Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

VIII Riigikogu alatised komisjonid

Komisjonide koosseis on esitatud 1999. aasta veebruari seisuga.

Keskkonnakomisjon

6 liiget (27.03.1995)

Esimees

  • Rein Järlik (alates 27.03.1995)

Aseesimehed

  • Villu Reiljan (27.03.–17.04.1995)
  • Tiit Tammsaar (24.04.–18.05.1995)
  • Ülo Peets (alates 18.05.1995)

Liikmed

  • Ignar Fjuk (alates 15.11.1995)
  • Arvo Haug
  • Rein Järlik
  • Rein Karemäe (alates 08.04.1996)
  • Nikolai Maspanov (kuni 15.11.1995)
  • Ülo Peets (alates 16.05.1995)
  • Villu Reiljan (kuni 17.04.1995)
  • Arvo Sirendi
  • Ants Tamme (alates 21.05.1997)
  • Tiit Tammsaar (18.04.–16.05.1995)
  • Andres Tarand (alates 15.11.1995)
  • Aarne Veedla (kuni 17.04.1995)

 

Kultuurikomisjon

12 liiget (27.03.1995)

Esimehed

  • Tõnis Lukas (30.03.1995–18.11.1996)
  • Talvi Märja (alates 19.11.1996)

Aseesimehed

  • Talvi Märja (03.04.1995–19.11.1996)
  • Lauri Vahtre (alates 19.11.1996)

Liikmed

  • Jaak Allik (kuni 17.04.1995)
  • Sergei Issakov
  • Raivo Kallas (alates 20.04.1995)
  • Rein Karemäe (kuni 08.04.1996)
  • Tõnu Kauba (alates 08.04.1996)
  • Kaljo Kiisk
  • Krista Kilvet (kuni 10.12.1996)
  • Märt Kubo (kuni 27.05.1997)
  • Endel Lippmaa (alates 07.11.1996)
  • Tõnis Lukas (kuni 18.11.1996)
  • Talvi Märja
  • Kadri Ottis (20.04.1995–07.08.1996)
  • Mihkel Pärnoja (kuni 18.04.1995)
  • Paul-Eerik Rummo
  • Andres Tarand (18.04.–15.11.1995)
  • Olev Toomet
  • Lauri Vahtre (alates 19.11.1996)
  • Ülo Vooglaid (kuni 20.04.1995)

Maaelukomisjon

9 liiget (27.03.1995)

Esimehed

  • Ants Käärma (27.03.1995–18.03.1997)
  • Aavo Mölder (alates 18.03.1997)

Aseesimees

  • Vambo Kaal (alates 27.03.1995)

Liikmed

  • Vambo Kaal
  • Tõnu Kauba (15.11.1995–08.04.1996)
  • Ants Käärma (kuni 13.03.1997)
  • Harald Mägi
  • Aavo Mölder (alates 18.03.1997)
  • Villu Müüripeal (kuni 03.04.1997)
  • Maido Pajo (20.01.–26.11.1997, alates 15.01.1998)
  • Eldur Parder (kuni 15.11.1995)
  • Valve Raudnask
  • Arnold Rüütel (alates 18.03.1997)
  • Andres Taimla
  • Lauri Vahtre (kuni 19.11.1996)
  • Andres Varik (kuni 17.03.1997)

Majanduskomisjon

10 liiget (27.03.1995)

Esimehed

  • Liina Tõnisson (27.03.–17.04.1995)
  • Tiit Made (alates 24.04.1995)

Aseesimehed

  • Ilmar Mändmets (27.03.–17.04.1995)
  • Mati Meos (24.04.1995–07.04.1997)
  • Rein Kask (alates 08.04.1997)

