Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

XI Riigikogu juhatus

XI Riigikogu esimesel istungil, 2. aprillil 2007 toimunud Riigikogu juhatuse valimistel valiti 91 häälega Riigikogu esimeheks Ene Ergma ning aseesimeesteks Kristiina Ojuland (55 häält) ja Jüri Ratas (38 häält).

27. märtsil 2008 toimunud Riigikogu juhatuse valimistel valiti 83 poolthäälega Riigikogu esimeheks taas Ene Ergma ning aseesimeesteks Kristiina Ojuland (50 häält) ja Jüri Ratas (38 häält).

26. märtsil 2009 toimunud Riigikogu juhatuse valimistel valiti 74 poolthäälega Riigikogu esimeheks taas Ene Ergma ning aseesimeesteks Kristiina Ojuland (52 häält) ja Jüri Ratas (36 häält). 15. juunil 2009 toimunud Riigikogu aseesimeeste valimistel valiti esimeseks aseesimeheks Keit Pentus (51 häält) ja teiseks aseesimeheks taas Jüri Ratas (49 häält).

25. märtsil 2010 toimunud Riigikogu juhatuse valimistel valiti 55 poolthäälega Riigikogu esimeheks taas Ene Ergma ning aseesimeesteks Keit Pentus (52 häält) ja Jüri Ratas (47 häält).

Riigikogu XI koosseisu liikmed ja asendusliikmed 27.03.2007–26.03.2011

XI Riigikogu liikmed

Nimi, erakond Sünniaeg Valimisringkond/häälte arv Fraktsioon, komisjon Varasemad koosseisud

Jaak Aab (K)

volitused peatunud kuni 05.04.2007 (sotsiaalminister), volitused taastunud 06.04.2007

09.04.1960 8/4229/rm K (alates 10.04.2007) Sotsiaalkomisjon, aseesimees

IX

Jaak Aaviksoo (IRL)

volitused peatunud 04.04.2007 (kaitseminister alates 05.04.2007)

11.01.1954 1/4241/rm IRL (kuni 04.04.2007)
Rein Aidma (RE) 28.09.1950 7/1303/km

RE, aseesimees

Maaelukomisjon

X

Robert Antropov 6/2085/rm RE
(alates 03.08.2009)
Õiguskomisjon (alates 03.08.2009)

Andrus Ansip (RE)

volitused peatunud kuni 05.04.2007 (peaminister), peaminister alates 05.04.2007

01.10.1956 4/22540/im

IX, X

Peep Aru (RE) 20.04.1953 8/1568/km RE, esimees (alates 16.06.2009, aseesimees kuni 16.06.2009)
Rahanduskomisjon

X

Hannes Astok (RE) 25.09.1964 10/1465/rm RE, Majanduskomisjon

Meelis Atonen (RE)

volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 10.02.2008

05.12.1966 8/4687/rm

RE (kuni 10.02.2008)

Riigikaitsekomisjon (kuni 10.02.2008)

IX, X

Ivi Eenmaa (RE) 02.06.1943 11/2150/km RE, Väliskomisjon

IX, X

Enn Eesmaa (K) 07.06.1946 3/1420/rm

K, Euroopa Liidu asjade komisjon;

Väliskomisjon, aseesimees

X

Eldar Efendijev (K) 29.06.1954 7/3751/rm K, Kultuurikomisjon

X

Ene Ergma (IRL) 29.02.1944 9/3979/rm IRL, Riigikogu esimees

X

Igor Gräzin (RE) 27.06.1952 9/3001/rm RE, Põhiseaduskomisjon

VIII, X

Andres Herkel (IRL) 14.08.1962 1/1244/km IRL, aseesimees
Rahanduskomisjon
(kuni 04.06.2009)
Põhiseaduskomisjon (alates 04.06.2009)

