Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eelnõu andmed

Algataja: Vabariigi Valitsus
Algatatud: 15.06.2015
Juhtivkomisjon: Põhiseaduskomisjon
Juhtivkomisjoni esindaja: Mart Nutt
Vastutav ametnik: Karin Tuulik

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõuga viiakse seadus kooskõlla vastava EL-i direktiivi nõuetega, mis käsitleb EL-i kodanike ja nende pereliikmete õigust liikuda ja elada vabalt liikmesriikide territooriumil. Muudatused puudutavad Euroopa Liidu kodaniku või ja tema pereliikme Eestis viibimise piiramise õiguslikke aluseid ja siin seadusliku aluseta töötamise eest määratavaid karistusi. Sätestatakse ka uus väärteokoosseis, mis käsitleb Euroopa Liidu kodaniku ja tema perekonnaliikme viibimist Eestis sissesõidukeelu ajal. Samuti täpsustatakse välismaalase ebaseaduslikult üle piiri toimetamise ja Eestis ebaseaduslikult viibimisele kaasaaitamise eest karistuste määramise tingimusi.

Tekstid

57 SE Eelnõu menetluskäik

Jõustamine
17.12.2015 Avaldatud Riigi Teatajas
08.12.2015 Välja kuulutatud
26.11.2015 Saadetud Vabariigi Presidendile
Kolmas lugemine
26.11.2015 Täiskogu korraline istung neljapäev, 26.11.2015 10:00
Otsus: Vastuvõetud
Teine lugemine
24.11.2015 Täiskogu korraline istung teisipäev, 24.11.2015 10:00
Otsus: Saadetud kolmandale lugemisele
17.11.2015 Komisjoni istung teisipäev, 17.11.2015 14:00
Otsus: Esitada muudatusettepanek

Protokoll

Protokoll

09.11.2015 Komisjoni istung esmaspäev, 9.11.2015 11:15
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 24.11.2015 10:00
Otsus: Teha ettepanek teine lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek saata eelnõu kolmandale lugemisele, kui teine lugemine lõpetatakse, 26.11.2015 10:00
Otsus: Teha ettepanek viia läbi eelnõu lõpphääletus

Protokoll

Protokoll

Esimene lugemine
14.10.2015 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 14.10.2015 14:00
Otsus: Esimene lugemine lõpetatud
28.09.2015 Komisjoni istung esmaspäev, 28.09.2015 11:15
Otsus: Teha ettepanek võtta eelnõu täiskogu päevakorda 14.10.2015 14:00
Otsus: Teha ettepanek esimene lugemine lõpetada
Otsus: Teha ettepanek määrata muudatusettepanekute tähtajaks 28.10.2015 17:15
Otsus: Määrata ettekandjaks põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt

Protokoll

Protokoll

Algatamine
15.06.2015 Menetlusse võetud
15.06.2015 Algatatud

Muudatusettepanekud

Tagasiside
 

Prindi

Karin Tuulik