Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Otsustajatele ja Eesti innovatsioonipoliitika kujundajatele suunatud konverentsil jagavad oma visiooni rahvusvahelised eksperdid.

Innovatsioonikonverents toimub 29. novembril kell 9.00-17.00 Swissôtel Tallinnas

Konverentsi põhifookuses on riigi roll ja valikud innovatsioonipoliitikas, tehnoloogiasiirde kogemus ülikoolides, teadus- ja arendustegevuse konverteerimine majanduslikuks kasuks, innovatsiooni toetav keskkond ning innovatsioonipoliitika eripärad, kui sihtgrupiks on väikesed ja keskmised tootmisettevõtted.

Esinejate seas on Rahvusvahelise Valuutafondi esindajad Fuad Hasanov ja Abderrahmane Reda Cherif, Stanford Research Institute’i korporatiivstrateegia juht Dennis Tsu ning USA riikliku teadusfondi taustaga innovatsiooni- ja ettevõtlusvaldkonna konsultant Rathindra DasGupta. Kogemusi vahendavad Hollandi Brainporti regiooni rahvusvahelise programmi juht Naomie Verstraeten, Saksa valitsuse teadusuuringute- ja innovatsioonikomisjoni liige, Jena Ülikooli professor Uwe Cantner ning Riigikogu Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Ettekannetele järgneb arutelu teemal „Maailma innovatsioonipoliitika kogemuste rakendatavus Eestisˮ, millest võtavad osa Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm, Ettevõtluse arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Alo Ivask ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Konverentsi modereerib Eesti innovatsioonipoliitika eestkõneleja, endine ettevõtlus- ja väliskaubandusminister, Riigikogu väliskomisjoni liige Anne Sulling.

Konverents toimub inglise keeles, kuid kohapeal on sünkroontõlge eesti keelde.

Loe lähemalt ja tutvu kavaga.

Tagasiside