Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

XIV Riigikogu juhatus

XIV Riigikogu esimesel istungil toimunud Riigikogu juhatuse valimisel  4. aprill 2019 valiti Riigikogu esimeheks Henn Põlluaas. Riigikogu aseesimeesteks valiti Helir-Valdor Seeder ja Siim Kallas.

Riigikogu juhatus 4. aprill 2019

Riigikogu juhatus 4. aprill 2019

Riigikogu juhatuse valimisel 25. märtsil 2020. aastal valiti Riigikogu esimeheks Henn Põlluaas, aseesimeesteks valiti Helir-Valdor Seeder ja Siim Kallas.

Riigikogu aseesimeeste valimisel 8. veebruaril 2021. aastal valiti aseesimeesteks Hanno Pevkur ja Helir-Valdor Seeder.

Riigikogu juhatuse valimisel 18. märtsil 2021. aastal valiti Riigikogu esimeheks Jüri Ratas. Riigikogu aseesimeesteks valiti Hanno Pevkur ja Martin Helme.

Riigikogu juhatuse valimisel 17. märtsil 2022. aastal valiti Riigikogu esimeheks Jüri Ratas. Riigikogu aseesimeesteks valiti Hanno Pevkur ja Martin Helme.

Riigikogu aseesimeeste valimisel 19. juulil 2022. aastal valiti aseesimeesteks Helir-Valdor Seeder ja Martin Helme.

Riigikogu juhatuse pressikonverents XIV Riigikogu viimasel istungil

Riigikogu juhatuse pressikonverents XIV Riigikogu viimasel istungil

XIV Riigikogu liikmed

Nimi ja erakond Sünniaeg Valimisringkond/
häälte arv
Fraktsioon,
komisjon
Varasem kuulumine Riigikogusse

Jaak AAB (KESK)

riigihalduse minister 26.01.2021-03.06.2022

09.04.1960 8/2227

KESK

RIKK 18.04.2019-24.04.2019; RAHK alates 06.06.2022

IX, XI
Merry AART (EKRE) 31.03.1953 11/1245

EKRE

MAEK 18.04.2019-22.07.2022, aseesimees 8.02.2021-22.07.2022; KEKK alates 22.07.2022, aseesimees alates 25.07.2022

Arto AAS (REF)

astus tagasi 20.05.2019

09.06.1980 1/2339

REF aseesimees  04.04.2019-20.05.2019

MAJK 18.04.2019-20.05.2019

XII, XIII

Taavi AAS (KESK)

majandus- ja taristuminister  29.04.2019-03.06.2022

10.01.1966 3/3925

KESK

PÕSK 18.04.2019-24.04.2019, 06.06.2022-22.07.2022; MAJK alates 22.07.2022

Annely AKKERMANN (REF)

volitused peatunud, rahandusminister alates 19.10.2022

05.10.1972 12/2397

REF

MAJK 18.04.2019-22.07.2022; REKK 9.02.2021-19.10.2022; RAHK 22.07.2022-19.10.2022

XII
Yoko ALENDER (REF) 13.06.1979 8/997

REF

KEKK alates 18.04.2019, aseesimees 30.04.2019-8.02.2021; esimees 8.02.2021-25.07.2022; ELAK alates 02.08.2022

 XIII

Tiiu ARO (REF)

volitused lõppenud 18.07.2022

18.06.1952 5/331

REF

RIKK alates 25.03.2021-17.01.2022; SOTK 17.01.2022-18.07.2022

Riho BREIVEL (EKRE) 26.08.1952 7/979

EKRE

KEKK 18.04.2019-26.09.2019; ÕIGK 26.09.2019-07.11.2019, KEKK 07.11.2019-13.02.2020, MAJK alates 13.02.2020

Dmitri DMITRIJEV (KESK) 17.06.1982 7/943

KESK aseesimees alates 22.11.2021

RAHK alates 18.04.2019

 XIII
Ivi EENMAA (REF) 02.06.1943 2/932

REF

RAHK 30.01.2021-22.07.2022; MAEK 22.07.2022-19.10.2022, 20.10.2022-24.10.2022, alates 25.10.2022; SOTK 24.10.2022-25.10.2022

IX, XI, XIII
Enn EESMAA (KESK) 07.06.1946 5/1805

KESK

VÄLK 18.04.2019-30.01.2021, esimees 30.04.2019-30.01.2021; RIKK 30.01.2021-22.07.2022, esimees 8.02.2021-22.07.2022; ELAK alates 07.12.2021; VÄLK alates 22.07.2022, aseesimees alates 25.07.2022

X, XI, XII, XIII
Peeter ERNITS (EKRE)
11.06.1953 9/3846

EKRE

KEKK alates 18.04.2019; REKK 23.05.2019-22.09.2020; RKLK 15.09.2020-8.06.2021, esimees 21.09.2020-8.06.2021; REKK alates 6.04.2021

