Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

VIII Riigikogu fraktsioonid

Fraktsioonide koosseis on esitatud 1999. aasta veebruari seisuga.

Arengupartei fraktsioon

13.03.1996–01.02.1997, kuni 27.05.1996 Liberaal-tsentristlik fraktsioon
7 liiget (13.03.1996)

Esimees

  • Rein Karemäe

Aseesimehed

  • Andra Veidemann (kuni 26.08.1996)
  • Priit Aimla (alates 26.08.1996)

Liikmed

  • Priit Aimla
  • Arvo Junti (kuni 01.02.1997, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Rein Karemäe
  • Krista Kilvet
  • Tõnu Kõrda (kuni 05.12.1996, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Tiit Made
  • Maido Pajo (alates 09.12.1996, asendusliige)
  • Andra Veidemann (kuni 09.12.1996, minister)

Eesti Maarahva Erakonna fraktsioon

21.03.1995, kuni 07.03.1996 Maarahva Erakonna ja Põllumeeste Kogu fraktsioon
8 liiget (21.03.1995)
6 liiget (13.03.1999)

Esimehed

  • Andres Varik (kuni 17.03.1997)
  • Tiit Tammsaar (alates 24.03.1997)

Aseesimehed

  • Eldur Parder (kuni 07.03.1996)
  • Ando Leps (07.03.–24.09.1996)
  • Aleksander Stern (alates 24.09.1996)

Liikmed

  • Ando Leps (kuni 19.02.1998, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Valjo Masso (alates 08.09.1997, asendusliige)
  • Jaanus Männik
  • Eldur Parder (kuni 05.03.1996, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Ülo Peets (kuni 05.03.1996, fraktsiooni mittekuuluv; 29.04.1996–10.03.1998, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Jaan Pöör
  • Villu Reiljan (kuni 17.04.1995, keskkonnaminister)
  • Arnold Rüütel
  • Aleksander Stern (alates 18.04.1995, asendusliige)
  • Tiit Tammsaar (alates 18.04.1995, asendusliige)
  • Andres Varik (kuni 17.03.1997, põllumajandusminister)

Isamaaliidu fraktsioon

21.03.1995, kuni 04.12.1995 Isamaa & ERSP fraktsioon
8 liiget (21.03.1995)
7 liiget (13.03.1999)

Esimehed

  • Mart Laar (kuni 01.04.1996)
  • Toivo Jürgenson (alates 01.04.1996)

Aseesimehed

  • Tunne Kelam (kuni 01.04.1996)
  • Jüri Adams (alates 01.04.1996)

Liikmed

  • Jüri Adams (alates 18.04.1995, justiitsminister)
  • Jaanus Betlem
  • Kalle Jürgenson (kuni 17.04.1995, asendusliige)
  • Toivo Jürgenson (alates 18.04.1995, majandusminister)
  • Tunne Kelam
  • Mart Laar
  • Tõnis Lukas (kuni 18.11.1996, Tartu linnapea)
  • Viktor Niitsoo (kuni 17.04.1995, asendusliige; 19.11.1996–11.12.1997, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Tiit Sinissaar
  • Lauri Vahtre

Keskfraktsioon

21.03.1995
15 liiget (21.03.1995)
10 liiget (13.03.1999)

Esimehed

  • Rein Karemäe (kuni 11.03.1996)
  • Siiri Oviir (alates 11.03.1996)

Aseesimehed

  • Arvo Haug
  • Andra Veidemann (kuni 11.03.1996)
  • Edgar Savisaar (11.03.–14.03.1996)

Liikmed

  • Priit Aimla (kuni 13.03.1996, Arengupartei)
  • Olav Anton
  • Arvo Haug
  • Arvo Junti (kuni 13.03.1996, Arengupartei)
  • Rein Karemäe (kuni 13.03.1996, Arengupartei)
  • Tõnu Kauba (alates 19.04.1995, asendusliige)
  • Krista Kilvet (kuni 13.03.1996, Arengupartei)
  • Tõnu Kõrda (kuni 13.03.1996, Arengupartei; alates 05.03.1997)
  • Anti Liiv
  • Tiit Made (kuni 13.03.1996, Arengupartei)
  • Siiri Oviir (kuni 17.04.1995, sotsiaalminister; alates 13.11.1995)
  • Ants Paju (19.04.–06.11.1995, asendusliige)
  • Valve Raudnask
  • Aino Runge
  • Edgar Savisaar (kuni 17.04.1995, siseminister; alates 07.11.1995)
  • Laine Tarvis (23.03.–06.11.1995, asendusliige)
  • Liina Tõnisson (kuni 17.04.1995, majandusminister; alates 13.11.1995)
  • Andra Veidemann (kuni 13.03.1996, Arengupartei)
  • Vladimir Velman (19.04.–10.10.1995, asendusliige)

Koonderakonna fraktsioon

22.03.1995
18 liiget (22.03.1995)
16 liiget (13.03.1999)

