Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Asutava Kogu valimised toimusid 1919. aastal 5.–7. aprillini. Saadikukohti oli Asutavas Kogus 120. Kokku käis sealt rahvasaadikutena läbi 173 inimest: 164 meest ja 9 naist. Neist 80 kuulusid Asutava Kogu koosseisu esimesest kuni viimase istungini. Ülejäänud 40 saadikutoolil istus mitu inimest.

Juhatus

Esimees: August Rei, alates 23.04.1919

I abiesimees: Lui Olesk, 23.04.–10.10.1919
Julius Seljamaa, alates 10.10.1919

II abiesimees: Ado Birk, 23.04.–21.11.1919
Jakob Westholm, alates 21.11.1919

Sekretär: Hans Martna, alates 23.04.1919
I abisekretär: August Jürima, alates 23.04.1919
II abisekretär: Hugo Raudsepp, alates 23.04.1919

Liikmed

  1. Juhan (Johan) Mihkel Ainson, 01.07.1873 Holstre v, Viljandimaa – 1962 Saksamaa
    Astus tagasi 18.12.1919, teda asendas Juhan Ostrat
  2. Jaan Ammermann, 1889 Uuemõisa, Saaremaa –  Kroonlinn?
  3. Ado Anderkopp, 18.01.1894 Massu v, Läänemaa – 30.06.1941 Tallinn (hukati)
  4. Alma Anvelt-Ostra (Oinas), 16.09.1886 Vastse-Kuuste v, Tartumaa – 02.11.1960 Inta, Arhangelski obl
  5. August Arras, 27.06.1881 Erastvere v, Võrumaa – 24.03.1968 Stockholm
    Astus tagasi 16.10.1919, teda asendas Theodor Käärik
  6. Emma Asson (Peterson(-sen) alates 1921), 13.07.1889 Vaabina v, Võrumaa – 01.01.1965 Tallinn
  7. Karl Ast, 19.02.1886 Orava v, Võrumaa – 09.07.1971 New York
  8. Alma Ast-Anni, 12.12.1884 Kaavere v, Viljandimaa – 30.10.1958 Tallinn
    Alates 28.05.1920 (Eduard Vilde asemel)
  9. Robert Astrem (Aström), 24.01.1887 Narva – 08.02.1941 Tallinn
    Astus tagasi 23.04.1920, teda asendas Gustav Küjen
  10. Marie Helene Aul, 06.03.1893 Tallinn – 1955 Tallinn
    Astus tagasi 12.05.1919, teda asendas Karl Michael Lukk
  11. Eduard Georg Aule, 28.12.1878 Kabala m, Viljandimaa – 07.03.1947 Goslar, Saksamaa
    Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Jaan Raamot
  12. Karl August Baars, 13.03.1875 I(i)gaste m, Tartumaa – 27.02.1942 Kirovi obl
    Rahaminister (26.10.1920–25.01.1921)
  13. Adam Bachmann (Randalu), 12.05.1890 Lüganuse khk, Virumaa – 14.05.1966 Tallinn
    Töö- ja hoolekandeminister (28.07.–30.07.1920; 30.07.–26.10.1920)
  14. Ado (Aadu) Birk, 14.11.1883 Tarvastu v, Viljandimaa – 02.02.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl
    II abiesimees (23.04.–21.11.1919), välisminister (18.11.1919–28.07.1920), peaminister (28.07.–30.07.1920), välisminister (30.07.–26.10.1920)
  15. Eduard Birkenberg, 02.02.1872 Saku v, Harjumaa – 20.11.1943 Tallinn
    Alates 12.12.1919 (Peeter Põllu asemel)
    Astus tagasi 21.10.1920, teda asendas Gustav Seen
  16. Max Woldemar Gustav Ed. Bock, 16.04.1885 Tallinn – 29.04.1948 Reichholzried, Saksamaa
  17. Christian Brüller (alates 1938 Prüller), 23.06.1877 Kurista v, Viljandimaa – 14.05.1950 Põltsamaa
    Alates 28.09.1920 (Heinrich Tatsi asemel)
  18. Kaarel (Karl) Eenpalu (Einbund), 28.05.1888 Vesneri v, Tartumaa – 27.01.1942 Vjatka laager, Kirovi obl
    Alates 26.04.1919 (Jaan Masingu asemel)
    Siseminister (28.07.–30.07.1920; 30.07.–26.10.1920)
  19. August Ehrlich, 23.09.1893 Krüüdneri v, Tartumaa – 01.09.1942 Solikamsk (hukati)
    Alates 27.08.1919 (Jaan Mägi asemel)
