Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

III Riigikogu juhatus

Esimees: Karl Einbund, alates 22.06.1926

I abiesimees: Mihkel Martna, alates 22.06.1926

II abiesimees: Rudolf Penno, alates 22.06.1926

Sekretär: Mihkel Juhkam, 22.06.1926 – 06.12.1928
August Tamman, alates 11.12.1928
I abisekretär: Karl-Ferdinand Kornel, 22.06.1926 – 23.07.1926
Oskar Karl Johann Liigand, alates 23.07.1926
II abisekretär: Jaan Piiskar, alates 22.06.1926

III Riigikogu liikmed

  1. Paul Abramson, 05.10.1889 Pala v., Tartumaa – 20.01.1976
    Tagandatud 07.07.1926, teda asendas Theodor Maurer
  2. Mart Adamson, 09.11.1892 Vana-Võidu v., Viljandimaa – ?
    Alates 15.10.1926 (Aksel Herman Rüütli asemel)
  3. Hans Ainson (Hainson), 27.09.1862 Tarvastu v., Viljandimaa – 06.06.1950 Tarvastu v., Viljandimaa
    Astus tagasi 12.01.1927, teda asendas Mart Martinson
  4. Friedrich Karl Akel, 05.09.1871 Halliste khk., Viljandimaa – 03.07.1941 Tallinn (hukati)
    Astus tagasi 02.05.1928, teda asendas Hans Leesment
  5. Ado Anderkopp, 18.01.1894 Massu v., Läänemaa – 30.06.1941 Tallinn (hukati)
  6. Hendrik (Heinrich) Anniko, 08.08.1867 Holdre v., Viljandimaa – 27.11.1954 Baltimore, USA
    Astus tagasi 01.10.1928, teda asendas Hans Pöhl
  7. Konrad Arras, 14.07.1876 Erastvere v., Võrumaa – 30.10.1930 Tartu
    Alates 10.02.1927 (August Kohveri asemel)
  8. Karl Ast (Rumor), 19.02.1886 Orava v., Võrumaa – 09.07.1971 New York
  9. Karl (Kaarel) August Baars, 13.03.1875 I(i)gaste m., Tartumaa – 27.02.1942 Kirovi obl.
  10. Peeter Baranin, 31.01.1882 Kolkja – 11.04.1966 Tallinn
  11. Kaarel (Karl) August Eenpalu (Einbund), 28.05.1888 Vesneri v., Tartumaa – 27.01.1942 Vjatka laager, Kirovi obl.
    Esimees (22.06.1926-14.06.1929)
  12. Bernhard Eilman, 23.08.1892 Kroonlinn – ?
  13. Hendrik Elisson, 23.05.1892 Kudina v., Tartumaa – ?
  14. Karl Oskar Freiberg (Kurmiste), 02.05.1894 Mäksa v., Tartumaa – 02.12.1941 Sverdlovsk (hukati)
  15. Johannes (Johan) Fuks (Kalda), 23.11.1890 Tahkuranna v., Pärnumaa – 18.06.1977 Uulu kn., Pärnu raj.
  16. Vassili Grigorjev, 11.03.1870 Petseri v., Pihkva kub. – ?
  17. Arnold Grimpel (Krimpel), 02.04.1901 Valga – 1938 NSV Liit (hukati)
    Tagandatud 04.12.1928, teda asendas Mihkel Krents
  18. Oskar Gustavson, 14.02.1889 Kogula v., Saaremaa – ??.12.1945 Tallinn (hukkus ülekuulamiselt põgenedes)
  19. Werner Richard Karl Hasselblatt, 22.06.1890 Tartu – 24.01.1958 Lüneburg, Saksamaa
  20. Mihkel Hellman (Hellermaa), 28.10.1891 Märjamaa v., Läänemaa – 28.04.1942 NSV Liit (hukati)
    Alates 01.10.1928 (Benedikt Oskar Oja asemel)
  21. Johan Holberg, 20.02.1893 Sauga v., Pärnumaa – 08.04.1978 Chicago 
    Kaubandus-tööstusminister (09.12.1927–04.12.1928)
  22. Jakob Homin, 27.10.1898 Senno v., Pihkva kub. – ?
    Alates 01.10.1928 (Nikita Semjonovi asemel)
  23. Jaan Hünerson, 04.02.1882 Karksi v., Pärnumaa – 05.06.1942 Sverdlovsk (hukati)
    Siseminister (04.03.–09.12.1927, 09.12.1927–04.12.1928)
  24. Jüri Jaakson, 16.01.1870 Uue-Võidu v., Viljandimaa – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukati)
    Astus tagasi 11.11.1926, teda asendas Jaan Mälberg
  25. Ado Johan(n)son, 01.03.1874 Vastemõisa v., Viljandimaa – 09.01.1932 Tallinn
  26. Leopold Johannes Johanson, 15.02.1888 Tartu – 05.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukkus)
    Töö- ja hoolekandeminister (04.12.1928–09.07.1929)
    Haridusminister (04.12.1928–09.07.1929)
  27. Erich Jonas (Joonas), 26.04.1893 Kavastu v., Tartumaa – 26.05.1944 Viljandi
    Astus tagasi 01.06.1929, teda asendas Aleksander Pärn
  28. Mihkel Juhkam, 03.08.1884 Küti v., Virumaa – 28.01.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl. (hukkus)
    Sekretär (22.06.1926–06.12.1928)
    Sõjaminister (04.12.1928–09.07.1929)
  29. Aleksander Jõeäär, 31.10.1890 Laimjala v., Saaremaa – 20.05.1959 Tallinn
  30. Peeter Järve, 11.03.1874 Laatre v., Pärnumaa – 20.06.1936 Laatre v., Valgamaa
  31. August Jürima (Jürman(n)), 22.08.1887 Koigi v., Järvamaa – 15.08.1942 Kirovi obl.
  32. Aleksander (Sander) Kaal, 25.03.1876 Pöide v., Saaremaa – 05.12.1941 Irkutsk
    Astus tagasi 24.09.1926 teda asendas Otto Pukk
  33. Karl Kaal, 30.09.1883 Võisiku v., Viljandimaa – 24.04.1942
    Alates 23.01.1928 (Johannes-Rudolf Normani asemel)
  34. Kristjan (Christjan) Kaarna, 20.10.1882 Palupera v., Tartumaa – 01.01.1943 Karaganda, Kasahhi NSV
    Astus tagasi 24.10.1928, teda asendas Ernst Rosenberg
  35. Tõnis Kalbus, 04.12.1880 Tori v., Pärnumaa – 20.03.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
    Kohtuminister (09.12.1927–04.12.1928)
    Kohtu- ja siseminister (04.12.1928–09.07.1929)
  36. Alo (Aleksander-Oskar) Karineel (Kornel(l)), 14.01.1892 Vastse-Antsla v., Võrumaa – 02.04.1942 Suhhobezvodnaja jaam, Gorki obl. (hukati)
    Alates 18.11.1926 (Heinrich Laretei asemel)
  37. Oskar Kask, 07.01.1898 Pärnu – 13.04.1942 Sverdlovski vangla (hukati)
  38. August Kerem, 11.10.1889 Karula v., Võrumaa – 28.05.1942 Sverdlovki vangla (hukati)
    Teedeminister (23.07.1926 – 04.12.1928)
    Riigivanema asetäitja (14.12.1927-04.12.1928)
  39. Albert Kevend, 20.01.1883 Kambja v., Tartumaa – 07.1945 Karaganda obl.
    Alates 17.11.1926 (Otto Pärlini asemel)
    Astus tagasi 19.01.1927, teda asendas Artur Tupits
  40. Heinrich Richard Kiiver, 13.01.1891 Vohnja v., Virumaa – 28.04.1961 Tallinn
    Astus tagasi 16.05.1927, teda asendas Gustv-Eduard Lorenz
  41. Eduard Kink, 07.11.1895 Vana-Kariste v., Pärnumaa – 13.01.1942 Solikamsk
    Alates 01.07.1926 (Alma Ostra-Oinase asemel)
  42. Johannes Klesment (Kleesment), 30.05.1896 Keila v., Harjumaa – 23.12.1967 Washingtaon
  43. August Kohver (Koffer), 01.01.1889 Vana-Kariste v., Võrumaa – 19.08.1942 Usssolje laager, Molotovi (Permi) obl.
    Astus tagasi 10.02.1927, teda asendas Konrad Arras
  44. Voldemar Korjus, 25.03.1875 Haapsalu – 28.06.1961 New York 
    Alates 04.12.1928 (Jakob Westholm)
  45. Karl-Ferdinand Kornel, 25.08.1882 Lepistu v., Võrumaa – 19.09.1953 Irkutski obl.
    I abisekretär (22.06.–23.07.1926)
  46. Mihkel Krents, 29.05.1881 Pärsamaa v., Saaremaa – 08.05.1935 Järve v., Virumaa
    Alates 04.12.1928 (Arnold Grimpel)
  47. Eduard Krüger
    Astus tagasi 22.06.1926, teda asendas Carl Schilling
  48. Mih(h)ail Kurtschinski(-y), 12.10.1876 Kaluuga kub. – 12.06.1939 Tartu
  49. Aleksander Kärner, 08.02.1880 Maasi v., Saaremaa – 09.03.1942 Molotov (Perm)
  50. Oskar Köster, 20.12.1890 Laimjala v., Saaremaa – 02.08.1941 Tallinn (hukati Nõuk. võim. poolt)
    Põllutööminister (23.07.1926 – 04.12.1928)
    Teedeminister (04.12.1928-09.07.1929)
  51. Mats Laaarman(n), 08.02.1873 Kaarli v., Viljandimaa – 13.12.1964 Abja kn., Viljandi raj.
  52. Johan Laidoner, 12.02.1884 Viiratsi v., Viljandimaa – 13.03.1953 Vladimir
  53. Heinrich Laretei, 04.01.1892 Kaarli v., Viljandimaa – 03.04.1973 Stockholm
    Astus tagasi 18.11.1926. teda asendas Aleksander Oskar Karineel
    Siseminister (23.07.1926-12.11.1926)
  54. Jaan Lattik, 22.10.1878 Karula v., Võrumaa – 27.06.1967 Stockholm
    Haridusminister (23.07.1926–09.12.1927)
    Välisminister (04.12.1928–09.07.1929)
  55. August Laur, 09.10.1886 Vana-Põltsamaa v., Viljandimaa – 08.09.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
  56. Hans Leesment, 13.02.1873 Abja v., Pärnumaa – 26.08.1944 Tallinn
    Alates 02.05.1928 (Friedrich Karl Akeli asemel)
  57. Johannes Lehtman, 20.12.1886 Nehatu v., Harjumaa – 07.02.1953 Stockholm
  58. Oskar Karl Johann Liigand, 24.05.1874 Karksi v., Pärnumaa – 20.11.1940 Tõdva v., Harjumaa
    I abisekretär ( 23.07.1926–14.06.1929)
  59. Verner Liik, 26.04.1897 Emmaste v., Hiiumaa – 19.11.1958 Tallinn
    Astus tagasi16.06.1926, teda asendas Benedikt Oskar Oja
  60. Jakob Loosalu (Veide), 01.01.1898 Aleksandri v., Harjumaa – 05.05.1996 Pärnu
  61. Gustav-Eduard (Jaanus) Lorenz (Tasuja), 01.03.1896 Rägevere v., Virumaa – 19.10.1941 Kirov
    Alates 16.05.1927 (Heinrich Richard Kiiveri asemel)
  62. August Luik, 22.01.1899 Pajusi v., Viljandimaa – 1930 NSV Liit
    Alates 21.06.1926 (Rosalie Verneri asemel)
    Astus tagasi 07.05.1928, teda asendas Konstantin Veiss
  63. Villem Maaker, 01.05.1891 Palivere v., Läänemaa – 29.10.1966 Norrköping, Rootsi
  64. Hans Martinson, 26.08.1872 Vana-Vändra v., Pärnumaa – 25.01.1935 Rapla
  65. Märt (Mart) Martinson, 08.09.1890 Puiatu v., Viljandimaa – 09.03.1948 Viljandi
    Alates 12.01.1927 (Hans Ainsoni asemel)
  66. Mihkel Martna, 17.09.1860 Veltsa v., Läänemaa – 23.05.1934 Tallinn
    I abiesimees (22.06.1926–14.06.1929)
