Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus, Toompea lossi Valges saalis esineb Muusipäeva raames Eesti Riiklik  Sümfooniaorkester, dirigent Arvo Volmer.

Ettekandele tulevad:

  • Eduard Tubin „Setu tants“
  • Arvo Pärt „Cantus in Memoriam Benjamin Britten“

Pärast kontserti esitavad  ERSO muusikud Toompea lossi Valge saali rõdult Olav Ehala „Laulu sünni“ puhkpilliversiooni.

Muusikapäeval tänavu rohkem kui 200 kontserti ja lisaprogrammid!

Muusikapäeva kontserdiprogrammi missiooniks on pakkuda vahetuid muusikaelamusi ja propageerida muusikakultuuri. Eesti Muusikanõukogu (EMN) korraldab Rahvusvahelise Muusikapäeva puhul 1. oktoobril üle-eestilist kontserdiprogrammi kolmandat korda. Muusikapäeva näol on tegu heatahte projektiga, kuhu kõik kontserdipaigad ning muusikud panustavad vabatahtlikkuse alusel. Seega toimuvad ka kõik kontserdid külastajatele tasuta.

Muusikapäeva märksõna “Kuula!” kutsub sel päeval inimesi muusikat kuulama ja muusikale keskenduma. Päev on täis üllatusi ja elavat muusikat võib 1. oktoobril kohata ka seal, kus seda oodata ei oskaks. Päevale paneb punkti õhtune muusikapreemiate tseremoonia Estonia Kontserdisaalis, kus Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu jagavad silmapaistvatele muusikaelu tegelastele preemiad. Tseremooniat on kõigil huvilistel võimalik jälgida kell 19 ETV otseülekande vahendusel.

Muusikapäeva kontserdiprogramm.

1. oktoobril toimub üle Eesti rohkem kui 200 tasuta kontserti ning Muusika-aasta puhul ellu kutsutud lisaprogrammid.

Tagasiside