  20. Johan (Johannes) Epner, 1893 – ?
    Alates 04.02.1920 (Nikolai Köstneri asemel)
    Astus tagasi 31.07.1920, teda asendas Verner Nerep
  21. Johannes Ernesaks, 22.07.1876 Peningi v, Harjumaa – 1952 Kirov
  22. Villem Ernits, 16.07.1891 Pala v, Tartumaa – 10.05.1982 Tartu
  23. Karl Oskar Freiberg (Kurmiste), 02.05.1894 Mäksa v, Tartumaa – 02.12.1941 Sverdlovsk (hukati)
    Alates 07.09.1920 (Johannes Semperi asemel)
  24. Julius Grünberg (Tarmisto), 14.12.1890 Otepää – 04.09.1956 Tallinn
    Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Kristjan Haho
  25. Timotheus (Timoteus) Grünthal, 29.06.1893 Hellamaa v, Muhumaa – 29.05.1955 Lidingö, Rootsi
  26. Gustav Arnold (Gustaf) Grünvald(t), 25.08.1888 Tartu – ?
    Astus tagasi 14.11.1919, teda asendas Jaan Pakk
  27. Kristja(a)n Haho, 05.02.1877 Tudulinna v, Virumaa – 18.12.1937 Tudulinna v, Virumaa
    Alates 23.04.1919 (Julius Grünbergi asemel)
  28. Voldemar (Vladimir) Hammer (alates 1922 Kallas-Gammer), 08.06.1894 Tallinn – 23.05.1982 Leningrad (maeti Tallinna)
    Astus tagasi 30.06.1919, teda asendas Jakob Mikiver
  29. Eduard Hubel (Mait Metsanurk), 19.11.1879 Kärkna v, Tartumaa – 21.08.1957 Tallinn
    Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Johannes Reinthal
  30. Jaan Hünerson, 04.02.1882 Karksi v, Pärnumaa – 05.06.1942 Sverdlovsk (hukati)
  31. Karl Inglist, 30.01.1874 Vao v, Virumaa – ?
  32. Karl Ipsberg, 03.01.1870 Suure-Kambja v, Tartumaa – 27.06.1943 Vjatka laager, Kirovi obl
  33. Jüri Jaakson, 16.01.1870 Uue-Võidu v, Viljandimaa – 20.04.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl (hukati)
    Kohtuminister (09.05.–18.11.1919; 18.11.–30.07.1920; 30.07.–26.10.1920)
  34. Johan (Juhan) Jans, 07.02.1880 Aakre v, Tartumaa – 21.12.1941 Solikamsk
  35. Aleksander Janson (Alumäe), 15.05.1881 – 26.06.1939 Tartu
    Alates 10.10.1919 (Andres Looritsa asemel)
  36. Leopold Johannes Johanson, 15.02.1888 Tartu – 05.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl
  37. Peet Johanson, 21.02.1881 Sürgavere v, Viljandimaa – 1939 Saksamaa
    Toitlusminister (26.10.1920–25.01.1921)
  38. Erich Jo(o)nas, 26.04.1893 Kavastu v, Tartumaa – 26.05.1944 Viljandi
  39. Mihkel Juhkam, 03.08.1884 Küti v, Virumaa – 28.01.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl
    Astus tagasi 03.11.1919, teda asendas Ferdinand Peterson
  40. Jaan Järve, 07.10.1894 Ulila v, Tartumaa – 13.02.1945 Freudenstadt, Saksamaa
    Alates 27.08.1919 (Hans Priimägi asemel)
  41. August Jürima (Jürman(n)), 23.08.1887 Koigi v, Järvamaa – 15.06.1942 Kirovi obl
    I abisekretär (23.04.1919–20.12.1920)
  42. Tõnis Kalbus, 05.12.1880 Tori v, Pärnumaa – 20.03.1942 Sosva laager, Sverdlovski obl
  43. Oskar Philipp Kallas, 25.10.1868 Kaarma khk, Saaremaa – 26.01.1946 Stockholm
    Astus tagasi 21.05.1919, teda asendas Aleksander Schipai
  44. Nikolai Kann, 26.04.1873 Hellamaa v, Muhumaa – 17.02.1948 Göttingen, Saksamaa
    Haridusminister (28.07.–30.07.1920)
  45. Eduard Kansman (Kansa), 10.10.1887 Paldiski – 02.01.1946 Haapsalu
    Alates 05.11.1919 (Johannes Zimmermanni asemel)
    Astus tagasi 16.03.1920, teda asendas Madis Käbin
  46. Artur Kaplur, 1894 – 13.02.1953 Paide
  47. Aleksander Leon Richard Kapp, 06.07.1874 Suure–Jaani v, Viljandimaa – 09.09.1940 Tallinn
    Alates 30.07.1919 (Johann Kõpu)
  48. Peeter Karin (Karrin), 09.10.1877 Tartu v, Tartumaa – 23.08.1944 Ropka v, Tartumaa
    Astus tagasi 15.04.1920, teda asendas Johannes Rätsep
  49. Juhan (Johannes) Kartau, 1883 Uderna v, Tartumaa – 24.01.1964 Junciai, Brasiilia
    Haridusminister (09.05.–18.11.1919)
  50. Hugo Bernhard Kikson, 18.07.1898 Halinga v, Pärnumaa – ?
  51. Karl-Bernhard Kirp, 24.08.1895 Valga – 04.05.1930 Tartu
    Alates 09.03.1920 (Jaan Poska asemel)
    Astus tagasi 11.03.1920, teda asendas Jakob Ploompuu
  52. Hermann Georg Willibald Koch, 02.04.1882 Võru – 29.03.1957 Lüdersfeld b. Stadthagen, Saksamaa
  53. Theodor Koik, 02.01.1888 Türi – 04.11.1941 Verhoturje laager, Sverdlovski obl.
    Astus tagasi 02.05.1919, teda asendas Jaan Piiskar
  54. Rudolf Koil, 1879 – ?
    Alates 17.12.1919 (August Reebeni asemel)
  55. Konstantin Konik, 31.12.1873 Tartu – 03.08.1936 Tartu
  56. Karl-Ferdinand Kornel, 25.08.1882 Lepistu v, Võrumaa – 19.09.1953 Irkutski obl
  57. Hans (Johannes) Kruus, 22.10.1891 Tartu – 30.06.1976 Tallinn
  58. Juhan (Johannes) Kukk, 13.04.1885 Salla v, Virumaa – 04.12.1942 Kargopoli laager, Arhangelski obl
    Rahaminister (09.05.–18.11.1919; 18.11.–30.07.1920), kaubandus-, tööstus- ja teedeminister (26.10.1920–25.01.1921)
  59. Minni Kurs-Olesk, 13.03.1879 Tartu – 20.10.1940 Tartu
  60. Hugo Jakob Kuusner, 19.03.1887 Pärnu – 23.03.1942 Tavda, Sverdlovski obl
  61. Juhan (Johan) Kõpp, 09.11.1874 Holdre v, Viljandimaa – 21.10.1970 Stockholm
    Astus tagasi 29.07.1919, teda asendas Aleksander Kapp
  62. Madis Käbin, 25.03.1877 Kohtla v, Virumaa – 24.10.1954 Tallinn
    Alates 17.03.1920 (Eduard Kansmani asemel)
  63. Jaan Kärner, 27.05.1891 Kirepi v, Tartumaa – 03.04.1958 Tartu
  64. Theodor Andreas Käärik, 10.11.1889 Viljandi – 03.02.1940 Tallinn
    Alates 17.10.1919 (August Arrase asemel)
  65. Nikolai Köstner, 26.03.1889 Luunja v, Tartumaa – 17.02.1959 Kairo
    Astus tagasi 03.02.1920, teda asendas Johan Epner
    Kaubandus-, tööstus- ja teedeminister (09.05.1919–18.11.1919; 18.11.1919–28.07.1920)