XIII

Urmas ESPENBERG (EKRE)

volitused lõppenud 26.01.2021

04.07.1961 1/1974

EKRE

SOTK 29.04.2019-09.11.2020 ja  19.11.2020-26.01.2021; EKÕK 10.06.2019-09.11.2020 ja 19.11.2020-26.01.2021

Hele EVERAUS (REF) 05.01.1953 10/1110

REF

SOTK alates 18.04.2019

Kalle GRÜNTHAL (EKRE) 24.02.1960 8/740

EKRE

PÕSK 12.06.2019-22.07.2022; ELAK alates 12.06.2019; SOTK alates 22.07.2022

Helle-Moonika HELME (EKRE) 08.07.1966 5/3202

EKRE aseesimees alates 29.04.2019

KULK alates 18.04.2019

Mart HELME (EKRE)

siseminister 29.04.2019-09.11.2020

31.10.1949 12/9170

EKRE

SOTK 18.04.2019-24.04.2019, VÄLK 19.11.2020-23.03.2021; MAEK alates 23.03.2021; KVEK alates 22.07.2022, esimees alates 25.07.2022

XIII

Martin HELME (EKRE)

Riigikogu aseesimees alates 18.03.2021

rahandusminister 29.04.2019-26.01.2021

24.04.1976 3/5967

EKRE esimees 04.04.2019-24.04.2019 ja 8.02.2021-18.03.2021

RAHK 18.04.2019-24.04.2019; MAJK 30.01.2021-18.03.2021; REKK 30.01.2021-6.04.2021

XIII
Heiki HEPNER (I)
asendusliige ka 25.04.2019 – 26.01.2021 
17.02.1966 4/962

I

MAEK 29.04.2019-25.11.2020, PÕSK 25.11.2020-26.01.2021; ELAK 02.05.2019-26.01.2021; JAJK 23.05.2019-26.01.2021

RIKK alates 02.06.2021

Kaido HÖÖVELSON (KESK) 05.11.1984 4/642

KESK

MAEK 18.04.2019-7.09.2021; JAJK 23.05.2019-7.09.2021; KEKK 7.09.2021-22.07.2022; REKK 7.09.2021-22.07.2022; MAEK alates 22.07.2022

Jüri JAANSON (REF) 14.10.1965 12/1139

REF

SOTK 18.04.2019-27.05.2019; MAJK alates 27.05.2019

XII, XIII
Maria JUFEREVA-SKURATOVSKI (KESK) 11.10.1979 2/1011

KESK

VÄLK 18.04.2019-30.12.2020; PÕSK 30.12.2020-30.01.2021; VÄLK alates 30.01.2021; EKÕK alates 15.09.2022

Jaak JUSKE (SDE) 12.12.1976 1/672

SDE

RIKK 13.06.2019-21.03.2022; KULK alates 21.03.2022; REKK alates 22.07.2022, aseesimees alates 25.07.2022

Toomas JÄRVEOJA (REF) 23.04.1961 9/1494

REF

SOTK alates 30.01.2021-17.01.2022; RIKK 17.01.2022-22.07.2022; ÕIGK alates 22.07.2022

Marek JÜRGENSON (KESK)
09.09.1977 1/1813

KESK

ÕIGK 18.04.2019-15.10.2019, PÕSK 15.10.2019-22.04.2020, ÕIGK alates 22.04.2020, esimees 30.08.2021-22.07.2022, aseesimees alates 22.07.2022; KVEK 23.05.2019-9.02.2021, aseesimees 27.05.2019-9.02.2021; REKK 9.02.2021-7.09.2021, aseesimees 11.02.2021-7.09.2021; JAJK alates 7.09.2021

Toomas JÜRGENSTEIN (SDE) 23.07.1964 10/735

SDE

KEKK alates 22.07.2022; EKÕK alates 22.07.2022

 
Ruuben KAALEP (EKRE) 21.09.1993 10/566

EKRE

VÄLK 18.04.2019-19.10.2022, ELAK alates 19.11.2020; KULK alates 19.10.2022

Tiit KALA (EKRE)

volitused lõppenud 07.11.2020

19.08.1954 11/1033

EKRE

RAHK 29.04.2019-07.11.2020

Raimond KALJULAID 27.01.1982 1/7303

KESK kuni 05.04.2019

VÄLK 18.04.2019-30.01.2021; MAJK 30.01.2021-22.07.2022; ELAK alates 26.11.2021, aseesimees 13.12.2021-25.07.2022; RIKK alates 22.07.2022, esimees alates 26.07.2022

Marina KALJURAND (SDE)

astus tagasi 12.06.2019

06.09.1962 4/5504

SDE

RIKK 18.04.2019-12.06.2019

Kaja KALLAS (REF)

volitused peatunud, peaminister alates 26.01.2021

18.06.1977 4/20072

REF esimees 04.04.2019-26.01.2021

ÕIGK 18.04.2019-18.03.2020, PÕSK 18.03.2020-26.01.2021

XII

Siim KALLAS (REF)

