Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Näitus annab kronoloogilise ülevaate Eesti parlamendi tegevusest, samuti Eesti riigi üldisest toimimisest ja ühiskonnas olulistest sündmustest nii sõnas kui ka pildis.

23. aprillil 1919. aastal tuli kokku Eesti Asutav Kogu – Eesti esimene demokraatlikult valitud rahvaesindus. Asutav Kogu ja sellele eelnenud Eestimaa Maanõukogu on praeguse Riigikogu eelkäijad ja Eesti parlamentarismi alusepanijad. Läbi 100 aasta kulgenud teekond sisaldab nii võite kui ka kaotusi ja on kindlalt jõudnud stabiilse parlamentaarse demokraatiani.

Rahvusraamatukogu koostatud näitus „Meie parlament ja aeg“ annab kronoloogilise ülevaate Eesti parlamendi tegevusest, samuti Eesti riigi üldisest toimimisest ja ühiskonnas olulistest sündmustest nii sõnas kui ka pildis.

Näitus on jagatud kolme perioodi. Esimene periood 1918–1940 käsitleb Eesti iseseisvumisele eelnenud sündmusi, Eesti riigi ja parlamendi sündi, arengut ja vägivaldset katkestust. Teine periood 1941–1991 on okupatsiooniaastad, kus tähelepanu on eksiilvalitsusel, vastupanuliikumisel Nõukogude Eestis ning taasiseseisvumisel. Kolmas periood 1992–2018 annab ülevaate riigi ja parlamendi arengust vabas Eestis.

Tagasiside