  66. Eduard Kübarsepp, 08.04.1877 Mäksa v, Tartumaa – ?
    Alates 24.01.1920 (Harald Normaku asemel)
  67. Gustav Küjen, 13.01.1871 Peetri v, Järvamaa – 17.08.1920 Tallinn
    Alates 24.04.1920 (Robert Astremi asemel)
    Teda asendas alates 18.08.1920 Johannes Põllupüü
  68. Anton Laar, 13.06.1885 Võisiku v, Viljandimaa – 23.02.1933 Tartu
    Astus tagasi 17.11.1919, teda asendas Hans Leesment
  69. Jaan Lattik, 22.10.1878 Karula v, Võrumaa – 27.06.1967 Stockholm
  70. Hans Leesment, 13.02.1873 Abja v, Pärnumaa – 26.08.1944 Tallinn
    Alates 18.11.1919 (Anton Laari asemel)
  71. Johannes Lehtman, 20.12.1886 Nehatu v, Harjumaa – 07.02.1953 Stockholm
    Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Jakob Sõnajalg
  72. Jaan Letner, 22.12.1887 – 31.10.1960 Tallinn
    Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Tõnu Talbak
  73. Jakob Lindros, 1885 – ?
  74. Tõnu Loik, 19.11.1875 Einmanni v, Järvamaa – ?
  75. Peeter Londo, 1878 – ?
    Alates 23.04.1919 (Georg Puusepa asemel)
  76. Andres Loorits, 30.11.1869 Holstre v, Viljandimaa – 04.09.1941 Tallinn
    Astus tagasi 09.10.1919, teda asendas Aleksander Janson
  77. Karl Michael Lukk, 06.12.1887 Tähtvere m, Tartumaa – 17.11.1970 Tartu
    Alates 13.05.1919 (Marie Helene Auli asemel)
  78. Jaan Lõo, 06.02.1872 Holstre v, Viljandimaa – 18.02.1939 Tallinn
    Astus tagasi 16.12.1919, teda asendas Harald Normak
  79. Nikolai Maim, 26.02.1884 Tartu – 10.01.1976 Orangeburg, New York, USA
    Alates 25.07.1919 (Karl Väli asemel)
  80. Anton Martinson, 1883 Uulu v, Pärnumaa – 17.06.1919
    Teda asendas alates 18.06.1919 Märt Raud
  81. Hans Martna, 16.03.1890 Tartu – 03.11.1941 Solikamsk
    Sekretär (23.04.1919–20.12.1920)
