Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

IV Riigikogu juhatus

Esimees: Kaarel Eenpalu (Einbund), alates 02.07.1929

I abiesimees: Mihkel Martna, alates02.07.1929

II abiesimees: Rudolf Penno, alates 02.07.1929

Sekretär: Arnold Paul Schulbach, alates 02.07.1929 
I abisekretär: August Tõllasepp, alates 02.07.1929
II abisekretär, Jaan Piiskar, 02.07.1929 – 13.03.1930
Oskar Gustavson, alates 13.03.1930

IV Riigikogu liikmed

  1. Mart Adamson, 09.11.1892 Vana-Võidu v., Viljandimaa – ?
  2. Ado Anderkopp, 18.01.1894 Massu v., Läänemaa – 30.06.1941 Tallinn (hukati)
    Kohtu- ja sõjaminister (12.04.1930-12.02.1931, 19.02.-19.07.1932)
  3. Johannes-Leopold Antik, 13.01.1885 Ulila v., Tartumaa – 1959 Omski obl.
    Alates 15.10.1929 (Jüri Ottase asemel)
    Astus tagasi 30.09.1930, teda asendas Jüri Uluots
  4. Karl Ast (Rumor), 19.02.1886 Orava v., Võrumaa – 09.07.1971 New York
  5. Karl (Kaarel) August Baars, 13.03.1875 I(i)gaste m., Tartumaa – 27.02.1942 Kirovi obl.
  6. Nikolai (Joann, Johannes) Bulin, 28.02.1893 Võõpsu – 30.07.1941 Leningrad
  7. Kaarel (Karl) Eenpalu (Einbund), 28.05.1888 Vesneri v., Tartumaa – 27.01.1942 Vjatka laager, Kirovi obl.
    Esimees (02.07.1929-14.06.1932)
  8. Bernhard Eilman, 23.08.1892 Kroonlinn – ?
  9. Rein Eliaser, 28.05.1885 Sangaste v., Tartumaa – 14.10.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.
    Alates 05.10.1931 (Jakob Westholmi asemel)
  10. Karl Oskar Freiberg (Kurmiste), 02.05.1894 Mäksa v., Tartumaa – 02.12.1941 Sverdlovsk (hukati)
  11. Johannes (Johan) Fuks (Kalda), 23.11.1890 Tahkuranna v., Pärnumaa – 18.06.1977 Uulu kn., Pärnu raj.
  12. Aleksei Gretshanov (Gretšanov), 1897 – ?
  13. Oskar Gustavson, 14.02.1889 Kogula v., Saaremaa – ??.12.1945 Tallinn(hukkus ülekuulamiselt põgenedes)
    II abisekretär (13.03.1930-14.06.1932)
  14. Johan (Juhan) Ha(a)givang, 20.01.1878 Kasaritsa v., Võrumaa – 30.11.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)
  15. Werner Richard Karl Hasselblatt, 22.06.1890 Tartu – 24.01.1958 Lüneburg, Saksamaa
  16. Anton Hermann (Härma), 19.05.1896 Vastemõisa v. – 07.03.1979 Tallinn
    Alates 30.09.1930 (Jaan Piiskari asemel)
  17. Friedrich-Voldemar Hist, 07.11.1900 Vana-Antsla v., Võrumaa – 04.11.1943 Solikamsk
  18. Johan Holberg, 20.02.1893 Sauga v., Pärnumaa – 08.04.1978 Chicago
  19. Jaan Hünerson, 04.02.1882 Karksi v., Pärnumaa – 05.06.1942 Sverdlovk (hukati)
    Haridus- ja sotsiaalminister (09.07.1929-12.02.1931), kohtu- ja siseminister (12.02.-20.11.1931), põllutööminister (20.11.1931-19.02.1932), haridus- ja sotsiaalminister (19.02. -19.07.1932)
  20. Johannes Janis (Jaanis), 15.09.1888 Kalvi v., Virumaa – 12.02.1959 Pariis
    Alates 08.09.1930 (Peeter Siegfried Põllu asemel)
  21. Johan (Juhan) Jans, 07.02.1880 Aakre v., Tartumaa – 21.12.1941 Solikamsk
    Astus tagasi 09.07.1929, teda asendas Hugo Ratassepp
  22. Ado Johan(n)son, 01.03.1874 Vastemõisa v., Viljandimaa – 09.01.1932 Tallinn
    Teda asendas Paul Männik