Liikmed

  • Mati Ilisson (kuni 17.04.1995)
  • Rein Kask
  • Kalev Kukk (kuni 06.11.1995, alates 04.12.1996)
  • Mart Laar
  • Andres Lipstok (alates 04.12.1996)
  • Tiit Made (alates 20.04.1995)
  • Valjo Masso (alates 10.09.1997)
  • Mati Meos
  • Uno Mereste (kuni 04.12.1996)
  • Ilmar Mändmets (kuni 17.04.1995)
  • Ants Paju (20.04.–06.11.1995)
  • Eldur Parder (alates 15.11.1995)
  • Ülo Peets (kuni 20.04.1995)
  • Mihkel Pärnoja (alates 18.04.1995)
  • Valentin Strukov
  • Juhan Telgmaa (alates 18.04.1995)
  • Liina Tõnisson (kuni 17.04.1995, alates 15.11.1995)
  • Ülo Uluots (20.04.1995–18.07.1997 †)
  • Rein Voog (15.11.1995–22.11.1996)
  • Tiit Vähi (01.09.–09.09.1997)

Põhiseaduskomisjon

11 liiget (27.03.1995)

Esimehed

  • Olav Anton (27.03.–18.12.1995)
  • Tiit Käbin (alates 20.12.1995)

Aseesimees

  • Jaan Pöör (alates 27.03.1995)

Liikmed

  • Jüri Adams (alates 20.04.1995)
  • Olav Anton
  • Jaanus Betlem (kuni 20.04.1995)
  • Vahur Glaase (17.04.1996–06.05.1997)
  • Igor Gräzin (alates 02.05.1995)
  • Vootele Hansen (20.04.–24.10.1995)
  • Liia Hänni (alates 18.04.1995)
  • Toivo Jullinen (kuni 17.04.1995)
  • Raivo Kallas (kuni 20.04.1995)
  • Märt Kubo (alates 27.05.1997)
  • Tõnu-Reid Kukk (kuni 17.04.1996)
  • Tõnu Kõrda (kuni 20.04.1995)
  • Tiit Käbin
  • Ando Leps
  • Ants-Enno Lõhmus (alates 10.09.1997)
  • Nikolai Maspanov (alates 15.11.1995)
  • Aap Neljas (kuni 02.05.1995)
  • Mart Nutt (kuni 17.04.1995, alates 24.10.1995)
  • Jaan Pöör
  • Edgar Savisaar (15.11.1995–08.04.1996)
  • Mart Siimann (20.04.1995–17.03.1997)
  • Vladimir Velman (20.04.–10.10.1995)
  • Tiit Vähi (19.03.–01.09.1997)

 

Rahanduskomisjon

12 liiget (27.03.1995)

Esimehed

  • Valve Kirsipuu (27.03.–25.04.1995)
  • Olev Raju (alates 25.04.1995)

Aseesimehed

  • Endel Eero (27.03.–25.04.1995)
  • Laine Tarvis (25.04.1995–06.11.1995)
  • Jürgen Ligi (alates 16.11.1995)

Liikmed

  • Lembit Arro (alates 20.04.1995)
  • Endel Eero (kuni 20.04.1995)
  • Vootele Hansen (21.11.–22.12.1997)
  • Arvo Junti (alates 08.04.1995)
  • Kalle Jürgenson (kuni 17.04.1995)
  • Toivo Jürgenson (alates 19.04.1995)
  • Indrek Kannik (kuni 17.04.1995, 20.04.1995–01.04.1996)
  • Valve Kirsipuu
  • Heiki Kranich
  • Jürgen Ligi (alates 15.11.1995)
  • Andres Lipstok (26.04.–06.11.1995)
  • Andres Mandre (kuni 17.04.1995)
  • Jaanus Männik
  • Aavo Mölder (kuni 18.03.1997)
  • Villu Müüripeal (alates 03.04.1997)
  • Maido Pajo (26.11.1997–15.01.1998)
  • Eiki Nestor (alates 18.04.1995)
  • Olev Raju (alates 20.04.1995)
  • Aino Runge (alates 27.03.1995)
  • Laine Tarvis (kuni 06.11.1995)
  • Tõnu Tepandi (alates 20.04.1995)
  • Ülo Uluots (kuni 20.04.1995)
  • Tiit Vähi (kuni 17.04.1995)

 

Riigikaitsekomisjon

6 liiget (27.03.1995)