  82. Mihkel Martna, 17.09.1860 Veltsa v, Läänemaa – 23.05.1934 Tallinn
  83. Jaan Masing, 31.01.1875 Vana-Kariste v, Pärnumaa – 21.09.1948 Tallinn
    Astus tagasi 26.04.1919, teda asendas Kaarel Eenpalu
  84. Johann(es) Meier (Meyer), 24.04.1858 Puhja v, Tartumaa – 15.04.1945 Adlershorst, Saksamaa
    Astus tagasi 26.01.1920, teda asendas Georg Stackelberg
  85. Hans Mets, 30.08.1882 Kõo v, Viljandimaa – ?
  86. Jaan Mets, 02.01.1891 Vana-Kariste v, Pärnumaa – 18.09.1969 Uppsala
  87. Jakob Mikiver, 05.08.1881 Kolga v, Harjumaa – 01.06.1964 Loksa kn,  Harju raj
    Alates 01.07.1919 (Voldemar Hammeri asemel)
  88. Jaan Mägi, 26.07.1883 Tarvastu v, Viljandimaa – 25.07.1939 Elva
    Astus tagasi 26.08.1919, teda asendas August Ehrlich
  89. Mihkel Neps, 19.09.1890 Lümanda v, Saaremaa – 21.03.1937 Kuressaare
  90. Verner Nerep, 25.10.1895 Sargvere v, Järvamaa – 25.08.1959 Stockholm
    Alates 07.09.1920 (Johan Epneri asemel)
  91. Eduard Nipmann, 21.04.1889 Tallinn –  22.06.1960 Tallinn
  92. Harald Normak, 20.12.1890 Kohtla v, Virumaa – 14.12.1957 Uppsala
    Alates 17.12.1919 (Jaan Lõo asemel)
    Astus tagasi 23.01.1920, teda asendas Eduard Kübarsepp
  93. Hans Nurk, 15.06.1889 Tarvastu v, Viljandimaa – 17.11.1944 Tallinn
  94. Mats Nõges, 26.08.1879 Viljandi v, Viljandimaa – 21.08.1973 Viljandi
  95. Aleksander Oinas, 28.12.1887 Tartu – 03.03.1942 Ussolje laager, Molotovi (Permi) obl
    Siseminister (09.05.–18.11.1919)
  96. Lui Olesk, 12.10.1876 Kavastu v, Tartumaa – 19.02.1932 Tartu
    I abiesimees (23.04.–10.10.1919)
    Kohtuminister (09.10.–18.11.1919)
    Töö-, hoolekande- ja siseminister (26.10.1920–25.01.1921)
  97. August Onton, 24.10.1881 Kohtla v, Virumaa – 14.08.1965 Kohtla–Järve
  98. Hans Orav, 27.07.1882 Pärnumaa – ?
    Alates 07.10.1919 (Aleksander Velvelti asemel)
  99. Juhan (Johannes) Ostrat, 05.03.1883 Kudina v, Tartumaa – 22.02.1957
    Alates 19.12.1919 (Juhan Ainsoni asemel)
    Astus tagasi 22.01.1920, teda asendas Jaan Sitska
  100. Johannes Paalberg, 25.01.1883 Liigvalla v, Järvamaa – 10.10.1949 Väinjärve v, Järvamaa
    Astus tagasi 11.05.1919, teda asendas Julius Reintam
  101. Jaan Pakk, 1877 – 09.04.1948 Peningi v, Harjumaa
    Alates 15.11.1919 (Gustav Grünvaldi asemel)
  102. Kaarel (Karl) Parts, 05.06.1873 Arula v, Tartumaa – 05.12.1940 Tartu (hukkus vangistuses)
    Astus tagasi 11.12.1919, teda asendas Heinrich Tats
  103. Christoph Peiker, 29.12.1888 – 15.07.1924 Tallinn
  104. Ferdinand Peterson (Petersen), 13.03.1887 Lehtse v, Järvamaa – 18.02.1979 Chapel Hill, Põhja-Carolina, USA
