Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IX Riigikogu fraktsioonid

Fraktsioonide koosseis on esitatud 2003. aasta veebruari seisuga.

Eesti Keskerakonna fraktsioon

18.03.1999
28 liiget (18.03.1999)
28 liiget (22.03.2003)

Esimehed

  • Edgar Savisaar (kuni 13.03.2000)
  • Toomas Varek (13.03.2000–10.02.2003)
  • Kalev Kallo (alates 10.02.2003)

Aseesimehed

  • Küllo Arjakas (kuni 13.03.2000)
  • Toomas Varek (22.03.1999–13.03.2000)
  • Peeter Kreitzberg (13.03.2000–08.03.2001)
  • Liina Tõnisson (13.03.2000–28.01.2002)
  • Harri Õunapuu (21.03.2001–28.01.2002)
  • Mihhail Stalnuhhin (30.01.–06.11.2002)
  • Kalev Kallo (30.01.2002–10.02.2003)
  • Jüri Võigemast (alates 06.11.2002)

Liikmed

  • Jaak Aab (alates 11.02.2002, asendusliige)
  • Küllo Arjakas
  • Arvo Haug
  • Arvo Jaakson
  • Kalev Kallo
  • Tõnu Kauba (kuni 29.08.2000, alates 17.09.2001)
  • Peeter Kreitzberg
  • Urmas Laht
  • Ando Leps (alates 29.01.2002, asendusliige)
  • Anti Liiv
  • Värner Lootsmann
  • Jaanus Marrandi (kuni 28.01.2002, põllumajandusminister)
  • Jüri Martin (alates 10.02.2003, asendusliige)
  • Indrek Meelak (alates 29.01.2002, asendusliige)
  • Sven Mikser (kuni 28.01.2002, kaitseminister)
  • Siiri Oviir (kuni 28.01.2002, sotsiaalminister)
  • Georg Pelisaar
  • Koit Pikaro
  • Nelli Privalova (alates 11.02.2002, asendusliige)
  • Olev Raju
  • Viive Rosenberg
  • Ants Ruusmann
  • Erika Salumäe
  • Edgar Savisaar (kuni 13.12.2001, Tallinna linnapea)
  • Evelyn Sepp (alates 17.12.2001, asendusliige)
  • Mihhail Stalnuhhin
  • Laine Tarvis
  • Toivo Tootsen
  • Ülo Tootsen
  • Liina Tõnisson (kuni 28.01.2002, majandus- ning teede- ja sideminister)
  • Ülo Tärno
  • Toomas Varek (kuni 10.02.2003, siseminister)
  • Vladimir Velman
  • Jüri Võigemast (alates 29.01.2002, asendusliige)
  • Harri Õunapuu (kuni 28.01.2002, rahandusminister)

Eesti Koonderakonna fraktsioon

18.03.1999
7 liiget (18.03.1999)
6 liiget (22.03.2003)

Esimees

  • Mart Siimann (alates 29.03.1999)

Aseesimehed

  • Ants Käärma (kuni 31.03.1999)
  • Mai Treial (alates 31.03.1999)

Liikmed

  • Ivi Eenmaa (kuni 26.10.1999, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Ants Käärma
  • Ants Leemets (kuni 25.03.1999, asendusliige)
  • Ülo Nugis
  • Mart Siimann (alates 29.03.1999, peaminister)
  • Arvo Sirendi
  • Mai Treial
  • Elmar Truu

Eesti Reformierakonna fraktsioon

18.03.1999
18 liiget (18.03.1999)
17 liiget (22.03.2003)

Esimehed

  • Jürgen Ligi (kuni 06.11.2002)
  • Paul-Eerik Rummo (alates 07.11.2002)

Aseesimehed

  • Andres Taimla
  • Rein Voog (kuni 16.03.2000)
  • Meelis Atonen (16.03.2000–08.03.2001)
  • Kalev Kukk (alates 08.03.2001)

Liikmed

  • Andrus Ansip (kuni 18.03.1999, tagasi astunud)
  • Toivo Asmer (kuni 25.03.1999, regionaalminister)
  • Meelis Atonen (alates 25.03.1999, asendusliige)
  • Ignar Fjuk (alates 19.03.1999, asendusliige)
  • Teet Helm (alates 11.02.2002, asendusliige)
  • Siim Kallas (kuni 25.03.1999, rahandusminister)
  • Kaljo Kiisk
  • Valve Kirsipuu
  • Signe Kivi (alates 27.01.2003, asendusliige)
  • Kalev Kukk (alates 25.03.1999, asendusliige)
  • Tiit Käbin (kuni 25.02.2002, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Jürgen Ligi (kuni 06.11.2002, tagasi astunud)
  • Väino Linde
  • Andres Lipstok
  • Maret Maripuu
  • Uno Mereste
  • Aap Neljas (07.11.2002–26.01.2003, asendusliige)
  • Kristiina Ojuland (kuni 28.01.2002, välisminister)
  • Märt Rask (kuni 25.03.1999, justiitsminister)
  • Paul-Eerik Rummo
  • Toomas Savi
  • Neinar Seli (alates 29.03.1999, asendusliige)
  • Andres Taimla
  • Toomas Vilosius
  • Rein Voog

