Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Õiguskomisjon
Algatatud: 13.11.2018
Juhtivkomisjon: Majanduskomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Erki Savisaar
Vastutav ametnik: Marin Daniel

Tutvustus

Eelnõu eesmärk on võimaldada võtta kasutusele teisaldatavad kiiruskaamerad. Kuigi kehtiva liiklusseaduse kohaselt võib liiklusjärelevalvet teha teisaldatava või statsionaarse tehnilise vahendiga, sätestavad seaduse sama paragrahvi lõiked automaatse liiklusjärelevalve süsteemi puhul võimaluse kasutada üksnes statsionaarseid vahendeid, seega ei ole kehtiva kiiruskaamerate regulatsiooni terminid võimaldanud kasutusele võtta teisaldatavaid kiiruskaameraid. Kiiruskaamerate paigaldamise eesmärk on liikluse rahustamine ja seeläbi õnnetuste arvu vähendamine. Hetkel on Eestis võimalik kasutada kahte kiirusemõõtmise lahendust kolmest ehk käsikaameraga mõõtmine ja statsionaarse kaameraga mõõtmine. Mobiilse kiiruskaamera kasutamise võimalus ei muuda kehtivat õiguskorda ehk tagajärg jääb isikule samaks, kuid selle eesmärk on võimaldada liiklusjärelevalve teostajal mõjutada oluliselt suuremat hulka isikuid ka piirkondades, kus see varasemalt võimalik ei olnud.

Tekstid

752 SE Eelnõu menetluskäik

Esimene lugemine
17.01.2019 Täiskogu korraline istung neljapäev, 17.01.2019 10:00
Otsus: Esimene lugemine lõpetatud
18.12.2018 Komisjoni istung teisipäev, 18.12.2018 14:00
Otsus: Ettepanek võtta täiskogu päevakorda 17.01.2019 10:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek määrata muudatusettepanekute tähtajaks 24.01.2019 17:00

Protokoll

Protokoll

Protokoll

Protokoll

Algatamine
19.11.2018 Komisjoni istung esmaspäev, 19.11.2018 11:10
Otsus: Määrata ettekandjaks Erki Savisaar

Protokoll

Protokoll

Protokoll

13.11.2018 Menetlusse võetud
13.11.2018 Algatatud

Arvamused

Tagasiside
 

Prindi

Marin Daniel