    Alates 04.11. 1919 (Mihkel Juhkami asemel)
  105. Ants (Anton, Hans) Piip, 28.02.1884 Tuhalaane v, Viljandimaa – 01.10.1942 Nõrobi laager, Molotovi (Permi) obl
    Välisminister (09.10.–18.11.1919), peaminister (26.10.–20.12.1920), sõjaminister (26.10.1920–25.01.1921)
  106. Jaan Piiskar, 11.02.1883 Vastemõisa v, Viljandimaa – 19.12.1941 Sosva laager, Sverdlovski obl
    Alates 03.05.1919 (Theodor Koigi asemel)
  107. Johan (Juhan) Pitka, 19.02.1872 Võhmuta v, Järvamaa – ??.09.1944 Eesti
    Astus tagasi 28.05.1919, teda asendas August Sternfeldt
  108. Jakob Ploompuu, 11.10.1872 Kolga ., Harjumaa – 13.09.1948 Kolga v, Harjumaa
    Alates 12.03.1920 (Karl Kirpi asemel)
  109. Johann Ploompuu, 04.08.1867 Kiiu v, Harjumaa – 11.12.1943 Harku v, Harjumaa
  110. Theodor Pool, 08.12.1890 Tori v, Pärnumaa – 25.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
    Põllutöö- ja toitlusminister (09.05.–18.11.1919), põllutööminister (18.11.1919–30.07.1920; 26.10.1920–25.01.1921)
  111. Jaan (Ivan) Poska, 24.01.1866 Laiuse v, Tartumaa – 07.03.1920 Tallinn
    Teda asendas alates 09.03.1920 Karl Kirp
    Välisminister (09.05.–20.09.1919)
  112. Helmi Press (Jansen), 15.03.1889 Viljandi – 05.03.1960 Tallinn
  113. Hans Priimägi, 28.02.1880 Keeni v, Tartumaa – ?
    Alates 22.05.1919 (Jaan Uri asemel)
    Astus tagasi 26.08.1919, teda asendas Jaan Järve
  114. Jakob Puss, 14.10.1894 Lümanda v, Saaremaa – ?
    Alates 25.10.1919 (Tõnu Talbaku asemel)
  115. Georg Puusepp, 03.02.1869 – 26.10.1937 Narva
    Astus tagasi 23.04.1919, teda asendas Peeter Londo
  116. Peeter Siegfried Põld, 12.07.1878 Jõhvi v, Virumaa – 01.09.1930 Tartu
    Astus tagasi 11.12.1919, teda asendas Eduard Birkenberg
  117. Johannes Põllupüü, 01.11.1889 Kiviloo v, Harjumaa – 20.10.1946 Älmeboda, Rootsi
    Alates 18.08.1920 (Gustav Küjeni asemel)
  118. Johanna Päts, 17.12.1890 Tallinn – 13.11.1977 Toronto
  119. Konstantin Päts, 23.02.1874 Tahkuranna v, Pärnumaa – 18.01.1956 Buraševo, Kalinini obl
  120. Voldemar Päts, 19.07.1878 Tahkuranna v, Pärnumaa – 27.06.1958 Toronto
  121. Hans Pöhl, 15.08.1876 Sutlepa v, Läänemaa – 22.01.1930 Tallinn
  122. Mait Püümets (Püümann), 11.07.1882 Peningi v, Harjumaa – 23.01.1965 Tallinn
  123. Jaan Raamot, 09.08.1873 Vigala v, Läänemaa – 05.01.1927 Jäneda, Järvamaa
    Alates 23.04.1919 (Eduard Aule asemel)
  124. Karl Rand, 1880 – ?
    Alates 05.05.1920 (Johannes Rätsepa asemel)
  125. Nikolai Raps, 1879 – ?
    Alates 24.10.1919 (Jüri Uustalu asemel)