Eestimaa Rahvaliidu fraktsioon

Kuni 19.10.1999 Eesti Maarahva Erakonna fraktsioon
18.03.1999
7 liiget (18.03.1999)
7 liiget (22.03.2003)

Esimehed

  • Tiit Tammsaar (kuni 01.04.1999)
  • Villu Reiljan (alates 01.04.1999)

Aseesimehed

  • Aleksander Stern (kuni 25.03.1999)
  • Andres Varik (alates 01.04.1999)

Liikmed

  • Vahur Glaase (kuni 25.03.1999; alates 09.10.2001, asendusliige)
  • Jaanus Männik
  • Jaan Pöör
  • Janno Reiljan
  • Villu Reiljan (alates 29.03.1999, keskkonnaminister)
  • Arnold Rüütel (kuni 08.10.2001, EV president)
  • Aleksander Stern (kuni 25.03.1999, asendusliige)
  • Tiit Tammsaar
  • Andres Varik (alates 29.03.1999, põllumajandusminister)

Eestimaa Ühendatud Rahvapartei fraktsioon

18.03.1999–13.06.2002
6 liiget (18.03.1999)
5 liiget (13.06.2002)

Esimees

  • Viktor Andrejev

Aseesimehed

  • Endel Paap (kuni 03.04.2000; 09.03.–01.11.2001)
  • Valentina Võssotskaja (03.04.2000–09.03.2001)
  • Tiit Toomsalu (alates 01.11.2001)

Liikmed

  • Viktor Andrejev
  • Sergei Ivanov (kuni 09.03.2001, lahkunud fraktsiooni otsusel)
  • Endel Paap (kuni 13.06.2002, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Jevgeni Tomberg
  • Tiit Toomsalu
  • Valentina Võssotskaja

Isamaaliidu fraktsioon

18.03.1999
18 liiget (18.03.1999)
18 liiget (22.03.2003)

Esimees

  • Tiit Sinissaar

Aseesimehed

  • Sirje Endre
  • Andres Herkel

Liikmed

  • Jüri Adams
  • Aimar Altosaar (alates 25.03.1999, asendusliige)
  • Sirje Endre
  • Andres Herkel
  • Kadri Jäätma
  • Kalle Jürgenson
  • Toivo Jürgenson (kuni 25.03.1999, teede- ja sideminister; alates 29.01.2002)
  • Jüri Kaver (29.03.–05.11.1999; 27.01.2000–28.01.2002, asendusliige)
  • Mari-Ann Kelam
  • Tunne Kelam
  • Mart Laar (kuni 25.03.1999, peaminister; alates 29.01.2002)
  • Jaan Leppik
  • Tõnis Lukas (kuni 25.03.1999, haridusminister; alates 29.01.2002)
  • Jüri Mõis (kuni 25.03.1999, siseminister; 09.11.1999–26.01.2000, tagasi astunud)
  • Mart Nutt
  • Peeter Olesk
  • Jaana Padrik
  • Ingvar Pärnamäe (25.03.1999–28.01.2002, asendusliige)
  • Vardo Rumessen (25.03.1999–28.01.2002, asendusliige)
  • Tiit Sinissaar
  • Lauri Vahtre
  • Trivimi Velliste

Mõõdukate fraktsioon

18.03.1999
17 liiget (18.03.1999)
17 liiget (22.03.2003)

Esimees

  • Marju Lauristin

Aseesimehed

  • Mihkel Pärnoja (kuni 25.03.1999)
  • Tõnu Kõiv (kuni 29.01.2002)
  • Vootele Hansen (30.03.1999–01.02.2000)
  • Kalev Kotkas (alates 01.02.2000)
  • Eiki Nestor (alates 29.01.2002)

Liikmed

  • Vootele Hansen
  • Liia Hänni
  • Toomas Hendrik Ilves (kuni 25.03.1999, välisminister; alates 29.01.2002)
  • Rein Järvelill (25.03.1999–28.01.2002, asendusliige)
  • Vambo Kaal
  • Liis Klaar
  • Kalev Kotkas
  • Jaak-Hans Kuks
  • Tõnu Kõiv
  • Marju Lauristin
  • Mart Meri
  • Eiki Nestor (kuni 25.03.1999, sotsiaalminister; alates 29.01.2002)
  • Meelis Paavel (25.03.1999–28.01.2002, asendusliige)
  • Raivo Paavo
  • Mihkel Pärnoja (kuni 25.03.1999, majandusminister; alates 08.10.2001)
  • Rainis Ruusamäe
  • Ivar Tallo (25.03.1999–05.10.2001, asendusliige)
  • Jüri Tamm
  • Andres Tarand
  • Enn Tarto

Fraktsioonidesse mittekuulunud Riigikogu liikmed

  • Viktor Andrejev (alates 13.06.2002)
  • Ivi Eenmaa (alates 26.10.1999)
  • Sergei Ivanov (alates 09.03.2001)
  • Tõnu Kauba (29.08.2000–17.09.2001, Keskerakond)
  • Tiit Käbin (alates 25.02.2002)
  • Endel Paap (alates 13.06.2002)
  • Jevgeni Tomberg (alates 13.06.2002)
  • Tiit Toomsalu (alates 13.06.2002)
  • Valentina Võssotskaja (alates 13.06.2002)

Üles

Viimati muudetud: 20.05.2015

Tagasiside