Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustatud toetusrühmade eesmärgiks on kaasa aidata eestlaste demograafilise olukorra parandamisele ning puudustkannatavate laste sügavast vaesusest väljaaitamisele.

Mõlema toetusrühma esimees on Peeter Ernits. „29. septembril 2015. aastal moodustasime Riigikogus Rein Ratase eestvõttel eesti rahvastiku toetusrühma. Jüri Ratase peaministriks saades loodi Riigikogus rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjon. Hoolimata sellest, et eestlaste demograafiline olukord pole põrmugi paranenud, on Kaja Kallase valitsus otsustanud mitte üksnes rahvastikuministri vaid ka probleemkomisjoni likvideerida. Vastukaaluks sellele oleme otsustanud Riigikogus taasasutada eesti rahvastiku toetusrühma,“ selgitas Ernits.

Teiseks moodustati Riigikogus 6500 sügavas vaesuses elava eesti lapse toetusrühm. Erintsa sõnul selgus lastekaitsepäeval toimunud Riigikogu sotsiaalkomisjoni ja rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni ühisel istungil, et Eestis elab praegu 6500 last sügavas vaesuses ja 2200 neist on 3-6 aastased lasteaialapsed. „Sügavas vaesuses virelemine takistab ühtaegu nii laste füüsilise kui vaimse potentsiaali väljakujunemist. Me ei saa sellega kuidagi nõustuda ja seetõttu otsustasime luua Riigikogus 6500 sügavas vaesuses elava eesti lapse toetusrühma,“ ütles Ernits.

Toetusrühmade liikmed

Eesti rahvastiku toetusrühma aseesimehed on Priit Sibul ja Siret Kotka ning rühma kuuluvad ka Anti Poolamets, Ruuben Kaalep, Riho Breivel, Helle-Monika Helme, Rene Kokk, Martin Helme, Urmas Reitelmann, Leo Kunnas, Siim Pohlak, Uno Kaskpeit, Merry Aart, Kert Kingo, Kalle Grünthal, Paul Puustusmaa, Jaak Valge, Mart Helme, Alar Lanemann, Helir- Valdor Seeder, Aivar Kokk, Mihhail Lotman, Tarmo Kruusimäe ja Marko Šorin.

6500 sügavas vaesuses elava Eesti lapse toetusrühma kuuluvad Helle-Monika Helme, Martin Helme, Rene Kokk, Urmas Reitelmann, Leo Kunnas, Siim Pohlak, Uno Kaskpeit, Merry Aart, Mart Helme, Kaido Höövelson, Siret Kotka ja Marko Šorin.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIV Riigikogu on moodustanud kokku 67 parlamendirühma ja 84 toetusrühma.

Parlamendirühmade nimekiri

Toetusrühmade nimekiri

Riigikogu pressiteenistus
Veiko Pesur
tel 631 6353, 55 590 595
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside