Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Vabariigi Valitsus
Algatatud: 10.09.2019
Juhtivkomisjon: Riigikaitsekomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Johannes Kert
Vastutav ametnik: Aivar Engel

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõu võimaldab jätkata panustamist kuni kuue kaitseväelasega Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) rahutagamismissioonile Lähis-Idas. UNTSO on ÜRO esimene rahuvalvemissioon, mis on puhtalt vaatlusmissioon. Missioonil osalevad sõjalised vaatlejad on relvastamata ning nende ülesanne on jälgida rahukokkulepetest ja relvastuskokkulepetest kinnipidamist Lähis-Idas, vältides seeläbi konfliktide eskaleerumist. Eesti sõjalised vaatlejad osalevad UNTSO missiooni koosseisus alates 1997. aastast. 2014. aastast suurendati Riigikogu otsusega Eesti panust missioonil kuni kuue kaitseväelaseni, kes mehitavad sõjalise vaatleja ja vanemstaabiohvitseri ametikohti

Tekstid

67 OE Eelnõu menetluskäik

Jõustamine
08.11.2019 Avaldatud Riigi Teatajas
Teine lugemine
06.11.2019 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 6.11.2019 14:00
Otsus: Vastuvõetud
21.10.2019 Komisjoni istung esmaspäev, 21.10.2019 kell 11.00
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 06.11.2019 14:00
Otsus: Kiita heaks eelnõu II lugemise tekst ja seletuskiri
Otsus: Teha ettepanek teine lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek viia läbi eelnõu lõpphääletus ja eelnõu Riigikogu otsusena vastu võtta

Protokoll

Protokoll

Esimene lugemine
25.09.2019 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 25.09.2019 14:00
Otsus: Esimene lugemine lõpetatud
16.09.2019 Komisjoni istung esmaspäev, 16.09.2019 kell 11.00
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 25.09.2019 14:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek määrata muudatusettepanekute tähtajaks 10 tööpäeva, 09.10.2019 17:15 09.10.2019 17:15
Otsus: Määrata ettekandjaks Johannes Kert

Protokoll

Protokoll

Algatamine
10.09.2019 Menetlusse võetud
10.09.2019 Algatatud
Tagasiside
 

Prindi

Aivar Engel

Haridus

  • Haridustase
    Kõrgharidus (magistrikraad)
  • Eriala
    Õigusteadus ( - 2005)
  • Õppeasutus
    Tartu Ülikool