Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb homme Kopenhaagenis toimuval Balti riikide ja Põhjamaade parlamentide väliskomisjonide juhtide kohtumisel, kus arutelu all on liitlaste koostöö NATOs, kaitsekoostöö pärast Brexitit ja USA uue administratsiooni ajal ning suhted Venemaaga.

Taani kaitseminister Claus Hjort Frederiksen annab ülevaate Taani panusest alliansi töösse. Arutelu all on liikmesriikide kaitsekulutuste taseme ühtlustamine ning tihedam kaitsekoostöö Läänemere regiooni julgeoleku tugevdamisel.

Diskussioonides võetakse luubi alla USA välis- ja julgeolekupoliitika eelkõige Venemaa suunal ning Ühendkuningriigi osalemine piirkondliku julgeoleku tagamisel pärast Brexitit.

Mihkelsoni sõnul on transatlantilise solidaarsuse säilitamine tähtis. Samuti on demokraatlikke väärtusi hindavatel riikidel tema sõnul oluline võidelda ühiselt Venemaalt lähtuva mōjutustegevuse vastu.  

Mihkelson tutvustab kolleegidele septembris Tallinnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames toimuva välis- ja julgeolekupoliitika konverentsi programmi.

Visiidil osalevad lisaks Eestile Leedu, Läti, Islandi, Norra, Rootsi, Soome ja Taani parlamentide väliskomisjonide juhid. NB 8 riikidest osa kuulub Euroopa Liitu, osa NATOsse ning osa mõlemasse organisatsiooni.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside