moodustamine

RK 09.03.1993 otsus “Riigikogu kodu- ja töökorra ajutise komisjoni moodustamine” (RT 1993, 13, 205); RK 08.04.1993 otsus “Riigikogu 1993. aasta 9. märtsi otsuse “Riigikogu kodu- ja töökorra ajutise komisjoni moodustamine” osaline muutmine” (RT I 1993, 19, 340); RK 16.12.1993 otsus “Riigikogu kodu- ja töökorra ajutise komisjoni moodustamist käsitlevate Riigikogu otsuste kehtetuks tunnistamine” (RT I 1993, 79, 1188)

Ülesanne

Riigikogu töökorra seaduse ja kodukorra seaduse tõlgendamine ja nende seaduste muutmise eelnõude läbivaatamine (alates 08.04.1993 Riigikogu kodukorra seaduse ja Riigikogu töökorra seaduse muutmise eelnõude läbivaatamine)

Liikmed

  • Liina Tõnisson (esimees)
  • Ardo Ojasalu (aseesimees)
  • Tõnu-Reid Kukk
  • Tiit Made
  • Mart Nutt
  • K. Jaak Roosaare

Lõpetamine

30.12.1993 – komisjoni volitused lõpetati RK 16.12.1993 otsusega.

 

Ajutine komisjon riigivaraga ning NLKP, EKP ja ELKNÜ varaga sooritatud tehingute seaduslikkuse kontrollimiseks

8 liiget

Moodustamine

RK 18.05.1993 otsus “Riigivaraga ning NLKP, EKP ja ELKNÜ varaga sooritatud tehingute seaduslikkuse kontrollimiseks ajutise komisjoni moodustamine” (RT I 1993, 28, 495); RK 11.01.1994 otsus “Riigivaraga ning NLKP, EKP ja ELKNÜ varaga sooritatud tehingute seaduslikkuse kontrollimiseks ajutise komisjoni volituste pikendamine” (RT I 1994, 8, 102)

Ülesanne

Uurida viimastel aastatel riigivara ebaseaduslike või riigile ilmselt kahjulike tehingute sõlmimise konkreetseid juhtumeid; kontrollida selliste tehingute kohta laekunud avaldusi ja kaebusi; selgitada välja NLKP-le, EKP-le või ELKNÜ-le ja nende juurde moodustatud organisatsioonidele ja asutustele ning nende õigusjärglastele kuulunud või neile üle antud vara jt materiaalsete väärtuste staatus, asukoht ja praegused valdajad; teha Riigikogule ja valitsusele ettepanekuid EKP, NLKP ja ELKNÜ (nendega seotud organisatsioonide ja asutuste) ning nende õigusjärglastele kuulunud või kuuluva vara arvelevõtmise, edasise haldamise ning kasutamise kohta; esitada Riigikogule ettepanekud poliitilisteks ja õiguslikeks otsustusteks Eesti Vabariigi vara riigile tagastamise ja riigi majanduslike huvide kaitsmise osas ning süüdiolevate isikute vastutusele võtmise algatamiseks õiguskaitseorganite poolt

Liikmed

  • Ants Erm (esimees)
  • Lembit Küüts (aseesimees)
  • Olav Anton
  • Vootele Hansen
  • Daimar Liiv
  • Eiki Nestor
  • Edgar Spriit (08.08.1993)
  • Eino Tamm

Lõpetamine

16.06.1994 – komisjoni volitused lõppesid VII Riigikogu IV istungjärgu lõppemisega (vastavalt RK 11.01.1994 otsusele).

 

Ajutine komisjon NSV Liidu ja teiste riikide julgeoleku- ning luureorganite tegevuse uurimiseks Eestis

8 liiget (18.05.1993)

Moodustamine

RK 18.05.1993 otsus “Ajutise komisjoni moodustamine NSV Liidu ja teiste riikide julgeoleku- ning luureorganite tegevuse uurimiseks Eestis” (RT I 1993, 28, 496)

Ülesanne

NSV Liidu ning teiste riikide julgeoleku- ja luureorganite tegevuse, Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee tegevuse ja likvideerimisega seonduva uurimise ning materjalide kasutamise õigusliku mehhanismi väljatöötamine

Liikmed

  • Enn Tarto (esimees)
  • Arvo Junti (aseesimees)
  • Jüri Adams (kuni 08.11.1994)
  • Tõnu-Reid Kukk
  • Kalle Kulbok
  • Kuno Raude
  • Aldo Tamm (kuni 08.11.1994)
  • Andrus Villem; Lembit Küüts (alates 22.11.1994 – määratud Mõõdukate fraktsiooni poolt asendama Aldo Tamme)
  • K. Jaak Roosaare (alates 22.11.1994 – määratud ERSP fraktsiooni poolt asendama Jüri Adamsit)

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid Riigikogu VII koosseisu volituste lõppemisega.

 

Põllumajanduse arengu ajutine komisjon

8 liiget

Moodustamine

RK 20.05.1993 otsus “Põllumajanduse arengu ajutise komisjoni moodustamine” (RT I 1993, 28, 497); RK 26.10.1993 otsus “Riigikogu otsuse “Alatiste komisjonide moodustamine” osaline muutmine” (RT I 1993, 68, 976)

Ülesanne

Põllumajanduse arendamisega ning maa- ja põllumajandusreformi
korraldamisega seotud seaduseelnõude läbivaatamine

Liikmed

  • Vambo Kaal (esimees)
  • Ants Käärma (aseesimees)
  • Olav Anton
  • Rein Arjukese
  • Lauri Einer
  • Lembit Küüts
  • Kalju Põldvere
  • Kalev Raave

Lõpetamine

03.11.1993 – komisjoni volitused lõpetati RK 26.10.1993 otsusega.

 

Ajutine komisjon kaitsepolitsei tegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks

8 liiget

Moodustamine

RK 15.06.1993 otsus “Ajutise komisjoni moodustamine kaitsepolitsei tegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks” (RT I 1993, 37, 559)

Ülesanne

Kontrollida kaitsepolitsei tegevuse vastavust põhiseadusele, politseiseadusele ja teistele õigusaktidele

Liikmed

  • Viktor Niitsoo (esimees)
  • Peeter Lorents (aseesimees)
  • Kalle Kulbok
  • Tiit Käbi
  • Ülo Laanoja
  • Kuno Raude
  • Enn Tarto
  • Andra Veidemann

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid RK VII koosseisu volituste lõppemisega.

Üles

Viimati muudetud: 20.05.2015

Tagasiside