Riigikogu aseesimees 4.04.2019- 8.02.2021

02.10.1948 2/8733

REF

ELAK 17.12.2020-25.07.2022, esimees 12.02.2021-25.07.2022; MAJK alates 9.02.2021

VIII, IX

Kalev KALLO (KESK)

volitused lõppenud 30.11.2020

06.12.1948 1/289

KESK

MAJK 18.04.2019-30.11.2020; ELAK 02.05.2019-30.11.2020

IX, XI, XII, XIII
Sulev KANNIMÄE (REF) 16.06.1955 8/371

REF

ÕIGK alates 30.01.2021

Jaanus KARILAID (KESK)
01.02.1977 5/1661

KESK esimees alates 26.07.2021

ÕIGK alates 18.04.2019, esimees 30.04.2019-29.08.2021

XIII
Uno KASKPEIT (EKRE) 08.06.1957 11/3802

EKRE aseesimees 18.05.2020-10.11.2020, aseesimees ka 27.05.2019-16.03.2020

ÕIGK 18.04.2019-15.10.2020; RIKK 15.10.2020-11.02.2021; ÕIGK alates 11.02.2021

XIII
Erkki KELDO (REF) 07.11.1990 9/722

REF aseesimees alates 26.01.2021

MAEK 18.04.2019-22.07.2022; KEKK alates 22.07.2022

Liina KERSNA (REF)

haridus- ja teadusminister 26.01.2021-18.07.2022

03.04.1980 11/2343

REF

SOTK 18.04.2019-26.01.2021; KULK alates 22.07.2022, aseesimees 02.08.2022-15.12.2022, esimees alates 15.12.2022

XIII

Johannes KERT (REF)

volitused lõppenud 04.03.2021

03.12.1959 3/708

REF

RIKK 18.04.2019- 04.03.2021

XIII

Siim Valmar KIISLER

 

06.11.1965 7/379

I kuni 27.01.2021

PÕSK 11.06.2019-25.11.2020, MAEK 25.11.2020-26.01.2021; KVEK 11.06.2019-26.01.2021; KULK alates 22.07.2022

X, XII, XIII

Kert KINGO (EKRE)

väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister 16.05.2019-25.10.2019

05.03.1968 9/1082

EKRE

PÕSK 18.04.2019-29.04.2019; ÕIGK 29.04.2019-16.05.2019 ja  07.11.2019-30.01.2021; SOTK alates 30.01.2021

JAJK alates 15.10.2020, esimees 19.10.2020-10.02.2021, aseesimees alates 10.02.2021

Signe KIVI (REF) 24.02.1957  10/1356

REF

KULK alates 18.04.2019

IX, X
Toomas KIVIMÄGI (REF) 16.02.1963 12/5202

REF

ÕIGK 18.04.2019-30.01.2021, aseesimees 30.04.2019-30.01.2021; PÕSK alates 30.01.2021, esimees 8.02.2021-25.07.2022; JAJK alates 22.07.2022, esimees alates 25.07.2022

XIII
Aivar KOKK (I) 15.04.1960 9/2536

I

RAHK alates 18.04.2019, esimees 30.04.2019-8.02.2021, aseesimees alates 8.02.2021-06.06.2022, esimees alates 06.06.2022; REKK 23.05.2019-30.01.2021; JAJK alates 30.01.2021

XII, XIII

Rene KOKK (EKRE)

keskkonnaminister 29.04.2019-07.11.2020

04.03.1980 4/1458

EKRE aseesimees 10.11.2020-01.08.2022,

aseesimees ka 04.04.2019-24.04.2019

MAJK 18.04.2019-24.04.2019, RAHK 09.11.2020-22.07.2022; MAJK alates 22.07.2022, aseesimees alates 25.07.2022

Mihhail KORB (KESK) 03.08.1980 2/1114

KESK

MAJK alates 18.04.2019

XII, XIII

Andrei KOROBEINIK (KESK)

asendusliige ka 25.04.2019-21.11.2020; 26.11.2020-18.11.2021; 19.11.2021-03.06.2022

05.11.1980 1/1133

KESK aseesimees 16.09.2019-21.11.2020 ja 07.12.2020-18.11.2021; 19.11.2021-03.06.2022

PÕSK 30.04.2019-15.10.2019, ÕIGK 15.10.2019-22.04.2020, PÕSK 22.04.2020-21.11.2020, PÕSK 27.11.2020-18.11.2021; RAHK 19.11.2021-03.06.2022, esimees 23.11.2021-03.06.2022

XII
Siret KOTKA (KESK) 27.07.1986 6/2095

KESK aseesimees 04.04.2019-07.02.2021

MAEK 18.04.2019-08.10.2019, RKLK 10.06.2019-8.06.2021; VÄLK 08.10.2019-25.11.2019, MAEK 25.11.2019-30.01.2021; SOTK alates 30.01.2021, esimees 8.02.2021-25.07.2022, aseesimees alates 25.07.2022; ELAK alates 16.02.2021

XII, XIII
Anastassia KOVALENKO-KÕLVART 21.09.1991 2/357 ÕIGK alates 12.04.2022
Heiki KRANICH (REF) 09.10.1961 5/390