IX, X

Kaia Iva (IRL) 28.04.1964 8/886/km

IRL, Maaelukomisjon

Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon

Mihkel Juhkami  (IRL)

asendusliige alates 04.06.2009 kuni 05.06.2009

6/574/km IRL  –

Tõnu Juul (RE)

asendusliige 11.02.2008

21.04.1958 8/639 RE (alates 11.02.2008)
Riigikaitsekomisjon
(11.02.2008 – 11.01.2010)
Sotsiaalkomisjon
(11.01. – 12.01.2010)
Riigikaitsekomisjon
(alates 12.01.2010

VII

Helmer Jõgi (RE)

asendusliige 05.04.2007

02.01.1952 10/824 RE, (alates 05.04.2007)Kultuurikomisjon

X

Laine Jänes (RE)

volitused peatunud 04.04.2007 (kultuuriminister alates 05.04.2007)

30.07.1964 10/9303/im RE, (kuni 04.04.2007)

X

Raivo Järvi (RE) asendusliige 27.03.2007 23.12.1954 3/1545

RE, Euroopa Liidu asjade komisjon

Väliskomisjon

X

Mart Jüssi (EER) 21.03.1965 12/1265/km

 

EER, Keskkonnakomisjon, aseesimees
(kuni 08.06.2009),
esimees
(alates 08.06.2009)

Helle Kalda (K) 17.02.1950 3/838/km K, Rahanduskomisjon

X

Lembit Kaljuvee (K)

asendusliige 17.04.2007

29.12.1952 7/1514 K, (alates 17.04.2007) Põhiseaduskomisjon
(alates 17.04.2007)

Kalev Kallo (K) asendusliige 27.03.-05.04.2007; 10.04.2007 06.12.1948 1/455 K
(kuni 05.04.2007, alates 10.04.2007)Majanduskomisjon, aseesimees

IX

Katrin Karisma-Krumm (RE)
asendusliige 21.12.2009
21.08.1947 2/979 RE, (alates 11.01.2010)
Keskkonnakomisjon
(alates 12.01.2010)

Ene Kaups (RE)

asendusliige 12.04.2007

13.02.1963 5/543 RE, (alates 16.04.2007)Põhiseaduskomisjon

Mari-Ann Kelam asendusliige 06.06. 2009 26.06.1946 4/2402/rm IRL, (alates 08.06.2009)
Euroopa Liidu asjade komisjon (alates 22.10.2009)
Keskkonnakomisjon (alates 08.06.2009)
IX
Urmas Klaas (RE) 17.03.1971 11/3258/rm RE, Majanduskomisjon, esimees

Mait Klaassen (RE)

asendusliige 27.03.-05.04.2007; asendusliige 11.09.-31.12.2007, volitused lõppenud seoses tagasiastumisega
(Eesti Maaülikooli rektor)

23.01.1955 11/1820 RE, (kuni 05.04.2007,
11.09.2007-31.12.2007)Maaelukomisjon (alates 11.09.2007-31.12.2007)

X

Valeri Korb (K) 03.07.1954 7/4039/rm K, Keskkonnakomisjon

Kalev Kotkas (SDE)

asendusliige 14.04.2007

10.04.1960 5/1096 SDE, (alates 16.04.2007)Maaelukomisjon, esimees

IX

Peeter Kreitzberg (SDE) 14.12.1948 3/3606/rm SDE, Kultuurikomisjon, esimees

IX, X

Elle Kull

asendusliige 14.09.2009

05.01.1952 4/2083 IRL (alates 15.09.2009)
Õiguskomisjon (alates 15.09.2009)
X
Jaan Kundla (fraktsiooni mittekuuluv alates 22.04.2008)) 11.10.1937 8/496/km K, (kuni 22.04.2008)
Sotsiaalkomisjon (kuni 08.05.2008)
Riigikaitsekomisjon (alates 08.05.2008

Tiit Kuusmik (K) 03.03.1950 7/1631/rm K, Rahanduskomisjon (kuni 17.02.2009)
Õiguskomisjon (alates 17.02.2009)

X

Tõnis Kõiv (RE) 29.10.1970 8/1926/rm RE, Sotsiaalkomisjon
(kuni 11.01.2010)
Keskkonnakomisjon
(11.01.−12.01.2010)
Sotsiaalkomisjon (alates 12.01.2010)
Riigieelarve kontrolli erikomisjon, aseesimees

