Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toompea lossi III korrusel on korruptsiooniennetuse rändnäitus “Korruptsiooni mitu nägu”.

Kuidas tõmmata tähelepanu korruptiivse käitumise tagajärgedele nii, et seda iga inimene ilma pikema jututa mõistaks ja talle räägitu kinnistuks? Kuidas mõista korruptsiooni ja mis kujundeid saaks kasutada selle illustreerimiseks? Kas tegemist on ebaausa käitumise või hoopis igast olukorrast n-ö kasulõikavate nupumeestega?

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo pöördus Tartu Kunstikooli poole ideega, et kunstiõpilased korruptsioonile oma näo annaksid. Nad palusid õpilasi kunstniku käe ja meele kaudu visualiseerida oma arusaama korruptsioonist. Tulemuseks oli vahetu tagasiside sellest, millisena nähakse korruptiivselt käituvaid inimesi ja kuidas tajutakse korruptsiooni tagajärgi.

Tartu Kunstikooli poolt loodu on Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroole olnud suureks abiks ennetustegevuses.

Möödunud aasta 12. detsembril avati ministeeriumite ühishoones rändnäitus „Korruptsiooni mitu nägu“. Sellega tähistati rahvusvahelist korruptsioonivastast päeva. Näitus on sellest ajast alates üleval olnud erinevates Eesti asutustes.

Näitus jääb Riigikogus avatuks 15. novembrini. Seda saab vaadata tööpäevadel kella 10–16. Toompea lossi sisenemisel on vaja esitada isikut tõendav dokument.

Tagasiside