Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Vabariigi Valitsus
Algatatud: 09.11.2015
Juhtivkomisjon: Riigikaitsekomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Marko Mihkelson
Vastutav ametnik: Ingrid Muul

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõuga pikendatakse järgmise aasta lõpuni kuni 50 tegevväelase kasutamise tähtaega ÜRO juhitava rahvusvahelise rahuvalvemissiooni UNIFIL (United Nations Interim Force in Lebanon) koosseisus Liibanonis. Operatsioonil osalevate Eesti kaitseväelaste rotatsioon toimub kaks korda aastas. Seetõttu võivad rotatsiooniperioodil samal ajal viibida operatsioonialal nii lahkuvad kui ka saabuvad üksused. Selleks näeb otsuse eelnõu ette, et kaitseväele seatud ülempiiri Liibanoni operatsioonil osalemiseks võib rotatsiooniperioodil suurendada kuni 100 tegevväelaseni ühe kuu jooksul alates rotatsioonis osalevate kaitseväelaste saabumisest operatsioonipiirkonda. Eesti kontingendist moodustab enamiku mehhaniseeritud jalaväerühm koos logistikaelemendi ja staabiohvitseridega. Rühma ülesanneteks on vaatlus, patrullid ning kontrollpostide mehitamine, mille käigus tehakse koostööd ka Liibanoni relvajõududega.

Tekstid

137 OE Eelnõu menetluskäik

Jõustamine
15.12.2015 Avaldatud Riigi Teatajas
Teine lugemine
09.12.2015 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 9.12.2015 14:00
Otsus: Vastuvõetud
07.12.2015 Komisjoni istung esmaspäev, 7.12.2015 11:00
Otsus: Kiita heaks eelnõu II lugemise tekst ja seletuskiri
Otsus: Teha ettepanek teine lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek viia läbi eelnõu lõpphääletus

Protokoll

Protokoll

Esimene lugemine
18.11.2015 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 18.11.2015 14:00
Otsus: Saadetud teisele lugemisele
11.11.2015 Komisjoni istung kolmapäev, 11.11.2015 17:45
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 19.11.2015 10:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek määrata muudatusettepanekute tähtajaks 03.12.2015 17:15
Otsus: Teha ettepanek saata eelnõu teisele lugemisele, kui esimene lugemine lõpetatakse, 09.12.2015 14:00
Otsus: Määrata ettekandjaks Marko Mihkelson

Protokoll

Protokoll

Algatamine
10.11.2015 Menetlusse võetud
09.11.2015 Algatatud
Tagasiside