X

Tarmo Kõuts (IRL) 27.11.1953 5/2847/rm IRL, Riigikaitsekomisjon

Kalvi Kõva (SDE)

asendusliige 05.04.2007
volitused lõppenud 22.05.2009;
asendusliige alates 10.07.2009

16.11.1974 11/986 SDE, (05.04.2007−21.05.2009; alates 10.07.2009)
Riigikaitsekomisjon
(kuni 21.05.2009; alates 14.07.2009)
Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon (kuni 21.05.2009, alates 21.10.2009

Kalle Laanet (K)

volitused peatunud kuni 05.04.2007 (siseminister), volitused taastunud 06.04.2007

25.09.1965 12/2260/rm K, (alates 10.04.2007)Õiguskomisjon, aseesimees

Mart Laar (IRL) 22.04.1960 2/9237/im IRL, esimees,  Väliskomisjon
(kuni 04.06.2009) Rahanduskomisjon (alates 04.06.2009)
Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon

VII, VIII, IX, X

Lauri Laasi (K) 12.09.1974 1/705/km K, Riigikaitsekomisjon (kuni 06.05.2008)
Sotsiaalkomisjon (06.05.-07.10.2008)
Riigikaitsekomisjon (07.10.2008−11.06.2009)
Sotsiaalkomisjon (11.06.−03.08.2009)
Riigikaitsekomisjon
(alates 03.08.2009

X

Valdur Lahtvee (EER) 19.01.1958 4/475/km EER, esimees, Väliskomisjon

Rein Lang (RE)

volitused peatunud kuni 05.04.2007 (justiitsminister), justiitsminister alates 05.04.2007

04.07.1957 1/7025/im

X

Heimar Lenk (K) 17.09.1946 11/3711/rm K, Maaelukomisjon

X

Margus Lepik (RE)
volitused lõppenud tagasiastumise tõttu 16.06.2010
14.03.1969 11/2176/rm RE, Maaelukomisjon (kuni 11.09.2007);
majanduskomisjon (alates 11.09.2007)

Jürgen Ligi (RE)

volitused peatunud kuni 05.04.2007 (kaitseminister), volitused taastunud 06.04.2007;
volitused peatunud 03.06.2009 (rahandusminister alates 04.06.2009)

16.07.1959 2/1656/rm (09.04.2007−03.06.2009)
Rahanduskomisjon
(kuni 03.06.2009), esimees
(kuni 03.06.2009)

VIII, IX, X

Väino Linde (RE) 31.01.1959 12/2855/rm RE, Põhiseaduskomisjon, esimees

IX, X

Aleksei Lotman (EER) 06.05.1960 5/1316/km EER, Euroopa Liidu asjade komisjon
Maaelukomisjon, aseesimees
Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon, kuni 15.05.2008

Inara Luigas (K) 13.01.1959 11/1910/rm K, Rahanduskomisjon

X

Lauri Luik (RE) 23.04.1982 5/1310/km RE, Kultuurikomisjon

Tõnis Lukas (IRL)

volitused peatunud 04.04.2007

(haridus- ja teadusminister alates 05.04.2007)

05.06.1962 10/3979/rm IRL, (05.04.2007 – 08.11.2009)
Sotsiaalkomisjon
(kuni 08.11.2009)

VIII, IX, X

Ott Lumi (IRL)

asendusliige 05.04.2007,
volitused lõppenud tagasiastumise tõttu 08.11.2009

01.12.1978 2/324 IRL, (alates 05.04.2007)Sotsiaalkomisjon

Maret Maripuu (RE)

volitused peatunud 04.04.2007 (sotsiaalminister alates 05.04.2007);volitused taastunud 24.02.2009

16.07.1974 3/3298/rm RE, (kuni 04.04.2007); Alates 24.02.2009 õiguskomisjon kuni 3.08.2009); sotsiaalkomisjon alates 03.08.2009;

