Tagasiside

Artiklid

 • photo

  Valimisea alandamine tooks rohkem noori hääletama

  Riigikogu kiitis heaks põhiseaduse muudatuse, mis langetas valimisea kohaliku omavalitsuse valimistel 18. eluaastalt 16. eluaastale. Eestis on 16–17-aastaseid noori umbes 24 000. Kui eeldada, et neist tuleb valima keskmiselt ligi 60 %, siis võiks see tähendada 14 000–15 000 valija lisandumist.

  Vaata fraktsioonide ettekandeid!

  Loe lähemalt

  Jaga
 • photo

  XIII Riigikogu

  1. märtsil 2015 valisid hääleõiguslikud kodanikud uue, XIII Riigikogu koosseisu. Valimistulemuste kohaselt saavutas 101-liikmelises parlamendis suurima esindatuse Reformierakond, kes sai 30 mandaati ja keda toetas 27,7% valijatest.

  Keskerakonnal on uues Riigikogus 27 (24,8%), sotsiaaldemokraatidel 15 (15,2%) ning Isamaa ja Res Publica Liidul 14 mandaati (13,7%). Eesti Vabaerakond sai 8 (8,7%) ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 7 mandaati (8,1%) – nemad pole varem Riigikokku kuulunud.

  Loe lähemalt

  Jaga

Rääkige kaasa!

Esitage teabenõue, kui soovite infot mõnes Riigikogu või kantselei töö küsimuses. Riigikogu poole saate pöörduda ka märgukirja, selgitustaotluse või kollektiivse pöördumisega.

Loe lähemalt

photo

Teated

Tulge külla

Riigikogu ja Toompea loss on aasta ringi külastajatele avatud. Istungite, Toompea lossi ja näituste külastamine ning ekskursioonid (sh haridusprogrammi raames) on huvilistele tasuta. Giidid viivad läbi põnevaid ekskursioone nii gruppidele kui ka üksikkülastajatele.

Riigikogus toimuvatele ekskursioonidele on vaja eelnevalt registreeruda. Olete teretulnud uudistama Toompea lossi näitusi ja Riigikogu istungeid, mida saate jälgida külaliste rõdult. Selleks pole vaja eelnevalt registreeruda.

Lisaks toimub Toompea lossis iga aasta aprillis, Asutava Kogu kokkutulemise aastapäeval lahtiste uste päev.
Olete oodatud!

Loe lähemalt

Slaidiesitlus