  23. Leopold Johannes Johanson, 15.02.1888 Tartu – 05.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.
  24. Erich Jonas (Joonas), 26.04.1893 Kavastu v., Tartumaa – 26.05.1944 Viljandi
    Alates 01.10.1929 (Jaan Vainu asemel)
  25. Mihkel Juhkam, 03.08.1884 Küti v., Virumaa – 28.01.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
  26. Aleksander Jõeäär, 31.10.1890 Laimjala v., Saaremaa – 20.05.1959 Tallinn
  27. Jaan Järve, 07.10.1894 Ulila v., Tartumaa – 14.02.1945 Freudenstadt, Saksamaa
    Alates 15.10.1929 (Hugo Bernhard Rahamägi asemel)
  28. Peeter Järve, 11.03.1874 Laatre v., Pärnumaa – 20.06.1936 Laatre v., Valgamaa
  29. August Jürima (Jürman(n)), 23.08.1887 Koigi v., Järvamaa – 15.06.1942 Kirovi obl.
    Teedeminister (09.07.1929-12.02.1931), põllutööminister (12.02.-20.11.1931), majandusminister (20.11.1931-19.02.1932)
  30. Valter Kaaver (Kaver), 14.04.1904 Võru – 16.08.1946 Donetsk, Ukraina NSV
  31. Tõnis Kalbus, 04.12.1880 Tori v., Pärnumaa – 20.03.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
    Kohtu- ja siseminister (09.07.1929-12.04.1930)
  32. Karl Kanep, 01.12.1883 Rannu v., Tartumaa – 30.03.1935 Tartu
    Alates 24.03.1930 (Oskar Torki asemel)
  33. Aleksander Leon Richard Kapp, 06.07.1874 Suure-Jaani v., Viljandimaa – 09.09.1940 Tallinn
    Astus tagasi 20.03.1931, teda asendas Aleksander Sternfeld
  34. Alo (Aleksander-Oskar) Karineel (Kornel(l)), 14.01.1892 Vastse-Antsla v., Võrumaa – 02.04.1942 Suhhobezvodnaja jaam, Gorki obl. (hukati)
  35. Oskar Kask, 07.01.1898 Pärnu – 13.04.1942 Sverdlovski vangla (hukati)
    Alates 07.05.1930 (Theodor Pooli asemel)
  36. August Kerem, 11.10.1889 Karula v., Võrumaa – 28.05.1942 Sverdlovski vangla (hukati)
    Põllutööminister (09.07.1929-12.02.1931), kaitseminister (12.02.1931-19.02.1932, 19.02.-19.07.1932)
  37. Eduard Kink, 07.11.1895 Vana-Kariste v., Pärnumaa – 13.01.1942 Solikamsk
    Astus tagasi 06.05.1931, teda asendas Maksim Unt
  38. Aleksander Kirikal, 10.01.1887 Tõstamaa – 24.08.1940 Tallinn
  39. Johannes Klesment (Kleesment), 30.05.1896 Keila v., Harjumaa – 23.12.1967 Washington
  40. Hugo Villi Kukke, 01.03.1898 Pala v., Tartumaa – 03.08.1942 Sverdlovsk(hukati)
    Alates 16.02.1931 (Aleksander Pauluse asemel)
  41. Rudolf-Aleksander Kuris, 26.11.1890 Vao v., Virumaa – 28.01.1950 Luton, Inglismaa
  42. Aleksander Kärner, 08.02.1880 Maasi v., Saaremaa – 09.03.1942 Molotov (Perm)
  43. Leonhard Käär, 14.04.1904 Viru-Nigula v., Virumaa – 21.12.1963 New Jersey, Ameerika Ühendriigid.
  44. Oskar Köster, 20.12.1890 Laimjala v., Saaremaa – 02.08.1941 Tallinn (hukati Nõuk. võimu poolt)
    Kaitseminister (09.07.1929-12.02.1931), põllutööminister (19.02.-19.07.1932)
  45. Mats Laarman(n), 08.02.1873 Kaarli v., Viljandimaa – 13.12.1964 Abja kn., Viljandi raj.
  46. Jaan Lattik, 22.10.1878 Karula v., Võrumaa – 27.06.1967 Stockholm
    Välisminister (09.07.1929-12.02.1931)
  47. August Laur, 09.10.1886 Vana-Põltsamaa v., Viljandimaa – 08.09.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