IX, X

Jaanus Marrandi (ERL)
(fraktsiooni mittekuuluv alates 07.07.2010)
23.03.1963 8/1108/rm ERL
Maaelukomisjon
Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon, esimees

IX, X

Silver Meikar (RE) 12.02.1978 10/902/rm RE, Euroopa Liidu asjade komisjon alates 04.09.2008
Väliskomisjon

X

Maret Merisaar (EER) 13.02.1958 1/443/km EER, Kultuurikomisjon (kuni 11.06.2009)
Sotsiaalkomisjon (alates 11.06.2009)
Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon, alates 15.05.2008

Kristen Michal (RE)

volitused lõppenud 10.09.2007 tagasiastumise tõttu

12.07.1975 2/914/km RE, (kuni 10.09.2007)Majanduskomisjon
(kuni 10.09.2007)

X

Marko Mihkelson (IRL) 30.11.1969 4/2697/rm IRL, Euroopa Liidu asjade komisjon, esimees, Väliskomisjon

X

Sven Mikser (SDE) 08.11.1973 8/4280/rm SDE, Euroopa Liidu asjade komisjon, Väliskomisjon, esimees

IX, X

Tatjana Muravjova (RE)

asendusliige 27.03.2007

13.01.1949 1/438 RE
Sotsiaalkomisjon
Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon

X

Aadu Must (K)
volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 28.10.2009, Tartu Linnavolikogu liige
25.03.1951 10/2088/rm K
(kuni 28.10.2009)
Kultuurikomisjon
(kuni 28.10.2009)

IX, X

Kadri Must (K)
vt Kadri Simson
22.01.1977 12/2008/rm

Leino Mägi

(RE)

asendusliige 01.01.2008

22.03.1955 4/508 RE
(alates 14.01.2008)Maaelukomisjon
(alates 14.01.2008)

X

Tarmo Mänd (ERL) (fraktsiooni mittekuuluv alates 12.03.2010)

asendusliige 03.04.2007

19.08.1950 5/763 ERL
(alates 03.04.2007)
Rahanduskomisjon, aseesimees
Riigieelarve kontrolli komisjon

Eiki Nestor (SDE) 05.09.1953 1/2615/rm SDE, esimees, Rahanduskomisjon

VII, VIII, IX, X

Erki Nool (IRL) 25.06.1970 11/3178/rm IRL, Keskkonnakomisjon, aseesimees alates 08.06.2009

Mart Nutt (IRL) 21.03.1962 3/887/km IRL
Euroopa Liidu asjade komisjon (alates 01.09.2009)
Põhiseaduskomisjon

VII, VIII, IX, X

Kristiina Ojuland (RE)

volitused lõppenud seoses Euroopa Parlamendi liikmeks valimisega 09.07.2009

17.12.1966 6/3519/rm RE
(kuni 09.07.2009)
RK 1. aseesimees (kuni 15.06.2009)
Rahanduskomisjon (15.06.− 09.07.2009)

VII, VIII, IX, X

Tiina Oraste (IRL)

asendusliige 05.04.2007; volitused lõppenud 30.09.2009 (Järva maavanem)

02.10.1962 8/692 IRL
(05.04.2007 − 30.09.2009)
Õiguskomisjon
(kuni 15.09.2009)
Majanduskomisjon (15.09.−30.09.2009)

Siiri Oviir (K)

volitused lõppenud Riigikohtu otsusega 13.04.2007

03.11.1947 4/3643/rm

VII, VIII, IX, X

Ivari Padar (SDE)

volitused peatunud 04.04.2007 (rahandusminister alates 05.04.2007- 21.05.2009); volitused taastunud 22.05.2009;
volitused lõppenud seoses Euroopa Parlamendi liikmeks valimisega 09.07.2009

12.03.1965 11/5522/im SDE
(kuni 04.04.2007, 25.05.−09.07.2009)
Riigikaitsekomisjon (alates 28.05.−09.07.2009)

