Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

V Riigikogu juhatus

Esimees: Karl Eenpalu (Einbund), 20.06. – 19.07.1932, 18.05.1933 – 29.08.1934
Jaan Tõnisson, 19.07.1932 – 18.05.1933
Rudolf Penno, 28.09.1934 – 31.12.1937

I abiesimees: Tõnis Kalbus, 20.06.– 19.07.1932
Jaan Soots, 19.07.1932 – 01.12.1933
Rudolf Penno, 01.12.1933 – 28.09.1934

II abiesimees: Mihkel Martna, 20.06.1932 – 04.10.1933
Karl Ast, 04.10.1933 – 02.10.1934
Leopold Johannes Johanson, 02.10.1934 – 31.12.1937

Sekretär: Jakob Loosalu, 20.06.1932 – 31.12.1937
I abisekretär: August Tõllasepp, 20.06.1932 – 31.12.1937
II abisekretär: Oskar Gustavson, 20.06.1932 – 31.12.1937

V Riigikogu liikmed

Ado Anderkopp, 18.01.1894 Massu v., Läänemaa – 30.06.1941 Tallinn (hukati)
Kohtu- ja siseminister (19.02. – 19.07.1932; 19.07. – 01.11.1932; 01.11.1932 – 18.05.1933)

Nigol Andresen, 02.10.1899 Haljala v., Virumaa – 24.02.1985 Tartu

Karl Ast (Rumor), 19.02.1886 Orava v., Võrumaa – 09.07.1971 New York
II abiesimees (04.10.1933 – 02.10.1934)

Karl (Kaarel) August Baars, 13.03.1875 I(i)gaste m., Tartumaa – 27.02.1942 Kirovi obl. (surn. enne surmaotsuse täideviimist)

Adam Bachmann (Randalu), 12.05.1890 Lüganuse khk., Virumaa – 14.05.1966 Tallinn

Nikolai Bulin (piiskop Joann, Johannes), 28.02.1893 Võõpsu al., Võrumaa – 30.07.1941 Venemaa (hukati)

Kaarel (Karl) August Eenpalu (Einbund), 28.05.1888 Vesneri v., Tartumaa – 27.01.1942 Vjatka laager, Kirovi obl.
Esimees (20.06. – 19.07.1932; 18.05.1933 – 29.08.1934)
Riigivanem (19.07. – 01.11.1932)
Siseminister (25.08.1934 – 09.05.1938)
Peaministri asetäitja (27.08.1934 – 09.05.1938)

Bernhard Eilman, 23.08.1892 Kroonlinn – ?

Rein Eliaser, 28.05.1885 Sangaste v., Tartumaa – 14.10.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Karl-August Frants (Randsalu), 20.02.1895 Laanemetsa v., Võrumaa – 17.08.1942 Sverdlovski obl. (hukati)

Karl Oskar Freiberg (Kurmiste), 02.05.1894 Mäksa v., Tartumaa – 02.12.1941 Sverdlovsk (hukati)

Johan (Johannes) Fuks (Kalda), 23.11.1890 Tahkuranna v., Pärnumaa – 18.06.1977 Uulu kn., Pärnu raj.

Ivan Gorshkov (Gorškov), 07.05.1889 Tallinn – 29.01.1943 Gorki obl. (hukati)

Aleksei Gretshanov (Gretšanov), 1897 – ?
Astus tagasi 24.03.1936, teda asendas Egor Mazantsev

August Gustavson, 19.12.1894 Kalvi v., Virumaa – 26.12.1941 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
Alates 25.05.1934 (Josep Rukki asemel)
Astus tagasi 21.06.1934, teda asendas Johannes Kraan

Oskar Gustavson, 14.02.1889 Kogula v., Saaremaa – ?.12.1945 Tallinn (hukkus ülekuulamiselt põgenedes)
II abisekretär (20.06.1932 – 31.12.1937)

Mihkel Hansen, 29.12.1904 Lelle v., Pärnumaa – 20.11.2004 Toronto

Johannes Hiob, 23.06.1884 Tallinn – 27.09.1937 Tallinn
Alates 03.07.1934 (Johannes Kraani asemel). Teda asendas Arnold Lainevool

Johan Holberg, 20.02.1893 Sauga v., Pärnumaa – 08.04.1978 Chicago

Jaan Hünerson, 04.02.1882 Karksi v., Pärnumaa – 05.06.1942 Sverdlovsk (hukati)
Haridus- ja sotsiaalminister (19.02. – 19.07.1932; 19.07. – 01.11.1932)

Johannes Jaanis (Janis), 15.09.1888 Kalvi v., Virumaa – 12.02.1959 Pariis

Leopold Johannes Johanson, 15.02.1888 Tartu – 30.11.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.
II abiesimees (02.10.1934 – 31.12.1937)
Teedeminister (01.11.1932 – 18.05.1933)