  48. Johannes Lehtman, 20.12.1886 Nehatu v., Harjumaa – 07.02.1953 Stockholm
    Alates 09.07.1931 (Villem Maakeri asemel)
  49. August Julius Leps, 02.01.1895 – 26.02.1972 Stockholm
    Alates 20.05.1930 (Karl-Eduard Pajose asemel)
  50. Oskar Karl Johann Liigand, 24.05.1874 Karksi v., Pärnumaa – 20.11.1940 Tõdva v., Harjumaa
    Alates 01.11.1930 (Herman Sumbergi asemel)
  51. August Liivak, 1896 – 26.05.1939 Tartu
    Alates 15.03.1930 (Hugo Ratassepa asemel)
  52. Julius Lill, 18.07.1878 Tartu – 01.02.1951 Sockholm
  53. Jakob Loosalu (Veide), 01.01.1898 Aleksandri v., Harjumaa – 05.05.1996 Pärnu
  54. Gustav-Eduard (Jaanus) Lorenz (Tasuja), 01.03.1896 Rägavere v., Virumaa – 19.10.1941 Kirov
    Alates 16.06.1930 (Voldemar Tartu asemel)
  55. Villem Maaker, 01.05.1891 Palivere v., Läänemaa – 29.10.1966 Norrköping, Rootsi
    Astus tagasi 09.07.1931, teda asendas Johannes Lehtmann
  56. Hans Martinson, 26.08.1872 Vana-Vändra v., Pärnumaa – 25.01.1935 Rapla
  57. Märt (Mart) Martinson, 08.09.1890 Puiatu v., Viljandimaa – 09.03.1948 Viljandi
  58. Mihkel Martna, 17.09.1860 Veltsa v., Läänemaa – 23.05.1934 Tallinn
    I abiesimees (02.07.1929-14.06.1932)
  59. Jaan Masing, 31.01.1875 Vana-Kariste v., Pärnumaa – 21.09.1948 Tallinn
  60. Aleksander Mekkart, 22.10.1893 Tartu – 03.11.1983 New York
  61. Mihkel Mihkelson, 25.12.1899 Surju v., Pärnumaa – 13.09.1943 Tubelsk
  62. Hans Miller, 09.04.1890 Väike-Konguta v., Tartumaa – 03.04.1952 Stockholm
    Astus tagasi 02.09.1930, teda asendas August Salum
  63. Alfred Julius Mõttus, 12.09.1886 Taheva v., Võrumaa – 04.10.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
  64. Paul Männik, 03.09.1901 Kabala v., Viljandimaa – ?
    Alates 09.01.1932 (Ado Johansoni asemel)
    Astus tagasi 14.03.1932, teda asendas Johannes Võmma
  65. Aleksander Oinas, 28.12.1887 Tartu – 03.03.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
    Teedeminister (12.02.1931-19.02.1932)
  66. Jüri (Georg) Ottas, 14.10.1885 Vana-Kuuste v., Tartumaa – 13.04.1942 Kirovi obl.
    Astus tagasi 15.10.1929, teda asendas Leopold Antik
  67. Karl-Eduard Pajos (Pajus), 02.07.1894 Rakvere v., Virumaa – 23.05.1953 Ussolje laager,
  68. Molotovi (Permi) obl.
    Astus tagasi 20.05.1930, teda asendas August Julius Leps
  69. Aleksander Paulus, 15.02.1872 Uus-Vändra v., Pärnumaa – 18.10.1953 Stockholm
    Astus tagasi 16.02.1931, teda asendas Hugo Villi Kukke
  70. Rudolf Penno, 12.05.1896 Undla v., Virumaa – 25.11.1951 Stockholm 
    II abiesimees (02.07.1929-14.06.1932)
  71. Eduard Pesur, 03.03.1905 Kohila v., Harjumaa – 1969
  72. Jaan Piiskar, 11.02.1883 Vastemõisa v., Viljandimaa – 19.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.
    II abisekretär (02.07.1929-13.03.1930)
    Astus tagasi 30.09.1930, teda asendas Anton Hermann
    Haridus- ja sotsiaalminister (12.02.1931-19.02.1932)
  73. Theodor Pool, 08.12.1890 Tori v., Pärnumaa – 25.08.1942 Svedlovsk (hukati)
    Astus tagasi 07.05.1930, teda asendas Oskar Kask