X

Urmas Paet (RE)

volitused peatunud kuni 05.04.2007 (välisminister), välisminister alates 05.04.2007

20.04.1974 3/8685/im

X

Liisa-Ly Pakosta (IRL) asendusliige 09.11.2009 03.09.1969 2/313 IRL
(alates 09.11.2009)
Sotsiaalkomisjon
(alates 10.11.2009)
Kalle Palling (RE) 27.02.1985 4/714/rm RE, Keskkonnakomisjon

Juhan Parts (IRL)

volitused peatunud 04.04.2007 (majandus- ja kommunikatsiooniminister alates 05.04.2007)

27.08.1966 3/2975/rm IRL
(kuni 04.04.2007)

X

Georg Pelisaar

asendusliige alates 28.07.2009

K, (alates 03.08.2009)
Sotsiaalkomisjon (alates 03.08.−29.10.2009)
Kultuurikomisjon
(alates 29.10.2009)
Keit Pentus (RE) 03.03.1976 2/7049/im

 

RE, esimees (kuni 15.06.2009)
RK 1. aseesimees (alates 15.06.2009)
Euroopa Liidu asjade komisjon
(kuni 04.09.2008)
Rahanduskomisjon (kuni 15.06.2009)

X

Hanno Pevkur (RE)

asendusliige 05.04.2007; volitused peatunud (sotsiaalminister alates 24.02.2009)

02.04.1977 3/835 RE, (09.04.2007−23.02.2009)
Euroopa Liidu asjade komisjon
(kuni 23.02.2009)
Õiguskomisjon (kuni 23.02.2009)

Heljo Pikhof (SDE) 20.10.1958 10/2205/rm SDE, Sotsiaalkomisjon, esimees (esimees kuni 18.06.2009)
Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon

Marko Pomerants (IRL)

volitused peatunud 03.06.2009 (siseminister alates 04.06.2009)

24.09.1964 6/3156/rm IRL, (kuni 03.06.2009)
Keskkonnakomisjon
(kuni 03.06.2009), esimees
(kuni 03.06.2009)

X

Nelli Privalova (K) 07.02.1945 2/934/rm K, Riigikaitsekomisjon

IX, X

Nikolai Põdramägi (K)
asendusliige 29.10.2009
07.01.1944 10/1094 K (alates 29.10.2009)
Sotsiaalkomisjon
(alates 29.10.2009)
Jaanus Rahumägi (RE) 05.09.1963 7/2144/rm RE, Õiguskomisjon
Julgeolekuasutuste järelevalve komisjon, esimees

X

Mati Raidma (RE) 07.04.1965 12/3694/rm RE, Riigikaitsekomisjon, esimees

Ülle Rajasalu (RE)

asendusliige 27.03.-05.04.2007;
asendusliige alates 04.06.2009 – 20.12.2009
(seoses valimisega Harju maavanemaks)

06.05.1953 2/1020 RE, (kuni 05.04.2007;
alates 04.06.−20.12.2009)
Sotsiaalkomisjon
(04.06.−03.08.2009)
Keskkonnakomisjon (alates 03.08.−20.12.2009)

X

Jüri Ratas (K) 02.07.1978 3/6109/rm K, RK 2. aseesimees

Rein Ratas (K) 09.05.1938 2/1463/rm

K, Euroopa Liidu asjade komisjon;

Keskkonnakomisjon

Janno Reiljan (ERL)

asendusliige 27.03.-05.04.2007

08.10.1951 11/1143 ERL
(kuni 05.04.2007)

IX, X

Villu Reiljan (ERL)
volitused lõppenud
27.05.2010  (seoses süüdimõistva kohtuotsuse jõustumisega)
23.05.1953 9/2855/rm ERL
Keskkonnakomisjon
Julgeolekuasutuste järelevalve komisjon kuni 22.11.2007

VIII, IX, X

Urmas Reinsalu (IRL) 22.06.1975 3/1888/km IRL, (aseesimees kuni 18.06.2009)
Euroopa Liidu asjade komisjon
(kuni 22.10.2009)
Põhiseaduskomisjon
(kuni 04.06.2009)
Keskkonnakomisjon
(04.06.–08.06.2009)
Sotsiaalkomisjon
(alates 08.06.2009), esimees (alates 18.06.2009)