Erich Jonas (Joonas), 26.04.1893 Kavastu v., Tartumaa – 26.05.1944 Viljandi

Mihkel Juhkam, 03.08.1884 Küti v., Virumaa – 28.01.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
Alates 20.06.1932 (Otto August Strandmani asemel)

Aleksander Jõeäär, 31.10.1890 Laimjala v., Saaremaa – 20.05.1959 Tallinn

August Jürima (Jürman(n)), 23.08.1887 Koigi v., Järvamaa – 15.06.1942 Kirovi obl.
Majandusminister (01.11.1932 – 18.05.1933)

Juhan (Johann) Kaarlimäe (Karlsberg), 21.11.1901 Vana-Vändra v., Pärnumaa – 05.02.1977 Raikküla kn., Rapla raj.

Tõnis Kalbus, 05.12.1880 Tori v., Pärnumaa – 20.03.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
I abiesimees (20.06. – 19.07.1932)

Aleksander Leon Richard Kapp, 06.07.1874 Suure-Jaani v., Viljandimaa – 09.09.1940 Tallinn
Alates 27.09.1934 (Johan Sihveri asemel)

Alo (Aleksander-Oskar) Karineel (Kornel(l)), 14.01.1892 Vastse-Antsla v., Võrumaa – 02.04.1942 Suhhobezvodnaja jaam, Gorki obl. (hukati)

Oskar Kask, 07.01.1898 Pärnu – 13.04.1942 Sverdlovski vangla (hukati)
Sotsiaalminister (16.03.1936 – 09.05.1938)

August Kerem, 11.10.1889 Karula v., Võrumaa – 28.05.1942 Sverdlovski vangla (hukati)
Kaitseminister (19.02. – 19.07.1932; 19.07. – 01.11.1932; 18.05. – 21.10.1933)

Hermann Georg Willibald Koch, 02.04.1882 Võru – 29.03.1957 Lüdersfeld b. Stadthagen, Saksamaa

Konstantin Konik, 31.12.1873 Tartu – 03.08.1936 Tartu
Haridus- ja sotsiaalminister (18.05. – 21.10.1933)
Teda asendas Jakob Sõnajalg

Jakob Koppas, 1902 – 27.07.1937 Saksi v., Virumaa

Johannes Kraan, 05.10.1901 Narva – ?
Alates 21.06.1934 (August Gustavsoni asemel)
Astus tagasi 03.07.1934, teda asendas Johannes Hiob

Priidik Kroos, 21.10.1886 Läänemaa – 1937 NSVL (hukati)
Astus tagasi 01.03.1934, teda asendas Aleksander Välison

Hugo Villi Kukke, 01.03.1898 Pala v., Tartumaa – 03.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
Haridus- ja sotsiaalminister (01.11.1932 – 18.05.1933)

Rudolf-Aleksander Kuris, 26.11.1890 Vao v., Virumaa – 28.01.1950 Luton, Inglismaa
Astus tagasi 13.07.1933, teda asendas Helmut Maandi

Aleksander Kärner, 08.02.1880 Maasi v., Saaremaa – 09.03.1942 Molotov (Perm)

Oskar Köster, 20.12.1890 Laimjala v., Saaremaa – 02.08.1941 Tallinn (hukati)
Põllutööminister (19.02. – 19.07.1932; 19.07. – 01.11.1932)
Teedeminister (18.05. – 21.10.1933)

Roman Laes, 13.09.1905 Tallinn – 1972 California

Arnold-Eduard Lainevool (Tannaur, Tanaur), 17.11.1904 Tallinn – ?
Alates 27.09.1937 (Johannes Hiiobi asemel)

Jaan Lattik, 22.10.1878 Karula v., Võrumaa – 27.06.1967 Stockholm

August Laur, 09.10.1886 Vana-Põltsamaa v., Viljandimaa – 08.05.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Stepan Leidtorp, 21.07.1902 Kaiu v., Harjumaa – ?
Alates 25.01.1935 (Hans Martinsoni asemel)

August Julius Leps, 02.01.1895 Puiatu v., Viljandimaa – 26.02.1972 Stockholm

Efim Liivik, 20.03.1889 Meremäe v., Võrumaa – 04.03.1942 Sverdlovski obl. (hukati)

Jakob Loosalu (Veide), 01.01.1898 Aleksandri v., Harjumaa – 05.05.1996 Pärnu
Sekretär (20.06.1932 – 31.12.1937)

Gustav-Eduard (Jaanus) Lorenz (Tasuja), 01.03.1896 Rägavere v., Virumaa – 19.10.1941 Kirov