REF

KEKK alates 18.04.2019

VII, VIII
Igor KRAVTŠENKO (KESK) 28.03.1973 3/1223

KESK

KEKK alates 18.04.2019

 XIII
Eerik-Niiles KROSS (REF) 08.09.1967 7/1110

REF

VÄLK alates 18.04.2019; EKÕK 10.06.2019-22.07.2022, esimees 13.06.2019-17.06.2019, aseesimees 17.06.2019-15.02.2021

XIII

Urmas KRUUSE (REF)

volitused peatunud, maaeluminister alates 26.01.2021

14.07.1965 9/5398

REF

MAEK 18.04.2019-26.01.2021, aseesimees 30.04.2019-26.01.2021

 XIII
Tarmo KRUUSIMÄE (I) 09.04.1967 1/1811

I aseesimees 09.05.2019-18.03.2021, aseesimees alates 19.07.2022

ÕIGK alates 18.04.2019; ELAK alates 02.05.2019; RKLK 15.09.2020-8.06.2021; EKÕK alates 30.01.2021, aseesimees 15.02.2021-25.07.2022

XIII

Toomas KRUUSIMÄGI (REF)

astus tagasi 21.10.2022

08.11.1962 2/566    
Leo KUNNAS (EKRE) 14.11.1967 2/4813

EKRE

RIKK alates 18.04.2019, aseesimees alates 8.02.2021

Kalvi KÕVA (SDE) 16.11.1974 11/605

SDE aseesimees 12.06.2019-23.03.2022, alates 24.03.2022

MAJK 18.04.2019-08.04.2022; REKK 23.05.2019-22.07.2022; KEKK 08.04.2022- 22.07.2022; MAJK alates 22.07.2022

XI, XII, XIII
Helmen KÜTT (SDE) 28.07.1961 8/2194

SDE

SOTK alates 18.04.2019, aseesimees 30.04.2019-25.07.2022, esimees alates 25.07.2022; EKÕK 10.06.2019- 22.07.2022; ELAK alates 22.07.2022

XII, XIII
Ants LAANEOTS (REF) 16.01.1948 10/3053

REF

RIKK alates 18.04.2019

XIII

Kalle LAANET (REF)

kaitseminister 26.01.2021-18.07.2022

25.09.1965 5/3344

REF

RIKK 18.04.2019-26.01.2021, aseesimees 30.04.2019-26.01.2021, alates 22.07.2022; KVEK alates 22.07.2022, aseesimees 25.07.2022

XI, XII, XIII
Viktoria LADÕNSKAJA-KUBITS (I) 20.07.1981 2/1259

I

KULK alates 18.04.2019; RKLK 10.06.2019-15.09.2020

XIII

Alar LANEMAN (EKRE)

siseminister 18.11.2020-26.01.2021

 

06.05.1962 12/673

EKRE aseesimees 29.04.2019-27.05.2019, 16.03.2020-18.05.2020

RIKK 18.04.2019-15.10.2020, PÕSK 15.10.2020-18.11.2020, esimees 20.10.2020-18.11.2020; ÕIGK 30.01.2021-11.02.2021; RIKK alates 11.02.2021

JAJK 23.05.2019-15.10.2020, esimees 27.05.2019-15.10.2020

Maris LAURI (REF)

justiitsminister  26.01.2021-18.07.2022

01.01.1966 3/4331

REF

RAHK 18.04.2019-26.01.2021, aseesimees 30.04.2019-26.01.2021, alates 22.07.2022; ELAK alates 25.07.2022

XIII
Jürgen LIGI (REF) 16.07.1959 8/6069

REF

RAHK alates 18.04.2019; REKK 23.05.2019-9.02.2021, esimees 27.05.2019-9.02.2021; JAJK 9.02.2021-22.07.2022, esimees 10.02.2021-22.07.2022; EKÕK alates 22.07.2022, esimees alates 25.07.2022

VIII, IX, X, XI, XII, XIII
Kerstin-Oudekki LOONE (KESK) 05.02.1979 3/820

KESK

PÕSK 29.04.2019-27.01.2020, RIKK 27.01.2020-30.01.2021; ELAK 02.05.2019-03.06.2022; PÕSK 30.01.2021-03.06.2022

XIII
Mihhail LOTMAN (I)
02.09.1952 10/1086

I

VÄLK alates 18.04.2019, aseesimees 03.06.2021-02.05.2022; EKÕK 10.06.2019-13.06.2019

Jüri LUIK (I)

kaitseminister 29.04.2019-26.01.2021

astus tagasi 31.05.2021

17.08.1966 4/4806

I

MAEK 18.04.2019-24.04.2019; VÄLK 30.01.2021-31.05.2021, aseesimees 8.02.2021-31.05.2021