Esimehed

  • Tiit Vähi (kuni 17.04.1995)
  • Mart Siimann (17.04.1995–17.03.1997)
  • Mati Meos (alates 19.03.1997)

Aseesimehed

  • Mart Siimann (kuni 17.04.1995)
  • Märt Kubo (17.04.1995–03.04.1996, alates 19.03.1997)
  • Tõnu-Reid Kukk (kuni 03.04.1996, alates 19.03.1997)
  • Vahur Glaase (03.04.1996–19.03.1997)
  • Mati Meos (03.04.1996–19.03.1997)

Liikmed

  • Juhan Aare (26.10.1995–08.09.1997, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Toomas Alatalu
  • Jaak Allik (kuni 17.04.1995, minister)
  • Endel Eero (08.05.–25.09.1997, Pensionäride ja Perede Liit)
  • Vahur Glaase (kuni 06.05.1997, Siseministeeriumi kantsler)
  • Rein Järlik
  • Raivo Kallas
  • Rein Kask
  • Märt Kubo
  • Tõnu-Reid Kukk
  • Endel Lippmaa (kuni 17.04.1995, minister; alates 15.08.1996)
  • Peeter Lorents
  • Ants-Enno Lõhmus (alates 10.09.1997, asendusliige)
  • Mati Meos
  • Talvi Märja
  • Kadri Ottis (19.04.1995–07.08.1996; alates 07.11.1996, asendusliige)
  • Olev Raju (alates 19.04.1995, asendusliige; kuni 19.11.1998, Pensionäride ja Perede Erakond)
  • Tõnis Seesmaa (alates 19.04.1995, asendusliige)
  • Mart Siimann (kuni 17.03.1997, peaminister)
  • Eino Tamm
  • Tõnu Tepandi (alates 19.04.1995, asendusliige)
  • Ülo Uluots (kuni 18.07.1997 †)
  • Ülo Vooglaid (kuni 25.10.1996, tagasi astunud)
  • Tiit Vähi (kuni 17.04.1995, peaminister; 19.03.–09.09.1997, tagasi astunud)
  • Andrus Öövel (kuni 17.04.1995, kaitseminister)
  • Raoul Üksvärav (alates 08.12.1997)

Maaliidu fraktsioon

21.03.1995, kuni 04.05.1995 Maaliidu Ühenduse fraktsioon
9 liiget (21.03.1995)
7 liiget (13.03.1999)

Esimees

  • Arvo Sirendi

Aseesimehed

  • Lembit Arro (kuni 21.04.1998)
  • Ants Järvesaar (alates 22.04.1998)

Liikmed

  • Juhan Aare (kuni 26.10.1995, Koonderakond)
  • Lembit Arro
  • Ants Järvesaar
  • Ants Käärma
  • Ilmar Mändmets (kuni 17.04.1995, põllumajandusminister; 19.03.–09.06.1997, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Aavo Mölder
  • Villu Müüripeal
  • Arvo Sirendi
  • Juhan Telgmaa

Mõõdukate fraktsioon

21.03.1995
6 liiget (21.03.1995)
6 liiget (13.03.1999)

Esimehed

  • Toivo Jullinen (kuni 17.04.1995)
  • Andres Tarand (alates 18.04.1995)

Aseesimees

  • Mihkel Pärnoja

Liikmed

  • Liia Hänni (alates 18.04.1995, minister)
  • Mati Ilisson (kuni 17.04.1995, asendusliige)
  • Toivo Jullinen (kuni 17.04.1995, asendusliige)
  • Vambo Kaal
  • Andres Mandre (kuni 17.04.1995, asendusliige)
  • Eiki Nestor (alates 18.04.1995, minister)
  • Raivo Paavo
  • Mihkel Pärnoja
  • Andres Tarand (alates 18.04.1995, peaminister)

Pensionäride ja Perede Erakonna fraktsioon

21.03.1995, kuni 03.12.1997 Pensionäride ja Perede Liidu fraktsioon; kuni 15.10.1998 Riigikogu Pensionäride ja Perede Erakonna fraktsioon
6 liiget (21.03.1995)
7 liiget (13.03.1999)

Esimehed

  • Raoul Üksvärav (kuni 25.09.1997)
  • Elmar Truu (alates 25.09.1997)

Aseesimees

  • Mai Treial

Liikmed

  • Endel Eero (kuni 08.05.1997, Koonderakond; alates 25.09.1997)
  • Harald Mägi
  • Olev Raju (alates 19.11.1998)
  • Ants Tamme (alates 08.05.1997, asendusliige)
  • Olev Toomet
  • Mai Treial
  • Elmar Truu
  • Raoul Üksvärav (kuni 25.09.1997, fraktsiooni mittekuuluv)

Reformierakonna fraktsioon

22.03.1995
19 liiget (22.03.1995)
19 liiget (13.03.1999)

