Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus koguneb Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) alaline komitee, et pidada avaistung Eesti Euroopa Nõukogu eesistumise ajal.

Istungil peavad avakõne ENPA president Pedro Agramunt ja Riigikogu esimees Eiki Nestor. Seejärel annab välisminister Marina Kaljurand ülevaate Eesti prioriteetidest Euroopa Nõukogu eesistumise ajal. Tänavu maist novembrini toimuval eesistumisel on Eesti prioriteetideks laste õigused, sooline võrdõiguslikkus ning inimõigused ja õigusriik internetis.

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul oli Euroopa Nõukogu esimene suurus, kuhu taasloodud Eesti Vabariik püüdles. „Meil on au olla selle ühenduse liige aastast 1993. See oli meie jaoks nii tunnustus kui ka väljakutse demokraatliku riigi ehitamisel,“ ütles Nestor.

ENPA alalisel komiteel on kavas kinnitada raportid Kasahstani ja Serbia ennetähtaegsete parlamendivalimiste kohta ning arutada inimõiguste rikkumise ärahoidmise ja linnadevahelise koostöö edendamise teemadel.

Kohtumisel Euroopa Nõukogu korruptsioonivastase riikide ühenduse (GRECO) presidendi Marin Mrčela ning rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise meetmeid hindava ekspertkomitee (MONEYVAL) esimehe Daniel Thelesklafiga arutatakse aktuaalseid probleeme seoses korruptsiooni, rahapesu ja terrorismiga.

Alaline komitee koosneb ENPA presidendist ja asepresidentidest ning fraktsioonide, komiteede ja delegatsioonide esimeestest, kokku on komitees umbes 60 parlamendisaadikut. Alaline komitee koguneb assamblee nimel täiskogu istungite vahelisel ajal.

Lisainfo Riigikogu veebilehel.

Tagasiside