Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Vabariigi Valitsus
Algatatud: 17.12.2018
Juhtivkomisjon: Põhiseaduskomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Marko Pomerants
Vastutav ametnik: Karin Tuulik

Tutvustus

Eelnõuga tagatakse Ühendkuningriigi kodanikele Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingu kohased õigused. Euroopa Liidu lepingu artikli 50 kohaselt lõpevad Ühendkuningriigi aluslepingutest tulenevad õigused ja kohustused väljaastumislepingu jõustumise kuupäeval või lepingu puudumisel kahe aasta möödudes 29. märtsil 2017 esitatud teatest ülemkogule. Seega muutub Ühendkuningriik alates 30. märtsist 2019 kolmandaks riigiks, kelle kodanike suhtes hakkaksid ilma eelnõus kavandatud muudatusteta kehtima kolmandate riikide kodanikele ettenähtud õigusaktid. Eelnõuga tagatakse väljaastumislepinguga määratud tingimused Eestis elamiseks nii Ühendkuningriigi kodanikele kui ka nende praegustele ja tulevastele perekonnaliikmetele. Ühtlasi sätestatakse Euroopa Liidu kodaniku seaduse reguleerimisala laienemine Ühendkuningriigi kodanikele, kes elavad Eestis väljaastumislepingus määratud üleminekuaja lõpus. Alates 2021. aasta aprillist Eestisse saabuvad Ühendkuningriigi kodanikud kuuluvad välismaalaste seaduse reguleerimisalasse. Eelnõuga arvatakse Ühendkuningriigi kodanikud välja välismaalaste seaduses sätestatud sisserände piirarvu alt.

Tekstid

781 SE Eelnõu menetluskäik

Esimene lugemine
24.01.2019 Täiskogu korraline istung neljapäev, 24.01.2019 10:00
14.01.2019 Komisjoni istung esmaspäev, 14.01.2019 11:15
Otsus: Ettepanek võtta täiskogu päevakorda 23.01.2019 14:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek määrata muudatusettepanekute tähtajaks 10 tööpäeva 06.02.2019 17:15
Otsus: Määrata ettekandjaks põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants
Algatamine
18.12.2018 Menetlusse võetud
17.12.2018 Algatatud
Tagasiside
 

Prindi

Karin Tuulik