Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor avab teisipäeval, 22. märtsil kell 13 Toompea lossi Valges saalis riigivanem August Reile pühendatud postmargi esitluse.

„August Rei näol on tegemist ühe Eesti silmapaistvama riigimehega, kes andis suure panuse meie riigi rajamisse,“ ütles Eiki Nestor. „Rei oli Riigikogu eelkäija Asutava Kogu esimene ja ainus esimees.“

Rei oli aastatel 1919-1920 Asutava Kogu esimees ning aastatel 1925-1926 Riigikogu esimees. Riigivanem oli Rei aastatel 1928-1929 ning peaminister Vabariigi Presidendi ülesannetes eksiilis aastatel 1945-1963.

Rei 130. sünniaastapäeval esitletav postmark on osa Riigikantselei ja Eesti Posti koostöös välja antavast postmargiseeriast „Eesti Vabariigi riigipead 1918-2018“ ning see on sarja viieteistkümnes postmark. Sarja käigus antakse Eesti vabariigi 100. aastapäevaks välja postmargid kõigile Eesti riigipeadele iseseisvuse esimesel sajandil.

Postmargi esitlusel võtavad lisaks Nestorile sõna veel ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho, perekonna esindajana tütar Hilja Rei, Eesti Posti postiäri valdkonna juht Mari Allese ja postmargiseeria kunstnik Lembit Lõhmus. Tartu Ülikooli ajaloodoktor Ago Pajur annab ülevaate August Rei elust.

Huvilised saavad soovi korral postmargile esimese päeva templi.

Tagasiside