    Astus tagasi 13.11.1919, teda asendas August Reeben
  126. Anton Ratasepp, 1881 – ?
    Alates 09.08.1919 (August Tibari asemel)
  127. Märt (Mart) Raud, 23.07.1878 Õisu v, Viljandimaa – 04.07.1952 Krasnojarski krai
    Alates 18.06.1919 (Anton Martinsoni asemel)
  128. Hugo Viktor Paul Raudsepp, 10.07.1883 Vaimastvere v, Tartumaa – 16.09.1952 Taišeti laager, Irkutski obl
    II abisekretär (23.04.1919–20.12.1920)
  129. August Reeben, 11.11.1888 Vana-Kuuste v, Tartumaa – 19.01.1973 Tartu
    Alates 14.11.1919 (Nikolai Rapsi asemel)
    Astus tagasi 16.12.1919, teda asendas Rudolf Koil
  130. August Rei, 22.03.1886 Pilistvere v, Viljandimaa – 29.03.1963 Stockholm
    Esimees (23.04.1919–20.12.1920)
  131. Johannes Reintalu (Reinthal), 31.03.1875 Kurista v, Viljandimaa – 01.04.1945 Tallinn
    Alates 23.04.1919 (Eduard Hubeli asemel)
  132. Julius Eduard Reintam, 27.01.1883 Kernu v, Harjumaa – 03.07.1965 Nissi kn, Harju raj
    Alates 12.05.1919 (Johannes Paalbergi asemel)
  133. Marie Reisik, 06.02.1887 Kilingi-Nõmme – 03.08.1941 Tallinn
  134. Eduard Rosenvald, 08.10.1877 Keila khk, Harjumaa – ?
  135. Peeter Ruubel, 13.10.1885 Kaarli v, Viljandimaa – 24.12.1957
    Alates 07.10.1919 (Karl Saare asemel)
  136. Johannes Rätsep, 1878 Mahu v, Virumaa – ?
    Alates 16.04.1920 (Peeter Karini asemel)
    Astus tagasi 04.05.1920, teda asendas Karl Rand
  137. Karl-August Saar, 12.08.1887 Vao v, Virumaa – 30.11.1941 Sverdlovski obl (hukati)
    Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Peeter Ruubel
  138. Aleksander Schipai (Šipai), 08.08.1890 Peterburi – 01.05.1942 Turinsk, Sverdlovski obl
    Alates 22.05.1919 (Oskar Kallase asemel)
  139. Arnold Paul Schulbach (Süvalep), 18.04.1888 Avinurme v, Tartumaa – 23.06.1968 Tallinn
  140. Gustav Seen, 30.03.1871 Urvaste v, Võrumaa – 11.04.1943 Viljandi
    Alates 22.10.1920 (Eduard Birkenbergi asemel)
  141. Julius Friedrich Seljamaa, 08.04.1883 Sindi v, Pärnumaa – 17.06.1936 Tallinn
    I abiesimees (10.10.1919–20.12.1920)
  142. Johannes Semper, 22.03.1892 Tuhalaane v, Viljandimaa – 21.02.1970 Tallinn
    Astus tagasi 06.09.1920, teda asendas Karl Oskar Freiberg (Kurmiste)
  143. Jaan Sitska, 16.02.1867 Tali v, Pärnumaa – 31.05.1937 Tallinn
    Alates 23.01.1920 (Juhan Ostrati asemel)
  144. Aleksei Sorokin, 17.03.1888 Tallinn – 01.04.1933 Tallinn
  145. Georg Rudolf Stackelberg, 12.10.1872 Salla v, Virumaa – 15.03.1934 Küti v, Virumaa
    Alates 27.01.1920 (Johannes Meieri asemel)
  146. August Voldemar Sternfeldt, 10.12.1884 Mäksa v, Tartumaa – ?
    Alates 29.05.1919 (Johan Pitka asemel)
  147. Otto August Strandman, 30.11.1875 Undla v, Virumaa – 16.02.1941 Kadrina
  148. Jakob Sõnajalg, 03.11.1887 Mäo v, Järvamaa – 04.05.1947 Paide
    Alates 07.10.1919 (Johannes Lehtmani asemel)
  149. Eduard Säkk, 01.02.1875 Narva – 12.10.1943 Novosibirski obl
    Teedeminister (18.11.1919–30.07.1920)