VII

Lauri LÄÄNEMETS (SDE)

volitused peatunud, siseminister alates 18.07.2022

31.01.1983 8/994

SDE esimees 14.03.2022-18.07.2022

PÕSK 13.06.2019-21.03.2022, aseesimees 17.06.2019-8.01.2021 ja 9.01.2021-21.03.2022; ELAK 13.06.2019-18.07.2022; RIKK 21.03.2022-18.07.2022

Jaak MADISON (EKRE)

astus tagasi 11.06.2019

22.04.1991 8/5612

EKRE

PÕSK 18.04.2019-11.06.2019, esimees 30.04.2019-10.06.2019; ELAK 02.05.2019-11.06.2019

XIII
Natalia MALLEUS (KESK) 23.01.1954 1/584

KESK

RAHK 29.04.2019-30.01.2021; KEKK alates 30.01.2021; REKK alates 8.06.2021

Andres METSOJA (I) 25.11.1978 12/2228

I aseesimees 04.04.2019-09.05.2019

RIKK 18.04.2019-30.01.2021, esimees  30.04.2019-30.01.2021; KEKK alates 30.01.2021, aseesimees 8.02.2021-25.07.2022, esimees alates 25.07.2022; REKK alates 22.07.2022

XIII
Kristen MICHAL (REF) 12.07.1975 1/6347

REF

MAJK alates 18.04.2019, aseesimees 30.04.2019-28.01.2021, esimees alates 28.01.2021

X, XI, XII, XIII
Marko MIHKELSON (REF)
30.11.1969 4/3655

REF

VÄLK alates 18.04.2019, aseesimees 30.04.2019-8.02.2021, esimees 8.02.2021-11.11.2022

X, XI, XII, XIII

Sven MIKSER (SDE)

astus tagasi 12.06.2019

08.11.1973 1/1693

SDE

VÄLK 18.04.2019-12.06.2019; ELAK 02.05.2019-12.06.2019, aseesimees 06.05.2019-12.06.2019

IX, X, XI, XII, XIII

Madis MILLING (REF)

volitused lõppenud 03.02.2022

24.11.1970 4/2310

REF

RIKK 18.04.2019-03.02.2022

XIII
Aadu MUST (KESK) 25.03.1951 10/2370

KESK

KULK alates 18.04.2019, esimees 30.04.2019-15.12.2022, aseesimees alates 15.12.2022

XII, XIII

Tõnis MÖLDER (KESK)

keskkonnaminister 26.01.2021-18.11.2021

09.10.1989 2/633

KESK

SOTK 18.04.2019-26.01.2021, esimees 30.04.2019-26.01.2021, 01.06.2022-10.06.2022; ELAK 02.05.2019-26.01.2021; PÕSK 19.11.2021-01.06.2022, alates 10.06.2022; REKK alates 22.07.2022, esimees alates 25.07.2022

Mart NUTT (I)

volitused lõppenud 02.06.2019

21.03.1962 3/1135

I

PÕSK 29.04.2019-02.06.2019; KVEK 23.05.2019-02.06.2019

VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII
Eduard ODINETS (SDE) 27.05.1976 7/573

SDE

KULK 11.01.2021-21.03.2022; KVEK 11.01.2021-04.04.2022, esimees 11.02.2021-04.04.2022; PÕSK alates 21.03.2022, aseesimees 30.03.2022-25.07.2022, esimees alates 25.07.2022

Jevgeni OSSINOVSKI (SDE)

astus tagasi 30.03.2022

15.03.1986 2/2680

SDE esimees  04.04.2019-12.06.2019

KEKK 18.04.2019-30.03.2022

XII, XIII

Anneli OTT (KESK)

kultuuriminister 26.01.2021-03.11.2021

02.05.1976 11/1474

KESK

RIKK 18.04.2019-25.11.2020; ELAK 02.05.2019-25.11.2020, esimees 06.05.2019-25.11.2020; ELAK 08.11.2021-07.12.2021; VÄLK 08.11.2021-22.07.2022; RIKK alates 22.07.2022

XIII
Ivari PADAR (SDE)  12.03.1965 11/1457

SDE

MAEK 18.04.2019-22.07.2022; JAJK alates 23.05.2019; RAHK alates 22.07.2022

X, XI, XIII

Kalle PALLING  (REF)

astus tagasi 29.09.2019

27.02.1985 4/1655

REF

KEKK 18.04.2019-29.09.2019; ELAK 02.05.2019-29.09.2019

XI, XII, XIII

Keit PENTUS-ROSIMANNUS (REF)

rahandusminister 26.01.2021-19.10.2022

astus tagasi 20.10.2022

03.03.1976 3/2482

REF aseesimees 04.04.2019-26.01.2021

VÄLK 18.04.2019-26.01.2021; ELAK 02.05.2019-26.01.2021

XI, XII, XIII

Hanno PEVKUR (REF)

volitused peatunud, kaitseminister alates 18.07.2022

Riigikogu aseesimees 8.02.2021-18.07.2022

02.04.1977 11/3595

REF

PÕSK 18.04.2019-30.01.2021; JAJK 23.05.2019-8.02.2021, aseesimees 27.05.2019-8.02.2021; MAJK 30.01.2021-8.02.2021