X

Mailis Reps (K)

volitused peatunud kuni 05.04.2007 (haridus- ja teadusminister), volitused taastunud 06.04.2007

13.01.1975 4/3000/rm K, (alates 10.04.2007) Euroopa Liidu asjade komisjon; Kultuurikomisjon, aseesimees

X

Aivar Riisalu (K)

asendusliige 27.03.-05.04.2007;

asendusliige 14.04.2007

13.03.1961 4/1822 (kuni 05.04.2007, alates 16.04.2007)
Majanduskomisjon
Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon (alates 21.10.2009)

Rain Rosimannus (RE) 09.11.1968 4/1177/rm RE
aseesimees (alates 16.06.2009)
Keskkonnakomisjon

X

Hannes Rumm (SDE)

asendusliige 14.04.2007

11.11.1968

 

2/1504 SDE
(alates 16.04.2007)Põhiseaduskomisjon
Riigieelarve kontrolli erikomisjon

Paul-Eerik Rummo (RE)

volitused peatunud kuni 05.04.2007 (rahvastikuminister), volitused taastunud 06.04.2007

19.01.1942 3/916/km RE
(alates 09.04.2007)Kultuurikomisjon

VII, VIII, IX, X

Taavi Rõivas (RE) 26.09.1979 1/1701/rm RE
Euroopa Liidu asjade komisjon
Sotsiaalkomisjon
(kuni 04.06.2009)
Rahanduskomisjon
(alates 04.06.2009),
esimees
(alates 08.06.2009)

Karel Rüütli (ERL)(fraktsiooni mittekuuluv alates 07.07.2010) 25.12.1978 10/558/km

ERL, esimees

Kultuurikomisjon

Julgeolekuasutuste järelevalve komisjon alates 20.11.2007 (jõustumise kuupäev)

Indrek Saar (SDE) 20.02.1973 6/1855/rm

SDE, aseesimees

Õiguskomisjon

Katrin Saks (SDE)

volitused lõppenud Riigikohtu otsusega 13.04.2007

29.11.1956 2/2026/rm

X

Jaak Salumets (RE) 30.01.1949 4/597/rm RE, Riigikaitsekomisjon

Erik Salumäe (RE)

asendusliige 27.03.2007

05.05.1970 1/855 RE, Õiguskomisjon

Erika Salumäe (ERL)

volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 02.04.2007

11.06.1962 3/576/km ERL
(kuni 02.04.2007)

IX

Arvo Sarapuu (K) 26.08.1953 8/913/km K, Maaelukomisjon

Kersti Sarapuu (K)

asendusliige 27.03.-05.04.2007

05.05.1954 8/943 K, (kuni 05.04.2007)

Edgar Savisaar (K)

volitused peatunud kuni 05.04.2007 (majandus- ja kommunikat-siooniminister), volitused taastunud 06.04.2007, volitused lõppenud tagasiastumise tõttu 09.04.2007 (Tallinna linnapea)

31.05.1950 2/18003/im

VII, VIII, IX, X
Vilja Savisaar (K)
volitused lõppenud seoses tagasiastumisega 09.07.2009
(Euroopa Parlamendi liige)
15.08.1962 1/8531/im K
(kuni 09.07.2009),
esimees (kuni 17.06.2009)
Põhiseaduskomisjon
(kuni 09.07.2009)

X

Helir-Valdor Seeder (IRL)

volitused peatunud 04.04.2007 (põllumajandus-minister alates 05.04.2007)

07.09.1964 8/4089/rm IRL
(kuni 04.04.2007)

X

Evelyn Sepp (K) 13.07.1972 2/565/km

K

Euroopa Liidu asjade komisjon;

