Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sissepääs

  • Meedia esindajatele (ajakirjanikud, fotograafid, operaatorid) on tagatud oma töö tegemiseks sissepääs Riigikogu hoonesse. Sisenemine toimub läbi vasakpoolse vestibüüli, kus tuleb esitada isikut tõendav dokument. Samuti palume, et meedia esindajal oleks kindlasti kaasas meediaorganisatsiooni poolt väljastatud pressikaart. Vestibüülis toimub turvakontroll. Vestibüülis oleva turvaala pildistamine ja filmimine ei ole lubatud.
  • Avalike suhete osakonna poolt püsiakrediteeritud meedia esindajad saavad hoonesse sisenemisel administraatorilt või valveteenistuse töötajalt sissepääsukaardi, mille abil võivad nad ise hoonesse edasi minna. Püsiakrediteeringut mitte omavatele meedia esindajatele kutsutakse avalike suhete osakonna töötaja vastu. NB! Kui ajakirjanik (nii akrediteeritud kui ka mitteakrediteeritud) soovib Riigikogu hoones töötada nädalavahetusel või pärast tööpäeva lõppu, siis palume hoonesse sisenemine aegsalt kokku leppida isikuga, kes ajakirjaniku vastu võtab. 
  • Erakorraliste sündmuste ajal (nt Vabariigi Presidendi valimised) võib avalike suhete osakond korraldada eraldi akrediteerimise ning sel juhul püsiakrediteeringute süsteem ei kehti.

Intervjuu

Fotografeerimine ja filmimine

  • Riigikogu istungit saavad ajakirjanikud jälgida, fotograafid pildistada ja operaatorid filmida pressirõdult või vaba ruumi olemasolu korral külaliste rõdult. Pressirõdul või külaliste rõdul palume olla vaikselt ja mitte segada Riigikogu istungit.
  • Pildistamine ja filmimine ei ole lubatud Toompea lossi vestibüülis turvaalal ning I korruse einelauas ja II korruse kohvikus.

Fotograafid istungisaali rõdul

Kontakt

631 6356
[email protected]

Üles

Viimati muudetud: 23.11.2023

Tagasiside