Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval, 4. mail, avab Toompea lossi kunstisaalis Riigikogu esimees Eiki Nestor Liisa Jugapuu näituse “Peaaegu aus” Näitus on üleval 17. juunini.

Liisa Jugapuu on Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna lõpukursuse tudeng ja avatav näitus on tema esimene isiknäitus. Grupinäitustel esineb Liisa Jugapuu aastast 2012 ja on seni tähelepanu äratanud eelkõige hõrgu värvimeele ja jõulise abstraktse maalilaadiga. Esmapilgul näib ta loomingus tegelevat igihaljaste maalispetsiifiliste küsimustega koloriidist ja faktuurist, kuid ekspressiivse esitluslaadi kõrval on aimatav ka püüdlus mõtte- ja kujundiselguse poole.

„Ma olen alasti. Aga ma ei näita. Sa näed, kui ei vaata. Sest kui vaatad, olen juba muutunud. Ma olen sinuga aus. Peaaegu. Sest sa vaatad. Minu maalid algavad kujundiga, mis koondab hetkeks kogunenud tunded ja kogemused ebapüsivasse ja vastuolulisse vormi. Ma lasen sellel kujundil moonduda läbi erinevate tundekihtide ja ümbertunnetamise. Ma püüan jääda ausaks nii enda kui ka oma kogemuste suhtes. Jätan alati kujundid lahtiseks, et need ei tarduks – ei muutuks ebaausaks. Sellised vormid õrritavad äratundmisrõõmu, kuid tekitavad ka kahtlusi ja ebakindlust – hoiavad ärkvel. Iha selge kujundi järgi jääb rahuldamata. Ma kasvatan kihte, mis võistlevad omavahel, see, mis peale jääb, on aus. Peaaegu aus, ” sõnas Liisa Jugapuu oma näituse kohta.

Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.

Tagasiside