  67. Theodor Maurer, 01.01.1889 Hal(l)inga v., Pärnumaa – ?
    Alates 07.07.1926 (Paul Abramsoni asemel)
  68. Alfred Julius Mõttus, 12.09.1886 Taheva v., Võrumaa – 04.10.1942 Sosva laager, Svedlovski obl.
    Haridusminister (09.12.1927–04.12.1928)
  69. Jaan Mälberg, 13.05.1888 Toolamaa v., Võrumaa – 09.03.1947 Tartu
    Alates 11.11.1926 (Jüri Jaaksoni asemel)
  70. Johannes Mürk, 17.08.1874 Vana-Põltsamaa v., Viljandimaa – 21.07.1946 Malmö, Rootsi
  71. Johannes-Rudolf Norman(n), 23.03.1881 – ?
    Alates 04.01.1928 (Karl Johannes Virma asemel)
    Astus tagasi 23.01.1928, teda asendas Karl Kaal
  72. Aleksander Oinas, 28.12.1887 Tartu – 03.03.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
    Rahaminister, kaubandus-tööstusminister (04.12.1928–09.07.1929)
  73. Benedikt Oskar (Tasuja) Oja, 05.08.1888 Kuivajõe v., Harjumaa – 1946 Leningradi vangla
    Alates 16.06.1926 (Verner Liigi asemel)
    Astus tagasi 01.10.1928, teda asendas Mihkel Hellman
  74. Alma Ostra-Oinas (Anvelt), 16.09.1886 Vastse-Kuuste v., Tartumaa – 02.11.1960 Inta, Arhangelski obl.
    Astus tagasi 01.07.1926. teda asendas Eduard Kink
  75. Jüri (Georg) Ottas, 14.10.1885 Vana-Kuuste v., Tartumaa – 13.04.1942 Kirovi obl.
  76. Anton Palvadre, 25.03.1886 Sangaste v., Tartumaa – 16.01.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl.
    Astus tagasi 30.07.1926, teda asendas Alfred Vainola
  77. Rudolf Penno, 12.05.1896 Undla v., Virumaa – 25.11.1951 Stockholm
    II abiesimees (22.06.1926-14.06.1929)
  78. Eduard Pesur, 03.03.1905 Kohila v., Harjumaa – 1969
  79. Jaan Piiskar, 11.02.1883 Vastemõisa v., Viljandimaa – 19.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl.
    II abisekretär (22.06.1926–14.06.1929)
  80. Theodor Pool, 08.12.1890 Tori v., Pärnumaa – 25.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
  81. Otto Pukk, 29.11.1900 Kihelkonna v., Saaremaa – 14.02.1951 Stockholm
    Alates 24.09.1926 (Aleksander Kaalu asemel)