Esimehed

  • Siim Kallas (kuni 06.11.1995, alates 03.12.1996)
  • Valve Kirsipuu (07.11.1995–03.12.1996)

Aseesimehed

  • Ignar Fjuk
  • Heiki Kranich (kuni 17.09.1996)
  • Valve Kirsipuu (03.12.1996–24.03.1997)
  • Andres Taimla (alates 24.03.1997)
  • Rein Voog (17.09.–22.11.1996)

Liikmed

  • Ignar Fjuk
  • Igor Gräzin
  • Siim Kallas (kuni 06.11.1995, välisminister; alates 02.12.1996)
  • Kaljo Kiisk
  • Valve Kirsipuu
  • Heiki Kranich
  • Kalev Kukk (kuni 06.11.1995, teede- ja sideminister; alates 02.12.1996)
  • Tiit Käbin
  • Jürgen Ligi
  • Daimar Liiv
  • Andres Lipstok (alates 18.04.1995, rahandusminister; kuni 06.11.1995, majandusminister; alates 02.12.1996)
  • Uno Mereste
  • Aap Neljas
  • Kristiina Ojuland
  • Jüri Põld (06.11.1995–01.12.1996, asendusliige)
  • Paul-Eerik Rummo
  • Toomas Savi
  • Andres Taimla
  • Jaan Talts (kuni 17.04.1995; 06.11.1995–01.12.1996, asendusliige)
  • Feliks Undusk
  • Aarne Veedla (kuni 17.04.1995; 06.11.1995–02.12.1996, asendusliige)
  • Toomas Vilosius (alates 18.04.1995, sotsiaalminister; kuni 06.11.1995, sotsiaalminister; alates 02.12.1996)
  • Rein Voog (13.11.1995–22.11.1996, asendusliige)

Vene fraktsioon

22.03.1995–23.12.1996
6 liiget (22.03.1995)

Esimehed

  • Viktor Andrejev (kuni 05.06.1995)
  • Sergei Ivanov (alates 05.06.1995)

Aseesimehed

  • Nikolai Maspanov (kuni 05.06.1995)
  • Valentin Strukov (alates 05.06.1995)

Liikmed

  • Viktor Andrejev
  • Sergei Issakov
  • Sergei Ivanov
  • Nikolai Maspanov (kuni 19.12.1996, fraktsiooni mittekuuluv)
  • Igor Sedašev
  • Valentin Strukov

Ühinenud Vene fraktsioon

11.06.1998
6 liiget (11.06.1998)
6 liiget (13.03.1999)

Esimehed

  • Nikolai Maspanov (kuni 14.10.1998)
  • Viktor Andrejev (alates 14.10.1998)

Aseesimees

  • Igor Sedašev

Liikmed

  • Viktor Andrejev
  • Sergei Issakov
  • Sergei Ivanov
  • Nikolai Maspanov
  • Igor Sedašev
  • Valentin Strukov

Fraktsioonidesse mittekuulunud Riigikogu liikmed

  • Juhan Aare (alates 08.09.1997)
  • Priit Aimla (alates 01.02.1997)
  • Vootele Hansen (alates 21.04.1995, keskkonnaminister)
  • Sergei Issakov (23.12.1996–11.06.1998, Ühinenud Vene fraktsioon)
  • Sergei Ivanov (23.12.1996–11.06.1998, Ühinenud Vene fraktsioon)
  • Karin Jaani (kuni 13.10.1995, Eesti alaline esindaja Euroopa Nõukogus)
  • Arvo Junti (alates 01.02.1997)
  • Indrek Kannik (kuni 17.04.1995; alates 18.04.1995, asendusliige)
  • Rein Karemäe (alates 01.02.1997)
  • Krista Kilvet (alates 01.02.1997)
  • Tõnu Kõrda (05.12.1996–05.03.1997, Keskfraktsioon)
  • Ando Leps (alates 19.02.1998)
  • Tiit Made (alates 01.02.1997)
  • Nikolai Maspanov (19.12.1996–11.06.1998, Ühinenud Vene fraktsioon)
  • Ilmar Mändmets (alates 09.06.1997)
  • Viktor Niitsoo (alates 11.12.1997)
  • Ülo Nugis
  • Mart Nutt (kuni 17.04.1995; alates 16.10.1995, asendusliige)
  • Maido Pajo (alates 01.02.1997)
  • Eldur Parder (alates 05.03.1996)
  • Ülo Peets (05.03.–29.04.1996, Eesti Maarahva Erakond; alates 10.03.1998)
  • Edgar Savisaar (10.10.–07.11.1995, Keskfraktsioon)
  • Igor Sedašev (23.12.1996–11.06.1998, Ühinenud Vene fraktsioon)
  • Valentin Strukov (23.12.1996–11.06.1998, Ühinenud Vene fraktsioon)
  • Enn Tarto
  • Raoul Üksvärav (25.09.–08.12.1997, Koonderakond)

Üles

Viimati muudetud: 20.05.2015

Tagasiside