Villem Maaker, 01.05.1891 Palivere v., Läänemaa – 29.10.1966 Norrköping, Rootsi

Helmut Maandi, 05.06.1906 Rapla v., Harjumaa – 27.10.1990 Stockholm
Alates 13.07.1933 (Rudolf-Aleksander Kurise asemel)

Hans Martinson, 26.08.1872 Vana-Vändra v., Pärnumaa – 25.01.1935 Rapla
Teda asendas Stepan Leidtorp

Märt (Mart) Martinson, 08.09.1890 Puiatu v., Viljandimaa – 09.03.1948 Viljandi

Mihkel Martna, 17.09.1860 Veltsa v., Läänemaa – 23.05.1934 Tallinn
II abiesimees (20.06.1932 – 04.10.1933)
Teda asendas Josep Rukki

Jaan Masing, 31.01.1875 Vana-Kariste v., Pärnumaa – 21.09.1948 Tallinn

Egor Mazantsev (Masanzev), 1897 Petserimaa – ?
Alates 24.03.1936 (Aleksei Gretshanovi asemel)

Aleksander Mekkart, 22.10.1893 Tartu – 03.11.1983 New York
Alates 18.07.1932 (Peeter Treibergi asemel)

Mihkel Mihkelson, 25.12.1899 Surju v., Pärnumaa – 13.09.1943 Tubelsk

Jaan Mõttus, 28.09.1891 Kuigatsi v., Tartumaa – 15.05.1942 Kuigatsi v., Valgamaa

Aleksander Oinas, 28.12.1887 Tartu – 03.03.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Aleksander Ossipov, 26.08.1890 – 21.12.1941 Kirov (hukati)

Jüri (Georg) Ottas, 14.10.1885 Vana-Kuuste v., Tartumaa – 13.04.1942 Kirovi obl.

Rudolf Penno, 12.05.1896 Undla v., Virumaa – 25.11.1951 Stockholm
I abiesimees (01.12.1933 – 28.09.1934), esimees (28.09.1934 – 31.12.1937)

Johannes Perens, 26.09.1906 Torgu v., Saaremaa – 25.12.1941 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Eduard Pesur, 03.03.1905 Kohila v., Harjumaa – 1969

Jaan Piiskar, 11.02.1883 Vastemõisa v., Viljandimaa – 19.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.

Otto Pukk, 29.11.1900 Kihelkonna v., Saaremaa – 14.02.1951 Stockholm

Mihkel Pung, 19.10.1876 Vana-Põltsamaa v., Viljandimaa – 11.10.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.
Välisminister (19.07. – 01.11.1932)

Konstantin Päts, 23.02.1874 Tahkuranna v., Pärnumaa – 18.01.1956 Buraševo, Kalinini obl.
Riigivanem (01.11.1932 – 18.05.1933; 21.10.1933 – 24.01.1934) 
Peaminister riigivanema ülesannetes (24.01.1934 – 03.09.1937) 
Riigihoidja (03.09.1937 – 24.04.1938)

August Rattas, 1892 – 1938 (?) NSVL

Aleksander Leopold Raudkepp, 16.03.1877 Ambla v., Järvamaa – 1948 Saksamaa

August Rei, 22.03.1886 Pilistvere v., Viljandimaa – 29.03.1963 Stockholm
Välisminister (01.11.1932 – 18.05.1933)

Marie Reisik, 06.02.1887 Kilingi-Nõmme – 03.08.1941 Tallinn

Vladimir Rooberg (Roopere), 17.01.1898 Kurna v., Harjumaa – 06.11.1942 Sõktõvkar, Komi ANSV
Kohtu- ja siseminister (18.05. – 03.10.1933)

Josep(h) Rukki, 1880 Saksi v., Virumaa – 23.04.1942 Sverdlovski obl. (hukati)
Alates 23.05.1934 (Mihkel Martna asemel). Astus tagasi 25.05.1934, teda asendas August Gustavson

August Johannes Salum, 19.05.1894 Mäksa v., Tartumaa – ?.06.1969

Carl Schilling, 21.10.1872 Kalvi v., Virumaa – 08.10.1941 Schweinfurth, Saksamaa

Peeter Schütz, 29.06.1877 Hummuli v., Viljandimaa – ?

Johan Sihver, 09.07.1882 Vana-Tänassilma v., Viljandimaa – 27.01.1942 Solikamsk
Astus tagasi 27.09.1934, teda asendas Aleksander Leon Richard Kapp

Johannes Sikkar, 15.10.1897 Saadjärve v., Tartumaa – 22.08.1960 Stockholm

Aleksander Silverstov (Seliverstov), 1900 – 1933 Narva läh.

August Sirro, 1883 Virumaa – ?

