Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänavu augustis möödus 150 aastat Eesti ühe tuntuima laulu “Meil aiaäärne tänavas” autori Konstantin Türnpu sünnist. 14. septembrist kuni kuu lõpuni võib Riigikogu hoone II korrusel tutvuda näitusega, mille Keila Vallavalitsus tellis Eesti Muusika ja Teatriakadeemialt helilooja ja koorijuhi sünniaastapäeva väärikaks tähistamiseks.

Konstantin Türnpu (1865-1927) oli Eesti helilooja, koorijuht ja organist, kes õppis Peterburi konservatooriumis orelit ja kompositsiooni ning Berliinis koorijuhtimist. Türnpu töötas Tallinnas laulu- ja muusikaõpetajana koolides ning Niguliste kiriku organistina. Türnpu oli üks Eesti Lauljate Liidu asutajaid (1921), selle esimees ning V ja VI üldlaulupeo üks üldjuhte. Türnpu looming koosneb umbes 60 koorilaulust, millest tuntumad on “Meil aiaäärne tänavas”, “Mull´ lapsepõlves rääkis”, “Talvine õhtu”.

Näituse panid kokku EMTA dotsent Anu Kõlari juhendamisel akadeemia üliõpilased Lisete Velt, Kaisa Luik, Karola Raid ja Saale Konsap. Näituse kujundas Paula-Merit Leiumaa.

Näituse koostamist toetas Eesti Kultuurkapital.

Tagasiside