Esimees

  • Peeter Lorents (alates 27.03.1995)

Aseesimehed

  • Arvo Junti (27.03.–27.04.1995)
  • Tõnu Kõrda (alates 27.04.1995)

Liikmed

  • Jaanus Betlem (alates 20.04.1995)
  • Igor Gräzin (kuni 02.05.1995)
  • Arvo Junti (kuni 20.04.1995)
  • Siim Kallas (02.05.–06.11.1995, alates 04.12.1996)
  • Tõnu Kõrda (alates 20.04.1995)
  • Peeter Lorents
  • Ilmar Mändmets (alates 07.04.1997)
  • Ülo Peets (20.04.–16.05.1995)
  • Jüri E. Põld (15.11.1995–01.12.1996)
  • Jaan Talts (kuni 17.04.1995),
  • Tiit Tammsaar (alates 16.05.1995)
  • Enn Tarto
  • Andrus Öövel (kuni 17.04.1995)

Sotsiaalkomisjon

10 liiget (27.03.1995)

Esimehed

  • Siiri Oviir (27.03.–17.04.1995)
  • Endel Eero (alates 27.04.1995)

Aseesimehed

  • Ants Järvesaar (27.03.–27.04.1995)
  • Anti Liiv (alates 02.05.1995)

Liikmed

  • Lembit Arro (kuni 20.04.1995)
  • Endel Eero (alates 20.04.1995)
  • Ants Järvesaar
  • Tõnu Kauba (20.04.–15.11.1995)
  • Anti Liiv
  • Siiri Oviir (kuni 17.04.1995, 15.11.1995–08.04.1996)
  • Raivo Paavo
  • Igor Sedašev
  • Mart Siimann (kuni 20.04.1995)
  • Tiit Sinissaar
  • Aleksander Stern (alates 20.04.1995)
  • Jaan Talts (15.11.1995–01.12.1996)
  • Elmar Truu
  • Feliks Undusk
  • Toomas Vilosius (20.04.–06.11.1995, alates 04.12.1996)

Väliskomisjon

12 liiget (27.03.1995)

Esimehed

  • Endel Lippmaa (27.03.–17.04.1995)
  • Eino Tamm (alates 24.04.1995)

Aseesimehed

  • Tiit Made (27.03.–24.04.1995)
  • Andra Veidemann (24.04.1995–09.12.1996)
  • Krista Kilvet (alates 12.12.1996)

Liikmed

  • Juhan Aare
  • Toomas Alatalu
  • Sergei Ivanov
  • Siim Kallas (kuni 02.05.1995)
  • Indrek Kannik (alates 01.04.1996)
  • Tunne Kelam (kuni 14.03.1996)
  • Krista Kilvet (alates 10.12.1996)
  • Endel Lippmaa (kuni 17.04.1995)
  • Tiit Made (kuni 20.04.1995)
  • Aap Neljas (alates 02.05.1995)
  • Ülo Nugis
  • Kristiina Ojuland
  • Kadri Ottis (alates 07.11.1996)
  • Edgar Savisaar (alates 08.04.1996)
  • Eino Tamm
  • Andra Veidemann (kuni 09.12.1996)
  • Ülo Vooglaid (20.04.1995–25.10.1996)
  • Raoul Üksvärav

 

Õiguskomisjon

10 liiget (27.03.1995)

Esimees

  • Daimar Liiv (alates 27.03.1995)

Aseesimehed

  • Vahur Glaase (27.03.1995–18.04.1996)
  • Tõnu-Reid Kukk (18.04.1996–10.04.1997)
  • Tõnis Seesmaa (alates 14.04.1997)

Liikmed

  • Priit Aimla
  • Viktor Andrejev
  • Ignar Fjuk (kuni 15.11.1995)
  • Vahur Glaase (kuni 17.04.1996)
  • Vootele Hansen (24.10.1995–21.11.1997)
  • Karin Jaani (kuni 13.10.1995)
  • Tõnu-Reid Kukk (alates 17.04.1996)
  • Jürgen Ligi (kuni 15.11.1995)
  • Daimar Liiv
  • Uno Mereste (alates 04.12.1996)
  • Viktor Niitsoo (kuni 17.04.1995, alates 25.11.1996)
  • Siiri Oviir (alates 08.04.1996)
  • Tõnis Seesmaa (alates 20.04.1995)
  • Juhan Telgmaa (kuni 18.04.1995)
  • Mai Treial
  • Aarne Veedla (15.11.1995–02.12.1996)