Karl-Johannes Soonberg (Soonpää), 02.03.1895 Pangodi v., Tartumaa – 15.06.1944 Elva (lahingus)

Jüri Mihkel Soontak, 30.07.1901 Koonga v., Pärnumaa – 14.08.1941 Pärnu (hukati Saksa võim. poolt)

Jaan Soots, 12.03.1880 Helme v., Viljandimaa – 06.02.1942 Solikamsk (hukati)
I abiesimees (19.07.1932 – 01.12.1933)

Aleksei Sorokin, 17.03.1888 Tallinn – 01.04.1933 Tallinn
Teda asendas Feodor Veiss

Julie (Juliana) Steinmann, 29.09.1883 Põlgaste v., Võrumaa – 08.12.1957 Stockholm

Aleksander Sternfeld (Täheväli), 05.12.1888 Mäksa v., Tartumaa – 30.01.1955 Stockholm

Otto August Strandman, 30.11.1875 Undla v., Virumaa – 16.02.1941 Kadrina
Astus tagasi 20.06.1932, teda asendas Mihkel Juhkam

Albert Suurkivi, 26.02.1894 Pajusi v., Viljandimaa – 30.11.1977 New Jersey, USA

Oskar Albert Suursööt, 30.05.1893 Saku v., Harjumaa – 1950 Magadan
Majandusminister (19.02. – 19.07.1932)

Jakob Sõnajalg, 03.11.1887 Mäo v., Järvamaa – 04.05.1947 Paide
Alates 03.08.1936 (Konstantin Koniku asemel)

Aleksander Sõster, 28.12.1890 Harjumaa – (määrati surmanuhtlus 12.11.1941 Mordva ANSVs)

Johannes-Friedrich Zimmermann, 10.05.1882 Pajusi v., Viljandimaa – 24.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
Majandusminister (19.07. – 01.11.1932), põllutööminister (18.05. – 21.10.1933)

Theodor Tallmeister, 09.04.1889 Tartu – 03.02.1947 Uppsala

Karl Tamm, 26.08.1872 Vaimastvere v., Tartumaa – 22.05.1940 Uus-Auvere v., Virumaa

Johannes Tammsoo (Tamson), 10.08.1910 Tallinn – ?

Jaan Teemant, 24.09.1872 Vigala v., Läänemaa – 24.07.1941 Tallinn
Riigivanem (19.02. – 19.07.1932)

Otto Tief, 14.08.1889 Rapla v., Harjumaa – 05.03.1976 Ahja

August Tobro, 12.03.1887 Aru v., Tartumaa – ?

Kustas Tonkmann, 01.07.1882 Vaikna v., Läänemaa – 13.08.1942 Sverdlovski obl. (hukati)

Peeter Treiberg (Tarvel), 11.07.1894 Vihula v., Virumaa – 19.10.1953 Omsk
Astus tagasi 18.07.1932, teda asendas Aleksander Mekkart

Artur Tupits, 08.10.1892 Puurmani v., Tartumaa – 28.10.1941 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
Põllutööminister (01.11.1932 – 18.05.1933; 11.09.1937 – 09.05.1938)

August Tõllasepp, 02.11.1885 Konguta v., Tartumaa – 18.12.1970 Tartu
I abisekretär (20.06.1932 – 31.12.1937)

Jaan Tõnisson, 22.12.1868 Viljandi v., Viljandimaa – (surmaotsus 02.07.1941 Tallinnas)
Esimees (19.07.1932 – 18.05.1933)
Välisminister (19.02. – 19.07.1932)
Riigivanem (18.05. – 21.10.1933)

Maksim (Maximilian) Unt, 20.01.1898 Pärnu – 31.07.1941 (hukati Nõuk. võimu poolt)

August Usai, 04.12.1880 Lohusuu v., Tartumaa – 07.07.1941 Tartu (hukati Nõuk. võimu poolt)

August Vann, 23.10.1884 Varbola v., Harjumaa – 06.02.1942 Sverdlovsk (hukati)

Feodor (Friedrich Karl) Veiss, 25.04.1888 – 1940 Saksamaa
Alates 01.04.1933 (Aleksei Sorokini asemel)

Mathias Westerblom (Vesterblom), 15.09.1888 Kutaisi, Gruusia – 05.02.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
Alates 20.06.1932 (Wilhelm Baron von Wrangelli asemel)

Jüri Voiman, 22.05.1896 Vaimastvere v., Tartumaa – 12.12.1942 Kirov

Wilhelm Baron von Wrangell, 09.08.1894 Võru – 26.12.1976 Lilienthal, Saksamaa
Astus tagasi 20.06.1932, teda asendas Mathias Vesterblom

Richard Vreeman (Veermaa), 26.05.1901 Lasva v., Võrumaa – 19.02.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.

Aleksander Välison, 1899 – ?
Alates 01.03.1934 (Priidik Kroosi asemel)

Üles

Avaldatud: 22.04.2019

Tagasiside