Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Eesti Reformierakonna fraktsioon, Eesti Keskerakonna fraktsioon
Algatatud: 15.02.2021
Juhtivkomisjon: Põhiseaduskomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Toomas Kivimägi
Vastutav ametnik: Erle Enneveer

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõu näeb ette lõpetada rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni tegevus ja tegeleda vastavate sisuteemadega edasi nii Riigikogus, eeskätt sotsiaalkomisjonis ning sotsiaalministeeriumis, kui ka sise-, kultuuri ja välisministeeriumis. Seletuskirjas märgitakse, et Riigikogu rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjon dubleerib Riigikogu sotsiaal- ja kultuurikomisjoni ning sotsiaal-, sise-, haridus- ja välisministeeriumide tööd. Seetõttu pole probleemkomisjoni olemasolu vajalik, mõistlik ega ka majanduslikult otstarbekas, kuna komisjoni töö nõuab lisaks märkimisväärseid lisakulutusi riigieelarvest. Olukorras, kus riigi eesmärgiks on avaliku sektori kulutuste kärpimine, on Riigikogu poolt kokkuhoiukohtade leidmine vajalik eeskuju. 2021. aasta jaanuaris kaotati ka rahvastikuministri koht ja ametnikud viidi üle ministeeriumidesse, kus vastavate poliitikatega varasemalt tegeleti.

Tekstid

338 OE Eelnõu menetluskäik

Jõustamine
04.06.2021 Avaldatud Riigi Teatajas
03.06.2021 SAADETUD RT
Teine lugemine
02.06.2021 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 2.06.2021 14:00
Otsus: Vastuvõetud
18.05.2021 Komisjoni istung teisipäev, 18.05.2021 kell 14.00
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 02.06.2021 14:00
Otsus: Teha ettepanek eelnõu teine lugemine lõpetada ja viia läbi eelnõu lõpphääletus

Protokoll

Volikiri

Protokoll asice

Esimene lugemine
10.03.2021 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 10.03.2021 14:00
Otsus: Esimene lugemine lõpetatud
23.02.2021 Komisjoni istung teisipäev, 23.02.2021 kell 14.00
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 10.03.2021 14:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek määrata muudatusettepanekute tähtajaks 24.03.2021 17:15
Otsus: Määrata ettekandjaks põhiseaduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi

PÕSK protokoll

PÕSK protokoll ASICE

Algatamine
16.02.2021 Menetlusse võetud
15.02.2021 Algatatud

Muudatusettepanekud

Arvamused

  • 19.05.2021

    Riigikogu otsuse eelnõu menetlemine Riigikogus

  • 14.05.2021

    Jaak Uibu täiendav arvamus Riigikogu otsuse Riigikogu otsuse Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni moodustamine muutmine eelnõu 338 OE kohta

  • 16.03.2021

    Jaak Uibu arvamus Riigikogu otsuse "Riigikogu otsuse „Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni moodustamine“ muutmine" 338 OE kohta

Tagasiside
 

Prindi

Erle Enneveer

Haridus

  • Haridustase
    Kõrgharidus (magistrikraad)
  • Eriala
    Rahvusvaheline ja keskkonnaõigus ( - 2005)
  • Õppeasutus
    Islandi Ülikool

  • Haridustase
    Kõrgharidus (magistrikraadile vastav kvalifikatsioon)
  • Eriala
    Õigusteadus ( - 1996)
  • Õppeasutus
    Tartu Ülikool