 

VIII Riigikogu muud komisjonid

Ajutine komisjon Riigi Kaitsepolitseiameti tegevuse ja jälitustegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks

8 liiget (01.06.1995)

Moodustamine

RK 01.06.1995 otsus “Ajutise komisjoni moodustamine Riigi Kaitsepolitseiameti tegevuse ja jälitustegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks” (RT I 1995, 53, 843); RK 18.09.1997 otsus “Riigikogu otsuse “Ajutise komisjoni moodustamine Riigi Kaitsepolitseiameti tegevuse ja jälitustegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks” muutmine” (RT I 1997, 70, 1158); RK 17.02.1999 otsus “Riigi Kaitsepolitseiameti tegevuse ja jälitustegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks moodustatud Riigikogu ajutise komisjoni ning korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks moodustatud Riigikogu ajutise komisjoni muutmise kohta Riigikogu erikomisjonideks” (RT I 1999, 20, 328)

Ülesanne

Kontrollida Riigi Kaitsepolitseiameti tegevuse vastavust Eesti Vabariigi põhiseadusele, politseiseadusele, jälitustegevuse seadusele, Eestit okupeerinud riikide julgeolekuorganite või relvajõudude luure- või vastuluureorganite teenistuses olnud või nendega koostööd teinud isikute arvelevõtmise ja avalikustamise korra seadusele ja teistele õigusaktidele ning Riigi Politseiameti tegevuse vastavust jälitustegevuse seadusele

Liikmed

  • Vahur Glaase (kuni 06.05.1997, esimees kuni 06.05.1997)
  • Enn Tarto (aseesimees kuni 12.05.1997, esimees alates 12.05.1997)
  • Priit Aimla (aseesimees alates 12.05.1997)
  • Jaanus Betlem
  • Tõnu-Reid Kukk (alates 18.09.1997)
  • Ando Leps
  • Daimar Liiv
  • Peeter Lorents
  • Eiki Nestor

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid Riigikogu VIII koosseisu volituste lõppemisega.

 

Ajutine komisjon korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks

10 liiget (02.08.1995)
11 liiget (18.11.1996)

Moodustamine

RK 02.08.1995 otsus “Korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks Riigikogu ajutise komisjoni moodustamine” (RT I 1995, 66, 1092); RK 18.11.1996 otsus “Riigikogu otsuse “Korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks Riigikogu ajutise komisjoni moodustamine” täiendamine” (RT I 1996, 81, 1451); RK 27.03.1997 otsus “Riigikogu otsuse “Korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks Riigikogu ajutise komisjoni moodustamine” muutmine ja täiendamine” (RT I 1997, 28, 429); RK 17.02.1999 otsus “Riigi Kaitsepolitseiameti tegevuse ja jälitustegevuse seaduslikkuse kontrollimiseks moodustatud Riigikogu ajutise komisjoni ning korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks moodustatud Riigikogu ajutise komisjoni muutmise kohta Riigikogu erikomisjonideks” (RT I 1999, 20, 328)

Ülesanne

Olla korruptsioonivastase seaduse § 8 lõikes 6 nimetatud ametiisikute majanduslike huvide deklaratsioonide hoidjaks

Liikmed

  • Jaan Pöör (esimees)
  • Jürgen Ligi (aseesimees)
  • Jüri Adams
  • Lembit Arro
  • Vambo Kaal
  • Raivo Kallas
  • Indrek Kannik
  • Tiit Made
  • Valve Raudnask (alates 18.11.1996)
  • Igor Sedašev
  • Mai Treial

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid Riigikogu VIII koosseisu volituste lõppemisega.