XI, XII, XIII
Heljo PIKHOF (SDE) 20.10.1958 10/1522

SDE

ÕIGK alates 18.04.2019, aseesimees 8.02.2021-22.07.2022, esimees alates 22.07.2022; RKLK 10.06.2019-8.06.2021, aseesimees 13.06.2019-8.06.2021; KVEK alates 22.07.2022

XI, XII, XIII
Õnne PILLAK (REF) 23.02.1983 3/379

REF

SOTK alates 30.01.2021

Siim POHLAK (EKRE) 14.05.1985 4/4152

EKRE aseesimees 04.04.2019-29.04.2019, esimees 29.04.2019-08.02.2021, aseesimees alates 01.08.2022

MAJK 18.04.2019-13.02.2020; KEKK 13.02.2020-30.03.2021; SOTK 30.03.2021-22.07.2022; RAHK alates 22.07.2022

Anti POOLAMETS (EKRE) 22.02.1971 6/3335

EKRE

VÄLK 18.04.2019-19.11.2020, PÕSK 19.11.2020-30.01.2021, esimees 23.11.2020-8.01.2021 ja 9.01.2021-30.01.2021; ELAK 02.05.2019-19.11.2020; ÕIGK alates 30.01.2021; ELAK alates 8.06.2021, aseesimees alates 25.07.2022

Heidy PURGA (REF) 18.03.1975 1/4763

REF aseesimees alates 26.01.2021

KULK alates 18.04.2019, aseesimees 30.04.2019-9.02.2021

XIII
Paul PUUSTUSMAA (EKRE) 05.09.1964 4/419

EKRE

ÕIGK 18.04.2019-29.04.2019 ja 15.10.2020 – 30.01.2021; PÕSK 29.04.2019-15.10.2020, esimees 10.06.2019-15.10.2020; PÕSK alates 30.01.2021, KVEK  23.05.2019-22.07.2022, alates 15.09.2022

Henn PÕLLUAAS (EKRE)

Riigikogu esimees 04.04.2019-18.03.2021

16.02.1960 4/7390

EKRE esimees alates 18.03.2021

VÄLK alates 23.03.2021

XIII
Peeter RAHNEL (KESK) 23.02.1957 8/1019

KESK

RIKK 29.04.2019-03.06.2022; JAJK  8.06.2021-03.06.2022

Mati RAIDMA (REF) 07.04.1965 6/617

REF

RIKK alates 30.01.2021; KVEK 14.09.2021-15.09.2022

XI, XII, XIII

Katri RAIK (SDE)

astus tagasi 29.12.2020

26.10.1967 7/2112

SDE

KULK 18.04.2019-29.12.2020; KVEK 23.05.2019-29.12.2020, esimees 27.05.2019-29.12.2020

Ülle RAJASALU (REF) 06.05.1953 2/561

REF

RIKK 11.02.2022-18.07.2022; SOTK alates 25.10.2022

 
Reili RAND (SDE) 19.03.1991 5/918

SDE

MAEK alates 22.07.2022; ELAK alates 22.07.2022

 
Valdo RANDPERE (REF) 04.02.1958 9/2079

REF

VÄLK 18.04.2019-30.12.2020; PÕSK 30.12.2020-30.01.2021; VÄLK 30.01.2021-10.11.2022; KVEK 9.02.2021-22.07.2022, aseesimees 11.02.2021-22.07.2022; REKK 25.10.2022-07.11.2022; RAHK alates 10.11.2022

XII, XIII

Jüri RATAS (KESK)

Riigikogu esimees alates 18.03.2021

peaminister 29.04.2019-26.01.2021

02.07.1978 4/9702

KESK

RAHK 18.04.2019-24.04.2019; KEKK 30.01.2021-18.03.2021

XI, XII, XIII

Urmas REINSALU (I)

volitused peatunud, välisminister alates 18.07.2022

välisminister ka 29.04.2019-26.01.2021

22.06.1975 3/2633

I

PÕSK 18.04.2019-24.04.2019 ja 30.01.2021-18.07.2022; REKK alates 30.01.2021-18.07.2022, esimees 11.02.2021-18.07.2022

X, XI, XII, XIII
Urmas REITELMANN (EKRE) 09.07.1958 1/2585

EKRE

RAHK alates 18.04.2019

Martin REPINSKI  06.08.1986 7/976

KESK kuni 22.03.2022

RIKK 18.04.2019-27.01.2020, PÕSK 27.01.2020-30.01.2021; REKK 23.05.2019-9.02.2021, aseesimees 27.05.2019-9.02.2021; MAEK 30.01.2021-24.03.2022; ELAK 16.02.2021-13.09.2022: RAHK 24.03.2022-22.07.2022; MAEK alates 22.07.2022

XIII

Mailis REPS (KESK)

haridus- ja teadusminister 29.04.2019-21.11.2020

13.01.1975 2/2069

KESK esimees 8.02.2021-25.07.2021

PÕSK 18.04.2019-24.04.2019, RIKK 26.11.2020-30.01.2021; ELAK 26.11.2020-16.02.2021, esimees 27.11.2020-12.02.2021; VÄLK alates 30.01.2021