  74. Mihkel Pung, 19.10.1876 Vana-Põltsamaa v., Viljandimaa – 11.10.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.
    Majandusminister (12.02.1931-20.11.1931)
  75. Peeter Siegfried Põld, 12.07.1878 Jõhvi v., Virumaa – 01.09.1930 Tartu
    Teda asendas Johannes Janis
  76. Konstantin Päts, 23.02.1874 Tahkuranna v., Pärnumaa – 18.01.1956 Buraševo, Kalinini obl.
    Riigivanem (12.02.1931-19.02.1932)
  77. Hans Pöhl, 15.08.1876 Sutlepa v., Läänemaa – 22.01.1930 Tallinn
    Teda asendas Ervin Thomson
  78. Hugo Bernhard Rahamägi, 02.06.1886 Kurtna v., Harjumaa – 01.09.1941 Kirov (hukati)
    Astus tagasi 15.10.1929, teda asendas Jaan Järve
  79. Hugo Ratassepp, 15.02.1907 Härjanurme v., Tartumaa – 15.03.1930 Taagepera
    Alates 09.07.1929 (Johan Jansi asemel)
    Teda asendas August Liivak
  80. Aleksander Leopold Raudkepp, 16.03.1877 Ambla v., Järvamaa – 1948 Saksamaa
  81. August Rei, 22.03.1886 Pilistvere v., Viljandimaa – 29.03.1963 Stockholm
  82. Marie Reisik, 06.02.1887 Kilingi-Nõmme – 03.08.1941 Tallinn
  83. Aleksander Saar, 23.07.1883 Lustivere v., Viljandimaa – 01.08.1942 Kirov(hukati)
  84. Jakob Saar, 14.04.1886 Pala v., Tartumaaa – 24.02.1950 Tartu
  85. August Johannes Salum, 19.05.1894 Mäksa v., Tartumaa – 06.1969
    Alates 02.09.1930 (Hans Milleri asemel)
  86. Carl Schilling, 21.10.1872 Kalvi v., Virumaa – 08.10.1941 Schweinfurth, Saksamaa
  87. Theodor Schmidt, 1897 – ?
  88. Arnold Paul Schulbach (Süvalep), 18.04.1888 Avinurme v., Tartumaa – 23.06.1968 Tallinn
    Sekretär (02.07.1929-14.06.1932)
  89. Peeter Schütz, 29.06.1877 Hummuli v., Viljandimaa – ?
  90. Johan Sihver, 09.07.1882 Vana-Tänassilma v., Viljandimaa – 27.01.1942 Solikamsk
  91. Johannes Sikkar, 15.10.1897 Saadjärve v., Tartumaa – 22.08.1960 Stockholm
  92. August Sirro, 1883 Virumaa – ?
  93. Valentin Smirnov, 22.04.1887 Petserimaa, Pihkva kub. – ?
  94. Karl-Johannes Soonberg (Soonpää), 02.03.1895 Pangodi v., Tartumaa – 15.06.1944 Elva (lahingus)
  95. Jaan Soots, 12.03.1880 Helme v.,Viljandimaa – 06.02.1942 Solikamsk (hukati)
  96. Aleksander Sternfeld (Täheväli), 05.12.1888 Mäksa v., Tartumaa – 30.01.1955 Stockholm 
    Alates 20.03.1931 (Aleksander Leon Richard Kapi asemel)
  97. Otto August Strandman, 30.11.1875 Undla v., Virumaa – 16.02.1941 Kadrina
    Riigivanem (09.07.1929-12.02.1931)
  98. Herman Sumberg, 12.08.1890 Lõve v., Viljandimaa – 25.02.1964 Tartu
    Astus tagasi 03.11.1930, teda asendas Oskar Karl Johanes Liigand
  99. Oskar Albert Suursööt, 30.05.1893 Saku v., Harjumaa – 1950 Magadan
    Majandusminister (19.02.-19.07.1932)
  100. Aleksander Sõster, 28.12.1890 Harjumaa – (määrati surmanuhtlus 12.11.1941 Mordvas)
  101. Johannes -Friedrich Zimmermann, 10.05.1882 Pajusi v., Viljandimaa – 24.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
    Majandusminister (09.07.1929-12.02.1931)
  102. Theodor Tallmeister, 09.04.1889 Tartu – 03.02.1947 Uppsala
  103. Karl Tamm, 26.08.1872 Vaimastvere v., Tartumaa – 22.05.1940 Uus-Auvere v., Virumaa
  104. Villem Tammai, 08.03.1892 Vändra – 24.06.1973 Tallinn
