Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu on avatud kõigile huvilistele. Ka teie olete oodatud – jälgige Riigikogu istungeid või vaadake kunstinäitusi Toompea lossi eri ruumides. Registreerige end ekskursioonidele ning tutvuge lossi vaatamisväärsuste ja Riigikogu tööga. Lisaks on iga aasta aprillis Asutava Kogu aastapäeval Toompea lossis lahtiste uste päev.

Mida Riigikogu istungil täna arutatakse? Millised on koalitsiooni pooltargumendid ja opositsiooni vastuargumendid? Olete teretulnud Riigikogu istungitele, mida saate jälgida külaliste rõdult. Selleks ei pea end ette registreerima.

Soovi korral saate istungeid vaadata veebiülekannetena Riigikogu kodulehelt.

Infotund

Kolmapäeviti on võimalik Riigikogus jälgida ka kell 12 algavat infotundi, kus Vabariigi Valitsuse kolm ministrit vastavad Riigikogu liikmete küsimustele. Infotund toimub enne kolmapäevast täiskogu istungit. Istungivabal nädalal infotundi ei toimu.

Komisjonide avalikud istungid

Kui komisjon kuulutab mõne oma istungi avalikuks, olete oodatud ka neid Toompea lossi jälgima. Komisjonide avalikest istungitest anname teada eelinfo ja sotsiaalmeedia vahendusel.

Külastamise info

Giid Archibald-Stiwan Kald räägib külalistele Riigikogu tööstRiigikogu istungite külastamiseks tulge Toompea lossi vasakpoolsesse vestibüüli ja andke valvelaua töötajale oma soovist teada.

Riigikogus toimuvatele ekskursioonidele tuleb end eelnevalt registreerida. Ekskursioonile pääseb lossi parempoolsest vestibüülist.

Lossi sisenemisel tuleb esitada kehtiv pildiga dokument: ID-kaart, pass, juhiluba või õpilaspilet. 

Alamlehed

 • Kamille Saabre maalinäitus Tutti Frutti Riigikogu kunstigaleriis

  Kunstisaal ja näitused

  Mitmes Toompea lossi ruumis eksponeeritakse Eesti kunsti. Teise korruse kunstisaalis on alates 2001. aastast olnud…
 • Giid eksursiooni läbi viimas

  Ekskursioonid

  Toompea loss on avatud kogu rahvale. Oma teadmisi Riigikogust ning Toompea lossist ja selle ajaloost…
 • Trepp Riigikogu hoones

  Lahtiste uste päev

  1919. aasta 23. aprillil tuli Eestis kokku esimene rahva valitud esindus ehk Asutav Kogu, kes…
 • Parlamendi lugemissaal

  Parlamendi lugemissaal

  Parlamendi lugemissaalist leiab seadusloome ja riigivalitsemisega seotud valdkondade trükiseid, samuti teatmeteoseid. Seal saab lugeda Eesti…
 • Riigikogu kommikarp

  Suveniiride e-pood

  Suveniiride e-poest saab osta Riigikogu sümboolikaga meeneid, omariiklusega seotud tooteid, Eesti kultuuri ja ajalugu tutvustavaid…

Üles

Viimati muudetud: 04.04.2024

Tagasiside