Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Eesti Reformierakonna fraktsioon, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon, Eesti Vabaerakonna fraktsioon, Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon
Algatatud: 04.04.2016
Juhtivkomisjon: Põhiseaduskomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Martin Kukk
Vastutav ametnik: Erle Enneveer

Tutvustus

Eelnõu eesmärk on tagada erakondade rahastamise järelevalvekomisjoni (ERJK) koosseisus isikute üldine usaldusväärsus. Erakondade rahastamise seaduspärasust kontrollima õigustatud organi liikmed ei saa olla karistatud tahtlikult toimepandud kuriteo eest, olla karistatud tahtliku riigivastase süüteo eest ning samuti ei tohiks komisjonis olla liikmeid, kellel on taolisel alal tegutsemine keelatud.

Tekstid

208 SE Eelnõu menetluskäik

Esimene lugemine
31.05.2016 Komisjoni istung teisipäev, 31.05.2016 14:00
Otsus: Jätkata arutelu komisjonis

Protokoll

Protokoll

03.05.2016 Täiskogu korraline istung teisipäev, 3.05.2016 10:00
Otsus: Esimene lugemine lõpetatud
19.04.2016 Komisjoni istung teisipäev, 19.04.2016 14:00
Otsus: Ettepanek võtta täiskogu päevakorda 03.05.2016 10:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek määrata muudatusettepanekute tähtajaks 10 tööpäeva 17.05.2016 17:15
Otsus: Määrata ettekandjaks põhiseaduskomisjoni liige Martin Kukk

Protokoll

Protokoll

Algatamine
05.04.2016 Menetlusse võetud
04.04.2016 Algatatud

Muudatusettepanekud

  • Eesti Keskerakonna fraktsiooni muudatusettepanek erakonnaseaduse täiendamise seaduse eelnõule 208 SE Muudatusettepanek

Arvamused

Tagasiside
 

Prindi

Erle Enneveer

Haridus

  • Haridustase
    Kõrgharidus (magistrikraad)
  • Eriala
    Rahvusvaheline ja keskkonnaõigus (2005)
  • Õppeasutus
    Islandi Ülikool
  • Haridustase
    Kõrgharidus (magistrikraadile vastav kvalifikatsioon)
  • Eriala
    Õigusteadus (1996)
  • Õppeasutus
    Tartu Ülikool