    Alates 09.05.1931 (Maksim Undi asemel)
  105. Voldemar-Johannes Tartu (Tarto), 23.04.1900 Narva – 14.12.1953 Esslingen, Saksamaa 
    Astus tagasi 16.06.1930, teda asendas Gustv-Eduard Lorenz
  106. Jaan Teemant, 24.09.1872 Vigala v., Läänemaa – 24.07.1941 Tallinn
    Riigivanem (19.02.-19.07.1932)
  107. Jaan Teetsov, 20.02.1884 Penuja v., Pärnumaa – 08.02.1942 Sverdlovski obl.
  108. Ervin-Ernst-Friedrich Thomson, 23.07.1867 – 17.06.1932 Tallinn
    Alates 22.01.1930 (Hans Pöhli asemel)
    Astus tagasi 27.01.1930, teda asendas Erich Friedrich Valter
  109. Kustas Tonkmann, 01.07.1882 Vaikna v., Läänemaa – 13.08.1942 Sverdlovski obl. (hukati)
  110. Oskar Tork, 06.06.1895 Ahja v., Tartumaa – 24.03.1930 Tartu
    Teda asendas Karl Kanep
  111. Artur Tupits, 08.10.1892 Puurmani v., Tartumaa – 28.10.1941 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
  112. August Tõllasepp, 02.11.1885 Konguta v., Tartumaa – 18.12.1970 Tartu
    I abisekretär (02.07.1929-14.06.1932)
  113. Jaan Tõnisson, 22.12.1868 Viljandi v., Viljandimaa – (surmaotsus 02.07.1941 Tallinnas)
    Välisminister (12.02.1931-19.07.1932)
  114. Jüri Uluots, 13.01.1890 Kirbla v., Läänemaa – 09.01.1945 Stockholm
    Alates 30.09.1930 (Leopold Antiku asemel)
  115. Maksim (Maximilian) Unt, 20.01.1898 Pärnu – 31.07.1941 (hukati Nõuk. võimu poolt)
    Alates 06.05.1931 (Eduard Kingi asemel)
    Astus tagasi 09.05.1931, teda asendas Villem Tammai
  116. August Usai, 04.12.1880 Lohusuu  v., Tartumaa – 07.(08.?)07.1941 Tartu(hukati Nõuk. võimu poolt)
  117. Valde Uukareda, 24.01.1886 Palmse v., Virumaa – 16.06.1939 Kuksema v., Järvamaa
  118. Jaan Vain, 14.11.1886 Kõo v., Viljandimaa – 03.1942
    Astus tagasi 01.10.1929, teda asendas Erich Jonas
  119. Erich Friedrich Carl Walter (Valter), 12.08.1894 Peterburi – 08.07.1981 Gastorv, Saksamaa LV
    Alates 27.01.1930 (Ervin Thomsoni asemel)
    Astus tagasi 29.01.1930, teda asendas Wilhelm Baron von Wrangell
  120. August Vann, 23.10.1884 Varbola v., Harjumaa – 06.02.1942 Sverdlovsk(hukati)
  121. Richard Veermaa (Vreeman), 26.05.1901 Lasva v., Võrumaa – 19.02.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
  122. Mathias Westerblom (Vesterblom), 15.09.1888 Kutaisi, Gruusia – 05.02.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
    Alates 31.01.1930 (Wilhelm Baron von Wrangelli asemel)
  123. Jakob Westholm (Vestholm), 11.05.1877 Palmse v., Virumaa – 09.03.1935 Tallinn
    Astus tagasi 01.10.1931, teda asendas Rein Eliaser
  124. Juhan Vilms, 22.09.1893 Kabala v., Viljandimaa – 22.02.1952 Buenos Aires
  125. Jüri Voiman, 22.05.1896 Vaimastvere v., Tartumaa – 26.05.1942 Kirov
  126. Wilhelm Baron von Wrangell, 09.08.1894 Võru – 26.12.1976 Lilienthal, Saksamaa
    Alates 29.01.1930 (Erich Friedrich Valteri asemel)
    Astus tagasi 31.01.1930, teda asendas Mahias Westerblom
  127. Johannes Võmma, 19.08.1900 Kuivajõe v., Harjumaa – 07.03.1945 (hukati)
    Alates 14.03.1932 (Paul Männiku asemel)

Üles

Avaldatud: 22.04.2019

Tagasiside