Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Keskerakonna fraktsioon esindab Riigikogus tsentristlikku maailmavaadet ja lähtub oma tegevuses kõigi Eestimaal elavate inimeste huvidest. Fraktsioon toetab riigi rolli suurendamist Eesti arengus ja valitsemises, samuti seisab ta euroopaliku maksupoliitika eest.

XIII Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsioonis on 25 liiget.

Eesti Keskerakonna fraktsioon, juuni 2017

Eesti Keskerakonna fraktsioon, juuni 2017

Fraktsiooni suurim töövõit XII Riigikogu koosseisus oli tasuta koolilõuna jõudmine gümnaasiumiastmesse. Sellesisuline eelnõu esitati Riigikogu menetlusse juba 5. aprillil 2011. aastal. Keskerakonna valitsuses olemise ajal kindlustati alates 2002. aastast tasuta koolilõuna 1.–4. klassi õpilastele ning alates 2006. aastast põhikooliastmes.

Maailmavaade

Keskerakonna poliitika keskmes on olnud kontseptsioon tugevast riigist, kus pole ääremaid ja kus maksulaekumised tagavad riigi kõikide funktsioonide heal tasemel täitmise. Riik peab senisest enam sekkuma turu ja majanduse mehhanismidesse ning pakkuma rohkem tõhusaid toetusmeetmeid sotsiaalpoliitikas.

Erakonna jaoks on oluline vähem kindlustatud elanikkonna ja rahvusvähemuste huvide esindamine. See on baas, millelt erakond näeb suurema ja tugevama keskklassi kiiremat kasvu Eestis. Samuti on Keskerakonna jaoks tähtis kodanike usaldusel põhinev riik – rahvas peab ennast tundma oluliste riigielu otsustuste suunajana.

Lähiaja poliitilised prioriteedid

Keskerakonna lähiaja eesmärk on kujundada Eestist stabiilne heaoluriik. Fraktsiooni algatatud eelnõudega püütakse kindlustada sotsiaalne turvalisus igale inimesele, sõltumata vanusest, soost, rahvusest, elukohast, jõukusest, võimekusest ja tervisest.

Fraktsioon seisab Riigikogus selle eest, et meie riigis ei oleks ääremaid, et iga Eesti inimene tunneks ennast väärtuslikuna. Igaühel peab olema võimalus endale ühiskonnas koht leida ning olla vajalik ja kaasatud. Nende eesmärkide saavutamise nimel teeme koostööd kõigi fraktsioonidega, kes meie väärtushinnanguid jagavad.

Keskerakonna fraktsioon istungisaalis

XIII Riigikogu valimistel sai erakonna esimees Edgar Savisaar 25 072 häält.

Ajalugu

Eesti Keskerakond asutati Tallinnas 12. oktoobril 1991. aastal Eestimaa Rahvarinde baasil. Uue erakonna esimeheks valiti Edgar Savisaar, kes oli ametis 2016. aastani. Praegu on erakonna esimees pikaajaline Riigikogu aseesimees, tänane peaminister Jüri Ratas.

kes on selles ametis praeguseni. Erakonda kuulunud Eesti Vabariigi Ülemnõukogu liikmed moodustasid Riigikogus Keskerakonna fraktsiooni.

Praegu on Eesti Keskerakond oma 28 piirkondliku organisatsiooni ja 14 250 liikmega Eesti suurim poliitiline organisatsioon.

Keskerakonna fraktsioon on olnud esindatud kõigis taasiseseisvunud Eesti seitsmes Riigikogu koosseisus.

Liikmed

Üles

Viimati muudetud: 12.09.2018

Tagasiside
 

Prindi

Andre Hanimägi

Prindi

Mathi Kivi

Prindi

Olga Polienko

Prindi

Toomas Raag

Prindi

Greta Silberg-Käärik

Prindi

Kätlin Pääro