  150. Johannes-Friedrich Zimmermann, 10.05.1882 Pajusi v, Viljandimaa – 24.08.1942 Sverdlovsk (hukati)
    Astus tagasi 04.11.1919, teda asendas Eduard Kansman
  151. Tõnu Talbak, 20.06.1888 Kolga v, Harjumaa – ?
    Alates 23.04.1919 (Jaan Letneri asemel)
    Astus tagasi 25.10.1919, teda asendas Jakob Puss
  152. Nikolai Talts, 26.11.1890 Laiksaare v, Pärnumaa – 26.01.1949 Tallinn
  153. Heinrich Tats, 26.02.1878 Abja-Vanamõisa v, Pärnumaa – 15.05.1940 Rajangu v, Pärnumaa
    Alates 12.12.1919 (Kaarel Partsi asemel)
    Astus tagasi 28.09.1920, teda asendas Christian Brüller
  154. Jaan Teemant, 24.09.1872 Vigala v, Läänemaa – 24.07.1941 Tallinn
  155. Anna Tellman (Tõrvand), 28.07.1886 – 23.08.1953 Molotovsk, Molotovi (Permi) obl
    Alates 07.10.1919 (Mihkel Varriku asemel)
  156. August Tibar, 24.07.1888, Viljandimaa – ?
    Astus tagasi 08.08.1919, teda asendas Anton Ratasepp
  157. Viktor Tomberg (Tarmas), 19.11 1891 Tori v, Pärnumaa – ?
  158. Karl Heinrich Tomingas (Toomingas), 22.05.1892 Sindi v, Pärnumaa – 13.02.1969 Leningrad
    Astus tagasi 07.09.1920, teda asendas Verner Nerep
  159. Aleksander Tulp, 05.03.1883 Tallinn – ??.04.1952 Volhovi raj, Leningradi obl
  160. Jaan Tõnisson, 22.12.1868 Viljandi v, Viljandimaa – (surmaotsus 02.07.1941 Tallinnas)
    Peaminister (18.11.1919–30.07.1920; 30.07.1920–26.10.1920)
  161. Artur Uibopuu, 12.01.1879 Sooru v, Tartumaa – 02.04.1930 Tallinn
  162. Jüri Uluots, 13.01.1890 Kirbla v, Läänemaa – 09.01.1945 Stockholm
  163. Jaan Uri, 19.09.1875 Kambja v, Tartumaa – 14.01.1942 Lesnoi, Kirovi obl
    Astus tagasi 21.05.1919, teda asendas Hans Priimägi
  164. Jüri Uustalu, 31.01.1889 Massu v, Läänemaa – 25.11.1973 Haapsalu
    Astus tagasi 23.10.1919, teda asendas Nikolai Raps
  165. Jaan Vain, 14.11.1886 Kõo v, Viljandimaa – ??.03.1942
  166. Mihkel Varrik (Warrik), 09.09.1879 Rannu v, Tartumaa – 08.01.1967 Toronto
    Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Anna Tellman
  167. Aleksander August Veiderman (Veiderma), 07.04.1888 Vaikna v, Läänemaa – 23.02.1972 Tallinn
  168. Aleksander Veiler, 16.03.1887 Aleksandri v, Harjumaa – 17.10.1950 Toronto
  169. Aleksander Velvelt, 03.02.1897 Pihtla v, Saaremaa – 14.02.1967 Kohtla–Järve
    Astus tagasi 06.10.1919, teda asendas Hans Orav
  170. Arnold Vesterberg, 14.12.1878 Tallinn – ? (emigreerus USAsse)
  171. Jakob Westholm (Vestholm), 11.05.1877 Palmse v, Virumaa – 09.03.1935 Tallinn
    II abiesimees (21.11.1919–20.12.1920)
  172. Eduard Vilde, 04.03.1865 Avanduse v, Virumaa – 26.12.1933 Tallinn
    Astus tagasi 27.05.1920, teda asendas Alma Ast-Anni
  173. Karl Johannes Virma, 17.03.1879 Tallinn – 19.11.1942 Kirovi vangla
  174. Karl Johannes August Väli, 22.01.1882 Rapla v, Harjumaa – ??.05.1925 Tallinn
    Astus tagasi 24.07.1919, teda asendas Nikolai Maim

Üles

Viimati muudetud: 25.04.2019

Tagasiside