Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

XIV Riigikogu komisjonide koosseis 31. märtsi 2023 seisuga.

Alatised komisjonid

Euroopa Liidu asjade komisjon

Esimees: Raivo Tamm
Aseesimees: Anti Poolamets

Liikmed

  • Aivar Sõerd
  • Enn Eesmaa
  • Helmen Kütt
  • Kalle Grünthal
  • Maris Lauri
  • Raimond Kaljulaid
  • Reili Rand
  • Ruuben Kaalep
  • Siret Kotka
  • Tarmo Kruusimäe
  • Urve Tiidus
  • Yoko Alender

Keskkonnakomisjon

Esimees: Andres Metsoja
Aseesimees: Merry Aart

Liikmed

  • Erkki Keldo
  • Heiki Kranich
  • Igor Kravtšenko
  • Natalia Malleus
  • Peeter Ernits
  • Toomas Jürgenstein
  • Yoko Alender

Kultuurikomisjon

Esimees: Liina Kersna
Aseesimees: Aadu Must

Liikmed

  • Heidy Purga
  • Helle-Moonika Helme
  • Jaak Juske
  • Margit Sutrop
  • Marko Šorin
  • Ruuben Kaalep
  • Signe Kivi
  • Siim Kiisler
  • Viktoria Ladõnskaja-Kubits

Maaelukomisjon

Esimees: Sven Sester
Aseesimees: Tarmo Tamm

Liikmed

  • Andrus Seeme
  • Ivi Eenmaa
  • Kaido Höövelson
  • Mart Helme
  • Martin Repinski
  • Reili Rand
  • Timo Suslov

Majanduskomisjon

Esimees: Kristen Michal
Aseesimees: Rene Kokk

Liikmed

  • Jüri Jaanson
  • Kalvi Kõva
  • Mihhail Korb
  • Raivo Tamm
  • Riho Breivel
  • Siim Kallas
  • Taavi Aas

Põhiseaduskomisjon

Esimees: Eduard Odinets
Aseesimees: Jaak Valge

Liikmed

  • Marko Torm
  • Mart Võrklaev
  • Mihhail Stalnuhhin
  • Paul Puustusmaa
  • Toomas Kivimägi
  • Tõnis Mölder
  • Üllar Saaremäe

Rahanduskomisjon

Esimees: Aivar Kokk
Aseesimees: Jaak Aab

Liikmed

  • Aivar Sõerd
  • Dmitri Dmitrijev
  • Ivari Padar
  • Jürgen Ligi
  • Kersti Sarapuu
  • Maris Lauri
  • Siim Pohlak
  • Urmas Reitelmann
  • Valdo Randpere

Riigikaitsekomisjon

Esimees: Raimond Kaljulaid
Aseesimees: Leo Kunnas

Liikmed

  • Alar Laneman
  • Anneli Ott
  • Ants Laaneots
  • Erki Savisaar
  • Heiki Hepner
  • Kalle Laanet
  • Mati Raidma

Sotsiaalkomisjon

Esimees: Helmen Kütt
Aseesimees: Siret Kotka

Liikmed

  • Hele Everaus
  • Helmen Kütt
  • Kalle Grünthal
  • Kert Kingo
  • Kristina Šmigun-Vähi
  • Marika Tuus-Laul
  • Priit Sibul
  • Viktor Vassiljev
  • Õnne Pillak
  • Ülle Rajasalu

Väliskomisjon

Esimees: Andres Sutt
Aseesimees: Enn Eesmaa

Liikmed

  • Eerik-Niiles Kross
  • Henn Põlluaas
  • Indrek Saar
  • Mailis Reps
  • Maria Jufereva-Skuratovski
  • Marko Mihkelson
  • Mihhail Lotman

Õiguskomisjon

Esimees: Heljo Pikhof
Aseesimees: Marek Jürgenson

Liikmed

  • Anastassia Kovalenko-Kõlvart
  • Anti Poolamets
  • Jaanus Karilaid
  • Sulev Kannimäe
  • Tarmo Kruusimäe
  • Toomas Järveoja
  • Uno Kaskpeit
  • Urve Tiidus
  • Vilja Toomast

Eri- ja probleemkomisjonid

Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon

Esimees: Toomas Kivimägi
Aseesimees: Kert Kingo

Liikmed

  • Aivar Kokk
  • Erki Savisaar
  • Ivari Padar
  • Marek Jürgenson

Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon

Esimees: Mart Helme
Aseesimees: Kalle Laanet

Liikmed

  • Heljo Pikhof
  • Marko Šorin
  • Paul Puustusmaa
  • Priit Sibul

Riigieelarve kontrolli erikomisjon

Esimees: Tõnis Mölder
Aseesimees: Jaak Juske

Liikmed

  • Andres Metsoja
  • Andres Sutt
  • Natalia Malleus
  • Peeter Ernits

Eesti keele õppe arengu probleemkomisjon

Esimees: Jürgen Ligi
Aseesimees: Mihhail Stalnuhhin

Liikmed

  • Jaak Valge
  • Maria Jufereva-Skuratovski
  • Tarmo Kruusimäe
  • Toomas Jürgenstein
  • Komisjoni lõpparuanne

Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjon

Esimees: Peeter Ernits
Aseesimees: Heljo Pikhof

Liikmed

Üles

Avaldatud: 31.03.2023

Tagasiside