  82. Peeter Siegfried Põld, 12.07.1878 Jõhvi v., Virumaa – 01.09.1930 Tartu
    Astus tagasi 30.09.1926, teda asendas August Tõllasepp
  83. Otto-Rudolf Pärlin, 14.08.1887 Torma v., Tartumaa – 18.08.1964 Tartu
    Astus tagasi 17.11.1926, teda asendas Albert Kevend
  84. Aleksander Pärn, 1891 – ?
    Alates 01.06.1929 (Erich Jonase asemel)
  85. Konstantin Päts, 23.02.1874 Tahkuranna v., Pärnumaa – 18.01.1956 Buraševo, Kalinini obl.
  86. Hans Pöhl, 15.08.1876 Sutlepa v., Läänemaa – 22.01.1930 Tallinn
    Alates 01.10.1928 (Hendrik Anniko asemel)
  87. Aleksander Leopold Raudkepp, 16.03.1877 Ambla v., Järvamaa – 1948 Saksamaa
  88. Hans Rebane, 24.12.1882 Vana-Kariste v., Pärnumaa – 16.12.1961 Stockholm 
    Välisminister (09.12.1927-04.12.1928)
  89. August Rei, 22.03.1886 Pilistvere v., Viljandimaa – 29.03.1963 Stockholm 
    Riigivanem (04.12.1928–09.07.1929)
  90. Ernst Rosenberg (Raatma), 17.02.1891 Helme v., Viljandimaa – 21.09.1959 Rakvere
    Alates 24.10.1928 (Kristjan Kaarna asemel)
  91. Aksel Herman Rüütli, 16.07.1893 Vastse-Kuuste v., Tartumaa – 22.02.1976
    Astus tagasi 15.10.1926, teda asendas Mart Adamson
  92. Jakob Saar, 14.04.1886 Pala v., Tartumaa – 24.02.1950 Tartu
  93. Carl Schilling, 21.10.1872 Kalvi v., Virumaa – 08.10.1941 Schweinfurth, Saksamaa
    Alates 22.06.1926 (Eduard Krügeri asemel)
  94. Arnold Paul Schulbach (Süvalep), 18.04.1888 Avinurme v., Tartumaa – 23.06.1968 Tallinn
  95. Peeter Schütz, 29.06.1877 Hummuli v., Viljandimaa – ?
  96. Nikita Semjonov, 22.10.1887 Irboska v., Pihkva kub. – ?
    Loeti lahkunuks 01.10.1928, teda asendas Jakob Homin
  97. Juhan (Johan) Sepp, 05.06.1884 Pati v., Pärnumaa – 18.08.1953 New York 
    Kohtuminister (23.07.1926-04.03.1927)
  98. Johannes Sikkar, 15.10.1897 Saadjärve v., Tartumaa – 22.08.1960 Stockholm
  99. Karl-Johannes Soonpää (Soonberg), 02.03.1895 Pangodi v., Tartumaa – 15.06.1944 Elva (lahingus)
  100. Jaan Soots, 12.03.1880 Helme v., Viljandimaa – 06.02.1942 Solikamsk (hukati)
    Sõjaminister (23.07.1926–04.03.1927)
    Siseministri kt. (13.11.1926–04.03.1927)
  101. August Sprenk (Saluste), 01.10.1885 Mõniste v., Võrumaa – 16.02.1942 Gorki obl.
  102. Aleksander Sternfeld (Täheväli), 05.12.1888 Mäksa v., Tartumaa – 30.01.1955 Stockholm
  103. Otto August Strandman, 30.11.1875 Undla v., Virumaa – 16.02.1941 Kadrina
    Astus tagasi 22.04.1927, teda asendas August Tamman
  104. Edgar Sulg, 26.03.1891 Kirepi v., Tartumaa – 29.11.1970 Montreal
  105. Johannes-Friedrich Zimmermann, 10.05.1882 Pajusi v., Viljandimaa – 24.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
  106. Theodor Tallmeister, 09.04.1889 Tartu – 03.02.1947 Uppsala
  107. Karl Tamm, 26.08.1872 Vaimastvere v., Tartumaa – 22.05.1940 Uus-Auvere v., Virumaa
  108. August Tamman(n), 17.12.1893 Suure-Kõpu v., Viljandimaa – 27.07.1934 Tallinn
    Alates 22.04.1927 (Otto August Strandmani asemel)
    Sekretär (11.12.1928–14.06.1929)
  109. Jaan Teemant, 24.09.1872 Vigala v., Läänemaa – 24.07.1941 Tallinn
    Riigivanem (23.07.1926–04.03.1927, 04.03.–09.12.1927)