Põhiseaduskomisjon, aseesimees

IX, X

Ain Seppik (K) 12.03.1952 5/3989/rm

K, aseesimees

Õiguskomisjon
Julgeolekuasutuste järelevalve komisjon

X

Sven Sester (IRL)
asendusliige 01.10.2009
 14.07.1969 2/387/ IRL
(alates 01.10.2009)
Majanduskomisjon
(alates 01.10.2009)
Kadri Simson (Must)
(K)
22.01.1977 12/2008/rm K, esimees (alates 17.06.2009)
Riigikaitsekomisjon
(kuni 17.02.2009), aseesimees (kuni 17.02.2009)
Rahanduskomisjon (alates 17.02.2009)
Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon (kuni 21.10.2009)
Mark Soosaar (SDE) 12.01.1946 12/1374/rm SDE, Keskkonnakomisjon

X

Imre Sooäär (RE) 13.03.1969 5/1778/rm RE, Maaelukomisjon

X

Mihhail Stalnuhhin (K)

volitused lõppenud tagasiastumise tõttu 16.04.2007

15.09.1961 7/5474/im K
(kuni 16.04.2007)Põhiseaduskomisjon (kuni 16.04.2007)

IX, X

Marek Strandberg (EER) 25.09.1965 4/5668/rm

EER, aseesimees

Majanduskomisjon
Julgeolekuasutuste järelevalve komisjon,
aseesimees

Olga Sõtnik (K) 02.12.1980 2/2198/rm K, Majanduskomisjon

Jaanus Tamkivi (RE)

volitused peatunud 04.04.2007 (keskkonnaminister alates 05.04.2007)

17.11.1959 5/3615/rm RE (kuni 04.04.2007)

X

Jüri Tamm (SDE) (fraktsiooni mittekuuluv alates 07.12.2010)

asendusliige 11.10.2007

05.02.1957 4/1682 SDE (alates 11.10.2007)Euroopa Liidu asjade komisjon (alates 11.10.2007);Majanduskomisjon (alates 11.10.2007)

IX, X

Margus Tammekivi (K)

asendusliige 27.03.-05.04.2007

23.01.1956 12/1128 K (kuni 05.04.2007)

Andres Tarand (SDE)

volitused lõppenud Riigikohtu otsusega 13.04.2007

11.01.1940 5/1132/rm

VII, VIII, IX, X

Urve Tiidus (RE)

asendusliige 05.04.2007, volitused lõppenud samal päeval tagasiastumise tõttu)

06.06.1954 5/1441

Toivo Tootsen (K) 17.06.1943 11/761/km K, Õiguskomisjon (kuni 17.02.2009)
Riigikaitsekomisjon (alates 17.02.2009), aseesimees (alates 19.02.2009)

IX, X

Toomas Trapido (EER) 15.04.1972 10/1691/km EER, Rahanduskomisjon
Riigieelarve kontrolli erikomisjon

Mai Treial (ERL)
(fraktsiooni mittekuuluv alates 07.07.2010)
22.05.1952 9/922/km

ERL, aseesimees

Sotsiaalkomisjon

VIII, IX, X

Terje Trei
(REF)
01.05.1967 REF
(alates 17.06.2010)Majanduskomisjon (alates 17.06.2010)

Margus Tsahkna (IRL)

asendusliige 05.04.2007

13.04.1977 10/786 IRL
(alates 05.04.2007)Rahanduskomisjon

Ester Tuiksoo (ERL)
(fraktsiooni mittekuuluv alates 07.07.2010)volitused peatunud kuni 05.04.2007 (põllumajandus-minister), volitused taastunud 06.04.2007
05.03.1965 11/1722/rm ERL
(alates 09.04.2007)Euroopa Liidu asjade komisjon, aseesimees;Majanduskomisjon

Peeter Tulviste (IRL) 28.10.1945 10/2424/km IRL, Kultuurikomisjon

X

Marika Tuus (K) 12.05.1951 9/3758/rm K, Sotsiaalkomisjon

X

Liina Tõnisson (SDE nimekirjas)

volitused lõppenud tagasiastumise tõttu 10.10.2007

24.05.1940 4/2363/rm SDE
(kuni 10.10.2007)Euroopa Liidu asjade komisjon
(kuni 10.10.2007);Majanduskomisjon
(kuni 10.10.2007)