 

Riigikogu erikomisjon eradetektiivibüroos SIA korraldatud läbiotsimisel ilmnenud asjaolude väljaselgitamiseks

10 liiget

Moodustamine

RK 17.10.1995 otsus “Riigikogu erikomisjoni moodustamine eradetektiivibüroos SIA korraldatud läbiotsimisel ilmnenud asjaolude väljaselgitamiseks” (RT I 1995, 80, 1385); RK 28.01.1997 otsus “Eradetektiivibüroos SIA korraldatud läbiotsimisel ilmnenud asjaolude väljaselgitamiseks moodustatud Riigikogu erikomisjoni, rublamüügi asjaolude väljaselgitamiseks moodustatud Riigikogu erikomisjoni ning kohalikele omavalitsustele omandireformi käigus üleantud varaga seotud tehingute asjaolude kindlakstegemiseks moodustatud Riigikogu ajutise komisjoni tegevuse lõpetamine” (RT I 1997, 11, 102)

Ülesanne

Eradetektiivibüroos SIA korraldatud läbiotsimisel leitud materjalidega seotud asjaolude väljaselgitamine ning nende alusel algatatud kriminaalasja uurimise sõltumatuse ja objektiivsuse tagamine; algatatud kriminaalasja uurimise kaitsmine võimalikku poliitilist survet avaldava tegevuse eest

Liikmed

  • Vootele Hansen (esimees)
  • Rein Kask (aseesimees)
  • Jüri Adams
  • Priit Aimla
  • Ignar Fjuk
  • Liia Hänni
  • Ando Leps
  • Nikolai Maspanov
  • Harald Mägi
  • Villu Müüripeal

Lõpetamine

01.04.1997 (RK 28.01.1997 otsuse alusel)

 

Erikomisjon rublamüügi asjaolude väljaselgitamiseks

10 liiget (13.02.1996)

Moodustamine

RK 13.02.1996 otsus “Riigikogu erikomisjoni moodustamine rublamüügi asjaolude väljaselgitamiseks” (RT I 1996, 14, 242); RK 28.01.1997 otsus “Eradetektiivibüroos SIA korraldatud läbiotsimisel ilmnenud asjaolude väljaselgitamiseks moodustatud Riigikogu erikomisjoni, rublamüügi asjaolude väljaselgitamiseks moodustatud Riigikogu erikomisjoni ning kohalikele omavalitsustele omandireformi käigus üleantud varaga seotud tehingute asjaolude kindlakstegemiseks moodustatud Riigikogu ajutise komisjoni tegevuse lõpetamine” (RT I 1997, 11, 102)

Ülesanne

Rahareformi käigus kogutud ja Eesti Panga varahoidlates hoiul olnud rublade müügi asjaolude väljaselgitamine ning nende alusel algatatud kriminaalasja uurimise sõltumatuse ja objektiivsuse tagamine; algatatud kriminaalasja uurimise kaitsmine võimaliku poliitilise surve eest

Liikmed

  • Raivo Paavo (esimees)
  • Ülo Uluots (aseesimees)
  • Ants Järvesaar
  • Rein Karemäe
  • Harald Mägi
  • Jaanus Männik
  • Mart Nutt
  • Tiit Sinissaar
  • Valentin Strukov
  • Rein Voog (kuni 22.11.1996)

Lõpetamine

01.04.1997 (RK 28.01.1997 otsuse alusel)

 

Ajutine komisjon kohalikele omavalitsustele omandireformi käigus üleantud varaga seotud tehingute asjaolude kindlakstegemiseks

7 liiget (18.09.1996)
6 liiget (20.01.1997)

