Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon
Algatatud: 09.10.2023
Juhtivkomisjon: Maaelukomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Urmas Kruuse
Vastutav ametnik: Marin Daniel

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõuga muudetakse kinnisasja omandamise kitsendamise seadust eesmärgiga sätestada kinnisasja omandamise kitsendamise seaduses põllumajandus- ja metsamaa omandamise piirangud välismaalasele, kes maareformi seaduse tähenduses on füüsiline isik, kes ei ole Eesti kodanik. Lisaks eemaldatakse tehingu subjektidest kolmanda riigi kodanikud ja juriidilised isikud, mis välistab nende poolt maa omandamise. Eelnõuga ei keelata maad rentida ja selliselt tulu teenida ning põllumajanduse, metsanduse või ettevõtlusega tegeleda ning selliselt ka Eesti elu edendada ning maid ja metsa majandada. Eelnõuga seatakse tingimused välismaalasele, kes soovib omandada Eesti riigi territooriumil põllumajandus- või metsamaad. Eelnõu kohaselt saavad välismaalased ka edaspidi omandada põllumajandus- ja metsamaad, kuid üksnes seaduses toodud tingimustel. Piirangud aitavad kaasa maa üksnes elamisloa saamise eesmärgil soetamise tõkestamisele.

Tekstid

321 SE Eelnõu menetluskäik

09.10.2023
Algatatud
10.10.2023
Menetlusse võetud
05.12.2023
Komisjoni istung teisipäev, 5.12.2023 kell 14.00
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 12.12.2023 10:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Määrata juhtivkomisjoni esindajaks komisjoni esimees Urmas Kruuse
09.10.2023
Algatatud
10.10.2023
Menetlusse võetud
05.12.2023
Komisjoni istung teisipäev, 5.12.2023 kell 14.00
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 12.12.2023 10:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Määrata juhtivkomisjoni esindajaks komisjoni esimees Urmas Kruuse

Arvamused

Tagasiside
 

Prindi

Marin Daniel

Haridus

  • Haridustase
    Kõrgharidus (magistrikraad)
  • Eriala
    Õigusteadus ( - 2005)
  • Õppeasutus
    Akadeemia Nord