VII, VIII, IX, X

Toomas Tõniste (IRL) 26.04.1967 2/909/rm IRL, aseesimees (alates 18.06.2009)
Majanduskomisjon

Ken-Marti Vaher (IRL) 05.09.1974 1/2313/km IRL, Õiguskomisjon, esimees
Riigieelarve kontrolli erikomisjon

X

Lauri Vahtre (IRL)

asendusliige 05.04.2007

22.03.1960 3/2047 IRL
(alates 05.04.2007)Kultuurikomisjon

VII, VIII, IX

Sulev Vare (RE)

asendusliige 06.04.-11.04.2007, volitused lõppenud tagasiastumise tõttu

25.05.1962 5/1320

Toomas Varek (K) 06.06.1948 6/2890/rm

K, aseesimees

Väliskomisjon
Riigieelarve kontrolli erikomisjon

IX, X

Trivimi Velliste (IRL) 04.05.1947 12/2982/rm IRL, Riigikaitsekomisjon

VII, IX, X

Vladimir Velman (K) 25.09.1945 1/3342/rm K, Väliskomisjon

VIII, IX, X

Taavi Veskimägi (IRL);

volitsed lõppenud tagasiastumise tõttu 13.09.2009

20.11.1974 4/5790/rm IRL (kuni 13.09.2009)
Euroopa Liidu asjade komisjon (kuni 01.09.2009)
Majanduskomisjon
(kuni 13.09.2009)

X

Harri Õunapuu (RE) 02.02.1947 4/962/rm RE, Keskkonnakomisjon (kuni 27.07.2008); rahanduskomisjon alates 27.07.2009

IX, X

Jaan Õunapuu
(ERL)(fraktsiooni mittekuuluv alates 07.07.2010)asendusliige alates 27.05.2010
13.09.1958 9/1739/ ERL, Rahanduskomisjon alates
1. juuni 2010

Lühendid

Valimisringkonnad

  • Ringkond nr. 1 – Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa
  • Ringkond nr. 2 – Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa
  • Ringkond nr. 3 – Tallinna Mustamäe ja Nõmme linnaosa
  • Ringkond nr. 4 – Harju ja Rapla maakond
  • Ringkond nr. 5 – Hiiu, Lääne ja Saare maakond
  • Ringkond nr. 6 – Lääne-Viru maakond
  • Ringkond nr. 7 – Ida-Viru maakond
  • Ringkond nr. 8 – Järva ja Viljandi maakond
  • Ringkond nr. 9 – Jõgeva ja Tartu maakond
  • Ringkond nr. 10 – Tartu linn
  • Ringkond nr. 11 – Võru, Valga ja Põlva maakond
  • Ringkond nr. 12 – Pärnu maakond

Mandaat

  • im – Isikumandaat
  • km – Kompensatsioonimandaat
  • rm – Ringkonnamandaat

Fraktsioonid

  • Eesti Keskerakond (K)
  • Eesti Reformierakond (Re)
  • Eestimaa Rahvaliit (ERL)
  • Isamaa ja Res Publica Liit (IRL)
  • Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE)

Alatised komisjonid

  • Euroopa Liidu asjade komisjon (ELK)
  • Keskkonnakomisjon (KKK)
  • Kultuurikomisjon (KK)
  • Maaelukomisjon (MEK)
  • Majanduskomisjon (MK)
  • Põhiseaduskomisjon (PSK)
  • Rahanduskomisjon (RK)
  • Riigikaitsekomisjon (RKK)
  • Sotsiaalkomisjon (SK)
  • Väliskomisjon (VK)
  • Õiguskomisjon (ÕK)

Erikomisjonid

  • Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon (KSK)
  • Riigikogu erikomisjon riigieelarve kontrollimiseks (RRK)
  • Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjon (JJK)

Üles

Viimati muudetud: 13.05.2015

Tagasiside