Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Saalide broneerimine

Konverentsisaalis toimuvad parlamendi tööga seotud üritused, näiteks komisjonide avalikud istungid ja foorumid, samuti fraktsioonide korraldatud avalikud arutelud ühiskondlikult olulistel teemadel.

Esmaspäeviti ja teisipäeviti on Riigikogu konverentsisaal vaikimisi broneeritud Riigikogu komisjonidele. Konverentsisaali kasutamise eelisõigus on alati Riigikogu struktuuriüksustel (komisjonid, fraktsioonid ja kantselei osakonnad).

Ürituse korraldamiseks saadab Riigikogu struktuuriüksus (komisjon, fraktsioon, osakond, Riigikogu liige) taotluse: konverents@riigikogu.ee.

Taotlus tuleb esitada hiljemalt kaks nädalat enne plaanitavat üritust.

Taotluse vormid leiate paremal asuvast rubriigist “Kuidas broneerida”.
Loe lähemalt: Riigikogu konverentsisaali ja Komandandi maja suure saali kasutamine (PDF, 417 kB)

Konverentsisaali ja Komandandi maja saali haldab ja broneerib üritusteks Riigikogu Kantselei majandusosakondHelin Noor  tel 631 6537; helin.noor@riigikogu.ee.

Riigikogu konverentsisaal

Parlamendi töö

Keskkonnakomisjoni ja maaelukomisjoni ühisistung konverentsisaalis. Kalanduseteemaline arutelu.Riigikogu komisjonide avalikel istungitel on arutatud näiteks spordi rahastamist, haridusreformi küsimusi, kalanduse probleeme jpm.

Konverentsisaalis leiavad tihti aset ka Riigikogu, teiste riiklike institutsioonide ja kolmanda sektori koostööst sündinud üritused aktuaalsetel teemadel. Lisaks sellele korraldatakse siin parlamentaarseid konverentse ja seminare.

Konverentsisaali head tehnilised võimalused on lihtsustanud Riigikogu komisjonide, delegatsioonide ja ühenduste avalike istungite korraldamist. Nii nagu Riigikogu täiskogu istungeidki on ka komisjonide, delegatsioonide ja ühenduste avalikke istungeid võimalik jälgida kõigil huvilistel.

Esinduslikud üritused

Euroopa Liidu Nõukogu president Herman Van Rompuy konverentsisaalis kõnelemas, 2013Konverentsisaalis on mitmed Euroopa Liidu institutsioonid korraldanud üleeuroopalisi konverentse ja seminare. Näiteks 2013. aastal toimus siin ECPRD (The European Centre for Parliamentary Research and Documentation) konverents strateegiate väljatöötamise tavade kohta Euroopa Liidu parlamentides. Samal aastal leidis konverentsisaalis aset Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee kahepäevane kohtumine tulevaste liikmesriikide monitooringu teemal.

Konverentsisaalis on kohtunud ka Veneetsia klubi. Kõrgetest külalistest on siin kõnega esinenud näiteks Euroopa Liidu Nõukogu president Herman Van Rompuy.

20. Augusti Klubi üritus konverentsisaalisKonverentsisaalis on tähistatud ka paljusid Eesti riigielu tähtsaid sündmusi. Siin on oma kohtumisi korraldanud Eesti taasiseseisvumise otsuse langetanud 20. Augusti KlubiPõhiseaduse Assamblee liikmete klubi ja MTÜ Eesti Vabaduse Eest!.

Traditsiooniliselt toimub konverentsisaalis aasta põllumehe väljakuulutamine, millest võtab osa ka Vabariigi President. Siin korraldatakse ka raamatuesitlusi (nt „Helisevad hetked. Suure-Jaani muusikafestivali 15 aastat“, „Margaret Thatcher. Kõned ja intervjuud“). Samuti on konverentsisaalis eksponeeritud fotonäitusi ja maalikunsti.

Espen Rasmusseni paguluseteemaline fotonäitus "Transit" konverentsisaalis

Ürituste korraldamiseks konverentsisaalis on järgmised võimalused:

  • Saali kohandamine tööks teatrisaalis või grupis (90 kohta), ümarlauas (kuni 52 kohta)
  • Esitlustehnika kasutamine (projektor, ekraan, sülearvuti)
  • 24 konverentsikõne seadet laudadel ja võimalus kasutada kolme raadiomikrofoni
  • Sünkroontõlke tehnika ja tõlkekabiinid nelja keele jaoks
  • Sündmuse salvestamine nii helis kui ka pildis
  • Otseülekande kanali kasutamine
  • Toitlustamine

Vaata täpsemalt: Riigikogu konverentsisaali ja Komandandi maja suure saali kasutamine (PDF, 417 kB)

Komandandi maja

Ürituste korraldamise võimalust pakub teile ka Komandandi maja. See väärikas ajalooline hoone ehitati 1690. aastatel ja renoveeriti 2010. aastal. Komandandi maja saal mahutab kuni 50 inimest. Siin on võimalik:

  • Korraldada väiksemaid konverentse, seminare ja nõupidamisi
  • Kasutada sülearvutit, ekraani ja projektorit
  • Tellida kerget einet (nt suupistelaud)

Vaata täpsemalt: Riigikogu konverentsisaali ja Komandandi maja suure saali kasutamine (PDF, 417 kB)

Komandandi maja, Toompea 1 saal

Üles

Viimati muudetud: 17.06.2019

Tagasiside