  110. Jaan Teetsov, 20.02.1884 Penuja v., Pärnumaa – 08.02.1942 Sverdlovski obl.
  111. Otto Tief, 14.08.1889 Rapla v., Harjumaa – 05.03.1976 Ahja
    Töö- ja hoolekandeminister (23.07.1926–04.03.1927)
    Kohtuminister (04.03.–09.12.1927)
  112. Jaan Tiks, 16.12.1887 Viljandi – 14.05.1942 Suure-Jaani
  113. Kustas Tonkmann, 01.07.1882 Vaikna v., Läänemaa – 13.08.1942 Sverdlovski obl. (hukati)
  114. Aleksander-Rudolf Toomel, 14.06.1888 Jõhvi v., Virumaa – 17.11.1941 Kirov (hukati)
  115. Artur Tupits, 08.10.1892 Puurmani v., Tartumaa – 28.10.1941 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
    Alates 19.01.1927 (Albert Kevendi asemel)
  116. August Tõllasepp, 02.11.1885 Konguta v., Tartumaa – 18.12.1970 Tartu
    Alates 30.09.1926 (Peeter Siegfried Põllu asemel)
  117. Jaan Tõnisson, 22.12.1868 Viljandi v., Viljandimaa – (surmaotsus 02.07.1941 Tallinnas)
    Riigivanem (09.12.1927–04.12.1928)
  118. August Usai, 04.12.1880 Lohusuu v., Tartumaa – 07. v. 08.07.1941 Tartu (hukati Nõuk. võim. poolt)
    Alates 06.12.1926 (Alfred Vainola asemel)
  119. Jaan Vain, 14.11.1886 Kõo v., Viljandimaa – 03.1942
  120. Alfred Vainola (Sandt), 09.08.1894 Tsooru v., Võrumaa – 16.04.1942
    Alates 30.07.1926 (Anton Palvadre asemel)
    Astus tagasi 06.12.1926, teda asendas August Usai
  121. Richard Veermaa (Vreeman), 26.05.1901 Lasva v., Võrumaa – 19.02.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl.
  122. Aleksander Veiler, 16.03.1887 Aleksandri v., Harjumaa – 17.10.1950 Toronto
  123. Konstantin Veiss, 08.03.1896 Tallinn – 1962
    Alates 07.05.1928 (August Luige asemel)
  124. Rosalie Verner, 16.12.1880 Avanduse v., Virumaa – ?
    Astus tagasi 21.05.1926, teda asendas August Luik
  125. Willem Vessart, 22.10.1886 Kolga v., Harjumaa – 22.08.1944 Paide v., Järvamaa
  126. Jakob Westholm (Vestholm), 11.05.1877 Palmse v., Virumaa – 09.03.1935 Tallinn
    Astus tagasi 04.12.1928, teda asendas Voldemar Korjus
  127. Karl Johannes Virma, 17.03.1879 Tallinn – 19.11.1942 Kirovi vangla
    Astus tagasi 04.01.1928, teda asendas Johannes-Rudolf Norman
  128. Jüri Voiman, 22.05.1896 Vaimastvere v., Tartumaa – 26.05.1942 Kirov
  129. August Vomm, 13.05.1893 Taevere v., Viljandimaa – 1941 Vastemõisa v., Viljandimaa (mõrvati)

Üles

Avaldatud: 22.04.2019

Tagasiside