Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Vabariigi Valitsus
Algatatud: 02.05.2016
Juhtivkomisjon: Riigikaitsekomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Marko Mihkelson
Vastutav ametnik: Aivar Engel

Tutvustus

Eelnõu eesmärk on korrastada Kaitseväe luuretegevusega seotud õigusi. Näiteks antakse eelnõu kohaselt Kaitseväele õigus teha teatud infokogumise toiminguid väljaspool Eesti riiki. Seni oli Kaitseväel selline õigus ainult rahvusvahelise sõjalise operatsiooni piirkonnas. Samuti laiendab eelnõu Kaitseväe õigusi tegutseda olukorras, kus info kogumine eeldab oma isiku varjamist. Selleks on ette nähtud variisiku regulatsioon, mille järgi kaitseväelase seos Kaitseväega on varjatud. Tsiviilkontroll Kaitseväe luure tegevuse üle on tagatud teenistusliku järelevalvega Kaitseministeeriumis ja sisekontrolli meetmetega Kaitseväes. Samuti on Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjonil õigus saada infot Kaitseväe luuretegevuse kohta, kutsuda välja isikuid, nõuda dokumente tutvumiseks ning pöörduda kahtluse korral uurimisasutuse või õiguskantsleri poole.

Tekstid

231 SE Eelnõu menetluskäik

Jõustamine
06.07.2016 Avaldatud Riigi Teatajas
29.06.2016 Välja kuulutatud
16.06.2016 Saadetud Vabariigi Presidendile
Kolmas lugemine
15.06.2016 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 15.06.2016 14:00
Otsus: Vastuvõetud
13.06.2016 Komisjoni istung esmaspäev, 13.06.2016 11:00
Otsus: Kiita heaks eelnõu III lugemise tekst
Otsus: Teha ettepanek viia läbi eelnõu lõpphääletus

Protokoll

Protokoll

Teine lugemine
06.06.2016 Komisjoni istung esmaspäev, 6.06.2016 11:00
Otsus: Kiita heaks eelnõu II lugemise tekst ja seletuskiri.
Otsus: Jätkata arutelu komisjonis

Protokoll

Protokoll

01.06.2016 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 8.06.2016 14:00
Otsus: Saadetud kolmandale lugemisele
31.05.2016 Komisjoni istung teisipäev, 31.05.2016 14:00
Otsus: Teha ettepanek teine lugemine lõpetada
Otsus: Saata kolmandale lugemisele, kui teine lõpetatakse, 15.06.2016 14:00
Otsus: Määrata ettekandjaks riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson
Otsus: Tunnistada kehtetuks riigikaitsekomisjoni 9. mai istungi otsus, mille kohaselt esitab riigikaitsekomisjon eelnõu II lugemiseks muudatusettepaneku, et kaitseväeluure üle teostaks järelevalvet riigikaitsekomisjon (poolt Laaneots, Mihkelson, Kõva, erapooletud Karilaid ja Kert)
Otsus: Tehe põhiseaduskomisjonile ettepanek muuta Riigikogu liikme staatuse seaduse § 19 lõiget 4 selliselt, et lisaks riigikaitsekomisjoni liikmetele teostataks julgeolekukontroll ka julgeolekuasutuste järelevalve komisjoni liikmete üle

Protokoll

Protokoll

Protokoll

19.05.2016 Komisjoni istung neljapäev, 19.05.2016 13:00
Otsus: Muuta eelnõu täiskogus arutamise kuupäeva ja määrata selleks 08.06.2016 14:00
Otsus: Jätkata arutelu komisjonis

Protokoll

Protokoll

Esimene lugemine
18.05.2016 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 18.05.2016 14:00
Otsus: Saadetud teisele lugemisele
09.05.2016 Komisjoni istung esmaspäev, 9.05.2016 11:00
Otsus: Ettepanek võtta täiskogu päevakorda 18.05.2016 14:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek määrata muudatusettepanekute tähtajaks 27.05.2016 15:00
Otsus: Saata teisele lugemisele, kui esimene lõpetatakse, 01.06.2016 14:00
Otsus: Määrata ettekandjaks komisjoni liige Ants Laaneots

Protokoll

Protokoll

Algatamine
03.05.2016 Menetlusse võetud
02.05.2016 Algatatud
Tagasiside
 

Prindi

Aivar Engel

Haridus

  • Haridustase
    Kõrgharidus (magistrikraad)
  • Eriala
    Õigusteadus (2005)
  • Õppeasutus
    Tartu Ülikool