XI, XII, XIII

Signe RIISALO (REF)

volitused peatunud, sotsiaalkaitseminister alates 26.01.2021

08.10.1968 1/837

REF

SOTK 27.05.2019-26.01.2021; RKLK 10.06.2019-26.01.2021

Kai RIMMEL (EKRE)
volitused lõppenud 26.01.2021
23.11.1952 4/873

EKRE

MAJK 29.04.2019-26.01.2021

Maido RUUSMANN (REF)

astus tagasi 27.01.2021

27.06.1983 11/1093  

Taavi RÕIVAS (REF)

astus tagasi 15.12.2020

26.09.1979 6/2847

REF aseesimees 27.05.2019-15.12.2020

PÕSK18.04.2019-15.12.2020; ELAK 02.05.2019-15.12.2020

XI, XII, XIII
Indrek SAAR (SDE) 20.02.1973 6/1332

SDE esimees 12.06.2019-14.03.2022, aseesimees 23.03.2022-24.03.2022, esimees alates 18.07.2022

PÕSK 18.04.2019-13.06.2019, aseesimees 30.04.2019-13.06.2019; VÄLK alates 13.06.2019

XI, XII, XIII
Üllar SAAREMÄE (I) 23.11.1969 6/2023

I

KEKK 18.04.2019-30.01.2021; MAEK 30.01.2021-18.03.2021; KULK 18.03.2021-22.07.2022; PÕSK alates 22.07.2022

Kersti SARAPUU (KESK) 05.05.1954 8/1394

KESK aseesimees 04.04.2019-16.09.2019, esimees 16.09.2019-8.02.2021, aseesimees alates 8.02.2021

RAHK alates 18.04.2019

XIII

Erki SAVISAAR (KESK)

keskkonnaminister 18.11.2021-03.06.2022

16.06.1978 2/653

KESK

KEKK 18.04.2019-30.01.2021, esimees 30.04.2019-30.01.2021; RAHK 30.01.2021-18.11.2021, esimees  8.02.2021-18.11.2021; RIKK alates 06.06.2022; JAJK alates 15.09.2022

XIII

Helir-Valdor SEEDER (I)

Riigikogu aseesimees alates 19.07.2022

Riigikogu aseesimees ka 04.04.2019-18.03.2021

07.09.1964 8/3138

I esimees 18.03.2021-19.07.2022

MAEK 18.03.2021-19.07.2022

X, XI, XII, XIII
Andrus SEEME (REF) 08.11.1969 11/764

REF

MAEK alates 18.04.2019

Sven SESTER (I) 14.07.1969 2/1154

I

MAJK 18.04.2019-22.07.2022, esimees  30.04.2019-28.01.2021, aseesimees 28.01.2021-22.07.2022; MAEK alates 22.07.2022, esimees alates 25.07.2022

X, XI, XII, XIII
Priit SIBUL (I) 31.12.1977 11/1406

I esimees 04.04.2019-18.03.2021, aseesimees 18.03.2021-19.07.2022, esimees alates 19.07.2022

SOTK alates 18.04.2019; EKÕK 13.06.2019-30.01.2021; KVEK alates 30.01.2021

XIII

Riina SIKKUT (SDE)

volitused peatunud, majandus- ja taristuminister alates 18.07.2022

12.01.1983 1/1610

SDE aseesimees  04.04.2019-12.06.2019

RAHK alates 18.04.2019-18.07.2022; ELAK alates 02.05.2019, aseesimees 14.06.2019-13.12.2021; KVEK 04.04.2022-18.07.2022, esimees 04.04.2022-18.07.2022

Arno SILD (EKRE)

astus tagasi 25.04.2019

26.04.1947 11/575   XIII

Kadri SIMSON (KESK)

astus tagasi 12.09.2019

22.01.1977 12/5741

KESK esimees 04.04.2019-12.09.2019

VÄLK 18.04.2019-12.09.2019

XI, XII, XIII

Imre SOOÄÄR (KESK)

volitused lõppenud 04.11.2021

13.03.1969 2/349

KESK

VÄLK 09.12.2020-04.11.2021; ELAK 16.02.2021-04.11.2021

X, XII, XIII
Mihhail STALNUHHIN  15.09.1961 7/2653

KESK kuni 12.09.2022

KULK 18.04.2019-09.12.2020, MAJK 09.12.2020-22.07.2022; EKÕK alates 10.06.2019, aseesimees 13.06.2019-17.06.2019, esimees 17.06.2019-25.07.2022, aseesimees alates 25.07.2022; PÕSK alates 22.07.2022

IX, X, XI, XII, XIII
Timo SUSLOV (REF) 02.07.1981 4/781

REF

KEKK 30.01.2021-12.05.2022; ELAK 9.02.2021-12.05.2022; KVEK 8.06.2021-14.09.2021; MAEK alates 12.05.2022