Moodustamine

RK 18.09.1996 otsus “Riigikogu ajutise komisjoni moodustamine kohalikele omavalitsustele omandireformi käigus üleantud varaga seotud tehingute asjaolude kindlakstegemiseks” (RT I 1996, 70, 1202) (otsus jõustus 01.11.1996); RK 20.01.1997 otsus “Riigikogu otsuse “Riigikogu ajutise komisjoni moodustamine kohalikele omavalitsustele omandireformi käigus üleantud varaga seotud tehingute asjaolude kindlakstegemiseks” muutmine” (RT I 1997, 9, 80); RK 28.01.1997 otsus “Eradetektiivibüroos SIA korraldatud läbiotsimisel ilmnenud asjaolude väljaselgitamiseks moodustatud Riigikogu erikomisjoni, rublamüügi asjaolude väljaselgitamiseks moodustatud Riigikogu erikomisjoni ning kohalikele omavalitsustele omandireformi käigus üleantud varaga seotud tehingute asjaolude kindlakstegemiseks moodustatud Riigikogu ajutise komisjoni tegevuse lõpetamine” (RT I 1997, 11, 102)

Ülesanne

Kohalikes omavalitsustes omandireformi käigus neile tasuta üleantud varaga seotud tehingute asjaolude kindlakstegemine ning esitatud kaebustest ja ettepanekutest tulenevate seadusandlike ettepanekute formuleerimine ja esitamine

Liikmed

  • Feliks Undusk (esimees)
  • Liina Tõnisson (aseesimees)
  • Vootele Hansen
  • Toivo Jürgenson
  • Nikolai Maspanov
  • Mihkel Pärnoja
  • Tiit Tammsaar (kuni 20.01.1997)

Lõpetamine

15.12.1997 (RK 28.01.1997 otsuse alusel)

 

Euroopa asjade komisjon

13 liiget

Moodustamine

RK 23.01.1997 otsus “Euroopa asjade komisjoni moodustamine” (RT I 1997, 11, 97)

Ülesanne

Aidata parlamentaarsel tasemel kaasa 12.06.1995 Euroopa Ühenduste ja nende liikmesriikide ning Eesti Vabariigi vahelise assotsieerumislepingu (Euroopa lepingu) artikli 1 alusel loodud assotsiatsiooni eesmärkide saavutamisele; teha regulaarset koostööd Vabariigi Valitsusega assotsiatsiooni eesmärkide saavutamiseks; pidada sidet Euroopa Parlamendiga ja esindada Riigikogu Euroopa lepingu jõustumisel selle lepingu artikli 115 kohaselt loodavas Parlamentaarses Komitees; pidada sidet Euroopa Liidu muude institutsioonidega; informeerida pidevalt Riigikogu oma tööst Parlamentaarses Komitees ja seal tõstatatud probleemidest; informeerida avalikkust eurointegratsiooni käigust

Liikmed

  • Tunne Kelam (esimees)
  • Eino Tamm (aseesimees)
  • Liia Hänni
  • Sergei Ivanov
  • Valve Kirsipuu
  • Jürgen Ligi
  • Tiit Made
  • Mart Nutt
  • Kadri Ottis
  • Tiit Tammsaar
  • Juhan Telgmaa
  • Elmar Truu
  • Liina Tõnisson

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid Riigikogu VIII koosseisu volituste lõppemisega.

 

Ajutine komisjon Maapanga pankroti ning riigi ja omavalitsuste raha Maapanka suunamise asjaolude väljaselgitamiseks

9 liiget

Moodustamine

RK 29.09.1998 otsus “Riigikogu ajutise komisjoni moodustamine Maapanga pankroti ning riigi ja omavalitsuste raha Maapanka suunamise asjaolude väljaselgitamiseks” (RT I 1998, 86/87, 1412)

Ülesanne

Maapanga pankroti ning riigi ja omavalitsuste raha Maapanka suunamise asjaolude väljaselgitamine

Liikmed

  • Mihkel Pärnoja (esimees)
  • Valentin Strukov (aseesimees)
  • Olav Anton
  • Ignar Fjuk
  • Ants Järvesaar
  • Ants-Enno Lõhmus
  • Jaanus Männik
  • Mart Nutt
  • Tiit Sinissaar

Lõpetamine

Komisjoni volitused lõppesid Riigikogu VIII koosseisu volituste lõppemisega.

Üles

Viimati muudetud: 20.05.2015

Tagasiside