Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Vabariigi Valitsus
Algatatud: 17.10.2023
Juhtivkomisjon: Põhiseaduskomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Hendrik Johannes Terras
Vastutav ametnik: Karin Tuulik

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõuga täpsustatakse riigiasutuste vahelist pädevusjaotust rahvusvaheliste sanktsioonide rakendamisel. Pädevatele asutustele antakse sanktsioonide rakendamiseks ja järelevalveks selged õiguslikud alused. Eelnõuga luuakse riigisisene meede, et mõjutada ÜRO põhikirja artikli 2 lõikest 4 tulenevat relvastatud jõu kasutamise keeldu ja sõjapidamisnorme rikkunud riigi käitumist ja tegevust. Samuti isikuid hoiduma selliste õigusvastaste tegude otsesest või kaudsest toetamisest. Eelnõuga sätestatakse võimalus kasutada riigi poolt Eesti jurisdiktsiooni all olevat rahvusvahelise sanktsiooni subjekti vara (konkreetsel juhul Venemaa isikute vara) rahvusvahelise õiguse vastaselt tekitatud kahjude hüvitamise ettemaksuna, juhul, kui õigusvastaselt kahju tekitanud riik ei hüvita seda kahju kannatanud riigile ning, kui isiku seos riigi õigusvastaste tegudega on piisavalt tõendatud.

Tekstid

332 SE Eelnõu menetluskäik

17.10.2023
Algatatud
19.10.2023
Menetlusse võetud
07.11.2023
Komisjoni istung teisipäev, 7.11.2023 kell 14.00
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 14.11.2023 10:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Määrata juhtivkomisjoni esindajaks põhiseaduskomisjoni esimees Hendrik Johannes Terras
13.11.2023
Komisjoni istung esmaspäev, 13.11.2023 kell 11.15
15.11.2023
Täiskogu korraline istung kolmapäev, 15.11.2023 14:00
Otsus: Esimene lugemine lõpetatud
Lisad
Stenogramm
09.01.2024
Komisjoni istung teisipäev, 9.01.2024 kell 14.00
23.01.2024
Komisjoni istung teisipäev, 23.01.2024 kell 14.00
20.02.2024
Komisjoni avalik istung teisipäev, 20.02.2024 kell 14.00
17.10.2023
Algatatud
19.10.2023
Menetlusse võetud
07.11.2023
Komisjoni istung teisipäev, 7.11.2023 kell 14.00
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 14.11.2023 10:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Määrata juhtivkomisjoni esindajaks põhiseaduskomisjoni esimees Hendrik Johannes Terras
13.11.2023
Komisjoni istung esmaspäev, 13.11.2023 kell 11.15
15.11.2023
Täiskogu korraline istung kolmapäev, 15.11.2023 14:00
Otsus: Esimene lugemine lõpetatud
Lisad
Stenogramm
09.01.2024
Komisjoni istung teisipäev, 9.01.2024 kell 14.00
23.01.2024
Komisjoni istung teisipäev, 23.01.2024 kell 14.00
20.02.2024
Komisjoni avalik istung teisipäev, 20.02.2024 kell 14.00

Muudatusettepanekud

  • Riigikogu liikmete A. Froschi ja K. Kingo muudatusettepanekud rahvusvahelise sanktsiooni seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu 332 SE kohta

    Muudatusettepanek asice Muudatusettepanek
  • Riigikogu liikmete H.-M. Helme ja E. Poolametsa muudatusettepanekud rahvusvahelise sanktsiooni seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu 332 SE kohta

    Muudatusettepanek asice Muudatusettepanek
  • Riigikogu liikmete H.-M. Helme ja Mart Helme muudatusettepanekud rahvusvahelise sanktsiooni seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu 332 SE kohta

    Muudatusettepanek asice Muudatusettepanek
  • Riigikogu liikmete R. Koka ja L. Kunnase muudatusettepanekud rahvusvahelise sanktsiooni seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu 332 SE kohta

    Muudatusettepanek asice Muudatusettepanek
  • Kõik muudatusettepanekud

Arvamused

Tagasiside
 

Prindi

Karin Tuulik

Haridus

  • Haridustase
    Kõrgharidus (magistrikraadile vastav kvalifikatsioon)
  • Eriala
    Õigusteadus ( - 2000)
  • Õppeasutus
    Õigusinstituut