Margit SUTROP (REF) 13.10.1963 10/1082

REF

KULK  30.01.2021-22.07.2022, alates 24.10.2022; ELAK 9.02.2021-02.08.2022; SOTK  22.07.2022-24.10.2022; EKÕK 22.07.2022-15.09.2022

Andres SUTT (REF)

ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister  26.01.2021-18.07.2022

11.11.1967 2/1905

REF

RAHK 18.04.2019-26.01.2021, 20.10.2022-10.11.2022; KVEK 23.05.2019-26.01.2021; VÄLK 22.07.2022-20.10.2022, alates 10.11.2022, esimees alates 11.11.2022; ELAK 25.07.2022-07.11.2022; REKK alates 07.11.2022

Rein SUURKASK (EKRE)

volitused lõppenud 25.10.2019

25.05.1968 8/456

EKRE

ÕIGK 27.05.2019-26.09.2019; KEKK 26.09.2019-25.10.2019

Aivar SÕERD (REF) 22.11.1964 4/2476

REF

RAHK alates 18.04.2019; ELAK alates 02.05.2019

XII, XIII
Marko ŠORIN (KESK) 09.06.1974 12/686

KESK

KULK alates 16.09.2019; KVEK alates 9.02.2021

XIII
Raivo TAMM (I) 15.07.1965 9/2583

I

VÄLK 18.04.2019-30.01.2021; RIKK 30.01.2021-02.06.2021; ELAK alates 30.01.2021, esimees alates 25.07.2022; VÄLK 02.06.2021-22.07.2022, aseesimees 02.05.2022-22.07.2022; MAJK alates 22.07.2022

Tarmo TAMM (KESK) 03.12.1953 11/2824

KESK

MAEK alates 18.04.2019, esimees 30.04.2019-25.07.2022, aseesimees alates 25.07.2022

XII, XIII
Urve TIIDUS (REF) 06.06.1954 5/2617

REF

ÕIGK alates 18.04.2019; ELAK alates 02.05.2019

XII, XIII
Vilja TOOMAST (REF) 15.08.1962 3/953

REF

PÕSK 18.04.2019-18.03.2020, ÕIGK alates 18.03.2020

X, XI, XIII
Marko TORM (REF) 02.03.1980 6/1298

REF

PÕSK alates 17.12.2020

Marika TUUS-LAUL (KESK) 12.05.1951 9/2095

KESK

SOTK alates 18.04.2019

X, XI, XII, XIII
Jaak VALGE (EKRE) 01.03.1955 10/2740

EKRE

KULK 18.04.2019-22.07.2022, aseesimees 9.02.2021-22.07.2022; ELAK 02.05.2019-8.06.2021; RKLK 10.06.2019-15.09.2020, esimees 13.06.2019-15.09.2020; REKK 22.09.2020-30.01.2021; EKÕK alates 30.01.2021; PÕSK alates 22.07.2022, aseesimees alates 25.07.2022

Viktor VASSILJEV (KESK) 09.04.1953 1/1708

KESK

SOTK alates 18.04.2019-01-06.2022, alates 10.06.2022; PÕSK 01.06.2022-10.06.2022

XII, XIII

Aivar VIIDIK (REF)

volitused lõppenud 18.07.2022

09.04.1968 5/893

REF

MAEK 30.01.2021-12.05.2022; KEKK 12.05.2022-18.07.2022; ELAK 12.05.2022-18.07.2022

Mart VÕRKLAEV (REF) 30.05.1984 4/1025

REF aseesimees 16.12.2020-26.01.2021, esimees alates 26.01.2021

KEKK 07.10.2019-30.01.2021; ELAK 07.10.2019-9.02.2021; PÕSK alates 30.01.2021

Kristina ŠMIGUN-VÄHI (REF) 23.02.1977 2/2002

REF

KULK 18.04.2019-22.07.2022; EKÕK 8.06.2021-22.07.2022; SOTK alates 22.07.2022

 –

Fraktsioonid
EKRE – Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon
KESK – Eesti Keskerakonna fraktsioon
REF – Eesti Reformierakonna fraktsioon
I – Isamaa fraktsioon
SDE – Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon

Alatised komisjonid
Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK)
Keskkonnakomisjon (KEKK)
Kultuurikomisjon (KULK)
Maaelukomisjon (MAEK)
Majanduskomisjon (MAJK)
Põhiseaduskomisjon (PÕSK)
Rahanduskomisjon (RAHK)
Riigikaitsekomisjon (RIKK)
Sotsiaalkomisjon (SOTK)
Väliskomisjon (VÄLK)
Õiguskomisjon (ÕIGK)

Erikomisjonid
Korruptsioonivastane erikomisjon (KVEK)
Riigieelarve kontrolli erikomisjon (REKK)
Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon (JAJK)

Probleemkomisjonid

Eesti keele õppe arengu probleemkomisjon (EKÕK)
Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjon (RKLK)

Üles

Avaldatud: 31.03.2023

Tagasiside